Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OFFTOPIC - B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 10:36:46    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
citácia:
vela hudby je nahratej zle. Co myslis ze je prijemnejsie pre koncovych zakaznikov. Pocuvat 5% produkcie na tvojom stroji alebo 20% na "muzikalnom" stroji.

Ak ti ide o to, že to má tu zle nahratú hudbu (jednoduché, nekupovať..) "zlepšiť" tak to je to nepochopenie podstaty REPRODUKCIE, o tú ide , nie o umelecký dojem.
Inak pozerám že za Patom už dorazil aj Mat. Len vecné argumenty na podporu ich tvrdení nejako nedorazili..Mimochodom, o mojich výrobkoch stále hovoríte vy, ja tu nemám jediné vlákno, kde by som niečo svoje propagoval, na to mi stačia spokojní užívatelia.. Propagujem len neskresľujúce stroje, a neklamanie zákazníkov vymyslenými údajmi, je jedno o akú značku ide. Keď sa Vám to nepáči, nie je to môj problém. Kľudne sa nechajte oblbovať a počúvajte čo chcete.
citácia:
. Ajked tam mozno maju bludy a davno objavenu vec mozno s ich malou modifikaciou si nazvu patentom,to je iba sikovnost na zakaznikov,
Exclamation
pasul
citácia:
Vždy jde jen o prachy. Na druhém místě o prachy. A třetí? Zase o prachy.

Máš ten horizont dosť obmedzený..


Naposledy upravil BV dňa St apríl 27, 2011 10:41:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 10:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mládenci, problém je někde jinde - totiž v materiálu používaném k testování...nahrávky používané v testech jsou až na výjimky nepoužitelné...CD formát je prostě příšerný a SACD a DVD i v nejvyšším rozlišení jen o trochu lepší...i tzv. analogová deska je při záznamu DIGITÁLNĚ korigovaná, takže i tady je vnesena digitální nepřirozenost...
Máte - li už na samém vstupu vše zmršeno, co chcete objektivně posuzovat ? A o tom to je, veškerý debaty o kvalitě a věrnosti je tím pádem bezpředmětná a bavit se o impresích, kdy se potkávají mršby jdoucí ze dvou zdrojů, kdy se se jednou potkají tak, podruhý zas jinak, je napíču...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 10:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak, o tom, sa presvedčujem denne, stačí keď po CD formáte pustím ľuďom (laikom, netušia čo počúvajú..) hires formát. Rozdiel je pre nich až šokujúci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 11:17:11    Predmet: Dobré ráno Odpovedať s citátom

BV napísal:
Presne tak, o tom, sa presvedčujem denne, stačí keď po CD formáte pustím ľuďom (laikom, netušia čo počúvajú..) hires formát. Rozdiel je pre nich až šokujúci.


Predpokladám, že predpokladáte, že Klipschfreak je z tejto informácie úplne šokovaný, veď je to len laik - muzikant - obchodník.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 11:33:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV -Máš prd zkušenosti s obchodem a jednání s lidmi. Jinak by jsi takové nesmysly nepsal. Kdysi jsem možná měl stejně naivní pohled na věc a všem lidem věřil. Praxe mě velmi rychle vyvedla z omylu. I kdyby jsem měl rozhled velmi malý, tak tebe jsem prokouknul ihned.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 12:04:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Mládenci, problém je někde jinde - totiž v materiálu používaném k testování...nahrávky používané v testech jsou až na výjimky nepoužitelné...


To je tak trochu kličkovaná, slušné nahrávky se dají vždy najít, a podmínky jsou na stejných nahrávkách pro všechny stejné. Musím to označit za báchorku, která má v podtextu ukázat, že geniální stroj se projeví jen na geniální nahrávce Laughing . Ale chápu tuto argumentaci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 12:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, myslím to jinak: i dobrý a věrný zes může být špatným signálem degradován, právě proto, že je " až příliš " věrný....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 12:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Máš prd zkušenosti s obchodem a jednání s lidmi.

pasul
Preto sa tým živím už 20rokov, na rozdiel na takých skúsených, ako si ty...
Povedz jediný logický argument, prečo je lepší stroj (ľubovoľný..), ktorý zmení nahrávku podľa tvojho vkusu, ako ten , ktorý ju zmení čo najmenej.Je len jediný argument, že sa ti to tak páči.. Ale ten je platný len pre teba.O tom je to všetko.
palipol
Dobre viete, že to bola reakcia na argumentáciu, že špatné nahrávky sa nedajú na rozlišujúcej aparatúre počúvať, že je nutné ich vhodným "zlepšením" upraviť do počúvateľnej podoby a že toto má robiť napr. zosilňovač alebo reproboxy. Čo je nezmysel, asi rovnaký ako názor, že dobré boxy musia hrať bezchybne aj kúpeľni... Pod laikmi som myslel ľudí, ktorí netušia čo je to CD formát, SACD, MP3.. Len počujú. Takže na čo je dobrá takáto "argumentácia"? Fakty a normálne argumenty rád prijmem.


Naposledy upravil BV dňa St apríl 27, 2011 12:27:03, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 12:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Ak zosilňovač (reprobox) demaskuje chyby špatnej nahrávky obľúbenej kapely, tak je špatný, pretože sa jedná o obľúbenú kapelu a moje CD? Toto je podstata toho, čím sa tu argumentuje. Aj Pavel hovorí "až na výjimky" ...Že zostane "počúvateľných" napr. len 5% nahrávok? To je chyba reprodukčného reťazca? Alebo existuje nejaká "selektívna presnosť"? To snáď nie, aj keď "chápu tuto argumentaci." Confused .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
milan20
Hifi obsluha


Založený: 17 júl 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 12:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
.CD formát je prostě příšerný a SACD a DVD i v nejvyšším rozlišení jen o trochu lepší...i tzv. analogová deska je při záznamu DIGITÁLNĚ korigovaná, takže i tady je vnesena digitální nepřirozenost...


"Majster" tu vyhodnotil zvukovú kvalitu všetkých dostupných formátov pre bežného zákazníka a podľa neho sú všetky zvukové formáty vrátane Hi-res SACD a DVD-A (CD, SACD, DVD-A, Vinyl) tak príšerné, že počúvať ktorý ktorýkoľvek z nich je utrpenie a strata času.

Nech nám pan "majster" úctene povie, aký zvukový nosič si on vkladá do prehrávača alebo púšťa z notebooku, lebo všetky dostupné formáty (CD,SACD, DVD-A, Vinyl) vylúčil ako nepoužiteľné. Jediná možnosť je, že si púšťa všetky svoje obľúbené nahrávky z kotúčového magnetofónu, ale to si vyžaduje predpoklad vlastníctva originálnych nahrávok na mgf. pásoch , čo pri mojich 800 CD/SACD a 300 LP považujem za nenaplniteľný sen a čistú utopiu. Ešte mi ostáva možnosť, že na svojich prístrojoch počúva "nehudobný" signál z generátora, ale to už považujem za "hard core" počúvanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 14:21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ironie není na místě, neznalý člověče, mě to mrzí o to víc, že já už se nějakýho dokonalýho digitálu nedožiju...poslechni si, kolik musí bejt vzorkování, aby to přestalo bejt slyšet: http://www.youtube.com/watch?v=8JOINe66vh4&feature=relmfu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 15:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PD

Chápu tvoji profesní argumentaci,ale holt musíme poslouchat to,co je vydáno a to,co se nám líbí.Jinak to nejde.A nebo se na to ...jít na ryby.

Ale podstata věci je v tom,že nikdo není asi schopen nějak změřit to co jde z nosiče a porovnat s tím,co je slyšet. Takže nikdo z nás asi ani neví,jak je to na té které placce opravdu,páč to co slyšíme je VŽDY už jinak.

Ad Bunta.
Zkusím to vysvětlit naposled,snad to pochopíš při svý inteligenci.
---------------------------------
Všichni dokola se zde bavíme o tomto.

Spisovatel napsal román,báseň,esej nebo cokoliv.

Pak nám někdo jeho výtvor předčítá. Samozřejmě každý interpret do toho vnese určitej rytmus,sílu hlasu,jinej cit,prostě to podá trochu jinak.Ale podstatné je,že čte to,co je tam napsaný.

Ale ty furt nutíš všem,že místo Třech mušketýrů nám čtou Červenou Karkulku.

A to není pravda.

Až dokážeš opravdu v jasné zákonitosti poslech versus měření,bezpochyb a zcela jednoznačně,tak si s tebou budu notit.

Ale pokud prakticky stejně změřené (pouze těmi tebou uznávanými měřeními) přístroje budou vedle sebe hrát každý jinak,tak se jdi bodnout. I tvou oblíbenou DF.

Howgh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 15:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To je čistá demagogie, Boxerko...to je jako bys chtěl po vlkovi, aby popsal teleti chuť zaječího zadku se všemi nuancemi uležení, což tele nikdy nebude chápat....takovýhle popisy jsou naprd....ty holt chceš tu různou uleželost, BV se snaží o maximální čerstvost a vo tom to pravý hifi je...napůl shnilej zadek může chutnat medvědovi, ale jinejm už míň... problém je v tom, že jen pramálo hifistů ochutnalo tu opravdovou čerstvost... Laughing
A mimochodem, co je na placce, o tom nemedituj...zkus si někdy sednout poblíž orchestru a opravdu se zaposlouchej - o tom to je...


Naposledy upravil kazzatel dňa St apríl 27, 2011 15:42:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 15:37:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle,to je hezký.
Ale pro mne to má jednu základní nedostečnou.

Snaží se o maximální čerstvost,ale už jaksi necítí,že uvnitř jsou už nahnilý.

Ale nechme to být.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 15:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Safra, ten Krampera má tak dobrou angličtinu, že jsem mu snad i rozuměl Smile
Vzorkování přes 20MHz, ale sigma-delta modulace a neříká jakého řádu.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 16:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jó Vašku, konkurence nespí a číhá... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 16:27:57    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer
"snad to pochopíš při svý inteligenci. " Smile
citácia:
Spisovatel(skladateľ, kapela, zvukár..) napsal román,báseň,esej nebo cokoliv.
Pak nám někdo (prehrávač) jeho výtvor předčítá. Samozřejmě každý interpret (zosilňovač, reproboxy)do toho vnese určitej rytmus,sílu hlasu,jinej cit,prostě to podá trochu jinak.
Ale podstatné je,že čte to,co je tam napsaný.

V momente, keď tam evidentne niečo pridáva ( a výrazne), tak ti "číta" niečo iné, než je v tom výtvore, vkladá tam vlastnú "tvorivosť". Zmena rytmu, síly, hlasu je v tomto prípade zmena obsahu.
citácia:
Ale pro mne to má jednu základní nedostečnou.
Snaží se o maximální čerstvost,ale už jaksi necítí,že uvnitř jsou už nahnilý.

Tak to chceš "preraziť" korením a soľou, aby ten smrad nebolo cítiť..Tiež riešenie. Ale preto to čerstvé nebude a "slané a korenené" budú aj skutočné "zákusky". Ja to radšej vyhodím, v lepšej reštaurácii "dochucovadlá" nenájdeš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 17:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to dosť nechutné,ako sa táto nevinná diskusia v inzertnom vlákne zvrhla do podoby á la " A tak primář kliniky s profesorem matiky,válejí se po Zemi žádné cavyky".Č-S HiFi osobnosti sa tu hádajú ako sopliaci,spochybňujú výšku svojho IQ a vyplazujú na seba jazyky,byť fyzicky vedľa seba tak by sa do seba pustili i päsťami.Smiešne tragikomické...
Keď sa tu všetci dohodnete,čo je dosť málo pravdepodobné,tak si možno spomeniete na to,že hudbu robia hudbou väčšinou celkom iné veci ako značka zosilňovača či jeho skreslenie,farba a materiál čelného panelu prehrávača,a i.Pri počúvaní Bachových kantát mi behá mráz po chrbáte bez rozdielu či to počúvam na aparatúre za x-stotisíc,alebo na jazvečíkovy za tristo ká.


Naposledy upravil gazy dňa St apríl 27, 2011 19:50:29, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 17:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

gazy
Ale táto debata nie je o tom, či Bach vzbudzuje emócie alebo nie. Je to o tom že, niekto chce z toho Bacha urobiť Mozarta, pridať tam "kudrlinky", pretože sa mu viac páči.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 18:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je jen další oblbování. Udělat z Bacha Mozarta nikdo nechce. Jde o to, aby se ten Bach vůbec dal poslouchat. A bohužel přístroje jako je například BVaudio toto neumožňují. Přehrají to, ale vydžet se to nedá. Posluchač je po takovém poslechu ještě víc naštvaný a bolí ho hlava. Pokud je to ta čerstvost, tak děkuju pěkně, ale určitě ne. Dopadne to přesně tak, jako popsal Weiny ve vlákně - Mýty a pověry - Kvalitní zvukový řetězec - ano či ne?

No a po 20-ti letech v oboru si myslím, že by firma měla být někde jinde, než tam kde je BVaudio. Což také o něčem vypovídá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 18:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem BV,ale nepotrebujem vysvetlenie o čom je táto debata.Ja som len pokúsil rozptýliť jednostranne vedené osobné útoky.Túším že na Teba.Ale ako vidím hore ďalšiu reakciu,tak sa mi to asi veľmi nepodarilo.Takže : ring voľný !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 19:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

gazy
Chcel som len povedať, že nie je možné miešať technickú stránku a emócie a požadovať od techniky vnesenie požadovaných emócií "vylepšením" zlej nahrávky. Že to mnohým nejde pod nos som si už zvykol, takže ma nič len tak nerozhádže.
pasul
citácia:
Jde o to, aby se ten Bach vůbec dal poslouchat.

Keď ti nechutí jedlo, čo si dostal, tak sa sťažuj v kuchyni (interprét, nahrávka, mix zvuku..), nie u "čašníka" požadovať aby ti to "vylepšil" podľa tvojej chute.
Liečiť špatné nahrávky "zrkadlovo" špatnou technikou je scestné, a hlavne je to len ďaľšie zhoršenie..
A k tým 20 rokom- nechám si poradiť, ako sa to má robiť. Very Happy . Ale na "úspech" podľa tvojich predstáv (pár príspevkov dozadu..) nemám žalúdok ani ambície.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 19:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

pripadám si ako "hifidecko", čo sleduje hlučnú debatu dospelých v kuchyni ... také malé StarWars alebo stret kultúr ... koľko ľudí toľko chutí, ale myslím si, že do určitých vecí treba vnášať fyzikálne jasno, hoci na výstupe je vždy emócia ... niekto na tie fakty tak či tak kašle, iný nie ... každý z nás má právo voľby vypočuť a kúpiť si to, čo chce, a potom je za svoj výber "zodpovedný" voči svojim ušiam a duši (a pripomienkam partneriek Cool
Tá večná nespokojnosť s vlastným reťazcom - šťastní to ľudia, ktorí už nehľadajú, lebo buď našli, alebo osvietene pochopili - je odzrkadlením základného predpokladu vývoja ľudstva, takže nebojte sa, sme normálni .... ale sťažnosť typu "dal som za to stotisíc a aj tak mi hudba nerobí radosť" skôr poukazuje na problém poslucháča a nenaplnenie jeho očakávaní od zostavy, ako technických parametrov komponentov ... ak by si predtým zostavu vypočul a zladil, potom nechápem, ako sa mu to môže takto "pokaziť" - teda môže, predsa každý z nás sa mení, aj naše hudobné vkusy, aj náš sluch, aj kvalita ovdzušia pre hifiwoodooveriacich ... príde mi to, ako keď si človek na rozbité bratislavské cesty kúpi Ferrarri .. je problém v Maranelle, že si za dva dni odpáli spodné spojlery...? Rozumné rady na tomto fóre sú - zostavu vyberajte podľa toho čo počúvate, podľa úrovne vašich nahrávok, inak sa môže stať. že vás hudba nebude baviť, hoci na cenovke máte krásne sumy ... a? A ešte niečo dôležité - ak má hudba prinášať emócie, musí tak urobiť vždy? Nie je tá nespokojnosť iba prejav únavy z toho večného "čo keby mi to s hentým hralo inak?" (môžeme dopredu vedieť ako? Teda nemyslím na čo najvernejšiu podobu zvuku reprodukovaného technicky a zvuku z hudobného nástroja - ale ako tu niektorí píšu, v tom je práve ten problém .. tak potom fakt nevím, Karle ...). A napokon - nezvaľujeme na naše zostavy našu objektívnu neschopnosť vnímať vždy hudbu rovnako? Inak ju prežívame po úspešnom dni plnom pokoja, keď máme na všetko kľud a keď sa výberom hudby vlastne hráme, a inak, keď je všetko na dve veci a ešte tu na fóre niekto píše idiotiny .. ja by som ten zosík najradšej skopal, ako nekreslí tie basy ... Hammer
tak som sa trochu vykecal z detskej izby, pánové snad prominou ... Ashamed

A ešte jedna poznámka na margo "ako by mala vyzerať firma po 20. rokoch" - ja osobne som nikdy sám nepodnikal, tak neviem, ako by mala, ale myslím si, že ak je majiteľ spokojný s tým, kde je, tak je to jeho rozhodnutie a nepotrebuje odhrýzať z koláča na trhu väčšie kusy, aby sa náhodou nezadrhol ... krátko po škole som bol pre môjho prvého zamestnávateľa (cca. v r. 2001) raz niečo vybavovať u šikovného podnikateľa okolo 40ky, ktorý sa slušne vypracoval na najväčšieho distribútora alko nápojov v meste, bolo pred víkendom, chlapík mal asi dosť času, tak mi rozprával svoj príbeh, dával poučky do života (v tom dobrom), dodnes si pamätám na jeho slová - kto podľa neho v štyridsiatke má iba 3izbový byt, ten to nikam nedotiahol a je nula ... dnes si spomínam na tie slová o to viac, že sa onedlho k tomu veku priblížim ... jo a tá pointa - chlapík krátko na to dostal mozgovú porážku a zomrel - či to bol osud, medicínska náhoda alebo jednoducho výsledok toho, ako tie roky drel a makal, aby sa mal lepšie ako ostatní 40nici, to už neviem ... na to si vždy spomeniem, keď počujem alebo čítam, kam by to mal kto dotiahnuť a za akú cenu ...

_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 21:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovač má zesilovat, emoce si musí každý dodat sám. Zesilovač může samozřejmě sloužit jako katalyzátor emocí, chtít ale po něm, aby vyráběl pozitivní emoce, je principiální nesmysl a nepochopení jeho základní funkce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 21:26:45    Predmet: BMC? Odpovedať s citátom

Tragikomické je, že sa diskusia opäť zvrhla na strieľanie kačíc - pokiaľ možno ešte v hniezde. A to len preto, že Klipschfreak nás kvetnato pozval na posluch tejto značky. Miesto toho, aby sme tam šli, tak začneme obvykú debatu o skreslení, absolútnej pravde, nekompetentnosti poslucháča a nakoniec o úplných hovadinách Crying or Very sad

Naposledy upravil palipol dňa St apríl 27, 2011 21:33:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 21:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

eLko napísal:
...ty si fakt stale myslis,ze ini spickovi konstrukteri su tak sprosti,alebo sa zle ucili v skole,ze nie su schopni spravit dobre merajuci stroj? Nepozeras sa na to niekedy aj z druhej strany? ....

Nebolo to na mňa, ale aj tak napíšem.
Svetoznáma firma NEJM hľadá do svojho týmu nového konštuktéra, ktorý by vniesol nového, mladého ducha do ich kolektívu. Nájdu takého a on pomaly začne predstavovať svoje predstavy. Medzi iným spomenie že treba kompletne modernizovať súčiastkovú základňu, zmeniť topológiu zapojenia, konečne sa zbaviť kvázikomplementárneho zapojenia, a........ je bez práce. Veď im chcel siahnuť na ich firemný zvuk, ktorý si obľúbilo toľko spokojných ľudí. Čo tam po dokonalosti, ľudia chcú soľ a korenie tak im ich dáme toľko že pod nimi chuť jedla necítiť.
Po čase svetoznáma firma NEJM opäť hľadá do svojho týmu nového konštuktéra, ktorý by vniesol nového, mladého ducha do ich kolektívu Cool

palipol: máš pravdu, stretnúť sa a pokecať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 22:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave citanie. A hlavne deja-vu.
EDIT: Akurat, ze to budem musiet zase pocistit.


Naposledy upravil Troton dňa Št apríl 28, 2011 08:08:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 22:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BVa .

Už aby ti ten kolovrátek konečně dovrzal. Ty kudrlinko.

Poslechl jsi si někdy na tom svým výtvoru toho Bacha? Asi ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 06:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer
Asi 3 x týždenne , okrem toho aj Händela, Čajkovského, Mozarta a mnoho iných.
Kolovrátek "dovrzá", ak namažeš nejakým vecným argumentom. Inak sa skús zamyslieť, ako to vlastne je.
Palipol
Nie je to o pozvaní na posluch, ale o o tom, že na propagáciu sa používajú nepravdivé tvrdenia.O tých skresleniach začal sám výrobca ("verzerrungsfreies Schaltungs-Konzept " a podobné reči),realita, čo bola v teste"BMC vykazovalo pri plnom vykone skreslenie okolo 2%". Ale v ďaľšom "teste" zase "krisťálové výšky, nezávisle na hlasitosti". Čo si mám potom myslieť o recenzetoch, ktorí nepoznajú takéto skreslenie a vydávajú to za "čistotu"??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2011 06:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
boxer
Asi 3 x týždenne , okrem toho aj Händela, Čajkovského, Mozarta a mnoho iných.
Kolovrátek "dovrzá", ak namažeš nejakým vecným argumentom. Inak sa skús zamyslieť, ako to vlastne je.
Palipol
Nie je to o pozvaní na posluch, ale o o tom, že na propagáciu sa používajú nepravdivé tvrdenia.O tých skresleniach začal sám výrobca ("verzerrungsfreies Schaltungs-Konzept " a podobné reči),realita, čo bola v teste"BMC vykazovalo pri plnom vykone skreslenie okolo 2%". Ale v ďaľšom "teste" zase "krisťálové výšky, nezávisle na hlasitosti". Čo si mám potom myslieť o recenzetoch, ktorí nepoznajú takéto skreslenie a vydávajú to za "čistotu"??


BV - Co já si pamatuji, tak ty jsi nepoznal zkreslení 5%. Takže ti recenzenti mají ještě velkou rezervu. A co si potom máme myslet my o tobě?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist