Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač s jednou dif. dvojicí
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 03, 2011 14:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Mám na některé obvody svůj názor na základě praktických zkušeností, nikoliv simulace.

Navíc mi přijde honba za potlačením nízkých harmonických, které každý reproduktor přemaluje o 30 - 40dB, jako zcela samoúčelná a nesmyslná. To je moje filozofie, každý má jinou. A spíš beru praktické výsledky, než výsledky simulace a měření.


O.K. když vidím ty tranzistory zavazbené dokolečka, tuším co máš na mysli.
Ale sám jsi kvůli nedostatku JFET opačné polarity upravil předzesilovač.
Výhodou tohodle obvodu, pokud by se ty nestability neobjevily, je to, že rozkmit už může být zcela symetrický (jako dřív Wink ).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 12:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Tak jsem to konečně odsimuloval.


Tak uz aj ja Smile Dostal som sa na celkom slusne parametre. Linearita velmi slusna. SR cca. 100V/us bez prekmitov alebo nejakych inych anomalii (zataz 330Ohm zisk 6dB). F(-3) 4,5MHz. Co mi vsak trosku robi "problem" je druha harmonicka pri 1kHz je "az" 0,0001% vsetky ostatne harmonicke su niekde na urovni pod 0,000001% (postupny rast 2H s frekvenciou, ostatne harmonicke stale utopene). Mam dojem ze to je sposobene nedostatocnim OLG. Preto aj moja otazka znie, ako by sa dal tento obvod modifikovat na zvacsenie OLG a pouzitie silnejsej GNFB?

opa napísal:
Ale teď mě napadá, není ten složitější obvod dostatečně odzkoušen v praxi ?

Ja osobne predpokladam, ze nie, prave z dovodu nizkeho zisku. Skor by som to videl na Input stage with differential current mirror load Peace
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 12:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Chce to postavit a provést řadu poslechových srovnání - to je jediná odpověď, simulace ani měření THD/IMD odpověď nedá. Stále probíhají zajímavé akce, ale už o nich nikdo nepíše, vzhledem k tomu, jakou a vždy stejnou reakci to vyvolá. Řekl bych, že ochota se permanentně dohadovat u lidí, kteří něco opravdu dělají, silně klesá - což je dobře, jelikož máme na práci spoustu důležitějších věcí.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: St september 14, 2011 12:43:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA vedel som, ze nieco taketo napisete. Smile Kedze nemam tolko skusenosti co vy, preto som sa radsej opytal, ci to bude mat cenu nejako este nahanat alebo postavit aj nejaku tu vzorku. Co ma zaujilo na tomto obvode je niekolko veci, ktore ste uz spominali aj v niekolkych inych vlaknach (trosku som ho modifikoval co sa VAS aj kompenzacii tyka). FET vstup, symetricke budenie VAS, cista odozva na obdlznik (podla simulacie bez nejakych zlomov), rychla SR, vyssie harmonicke(vsetky od 2H) pod urovnou -140dB. Hrubo povedane, slusny adept na zacatie prechodu z rise simulacii do rise reality Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist