Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Opravy reproduktorov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 16:07:44    Predmet: Opravy reproduktorov Odpovedať s citátom

Ako prosím riešiť problém so zveralým penovým závesom reproduktoru? Na šťastie k tomuto modelu existujú servisné kity ale len kompletnej pohyblivej časti, takže aj cena za ne musí byť adekvátna. Na druhej strane je nešťastie že som švorc:-l a momentálne nemám voľných 20tis. Našiel som aj lacnejšie 1/4 dočasné riešenie kúpy samotných penových závesov podľa špecifikácie. Tu však narážam na problém.

Naposledy upravil jmd dňa So máj 19, 2007 19:31:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 16:13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Z kovového koša lepkavú penu zmyjem acetónom. Ako ju ale dôkladne odstránim z papierovej membrány? Všetko bez poškodenia prosímWink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 19, 2007 16:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako prosím chrániť ten starý typ penových závesov proti oxidácii? Chranite gumenne závesy glycerínom? Dnešné penové materiály hlavne kvôli ekológii nepoužívajú na sieťovanie chlór a väčšinou to sú už penové PP al. PE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 10:21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás nemá náhodou starý typ tlmiaceho materiálu na báze sklenných alebo minerálnych vlákien karcinogénne účinky na ľudský organizmus? V mojom prípade mierne nažltlé vlákna, zatiaľ na dotyk nepichá (nehýbal som s ňou) v otvorenej basreflexovej ozvučnici.
U nových materiáloch som sa v bezpečnostných kartách výrobkov dočítal, že sú zdravotne nezávadné. Odporúčajú však pri práci používať ochranné pomôcky - rukavice a obyčajné filtre na ústa nič špeciálne.

Ďakujem za pomoc a radu, nerád by som uškodil deťom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 10:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar JMD, kontaktuj pana Holoubka z Prahy, ten dělá repasy repráků a elektroniky a je to moc šikovnej borec a nevezme si za to moc. Kdysi míval navíc JBLka a má tu značku rád.
Kontakt v poště.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 10:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to sundat z papíru, to nevím. Mechanicky to asi nepujde. Jestli je to jen normální papír, nemusel by mu aceton v minimálním množství ublížit. Zkus se zeptal na nějakém autohifi fóru, tam budou mít určitě větší zkušenosti s opravami reprodílů.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 10:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Případně podobnou opravu řešil kdysi taky Syčák a povedlo se mu to skvěle, tak mu napiš. Myslím, že bordel z papíru odřezával jemně žiletkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 11:26:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ARO835 jsem si nechával opravit v TVM. Měly proražené membrány. Za pakatel jsem dostal vše nové, zůstaly jen původní koše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 12:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým za odpoveď.
Túto časť otázky mám zhruba vyriešenú. Ak to budem robiť sám, tak sa nemám báť ten zoxidovaný PU v rozpúšťadle mierne namočeným štetcom zotrieť.
Ostatné je otázkou peňazí. Výmena vlnovca od 1tis Sk/ks - čo je úplne v pohode, len treba ustriehnuť kvalitu práce. Pretože som sa stretol aj s takými riešeniami, že keď nemali presný rozmer, tak neváhali použiť nožnice a ustrihli po obvode z membrány - no psý grc....
Na ten kompletný repas u výrobcu zatiaľ nemám zdroje 5tis/ks. Bude to musieť počkať nakoľko ma bedne oslovia po tej jednoduchšej a lacnejšej oprave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 12:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prosím Vás nemá náhodou starý typ tlmiaceho materiálu na báze sklenných alebo minerálnych vlákien karcinogénne účinky na ľudský organizmus? V mojom prípade mierne nažltlé vlákna, zatiaľ na dotyk nepichá (nehýbal som s ňou) v otvorenej basreflexovej ozvučnici.
U nových materiáloch som sa v bezpečnostných kartách výrobkov dočítal, že sú zdravotne nezávadné. Odporúčajú však pri práci používať ochranné pomôcky - rukavice a obyčajné filtre na ústa nič špeciálne.

Ďakujem za pomoc a radu, nerád by som uškodil deťom.


Zopakujem znovu aktuálnejší problém - otázku. Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 12:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

karcinogénny nie - môže však spôsobiť problémy u chronických ochorení respir. traktu(astma alergie atď.). Minerálne vlákna - to je široký pojem... napr. azbest už patrí medzi oportúnne karcinogény. Riziko sa týka osoby priamo s tým materiálom manipulujúcej. Podobne škodlivé sú aj výpary z bitumenových dosiek - dokonca sa diskutovalo o vplyve výparov na elektroniku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 13:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás je to Nobasil z čadiča, tie čo mám v bedni budú niečo podobné ako Isover čiže predpokladám znovu že čadič. Asi sa to pozná podľa natavených škrupín - zhlukov. Sklenné vlákna bývajú jemnejšie, čisto len vláknité - hladké bez spekancov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 19:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Co blbneš, karcinogenní je i hořčice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: So september 29, 2007 13:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi netušíte kde se dají sehnat gumové/pěnové závěsy? Mam tu na repas bedny a v nich dva 119mm střeďáky - díky blbý velikosti příruby (119mm) a těsnému rozmístění prakticky neumím sehnat náhradu ...mají gumu poničenou-zpuchřelou od slunce jinak jim ale nic není-opravil bych si to i sám ale nikde se mi nepodařilo sehnat náhradní závěsy na malý čtyřpalcový měniče... velikosti podobný např: ARN116 od TVM nebo L12RCY/P od seasu..

pokud někdo z vás o něčem víte budu moc vděčnej.. případně Machalík nebo klucí z Brniska co maj rádi taky starší bedniska a maj nějakou zkušenost či kontakt na lidi co to umí slušně a dobře udělat.

dík David
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: So september 29, 2007 15:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&Partnumber=260-910 co tohle? ted jde spis o to, jestli se to vyplati...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 30, 2007 10:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhľadaj si audiofriends myslím že z Holandska. Bral som od nich na JBL18", 10" a Tanoy 15" pred nedávno a budem ešte spolu s jedným kamošom. Robia aj na zákazku podľa individuálneho zadania. Teraz som s deťmi v parku tak ti to z mobilu presne nepoviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rimo
Hifi obsluha


Založený: 07 október 2007
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne október 07, 2007 18:34:53    Predmet: Prosím o kontak - nalepenie nových závesov v Blave - okolí Odpovedať s citátom

Prosím ozve sa odborník, ktorý v Bratislave - okolí na moje už očistené 2 AUDAX-y 240 s papierovymi membránami buď:

- dodá a nalepí závesy
- predá závesy a lepidlo (poradí ako na vec)

Budem vďačný za každú radu či kontakt...

Nemá náhodou niekto voľné výšky AUDAX 34, VISATON 25 (aj 1ks)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 07, 2007 23:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Najviac sa mi pozdávajú servisné balenie kompletnej zhotovenej membrány s cievkou a závesmi. Tak ako u profi reprákov. Hoci som z BA ale mám len pramalé skúsenosti, v podstate len na 4 reprákoch. Stratil som už zručnosť modelára a trpezlivosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist