Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zapojenie dvoch vstupov do repro cez cinch rozdvojku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 18:34:22    Predmet: Zapojenie dvoch vstupov do repro cez cinch rozdvojku Odpovedať s citátom

Ahojte, mám takýto problém. Mám jedny repráčiky k PC, ktoré majú cinch vstupy a integrovaný zosilňovač. Mám ich zapojené buď k PC z line out jacku alebo z telky zo slúchadlového výstupu. Mám ale aj jednoduchý gramofón s rádiom, ktorý má iba signálový line out bez predzosilňovača (cinch) a line in (jack). Takže si repráčiky podľa potreby prepájam, buď na gramec, PC alebo TV. Chcel by som ale zlúčiť to zapojenie z gramofónu a z PC/TV. Zohnal som si 2 cinch rozdvojky (2x female, 1x male) ktoré viem zapojiť do repráčikov a tam zapojiť súčasne signál z gramca a výstup z PC alebo TV. Neviem však, či týmto zapojením neodpálim buď line out na gramofóne alebo výstup zo zvukovej karty na PC alebo výstup na slúchadlá na telke. Uvažoval som aj nad tým, že by som pripojil všetky tri výstupy súčasne do repráčikov, ale to by už bolo asi príliš. Všimol som si, že ak mi hrá gramofón a pripojím aj PC alebo TV, zvuk z gramofónu zoslabne, zrejme sa prejavuje impedancia káblov a obvodov v zariadeniach. Toto by nevadilo, hlasitosť sa dá nastaviť, ide mi len o to, že takto nemôžem niečo odpáliť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 18:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na otazku kompetentne odpovedat neviem, ale taka sranda, co robi to co potrebujes sa da kupit uz od 5 Eur :-)
Hladaj Audio Signal Switcher ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 21:44:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka. Možno skúsim aj to, ale aj tak by bolo jednoduchšie mať to zapojené všetko napevno aby so nemusel nič prepínať. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 06:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešení s přepínačem vstupů je jediná "čistá" varianta. A ještě si dovolím poznámku: pokud bys mohl investovat alespoň nějakých 200 Euro do bazarového zesilovače a regálových reprosoustav (celkem), vyřešil bys problém s přepínačem vstupů a hlavně by ses při správném výběru dostal zvukově o level výš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 08:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, tak 200 eur investovať nemienim, lebo tie regálové repráky a zosík ani nemám kde dať Smile skúsim teda zohnať ten prepínač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 21:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Řešení s přepínačem vstupů je jediná "čistá" varianta. A ještě si dovolím poznámku: pokud bys mohl investovat alespoň nějakých 200 Euro do bazarového zesilovače a regálových reprosoustav (celkem), vyřešil bys problém s přepínačem vstupů a hlavně by ses při správném výběru dostal zvukově o level výš.


Zohnal som si tento prepínač vstupov http://www.bsacoustic.sk/prislusenstvo-vypredaj/av93237/ a zapojil ho. Funguje výborne, akurát pri niektorých vstupoch to dosť brumí, ale len vtedy, ak sú zapojené oba súčasne. Najviac to brumí, ak mám zvolený vstup z telky, menej ak mám vstup z PC a najmenej ak mám z gramofónu. Ak zapojím len telku alebo len PC samostatne, nie je tam žiadny brum. Zdá sa ako keby ten prepínač bol nejaký divný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 00:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Wizzard napísal:
Zohnal som si tento prepínač vstupov http://www.bsacoustic.sk/prislusenstvo-vypredaj/av93237/ a zapojil ho. Funguje výborne, akurát pri niektorých vstupoch to dosť brumí, ale len vtedy, ak sú zapojené oba súčasne. Najviac to brumí, ak mám zvolený vstup z telky, menej ak mám vstup z PC a najmenej ak mám z gramofónu. Ak zapojím len telku alebo len PC samostatne, nie je tam žiadny brum. Zdá sa ako keby ten prepínač bol nejaký divný.


Heh, asi to pani nedomysleli a neoddelili zem jednotlivych zariadeni. Asi hladaj uplne iny typ prepinaca.

Pripadne sa mozes trochu pohrat s kablami/zariadenim nasledujucim sposobom. Zisti ci su zeme prepajanych zariadeni vodivo spojene a ak ano, tak treba odpojit vsetky zeme signalu, tzn. zapojit len stredny kolik cinchu a zem z laveho i praveho kanalu zapojit na stredny kolik video vstupu (pre kazdy pripojeny audio kabel).

Bude to humus, ale mohlo by to fungovat. :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 08:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:

Heh, asi to pani nedomysleli a neoddelili zem jednotlivych zariadeni. Asi hladaj uplne iny typ prepinaca.

Pripadne sa mozes trochu pohrat s kablami/zariadenim nasledujucim sposobom. Zisti ci su zeme prepajanych zariadeni vodivo spojene a ak ano, tak treba odpojit vsetky zeme signalu, tzn. zapojit len stredny kolik cinchu a zem z laveho i praveho kanalu zapojit na stredny kolik video vstupu (pre kazdy pripojeny audio kabel).

Bude to humus, ale mohlo by to fungovat. Very Happy


Hej, to bude asi ono, tiež ma napadlo, že to bude niečo so zemou. Asi je to zase nejaký šmejd. Nenašiel som k tomu na nete ani schému, ale keď som to otvoril, zdal sa mi ten plošák nejaký divný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 28, 2011 08:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to vzdávam, nechce sa mi ničiť ten prepínač a zase také hrozné to nie je, len by ma fakt zaujímalo či je to tým prepojením zeme, ale určite hej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist