Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HIGH END Slovakia 2011, 15.-16.10.2011, Crowne Plaza BA
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 14:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

zájemce si může dojít věc poslechnout po výstavě přímo k výrobci či prodejci, samozřejmě v klidu a do mnohem lépe upravených prostor...

Pokud je myšlen kupující zájemce? Nebo jen poslechový?

Možná podle mailu poznají do jaké sorty patřím,neb jsem psal hned po výstavě HEP 2011 3x žádost o domluvení poslechu ... v klidu a do mnohem lépe upravených prostor...beden,které mě na výstavě věru nenadchly i s dotazem na "údajné" převzetí ofiko dovozce Fejzů.

Ani Ň odpovědi.

On je ale fakt,že asi měli jiné starosti s likvidací jednoho Mediacontrolu, zkouškou nového a přesunutím do třetího na Slovač.
Ono i toto nepůsobí nikterak důvěryhodně.Navíc kecy ve slovenském deníku s politikem v zádech a následné masáže s tímto výsledkem na této (slovenské) výstavě hovoří za vše. Pokud vám všem dal výrobek tak zabrat a výsledek je rozpačitý,tak to ostatní to zazdilo dostatečně. A můžeš Pavle mlžit jak chceš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 14:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já se zeptám jinak. Už ty bedny někdo slyšel v prostoru, který by svou velikostí a akustickou úpravou odpovídal požadavkům ?
A současně s odpovídajícími zesilovači ?
Pokud jsem to správně pochopil, tak zesilovače použité při prezentaci v Praze, byly na prodej, takže zřejmě už nejsou k dispozici.
To, že výsledný dojem je souhrou celého řetězce a akustiky místnosti bylo řečeno tolikrát, že je snad i zbytečné, abych to opakoval.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 14:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle bedny byly už od výstavy zde na Slovensku, v prodejně Basys v Blavě, mohl sis je dojet poslechnout....nicméně pláčeš na nesprávným hrobě, s věcmi, co zde popisuješ, já nemám naprosto nic do činění, moje firma to nebyla a od dubna nejsem jejím zaměstnancem, stejně tak jako člověk zodpovědný za vývoj této soustavy...

Naposledy upravil kazzatel dňa Ne október 16, 2011 16:10:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 15:43:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tyhle bedny byly už od výstavy zde na Slovensku, v prodejně Basys v Blavě, mohl sis je dojet polechnout....nicméně pláčeš na nesprávným hrobě, s věcmi, co zde popisuješ, já nemám naprosto nic do činění, moje firma to nebyla a od dubna nejsem jejím zaměstnancem, stejně tak jako člověk zodpovědný za vývoj této soustavy...

To je jasný, ale doufám, že zesilovač dotáhneš do konce Ty.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 16:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To není jen na mě, jsou tam i jiné faktory...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 16:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA basys nema zodpovedajuce priestory, kde by ich mohli plnohodnotne odprezentovat (ak sa myslia tie v Blave) a kde by "ludia padli nazadok", kedze na vystave sa to neudialo.
Z toho mi vyplyva, ze by to malo skor vyzerat takto. Zaujemcovi by mala byt navrhnuta posluchova miestnost (popripade zrealizovana), potom by sa tam doniesol aparat, donastavil a predal ako cely projekt. Hovorim zo skusenosti, co som sa rozpraval aj s ludmi co by aj mali peniaze na taketo repraky, ale nikto neprejavil nejaky zaujem na vystave po prezentacii, pricom predpokladam, ze takyto ludia su cielovou skupinou (celkovu investiciu predpokladam na 300tis.EU, zosilnovace, oddelovaky, kable, prehravac...atd.)
No nic, obchodnu politiku si kazda firma nastavuje sama a jedinym meritkom a na com zalezi je pocet predanych kusov (edit : a spokojnych zakaznikov). Tak uvidime kolko sa ich podari predat.


Naposledy upravil Dafidko dňa Ne október 16, 2011 16:21:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 16:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

co zde popisuješ, já nemám naprosto nic do činění, moje firma to nebyla a od dubna nejsem jejím zaměstnancem, stejně tak jako člověk zodpovědný za vývoj této soustavy...

Tak to napíšu natvrdo.

Tím víc vypadá trochu legračně (v kontextu s tvými minulými akvizicemi v minulosti) ,že je tak tvrdošijně hájíš.

Pokud to dopadlo tak jak to popisuješ a váš náročný výsledek byl prezentován už v Praze tak jak byl i ohledně nedokončených zesilovačů a nyní o to hůř v Bratislavě, tak bych dal od toho ruce pryč.Navíc pokud nejste od dubna zaměstnanci a výstava byla na konci února.
Protože osobně bych se za takovou prezentaci osobního výtvoru styděl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 16:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš právo si o tom myslet co chceš, ale abys tady vynášel nějaký soudy, tak na to toho víš setsakra málo a abys mi radil, co mám dělat, to ještě míň...takovýhle chytrý mám ze všeho nejradši....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 17:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

tak na to toho víš setsakra málo a abys mi radil,

To byl jen můj pohled na tuto "causu". (Jak víš kolik vím?)

Nic ti neradím.Jen říkám jak to na mě působí (a nejen na mě).
Výsledek je důležitý.
Nikoliv co o tom zákulisí kdo ví a zná.V žádném odvětví nezajímá druhou stranu,jak k tomu ta první dospěla,ale jak to dopadlo.

To je k Ante vše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mad Max
Hifi obsluha


Založený: 18 október 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 17:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dovolim si prispiet svojou troskou do mlyna a zlahka prebehnem vystavu plusy a minusy. Zacnem domacim kinom bolo len jedno a to podla mna take nemastne neslane...nie som zastancom 3D tv a ked kvoli nejakym vypadkom ziarenia vypadaval obraz teda z 3D na 2D a bolo to rozmazane tak to nie, to nie je moja salka kavy. Prijemne ma prekvapil navrat Onkya do sveta velkeho HiFi, krmil stlpiky od Monitor Audio a hralo to uspokojivo pekne. Dynaudia s electrompanietmi sa stavaju veteranmi vystav a hrali tak ako stale, v stanku ketosu, presne prijemne dynamicky. Velmi dobre hrali male nemecke bednicky Fisher and Fisher v kombinacii s marhou od Teacu, Platan nekomentujem lebo ku subtilnym AudioPhysicom opat hralo monstrum od Velodyne a tak to tam buchalo a kazdy sa usmieval. Mcintosh repro a cela zostava v stanku Bisaudio nebola zla, ale myslim, ze menej je niekedy viac. Obludy Ante nehrali zle to nie, ale bolo treba do nich pustit aj hudbu a nie len nahravky bicich a basovej gitary ako z nejakeho test cd, ja viem vyniknu pri tom, ale potencionalny zakaznik ako aj laik na vystave taku hudbu resp zvuky doma nepocuva - teda podla mojho skromneho nazoru. Ciernym konom vystavy pre mna boli malinke bowery pm1, to co slo von z nich bolo jednym slovom krasne, na to ake su male udivovali a mnohe stlpy tak nehraju, plus boli spriahnute s Class D zosikom, z coho som bol tiez prekvapeny, ale skutocne pre mna zvuk vystavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 17:22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To není jen na mě, jsou tam i jiné faktory...

Tak teď mě mrzí, že jsem se na to vůbec ptal. Asi je to celé o dost složitější, než si umíme představit. Další komentáře by patrně neměly smysl. Crying or Very sad

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 17:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Na způsobu prezentace velmi záleží. V Praze měly bedny jednoznačný úspěch. Vypadá to, že teď možná něco nebylo v pořádku. Asi by se z toho neměly dělat ukvapené závěry.


Tak tu to boli Ante prezentovane ako ked na vselijakych veltrhoch prezentuju krajace zeleniny - a to ma sralo najviac. Citujem ....vypnite si kardiostimulatory, zalepte si protezy..... prave sa idete dosrat z bedni ktore navrhlo minimalne NASA alebo ich sponzorovalo J&T. Vsetko bolo prezentovane ako naj na svete....No a ked sa spustila hudba tak WAU sa nekonalo - samozrejme ohurujuca solo basa niektorich dostala, solo bubniky taktiez ale ked prisla normalna skladba bolo po velkom osiali. S high end nic spolocne. Ako niekto napisal - lepsie PA-cko na koncerty. Mozno tomu chyba naozaj len ten nekonecny zosilovac co stale ani nesvietil a naozaj mal na tejto vystave uz aspon svietit alebo neviem co.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 18:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevedel som čo mám čakať, nemal som to šťastie stretnúť sa ešte s reproduktormi resp. zostavou týchto rozmerov a v cenovej kategórie.
Áno tešil som sa, a čakal som veľa no z tých štyroch krátkych ukážok som vôbec nevedel odhadnúť kvality tej zostavy. Mne síce aj tak trvá nejaké dva tri skladby kým si takpovediac zvyknem na ten určitý zvuk a iba potom dokážem povedať či mi sedí resp čo vadí chýba.
Ale aby som napísal aj niečo pozitívne veľmi sa páčil prezentácia Platanu konkrétne reproduktory AUDIO PHYSIC s Cardeas, zbytok zostavy Vadia s Jeff Rowland. Ďalej nebolo na zahodenie aj Sonus Faber od Ketosu,a nakoniec no nie v poslednom rade zostava McIntosh od BIS Audio.

Novinkou pre mňa bola značka ZuAudio, hrali na reproduktoroch s netradičnou konštrukciou kde basreflex bol po celom obvode reproduktoru v spodnej časti, asi 1cm široký otvor ( http://www.tnt-audio.com/jpg/zu_essence_full.jpg ).

Celkový dojem z výstavy bol viacmenej pozitívny aj keď minuloročný bol asi viac "nabitý".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 19:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

pred chvilou som sa vratil z vystavy, kde som bol bud predposledny alebo posledny a aj ked som isiel dost neskoro, nic som nezmeskal. Ante som pocul uz v basyse, kde hrali vtedy lepsie, ale toto nie su naj repra sveta. Upozornovat na akustiku docela zatlmenych miestnosti hotelu a stale zdoraznovat, ze toto ma najlepsie basy od 12Hz je smiesne, ako predaj v tescu. Stredy z 10 palca nikdy nebudu nekompromisne a tri paskace v dvojmetrovej vyske nikdy nenasytia. Proste Audiy Physic v Platane hral v tom istom hotely a malo to telo, proste to hralo. Inak bola vystava dost chaba a prazdna, domace kina su chaos a za zmienku stoja este sonus fabery v ketose. Niekedy je menej basov viac, a to som byval basofil. Ante zvuk nebol plny v ziadnom pasme okrem basov, kde toho bolo az moc, comu zodpovedaly aj ukazky-basova gitara a bicie, potom nasledovala otazka prezentujuceho machra-" BUBNUJE?"... A nemyslim, ze bol problem vo fejzoch, to by bolo moc jednoduche, zvalit to na ne alebo miestnost... I ked novy zosik od Pavla Dudka bude urcite dobry, len aby uz niekedy bol a dal sa pocut aj na niecom inom...
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY


Naposledy upravil man.earth dňa Ne október 16, 2011 20:06:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5870
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 19:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

man.earth napísal:
Středy z 10 palca nikdy nebudu nekompromisne ...

Pochybuji, že by 10´ reprák v této bedně byl "naladěn" na více než 800Hz, takže nějaké "středy" bych od něj moc neočekával Rolling Eyes
Ale jsem jen hloupý pobíječ much, boužel blbost jiných mě vždy udivuje ...

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 19:50:54    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
boužel blbost jiných mě vždy udivuje ...


800Hz stredy su, myslis ze nie? Tak si ich odfiltruj a budes mat tranzistorak... problem je aj vo vysoko umiestnenych paskacoch ktore su s tym 10 palcom delene... Ale nebudem kecat do konstrukcie, to mi je jedno a ani tomu asi nerozumiem ked Ta nadchla moja blbost. Vysledok som pocul a bola to basomasaz bez plnosti zvuku. Tomu zodpovedala aj prezentacia, ktoru by som ocakaval od mladistveho basofila, ktory na dobry zvuk este nedozrel. Pre vysvetlenie, na vystavu som sa tesil a veril, ze jedine co tam bude hrat budu repra Ante. Platan ma nikdy nenadchol, ale tento rok to bolo vyborne. Audiophysic-y som pocul aj s vypnutym subom, bolo to stale vyborne a plne detailu, cistych nepreznievajucich stredov, plnych vysok. Podobne sonus faber v ketose. Netvrdim, ze Ante nie su dobre, ale na nalepku najlepsie na svete urcite nemaju, a nemaju ani na to, co o nich hovoril predvadzajuci. Da sa suhlasit iba s basomasazou, ale to je od dvoch 55cm basakov ocakavane.

_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AM
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 21:26:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem projel 80 litranku dieslu, abych si poslechl ANTE a musím říct, že bych se mi takový sound líbil i doma. Basy měly oproti jiným prezentacím rozlišení, nebyly slité. Středy mi taky nechyběly. Poslouchal jsem zprostředka sálu a předposlední řady 3 skladby. U jazzíku byl pěkně přirozeně znějící saxík, jako bych byl na koncertě. Po přehrávání blbou dekompresí ukvíkané mp3kové skladby už bylo znát přeefektování vokální vrstvy jakési francouzské techno klasiky. Vyšší středy nic neuhlazovaly. Celkově mi to přišlo blízké projevu jblka, což se mi líbí. Pořád mě ale nebere design, nechápu, proč třeba pořádně neslícovali bíle obložky, aby tam neměli takové divné mezery. Z boku to vypadá o něco zajímavěji než zepředu.

ps. prezentace kina s multikanalem byly minimalne dve, jedna byla u jblka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 21:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nu, ještě si počkám na zítřejší příspěvky, budou-li nějaké a pak k tomu všemu možná něco napíšu...jak se zdá, chybí vám všem k tomu nějaké " lidské " vysvětlení, divadýlka z obou stran řeší prd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AM
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 21:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

z prezentace ještě vyplynulo, že se bude dělat i menší bedna ANTE 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 21:46:32    Predmet: Odpovedať s citátom

AM: měl bys rozlišovat neslícovanost od dyzajnovýho záměru - nám se to takhle líbilo a tak holt máš smůlu...nicméně objednáš-li si je, je možné je udělat i bez šlicu...do tý doby jsou z tvý strany podobný názory bezpředmětný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 22:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád by som poďakoval všetkým vystavovateľom že prišli a niečo nám predviedli. My im na oplátku každý niečo popľuváme. Páčil sa mi zvuk aký išiel z reproduktorov Aurum, ZuAudio a Anté.
Je škoda že na Anté hrali len krátke ukážky skladieb (všetci to chceli počuť, tak sa ináč nedalo), mal som šťastie aspoň na Čajkovského Marche Slave. Dizajn je individuálna vec, celkové vyladenia však robil šlovek ktorý sa vyzná. Takže označiť zvuk Anté za prúser je veľmi silná káva. Nemôžem veľmi porovnávať so svetovou špičkou (počul som len Wilson Audio MAXX, Matrix 800, Nautilus, Dynaudio Evidence, Consequence) ale niektoré z menovaných hrali o dosť horšie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 22:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoši hoši Smile Můj názor stejně nikoho nezajímá, ale mně se teda prezentace i zvuk Ante líbil víc, než v Praze...

Ke zvuku jen to, že byly basy na maximu a dalo by se to pro vyvážený průběh stáhnout, ale to by zas 40% hifistů odešlo, se slovy "tie velke biele čudne debne dajako nemajú basy..."

Jinak mě na výstavě příjemně překvalpilo, že tam byly bedny TITAN. Jen jsem se tam nějak zapomněl vrátit na pořádný posluch.

Ostatní tak nějak jakože hifi klasika, pak spousta televizí, nějaký mobily. A největší průser bylo pěkně se tvářící Onkyo s koncákem se stěračema, co hrálo hůř než domovní telefon. Musel jsem s bolavou hlavou rychle pryč Smile

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
solo
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2010
Príspevky: 27
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 08:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež by som chcel poďakovať autorom projektu Ante. Musim povedať že som mal z posluchu zážitok. Na výstavu som prišiel hneď o desiatej. Prvé kroky viedli do Basysu. A vidim že som spravil dobre. Na ante hrala príjemná muzička (basa, bicie saxofon a neskôr aj žensky vokál). Bolo to veľmi dobre vyvážené, nič mi na tom nevadilo. Z nahrávky šla neuveriteľná ľachkosť. Priestor v nahrávke bol slušný, hudba ma doslova obklopovala. Vo chvíli keď som si hovoril že by som to dokázal počuvať aj "týždeň v kuse", dobrý pociť z posluchu prerušil personál prezentujúcej firmy, keď si začali pušťať sami pre seba zostavu domáceho kina Loewe (myslím). Tak som sa pousmial a šiel pozrieť iné miestnosti. Neskôr som sa k Ante vrátil a už to veru nebolo ono. Poslucháči si tam dávali vlastné CD a povedal by som že to bol kameň celého úrazu. Najskôr nejaká súčasná nahrávka v štýle indie, kde všetký nástroje boli rovnako hlasno nahraté, a neskôr Dark Side od PF, čo som tiež nikde nepočul hrať dobre. K dobrému obrazu neprispel ani vystavovateľ - firma Basys. Prezentácia tipu "pred vami je zostava za 60 tis. a repro za 160 tis. alebo tak nejak" z projektoru stale dokola je dosť úbohá. Ale je to len môj subjektívny názor. Čím chcem povedať že iní ľudia to mohli vidieť a počuť inak. A taktiež by som chcel poďakovať aj ostatným vystavovateľom, ktorých bolo toho roku o niečo menej. Z nich sa mi pačilo v Ketose a tiež dobre na tom boli Aurum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 09:39:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde jsou fotky? Nikdo nefotil, to to byla zase taková katastrofa? Amaterismus a vidláctví?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 09:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tentokrát ne, Kubo...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 10:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem na výstavě v Blavě poprvé a překvapilo mě, že byla výrazně menší než v Praze. Podle mě tam prakticky tam byly jen 4 zajimavé prezentace:

1. McIntosh CDplayer&zesilovače&repro a gramo Transrotor - celkem příjemné na dlouhý poslech

2. Ante&Accuphase - zklamání ze způsobu prezentace kdy bylo slyset domácí kino za textilní stěnou takže poslechnout si nerušeně zvuk potichu hrající sestavy za 220tis EUR prostě nešlo

3. AudioPhysic Avantera & Velodyne DD15? & Jeff Rowland & Wadia CD - překvapivě výrazně lepší než tragická prezentace Avantera v Mnichově na elektronice Pathos; v Platanu mi vadil výběr ukázek kde to bylo hodně poslechu zvuků místo hudby

4. streamer Soloos nebo EAT gramec & AR Ref5 & Electrocompaniet AW400 NADA & Sonus Faber Futura Amati nebo Dynaudio C1 - pro mě nejzajímavější zvuk výstavy, Ketos nenechal náhodě ani akustiku místnosti, SUPER

Skoro jsem litoval, že jsme se tam vláčeli z Prahy protože byla výstava takto malá. Nakonec jsme ještě vyrazili přímo do studia KETOS a tam byla možnost si poslechnout gramec & AR Ref5 & EC AW600 NEMO na připojených Dynaudio Consequence UE (přiznám se, že se nedokážu smířit s tím, že bych chtěl poslouchat hudbu a výšky jdou od podlahy, to mi prostě vadí jinak to bylo velice čistě zahrané s velkou dynamikou), výborně jsem si pokecali s majiteli studia.
V Ketosu jsme se dozvěděli, že i NISEL studio má otevřeno tak jsem tam zajeli. Perfektní studio s nepřeberným výběrem železa a repro, to se mi líbilo protože si neumím představit, že by si někdo nedokázal vybrat. Hrali tam na neznámé francouzské repro ATOHM (pamatuji si je z Mnichova ale jen jako expozici co to hulili co to dalo a my si kvůli tomu nemohli ve vedlejší expozici poslechnout Marten Design!!). V NISELu to hrálo velice dobře s CD&yesilovačem Accuphase a když hráli malé regály tak jsem nemohl uvěřit, že tam není schovaný subwoofer, jinak velice příjemný přístup od majitelů studia. V Niselu nám ještě doporučili navštívit studio AudioResolution tak jsme vyrazili ještě tam. Je to prý nově otevřené studio a byla možnost poslechu modelu Wave - je to aktivni sestava sloupů a subwooferu s předzesilovačem
s integrovaným DACem. http://www.audioresolution.sk/products/wave
Bylo možné se pobavit s konstruktérem (starší pán který se podílel i ve vývoji firmy ACON a prý pracoval ve SLovenském rozhlasu), překvapilo mě že místo mosfetových zesilovačů začal používat digitální ICE POWER moduly člověk, který nahrával synfonické orchestry atd. Opravdu hodně zajímavé.

Tož to je asi vše z mých postřehů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivan
Hifi obsluha


Založený: 13 november 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 11:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to len v krátkosti za seba zhrniem:

1. Platan - Najlepší zvuk, dobrá prezentácia, tradične fajn atmosféra

2. Ketos - skvelý zvuk, to že sa pohrali aj tlmením miestnosti bolo zrejme cítiť

3. Ante - Rozhodne to nebol žiadny "průser" ale krátke ukážky ani nedali šancu na lepšie spoznanie ... to málo čo som počul, sa mi dosť páčilo Smile Bohužiaľ prezentácia bola úplne hrozne strašne zlá ... škoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 13:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje foto
http://www.edisk.cz/stahni/76632/HighEnd_BA_2011.zip_129.93MB.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 15:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je nový zesilovač?

http://img594.imageshack.us/img594/6122/dsc00095exposureresize.jpg

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 15:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to mohl být nový zesilovač...je ale tak složitý, že ho dodělat a odzkoušet lze jen v krabici...dostaneš-li jí ale den před výstavou, pak to stihnout nejde....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist