Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon CD 1550AR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 16:58:45    Predmet: Denon CD 1550AR Odpovedať s citátom

Poznate niekto tento prehravac? Mam moznost ho kupit tak by som privital nejake info.
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 17:55:32    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.audioreview.com/cat/digital-sources/cd-players/denon/dcd-1550ar/prd_116860_1586crx.aspx


a aspon aj nejake fotky...

http://www.ebay.de/itm/Denon-DCD-1550-AR-High-End-CD-Player-/130587684696?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item1e67a1ef58
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 23:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Před pár lety jsem ho koupil z druhé ruky za 4.500 Kč. Co se týče spolehlivosti, tak ten můj funguje naprosto spolehlivě a čte bez potíží cokoli. Brácha a jeden z kamarádů vlastnili dost dlouho DCD-1050 a taky fungovaly perfektně - prodávali je jen proto, že šli výš.
Co se týče zvuku, tak nemůžu dělat žádné kategorické soudy, protože nejsem žádný Hi-Endista a ani zbytek sestavy nemám nijak zázračný, ale zkoušel jsem ho i s jinými sestavami a mě i všem, co ho slyšeli, se zdál hodně slušný - samozřejmě vztaženo k jeho cenové kategorii - nový stával tuším něco pod 20 tisíc Kč.
Samozřejmě taky záleží na tom, jestli je nabízený kus naprosto v pořádku a za rozumnou cenu. Rozhodně bych ho nekupoval přes internet bez možnosti důkladného testu. Rozhodně by neměl přeskakovat na pálených CD - to je určitě známka končící životnosti laseru nebo jiné závady:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/10663971/CD-prehravac-Denon-DCD-1550AR.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 07:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som dal teraz na mojom sony QS930 vymenit optiku-sem tam uz nenacital nejake cd - takze po oprave by mal zasa fachcit.Teraz neviem ci ist do toho Denonu. Ten sony bol svojho casu spolu z Nadom 541 vraj najlepsi do 20000sk. Chlapik ktory ho predava ho ma 4 roky kupil ho v nemecku od niekoho vraj je stale v zahranici takze sa pouzival velmi malo a vsetko vraj funguje na 100per.Myslite ze je zvukovo lepsi? Mal by byt ked su v nom pouzite tie alfa prevodniky, Co odchadza na starsich cd okrem optiky?
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 18:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony QS930 ani NAD 541 neznám, takže srovnávat nemůžu. Můj Denon DCD-1550AR jsme srovnávali na slušné sestavě s bratrovým NADem S-500, který stál nový dvakrát víc, než Denon DCD-1550AR, a NAD moc navrch neměl. Můj skromný názor je, že pokud máte zrepasovaný Sony QS930 ze stejné cenové kategorie jako Denon DCD-1550AR, tak kupovat zajice v pytli v podobě Denona DCD-1550AR nemá smysl, protože vás to neposune výš - maximálně uděláte úkrok stranou ve stejné cenové/kvalitativní kategorii. Na bláboly typu "tenhle přehrávač za 20 litrů přehraje cokoli do kila" nevěřím. Takže pokud chcete investovat do lepšího zvuku, tak buďto opravdu lepší CD přehrávač, nebo jít třeba cestou přehrávání FLACů z PC přes kvalitní DAC, případně se zamyslet nad zbytkem vaší sestavy - třeba byste dosáhl citelnějšího zlepšení výměnou reprobeden nebo zesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So október 29, 2011 11:26:11    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Mam DCD 1550 uz 10 rokov kupoval som ho ako novy a hra fakt dobre a je spolahlivy. Aj ja si myslim, ze namiesto toho Sony to nema vyznam menit. A zalezi tiez dost na tom ako si sadne s ostatnou aparaturou. Najlepsie by bolo vyskusat ho doma.
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So október 29, 2011 12:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony 930 QS je lepší. Zvukově (otevřenější, dynamičtější, bohatší zvuk) i mechanikou. Neprodávat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So október 29, 2011 18:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

mám denon 1550AR , ale v úpravě modulu Sirius II ( převodník + napájení zvlášť pro analog a digitál ) - zvukově v této variantě konečné řešení !!! výhodou je ,že laser do tohoto přehrávače seženeš za cca . 600Kč a sám ho vyměníš za 5 minut , veškeré náhradní díly jsou k sehnání . já ho vlastním 12 let a neměl jsem nikdy žádný problém !! vem si , že ho koupíš za cca 5000Kč + ůprava sirius II cca 12000Kč - nenajdeš lepší cd přehrávač bez ohledu na cenu - vyzkoušeno!! extra tichá mechanika!!, (laser mám vyměněný , ale jen ze zvědavosti origo laser(sharp) fungoval bez problémů , když jsem ho vyměnil ,tak jsem ho tam i nechal ( náhradní výrobce - nepoznám rozdíl origo laser se už nedělá , ale dá se sehnat na ebay + cokoli na tento cd přehrávač ) já tento cd považuji za nesmrtelný !! poz. i kdyby se něco stalo co by se nedalo řešit , tak vemeš modul sirius II a máš externí převodník špičkové kvality - to jen tak na okraj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist