Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ultimátna DIY reprobedna? Dlhodobý projekt,pls rady
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 16:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To by mně to muselo nejprve lákat a přijít důležité. Má to nulovou prioritu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 16:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

opa
Ten ECM je ode mě. Nikdy jsem ho ani nepoužil, protože jsem neměl kartu s micpreampem. Byl koupený fungl nový v Prodance. Neměl jsem tušení, jaký má průběh, kdybych to věděl, tak ho vůbec nebudu prodávat. Nemám zapotřebí si dělat zlo mezi lidmi.

Pavlovi jsem poslal mail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 17:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu nemám sebemenší podezření.

Je to levná firma s čistě komerčními low-end produkty, takže výsledek odpovídá.

Musel jsem reagovat, když coffee ECM všeobecně doporučoval jako vhodný měřicí mikrofon. Nebylo možné to tak nechat.

Bohužel OPA přišel se svým typickým a ubohým podezíráním (není sám takový, podobných je spousta)

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=106200#106200

a bez jakékoliv znalosti očernil člověka, o kterém nic nevěděl. Jsou to způsoby, ze kterých je mi na zvracení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 17:53:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Díky.

opa
Zkus někdy zapřemýšlet, jestli ty Tvoje "šprochy" nemůžou někoho poškodit v očích druhých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 18:04:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikoho jsem neočerňoval, nevěděl jsem odkud mikrofon pochází, ani kolika lidem předtím prošel rukama. Jenom jsem věděl, že není nový a napadla mě možnost, proč má tak špatný průběh. Stačilo říct, je to tak a tak a tím to mohlo skončit. Zvracet netřeba. Megapuke
Že se takové věci občas stávají, je bohužel smutná realita a rozhodně to není moje vina.

Podstata sdělení byla v tom, že by to šlo napravit výměnou kapsle, ale když to není priorita, tak se nedá nic dělat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 20:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, asi se musím opakovat, ale : Ty uliho mikrofony mají rozptyl jako kráva, vložka uvnitř je laciný elektret a tím jsou dány vlastnosti. To samé vás čeká při nákupu laciného měřícího mikrofonu Tenlux/Superlux a podobných low end věcí. Použitelnost se samozřejmě zvyšuje vytvořením individuálního kalibračního souboru.

Cca před 16 lety jsem si hrál s 1/2" elektrety EM60, pro ně jsem měl elektroniku s hw korekcemi - používali jsme je k RTA přístrojům a při měření s rozmítaným sinem a úzkopásmovým šumem (MLS tehdá dostupné nebylo). Tyhle vložky měly překvapivě slušné vlastnosti, malý hrb u 14kHz, pozvolný pokles pod 20Hz a nad 17kHz. Bohužel po roce 1997 už nešly nikde sehnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut máj 11, 2010 15:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco nového?

Měřili jsme s kamarádem všemožné tlumivky s jádrem. Měřeno na 4Ohm rezistoru v serii s tlumivkou 4,7mH, snímací dělič na jednom z nich (rezistoru) Dalo nám to docela zajímavé výsledky. Předně feritová směs od Monacoru je zřejmě velmi nekvalitní, hodně zkresluje i při 1W (něco kolem procenta), při 100W už to jsou desítky procent. A to mluvím o tom velkém/drahém jádru. EI cívky s takřka nulovou vzduchovou mezerou jsou na tom ještě hůř.
Malinký ferit od Intertechniku je proti tomu při malých příkonech v pořádku, ale 100W už nestíhá.
Ička od Dexonu i Intertechniku mají asi největší zatížitelnost.
Překvapením bylo prachoželezo, které bylo při malých příkonech dobré. Při 100W už tolik ne, ale to bylo prostě poddimezováním jádra.
Ideál by bylo asi prachoželezo nebo kvalitní ferit, ale asi tak dvakrát/třikrát většího průřezu než se běžně dělá. Ijádro je zato běžně dostupné v celé řadě rozměrů, kreslí jenom nepatrně víc a dosahuje největší zatížitelnosti.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 11, 2010 15:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé výsledky, díky za zveřejnění.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut máj 11, 2010 16:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší jádro je složené z velkých E plechů.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut máj 11, 2010 16:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší jádro je vzduch. Ale zase to přehánět s cívkami vinutými 10mm2 pásovinou nemá cenu (respektive má ji příliš velkou).
Jakýkoliv feromagnetický materiál je silně nelineární. Reluktance (magnetický odpor) vzduchové mezery ale cívku linearizuje. Záleží na permeabilitě materiálu, např. při ur=1000 se jedná v případě I jádra zhruba o ekvivalenci nelineárního 1Ohm seriově s lineárním 1kOhmem.
Proto EI jádra hodně zkresují a E musí z principu zkreslovat více než I.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St máj 12, 2010 08:50:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, že nejlepší cívka je bez jádra, ale tady se snad řeší cívky na jádrech a vzduch se nedá považovat za jádro. Není pevnou součástí cívky.
Pak už záleží na tom, jak nízký odpor je potřeba dosáhnout. Když hodně malý, tak je nejlepší řešení E, pokud vyšší odpor nevadí tak jednoznačné je použití I jádra.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St máj 12, 2010 11:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mi půjči Ečko na změření, ať se přesvědčíme jak na tom jsou. Jestli se teda nebojíš Smile.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St máj 12, 2010 13:19:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Přijeď půjčím Ti ho, nebo to můžeš změřit přímo u mě, mam více druhů.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi máj 14, 2010 10:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Checku, prosímtě popiš přesně, jak jsi co měřil a dej to třeba někam na web, ať se to tady neztratí. Mám taky nějaká měření, teď jsem si hrál s velkými indukčnostmi na železech (nad 5H, filtráky).

Pro případné porovnání to chce stejné podmínky, ať se to nemusí přepočítávat.

BTW, budu (až mi kolega laskavě dodá výkonový zesilovač Wink ) porovnávat cívky 6-9mH - mám 1 provedení od Soltonu na I železe, 2 provedení (moje) na I (I plechy z EI40 a EI50) a pak několik cívek na E25x25 a E32x25 s různým materiálem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 14, 2010 17:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Čím víc cívek změříte, tím bude jasnější, že minimálně na basech je potřeba aktivní dělení. A řeší to víc věcí, nejenom ty cívky.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So máj 15, 2010 19:02:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, Ondřeji. Jenže ne vždy je to vhodné (výhodné, ekonomické...). Samozřejmě pro nekompromisní sestavu nic jiného nezbývá.
BTW, v PA se běžně používá 2-3 pásmový pasiv a téměř výhradně k tomu sub s aktivním dělením, protože ty velké špule, kondíky jsou jednak drahé, druhak naprosto nevýhodné (zhoršení DF).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So máj 15, 2010 23:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Schovejte si prosím ten hifistický přístup - když tomu nerozumím, tak je to špatné.
Další diskusi na téma cívky směrujte zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6333
Já vám tam třeba dám ochutnávku měření.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Umbriell Sattory
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2007
Príspevky: 71
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po máj 30, 2011 20:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý deň.
Tak zas sa ozývam po dlhšej dobe, ako sa to stalo už asi zvykom.Sad(
Najlepšie moju terajšiu situáciu vysvetlí moja odpoveď (mierne upravená a doplnená)na otázku jedného člena fóra, ktorý prejavil záujem o informácie ako sa projekt vyvíja.

Dobrý deň,
Ďakujem za záujem, potešil.
Ospravedlňujem sa ze odpovedám tak neskoro, ale dlho som nebol na fóre, tak som ani nevedel že mam správu
Ono to je momentálne trochu zložitejšie.
Sústavy ešte nie sú dokončené, sú stále vo fáze vývoja. Jednak z finančných dôvodov, (rekonštruujem dom, zariaďujem vlastnú domácu kovačsko-kovoobrábaciu (venujem sa historickému šermu a skrz to som sa dostal i k výrobe damaskových nožov) a stolársku dielnu, pustil som sa do stavby vlastnej CNC frézy na drevo) čo sú všetko finančne náročné veci, takže vývoj sa riadne spomalil, a takisto z časových dôvodov. (otec mi zomrel nedávno, takže som na všetko sám, mama si taktiež vyžaduje veľa času, k tomu samotné zamestnanie a časté dlhodobejšie pobyty v zahraničí a pod). Preto sa to ťahá ako slimákSad čo už mňa samého s prepáčením sere.. dátum ukončenia vývoja odhadujem tak najskôr o rok, ak budem mat šťastie a ukradnem si na to dakde čas. By som potreboval aby mal deň 48 hodín, najmenej., Ak budete mat potom ešte stále záujem o ich vypočutie, stačí sa ozvať. Momentálne mam však toho tak veľa, že naozaj neviem kedy ich stihnem dokončiť. Budem asi musieť na určitý čas obmedziť aspoň niektorú z činností a koníčkov, aby som ten čas vôbec našiel.
S pozdravom Juraj.


Dúfam že toto aspoň trochu ozrejmí moju časovú situáciu. Smile)) Naozaj budem musieť dať reprosústavám prioritu, aby som ich už konečne dokončil, lebo sa už začínam za seba, a to právom hanbiť.
S pozdravom Juraj.

_________________
Štvrťvzdelaný poloanalfabet Embarassed .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
stano.sk
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2014
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 22:26:52    Predmet: Zdravím Ťa Juraj Odpovedať s citátom

Zdravím Ťa Juraj
Ak ešte chodievaš na net a máš čas na prípadné reakcie z tohto fóra, chcem sa ťa opýtať, či sa ti podarilo dať dokopy svoje vysnívané reprosústavy. Máš už na čom počúvať?
Stano zo Zvolena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist