Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ake sluchadla AKG?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 08:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

aj ja mam doma DVD Orava a chvilku som na nom musel pocuvat aj hudbu /kym mi neprisiel Harman HD970/...a musim povedat ze to bol riadny sok Shocked orava mi prisla plytka, bezpriestorova, skoro ziadne basy...proste to len prehralo nejaky naznak zaznamu a tot vse... k impedancii...so 120ohm. sluchadlami by nemal byt problem nikde /ani na mp3 playery/, takze to ta trapit nemusi,....aaa k zosiku...rasej pockaj a nasetry si na nejaky lacny CD prehravac -napr: http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=4&PID=534&CATID=19
a pocuvaj na nom bez zosiku.....ale ako spomenul kolega predomnou tak po chvilke ta to zacne tlacit dopredu k lepsim zostavam a nemusi to byt lacne... Confused


Naposledy upravil IO dňa St júl 04, 2007 11:50:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 10:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
aj ja mam doma DVD Orava a chvilku som na nom musel pocuvat aj hudbu /kym mi neprisiel Harman HD970/...a musim povedat ze to bol riadny sok Shocked orava mi prisla plytka, bezpriestorova, skoro ziadne basy...proste to len prehralo nejaky naznak zaznamu a tot vse... k impedancii...so 120ohm. sluchadlami by nemal byt problem nikde /ani na mp3 playery/, takze to ta trapit nemusi,....aaa k zosiku...rasej pockaj a nasetry si na nejaky lacny CD prehravac -napr: http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=4&PID=534&CATID=19
a pocuvaj na nom bez zosiku.....ale ako spomenul kolega predomnou tak po chvilke ta to zacne tlacit dopredu k lepsim zostavam a nemusi to byt lacne... Confused


Dakujem za radu a ak sa smiem spytat na akych sluchatkach si pocuval?
A aka to je Orava?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 11:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Orava DVD-504, zosik Creek OBH 21 a sluchadla Koss R/80...uz tam bolo pocut giganticky rozdiel medzi Oravou a H/K HD970 (vlastne dovtedy som si myslel ze ked je CD digitalne, tak by malo hrat odvsadial skoro rovnako)...na Sennheiseroch HD600 co mam teraz, som ho este neskusal..ale asi to ani nema vyznam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 12:35:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem co vy nato, ale nasiel som CD player Sony CDP 315 za 1200SK Smile
Ma cca 10 rokov Shocked
Co si o tom myslite. Je z mojho okresu, nebol by problem ist ho pozriet, ale videl som foto a velmi zachovaly, len predpokladam, ze s RW nepochodim.
Ale ako je na tom elektronika? Nie je to zastarale?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 20:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

stano.stano napísal:
No neviem co vy nato, ale nasiel som CD player Sony CDP 315 za 1200SK Smile
Ma cca 10 rokov Shocked
Co si o tom myslite. Je z mojho okresu, nebol by problem ist ho pozriet, ale videl som foto a velmi zachovaly, len predpokladam, ze s RW nepochodim.
Ale ako je na tom elektronika? Nie je to zastarale?


Kdysi jsem měl na začátku mé hifi kariéry Sony CDP215 což je to samé jako 315, ale bez dálkáče a je to zvukově totální šrot. Doporučuji se vyhnout. V pohodě ho přehrál kámošův noname discman. Doporučuji se třeba porozhlédnout po Marantzech s téže doby. Třeba CD 53, 63, 67. Cena by mohla být okolo 2000-3000,- Sluchátkový výstup měly celkem slušný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2007 16:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to skus na minisysteme a nasetry si na nieco lepsie...ved obcas to chce aj trocha casu a kompromisu...radsej si pockaj na nieco poriadne...ale aj tie AKG budu hrat na minisysteme o dost lepsie nez Koss co si mal doteraz..len to este nebude to prave...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 11:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 23:09:40, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 11:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

alenzo napísal:
noname discman


Super spojení. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 07:43:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Som teda pozeral nejake tie prehravace a nasiel som tento DENON DCD-500AE, podla recenzie na StereuMag je dost dobry
http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=32734
Na nejakych 95% by som ho vzal. Len este taka otazocka. Pocuvam rad dost nahlas kedze su 601 otvorene budem pozadovat mozno este vyssiu hlasitost, poskytuje CD prehravac dostatocnu rezervu? Nenahradi ho az zosilnovac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 08:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som počúval u Tomáša Gavalčíka /CD Andante/ na prehrávači Denon 715 /asi tak sa volal..nejaký starší/...s mojimi HD600 som neprekročil polovicu na poťáku, takže rezerva je asi dostatočná..len viacej šumel a nemal také pevné basy...celkom ma to prekvapilo...príjemný zvuk Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 08:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
Ja som počúval u Tomáša Gavalčíka /CD Andante/ na prehrávači Denon 715 /asi tak sa volal..nejaký starší/...s mojimi HD600 som neprekročil polovicu na poťáku, takže rezerva je asi dostatočná..len viacej šumel a nemal také pevné basy...celkom ma to prekvapilo...príjemný zvuk Smile


neviem ako su na tom K601 a HD 600, ja som zrovnaval HD595 a K701 a musism povedat ze K701 su neporovnatelne "hladnejsie" .. na mojich sluchatkacoch som bezne s HD595 nedosahoval ani polovicu moznej hlasitosti - s K701 je to v 3/4 polohe stale pocuvatelne ...

porovnaval som na audigy2 - s 595 sa na 100% hlasitost ani nedostanem, max tak na 3/4, s 701 na 100% je hlasitost dostatocna, ale urcite by sa dalo zniest aj viac ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 13:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 23:02:35, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 13:49:30    Predmet: Odpovedať s citátom

pred casom som cital na head-fi.org diskusiu ohladne sluchatiek, ktore hraju dobre "amped" ale horsie "unamped" a tych ktore nemusia byt nutne "amped" aby hrali dobre ...
podla mojej skusenosti napr. pri HD595 nie je ten rozdiel taky markantny ako pri 701 - bez sluchatkaca - len z vystupu zvukovky alebo cd prehravaca je zvuk "lenivy, pomaly", so sluchatkacom vystupia detaily a zvuk je rychlejsi a dynamickejsi ..

nejde teda iba o hlasitost, ale aj o charakter zvuku ...

teraz mam na stole per-anders-sjostromov QRV7 so znamym TPA6120, ktory vynika parametrami .... a odmietanim audiofilmi ktori sa riadia pocitmi ... dnes sa ho chystam ozivit - som zvedavy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 13:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:53:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2007 14:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

tazko povedat, podla mna repraky a sluchatka su dva odlisne svety, ktore sa takzo porovnavaju .. osobne si neviem predstavit zit iba so sluchatkami - bez reprakov, ale ..
... k sluchadlam ma nuti skor realita - ani nie tak financna, ale skor to, ze z prace chodim hodne neskoro, ked nie je mozne si naplno vychtnat hudbu cez repraky - alebo som permamentne na cestach, resp. v praci, kde sa inak ako cez sluchatka pocuvat neda ..
samozrejme kedze kvalitna hudba cez sluchatka je ovela viac pristupnejsia ako cez repraky, robi ma to narocnejsieho aj na "reprakovu anlagu" .. to je jasne ..

podla popularity stranok typu head-fi.org, headwize.com, diyforums.org, sgheadphones.net nie som sam, koho realita prinutila k sluchatkam ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2007 07:42:20    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, dakujem za vsetky postrehy, rozhodol som sa. Bude to Denon DCD-500AE a AKG K 601 a do buducnosti sluchadlovy zosilovac a nejake lepsie kable na prepojenie.
Ale este k megafoto. Odporucate mi tam nakupovat? Cital som tu, ze IO ma kladne skusenosti, ma este niekto nejake? Ako je to so zarucnym listom, treba ho posielat do ciech na potvrdenie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2007 08:12:35    Predmet: Odpovedať s citátom

to stano.stano : ja kupoval na megafoto nejake drobnosti k fotaku/blesky, sklo, apod../, rekneme za 60tis czk a nikdy nebyl problem - ale vyzvedaval jsem si osobne /mam chalupu v LBC - tedy 15 min od "megaofota" v Germ./
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2007 08:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som z tade kupoval HD595, prisli za 4 dni, vsetko v poriadku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2007 08:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně zkušeností zkus pohledat na webu pod pojmem fischer bernard. Je to jejich dřívější/alternativní název a hlavně na webech ohledně fototechniky se o nich píše hodně.

http://forum.grafika.cz/read.php?41,1206333,1206333
http://forum.fotografovani.cz/read.php?41,1808808
http://4um.ocguru.cz/archive/index.php/t-49229.html
http://www.stativ.cz/redakce/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2004012101
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 17:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Otazocka na Kubu.
Na inom fore si pisal, citujem: "AKG (500, 501, 601) jsou dál od reality než Sennheisery (580, 595, 600, 650)."
Ako to bolo myslene? Pochopil som, ze AKG nezobrazuju nahravku celkom realsiticky? Ved o AKG sa tu hovori ako o "hudobnom mikroskope", tak som myslel, ze pri takomto vyjadreni je realita podmienkou.
Ospravedlnujem sa za mozno "hlupe" otazky, ale nemam moznost si ich vypocut - len kupit cez internet. Nikde v mojom okoli nie su. Ak som aj nasiel predajcu AKG, vie mi ich len objednat. Sad
Takze za kazdu radu som vazne vdacny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2007 07:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

skus si pozriet tieto recenzie: http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=8460&Itemid=91 a toto: http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=8484&Itemid=91&limit=1&limitstart=99
tam si mozes spravit vlastny obrazok o ich zvuku...AKG hraju vyssie, viac analyticky, Senny pre mna rozhodne prijemnejsie...mozes mrknut aj Sennheiser HD595...su to super sluch...len ten dizajn je gicovy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2007 08:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
mozes mrknut aj Sennheiser HD595...su to super sluch...len ten dizajn je gicovy.


ale ked ich mas na hlave tak ich nevidis Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2007 08:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

LOL Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 14:36:35    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 23:06:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 14:42:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 23:06:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 07:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek
AKG 701 urcite hraju super, verim ze po case zacnes rozmyslat ci nehraju ine lepsie, pocul si hrat i STAX a ich naj model Omega, ak ano, ako hraju ak by si ich porovnaval s AKG 701 .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št august 02, 2007 11:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 23:05:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi august 17, 2007 16:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre,
asi ste ma zlomili, rozhodol som sa pre AKG K 701. Naozaj by ma kupa K 601 mohla neskor mrziet. Vzhladom na vyssiu investiciu ale CD prehravac Denon musi pockat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi august 17, 2007 18:33:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up

Jedny z nejlepších sluchátek na trhu, přichystej se na realitu. Poznáš, jak slabé nebo povedené jsou nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Pi august 17, 2007 19:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratulujem, dobrá kúpa!, a toho sklamania z menej-kvalitných nahrávok sa netreba báť, lebo človek po tom ocení ozajstnú kvalitu podstatne viac.... skús napr. veľmi dobre hrajúce CD: Pink Floyd - The Final Cut / Dark Side of The Moon; Eagles - Hell Freezes Over; alebo z modernejších je super Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium; ak rock, tak rozhodne Metallica - Black Album...po prevedení cez bs2b vo foobare hrá geniálne...klasike z Tesca za 50Sk sa vyhýbaj...skúšaj...POZOR: počúvanie na slúchadlách je ale silne návykové!!! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist