Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vymenena optika

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 14:06:35    Predmet: Vymenena optika Odpovedať s citátom

V servise mi vymenili optiku na sony QS930 ale casto mi nenacita cd na prvy krat. Ked vsuniem cd a pocujem take zasvistanie uz je to ok inak ticho, bud vypise NO CD alebo nic pomoze aj vypnut cely prehravac. Asi tri krat sa mi stalo ze vypadol zvuk/ sekunda dve/hned som to pretocil a uz to prehralo ok. Jedno cd /nove napalene na jednom mieste skakalo/v DVD prehravaci bez problemov a na druhy den ho cd prehral v pohode. Mam to este v zaruke ale aj tak sa bojim ci to nebude vacsi problem. Poradte.
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 15:39:10    Predmet: Re: Vymenena optika Odpovedať s citátom

pajo napísal:
V servise mi vymenili optiku na sony QS930 ale casto mi nenacita cd na prvy krat. Ked vsuniem cd a pocujem take zasvistanie uz je to ok inak ticho, bud vypise NO CD alebo nic pomoze aj vypnut cely prehravac. Asi tri krat sa mi stalo ze vypadol zvuk/ sekunda dve/hned som to pretocil a uz to prehralo ok. Jedno cd /nove napalene na jednom mieste skakalo/v DVD prehravaci bez problemov a na druhy den ho cd prehral v pohode. Mam to este v zaruke ale aj tak sa bojim ci to nebude vacsi problem. Poradte.

Co to vratit do servisu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 16:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 10:05:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 13:48:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze teraz po urcitom case uz funguje na 100percent. Je mozne ze by si to nejak sadlo? Som rad ze som to nepredal. Ale aj tak ked sa podari tento rok nieco nasetrit tak chcem ist do CA azur740c laka ma tam aj moznost vyuzivat D/A prevodnik.
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 04:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrně vyměnili (hlavně vyfakturovali, že) a blbě seřídili (neb se na to vysrali úplně). Taky: Snímač v tomhle CD je dodávaný asi v pěti nezáměnných variantách . Snad tam nevpálili nějakou "stejnou" lacinějčí verzi?
Řešení: Vrátit a bičovat tak dlouho, dokud se to nespraví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 10:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

se mi stalo, že CD v mechanice se někdy správně nevystředilo - a buď nenačetlo, nebo mělo problém v druhé půlce ( servo nestíhalo). Čistě mechanická věc - když si CD sedlo.
nějaký čas jsem vystupoval jako kouzelník - naslinil jsem prst- přejel středový otvor a CD hrálo OK.
už jsem to opravil Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 15:42:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam taku lajicku otazku ked vymenim optiku v CD musi sa vzdy nastavit CD ( nemyslim trimer na optike ), ked kupim origo optiku aka tam je a vymenim ju malo by to ist na 100% alebo musim nechat CD prehravac nastavit v servise? Rolling Eyes
_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 17:54:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Po výmene optiky spravidla nová funguje, postup na kontrolu novej,popr. jej nastavenie býva popísané v servisnom manuáli. A tu býva problém, pretože na tento účel sa vyžaduje firemné testovacie CD a pomocou osciloskopu, alebo hodnôt v položke servis menu sa nová optika "doladí". Tieto CD však nebývajú lacné, každý výrobca sa odvoláva na svoje testy a z toho dôvodu nepredpokladám, že sú servisy vo väčšine vybavené týmito testovacími CD. Taktiež sa používajú tzv. jitter metre na kontrolu optík.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut marec 14, 2017 14:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik, za odpoved Cool Wink
_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist