Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

New Menhir Fasta - codename Aragorn
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 01:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapče, to je mi všechno jasný, ale nejsem (či spíše nejsme) firma, která by si mohla dovolit investovat bůhvíjaké prostředky do promotion jakéhokoli druhu. Do vývoje se investovalo skoro půl milionu, což se musí vrátit prodejem, jinak bychom přišli na buben. Možná se podaří zařídit, aby ten poslední pár zůstal až do výstavy a tam se případně prodal se slevou, ale to je asi tak maximum. V takovém případě by se to možná mohlo objevit i v Brně, ovšem pouze za předpokladu, že ty třičtvrtěmetrákové krávy nebude muset tahat Petr Král sám, loňské Brno málem odstonal a já jsem samozřejmě nepoužitelný, já stěží unesu sám sebe.

Apropos - se Šrollem jsme to zkoušeli u mne doma a výsledek byl "uspokojivý", jak by řekl Nero Wolfe.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 08:26:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Ahoj Bobo, ja uz mam bedny vyreseny; mam jedny elektrostaty velky jak dvere a setrim na Titany Mk V ve tmavym dreve, to je moje srdecni bedna. Plus ted mam v cimre jeste Consequence. Dalsi bedny uz bych neuzil. A jeste mam tu uchylku na velke bedny, ja se jim proste potrebuju divat do oci, ne je mit do pasu. Po trech letech vlastneni beden stejne vysokych jako ja se uz jedna o nezmenitelne esteticke hledisko. Je skoda, jestli je maly zajem, na druhou stranu osm udanych paru mi vlastne prijde na nase pomery skvele. Cekat desitky prodanych paru - to sis snad nemyslel. Lidi chteji znacku, s tim nelze nic delat. Dej je na test Vlkovi nebo nekomu do casopisu, vyrob jim tu znacku! At ti je otestuji se Srollem. Delej jim promo, vyrob stranky s fotkami a technickymi udaji, nalinkuj si tam pozitivni recenzi, domluv se s nejakym hifistudiem, jestli by je nechtelo nabizet, dej jim dva pary na predvadeni, umozni jim slusnou marzi a pak se mozna ledy pohnou. Tenhle pseudomarketing tady na Slovnaftu nikdy nikam nepovede, tady jsou vsichni bastliri, to uz i ty Hifinazory jsou v tomto lepsi. Pokud bude podzim, budes tam vrele vitan s finalni verzi. A premyslej nad vystavou v unoru nebo v breznu, jak a s kym se na ni dostat. Vzdyt nikdo ani nevi, ze ty bedny existuji. Nestaci vyrobit dobrou vec, musis ji umet prodat mase a ne lidem vysvetlovat, ze to nebudes ani merit, ani vazit, protoze to je jedno. Nebo se s nekym domluv, at ti tohle zaridi, vzdyt v Praze vas je milion a pul.


Presne tak Jirko ako pises, ja som poprosil o zakladne technicke informacie, dokonca poslal som aj SS a myslis, ze som dostal odpoved Sad Neviem ako vy , ale ja pred kupou a to jedno coho vzdy si zistim co najviac dostupnych informacii na zaklade coho sa potom dalej rozhodujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 09:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to info je opravdu k hovnu Smile ono titiž třeba s tou citlivostí neni uplně sranda a nakonec ani s tim fr. rozsahem. Záleží na prostoru, ve kterym ta bedna funguje. Teda aspoň co se basů týče.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 09:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto to ze ta bedna slusne hra je OK, merania ma nezaujimaju ( ja niesom technik ), chcel som zakladne informacie ako napr. rozmery, tebe je mozno fuk ci bedna ma vysku 1m alebo 2m , ci farba je ruzova alebo prirodne drevo, ci ta bedna co je na fotke je ta co je napredaj a aku ma vyhybku, co viem boli 3 moznosti, ano chcel som vediet i spodnu frekvenciu, ci hra od 25Hz alebo 50HZ +-..., mam rad aj rock atd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 09:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady jsou nějaké fotky. Autor promine, že dám link.

http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=1701195

Jinak, nechci do toho kafrat, ale promo, kde je jedna fotečíčka (asi)finálního designu je opravdu na raz-dva-tři.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 10:09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Co pamatuju, tak to jede aspoň od 35Hz, zabasovat to umí Smile Tyhle bedny jsou opravdu něco extra, co jsem je slyšel, tak mě ohromily super prostorem, prostě tam ve vzduchu něco bylo. A Myslim, že se na tom pouštělo i něco rockovýho a taky to bylo supr. Ale s tim prostorem asi dostanu na budku za hifistický kecy Smile Jestli máš zájem, tak se domluv s Bobem kde jsou k vidění a slyšení a zajeď si, protože to je to nejlepší co může zájemce udělat Smile Internetový žvásty jsou na nic a fotky koneckonců taky.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 10:21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to trochu účet bez hostinského. Došlo mi, že vůbec nevíme, jestli je zájem další bedny vyrábět a prodávat.
Pokud ano, bez nějaké propagace se to neobejde, byť by byla skromná a prakticky zadarmo.
Pokud ne, řešíme to zbytečně.

Jen poznámka k tomu, že lidé chtějí značku. Ano, je to pravda. Ale v rámci ČR (a možná i SR) je jméno tvůrce značka nejvyšší kvality a ceny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 15:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos: Druha vec je ta, ze ty si je nekoupis, pouze zjistujes informace, ale zamer vysolit penize na drevo z tebe necitim, takze se Bobove neodpovedi kdovijak nedivim. Kdybys je vazne chtel, tak uz jsi Bobovi davno volal, jel do Prahy, poslechnul atd. Zajemci se od vyptavacu daji docela snadno rozeznat.

Bobo: Stranky se daji zalozit zadarmo, pekne fotky se daji udelat zadarmo, zavolat Vlkovi na mobil se da za dvacet korun, jiste te rad uslysi, nechat si dat reklamni banner ke mne na Lopuch do inzertnich klubu se da zadarmo, zmerit a zvazit se ty bedny daj zadarmo - na promotion malyho rozsahu nepotrebujes ani korunu. Bejt z Prahy, tak se ti nabidnu na pomoc. Koukni, jak ma N.A. rozjetej marketing: a krome vystav verim, ze ho to stalo jenom cas (par fotek digitalem, nejaky reklamni povidani, stranky na volny.cz). A prodava za dvojnasobek tve ceny, o zvuku nemluve.
Do klubu Hifi inzerce na Lopuchu chodi, bez prdele, tisice, mozna deset tisic lidi. A ani jeden z nich nema tuseni, ze existuje Aragorn. A takovy misto bude na nasem internetu jeste minimalne jedno az dve. Tam si musis hrat polivku.
Podle me ten projekt ma potencial byt ziskovej, ale muselo by se chtit na to jit jinak. Nebo se zeptej PMA, ten se nabalil na svych preampech, ten v tom umi chodit. Zacal bych kvalitnima produktovyma fotkama tech beden ve dvou barevnych provedenich a vytvorenim webu (treba www.bohoussykora.ic.cz). Tomtom tady ze Slovnaftu hrozne dobre foti, akorat je ze Slovenska. Ted si asi ozira drzku v Hradisti. Anebo i Vlk bezvadne foti, ackoli si nejsu jistej, jak by zvladl produktovky. Zkus mu cinknout, treba by udelal test zadarmo i s fotkama.

OPA: Znacka je Xavian, Shan, AQ, AU/RA. Zij aspon obcas v realite. 99 % hifistu z CR i SR nevi, kdo je Bohous Sykora. Proto se prodalo pet paru a tri zbyvaji. Xavianu se prodalo dvacet tisic paru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 16:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

to Machalík :

Blahoslaveni chudí duchem ! Tvá naivita je bezbřehá ......
Zůstaň u ebaye a svých příležitostných prodejů. Nemáš ani ponětí o co v businessu skutečně jde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 16:55:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
to Machalík :
Blahoslaveni chudí duchem ! Tvá naivita je bezbřehá ......
Zůstaň u ebaye a svých příležitostných prodejů. Nemáš ani ponětí o co v businessu skutečně jde.


Nejspíš o tom víš hodně. V prvním plánu bych to viděl jako Jirka, ale tuším, že je to složitější.
Mohl bys pár věcí naznačit, v obecné rovině, aby se to nikoho nedotklo, ale aby si člověk který se v tom nepohybuje udělal rámcovou představu, jak takový business vypadá?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 16:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Tady jsou nějaké fotky. Autor promine, že dám link.

http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=1701195

Jinak, nechci do toho kafrat, ale promo, kde je jedna fotečíčka (asi)finálního designu je opravdu na raz-dva-tři.


Vážení, ujišťuji vás, že nedostatek fotek není důsledkem mého nedostatečného zájmu - a pokud bude nějaká možnost to změnit, tak to napravím, byť s vědomím, že to na případné prodejnosti nic nezmění. Ale opakuji, rozjíždět jakékoli promoakce v situaci, kdy vůbec není jasná budoucnost, by myslím nemělo smysl a bylo by to i v jistém smyslu neseriózní.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 17:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

to Opa :

doba pionýrů, kdy se to dalo dělat způsobem, který popisuje Machalík skončila někdy na počátku šedesátých let. Nadšení autorů a kamarádi kteří to vyfotí, případně webový prostor, který je zadarmo je úplně naivní představa. Je to způsob jak čirou náhodou prodat jeden pár beden za pětiletku. Ve finále to asi vyjde dráž než síť distributorů, masivní marketing, advertising, promotion a všechny ty další výdaje kolem toho. Ale ty peníze je třeba mít předem.

Dnes to zdaleka není o skutečné kvalitě. Je to o schopnostech obchodních manažérů.
Ale to je přece všude kolem nás. HiFi není vyjímkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 18:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Machalik"]Lubos: Druha vec je ta, ze ty si je nekoupis, pouze zjistujes informace, ale zamer vysolit penize na drevo z tebe necitim, takze se Bobove neodpovedi kdovijak nedivim. Kdybys je vazne chtel, tak uz jsi Bobovi davno volal, jel do Prahy, poslechnul atd. Zajemci se od vyptavacu daji docela snadno rozeznat.
[quote]

Jirko za mna nehovor, od kedy som predal svoje bedne ako ti hovoris velke ako dvere, ma zatial ziadne neoslovili, takze doma nemam ziadne. Na magnepanoch mi trosku chybali basy, inak som bol max. spokojny. Dufam, ze aj ti si pred kupou zistujes potrebne informacie a urcite prve ta zaujimaju rozmery a ako uz vsetci vieme velkost basoveho menica Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 21:22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík má pravdu, že pro zviditelnění a podání informací o svém výtvoru udělal Bobo velmi málo, spíše ještě míň. Musím konstatovat, že jeho naivita je opravdu obrovská.
Základ je mít stránky.
Nabídnout bedny studiímjak jak napovídá Machalík je však nyní za daných podmínek stanovení ceny za kompletní bedny 90.000,- už jaksi nemožné. Není tam vůbec prostor pro konkurenceschopnou marži, řekl bych dokonce, že tam není žádný finanční prostor. O pořádnou marži jde prodejcům v první řadě, pak teprve o to jak výrobek vypadá a nakonec jak to vlastně hraje. Síla Aragorna je v ceně za kterou jsou k mání. Ta cena není zdeformována náklady na standardní reklamu a marží pro prodejce.
Investovat půl mega a nezainvestovat 50 tisíc do minimálně dvou výstav, a alespoň obyčejných www.stránek jsou vyhozené peníze. V tento moment již není podle mě jiná cesta než jakou jsem šel já.
Jít klasickou komerční cestou jako např. XAVIAN, by znamenalo, že se tomu někdo musí pořádně věnovat a dostat ty bedny do reklam a studií. V tomto případě by si ty bedny už nikdo za tyhle příjemný kačky nepořídil, cena by musela být blízká XAVIAN XN360, aby se tím obchodníci vůbec chtěli zabývat. Tohle se ale mělo řešit ještě dříve než se začalo investovat do vývoje, výroby a než se stanovila ta obchodně nesmyslná cena. Teď již je to celkem kompletně zabitý.

Je to ale jen můj osobní názor, moc tomu nerozumím.
Omlouvám se Machaldovi za opět skrytou reklamu-stačí kliknout na baráček pod příspěvkem Very Happy

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 21:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravil šéf nadnárodní korporace...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 21:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. - nebereš si servítky, tak já budu také upřímný. Nemusíš investovat 50 tisíc. Stačí, když dáš nějakému studentíkovi na pivo a udělá Ti určitě hezčí stránky, než máš teď. Neber to jako útok, Tvoje bedny se mi líbí a zasloužily by si lepší prezentaci. Ale jak říkáš, lepší nějaké, než žádné. Jenom jedna maličkost Ti unikla, cituji:

"Vážení, ujišťuji vás, že nedostatek fotek není důsledkem mého nedostatečného zájmu - a pokud bude nějaká možnost to změnit, tak to napravím, byť s vědomím, že to na případné prodejnosti nic nezmění. Ale opakuji, rozjíždět jakékoli promoakce v situaci, kdy vůbec není jasná budoucnost, by myslím nemělo smysl a bylo by to i v jistém smyslu neseriózní."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 22:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak konečně vím, jaký jsem blb. Děkuji mnohokrát. A na zúčastněné chytré bych měl jeden zcela konkrétní dotaz - když tomu všemu tak dobře rozumíte, mohli byste mi poradit nějakého výrobce beden, který by dokázal vyrobit Aragorny v bezproblémové kvalitě v cenovém limitu řekněme 30000 za pár? My ho totiž hlédáme už asi rok marně a kdybychom neměli k dispozici malou NC frézku, tak bychom nedokázali udělat vůbec nic.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 22:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

V kecání jsou všichni chytří...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 22:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. má celkem pravdu v tom co píše.
Pokud ty reprobedny mají výrobní cenu 90.000 Kč, pak by měly na pultě stát včetně DPH 300 - 450.
Pokud tolik stát nebudou, pak nemají šanci na žádný komerční úspěch a musí zůstat v rovině přátelského DIY na úrovni tohoto nebo podobných fór.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 23:06:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi líto, ale tady je opět něco špatně :
citácia:
když tomu všemu tak dobře rozumíte, mohli byste mi poradit nějakého výrobce beden, který by dokázal vyrobit Aragorny v bezproblémové kvalitě v cenovém limitu řekněme 30000 za pár? My ho totiž hlédáme už asi rok marně a kdybychom neměli k dispozici malou NC frézku, tak bychom nedokázali udělat vůbec nic.


Nemůžete přece podřizovat možnosti výrobců svým potřebam. Nemůžete přece určit rozpočet na výrobu těch beden tak, že si řeknete :"Hm, tak to dřevo nám někdo vyrobí za 30 litrů" a pak rok marně sháníte někoho, kdo vám to za vaši cenu vyrobí. Asi to bude tak, že spíše nikdo není ochoten to za ty peníze dělat.

Vy říkáte, že jste do toho dali půl mega, ale na druhou stranu jste vyrobili 5 párů, které prodáváte za 90. I když je všechny prodáte, jste stále 50 litrů v mínusu. To je nějaké divné, ne ?

Tohle fakt nevypadá jako opravdový business, ale spíše jako nějaký sport.

Nechci se nikoho dotknout, naopak, vážím si lidí kteří něco vyjímečného dokáží vymyslet a vyrobit (pan Sýkora, pan Král), ale je to trochu amatérský přístup, který nutně vede k tomu, že se na tom nic nevydělá. Ta ztráta je ve skutečnosti mnohem větší než jenom ty přímé finance. Prodělané peníze nejsou tak důležité, protože ty se dají vydělat znovu, ale čas, který věnujete projektu na kterém nic nevyděláte je nenahraditelný. Nehledě ke ztrátě iluzí a zájmu o další možné projekty. Pokud tedy nejste těžce za vodou a děláte to pouze pro zábavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 23:46:20    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Zatím je rozprodaných pět sestav, na tři jsou zájemci, takže ještě jedna zbývá.


9*90-500=310
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 23:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

nepsal vývoj půl mega? do toho bych výrobu první serie už nepočítal, ale mně je to uplně fuk, jako bych sem nepsal Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 00:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
Je mi líto, ale tady je opět něco špatně :

Nemůžete přece podřizovat možnosti výrobců svým potřebam. Nemůžete přece určit rozpočet na výrobu těch beden tak, že si řeknete :"Hm, tak to dřevo nám někdo vyrobí za 30 litrů" a pak rok marně sháníte někoho, kdo vám to za vaši cenu vyrobí. Asi to bude tak, že spíše nikdo není ochoten to za ty peníze dělat.

Vy říkáte, že jste do toho dali půl mega, ale na druhou stranu jste vyrobili 5 párů, které prodáváte za 90. I když je všechny prodáte, jste stále 50 litrů v mínusu. To je nějaké divné, ne ?

Tohle fakt nevypadá jako opravdový business, ale spíše jako nějaký sport.

Nechci se nikoho dotknout, naopak, vážím si lidí kteří něco vyjímečného dokáží vymyslet a vyrobit (pan Sýkora, pan Král), ale je to trochu amatérský přístup, který nutně vede k tomu, že se na tom nic nevydělá. Ta ztráta je ve skutečnosti mnohem větší než jenom ty přímé finance. Prodělané peníze nejsou tak důležité, protože ty se dají vydělat znovu, ale čas, který věnujete projektu na kterém nic nevyděláte je nenahraditelný. Nehledě ke ztrátě iluzí a zájmu o další možné projekty. Pokud tedy nejste těžce za vodou a děláte to pouze pro zábavu.


Nedá se nic nělat, musim bejt sprostej. To mám, kurva drát, podřizovat zásadní stránky technického řešení možnostem výrobců ? Ostatně i to už jsem zčásti udělal. A když jsme si NC frézařinu udělali sami, tak cena za pár byla cca 20 000. Problém je v tom, opakuji, že pro normální hovado truhláře je neřešitelné řezat v jiném úhlu než pravém a dodržovat přesnost lepší než řádově několik milimetrů. Nemluvě o kvalitě povrchové úpravy - to už je úplná katastrofa. Prostě zlatý český ručičky.

Původním záměrem nebylo zahájit velkovýrobu beden a vydělat na ní majlant. Rozhodně jsem nepředpokládal, že vysoká technická kvalita by nějak zamávala poptávkou - na to je většina lidí příliš blbá a stačí jim poslouchat MP3 přes špunty do uší anebo jakékoli sračky v autě, hlavně kdyš to dělá duc-duc-duc.

Pokud rozprodáme co máme, tak za vodou budeme, i když ne zrovna těžce, takoví idioti zase nejsme. A kdybych na to měl zahraničního partnera, tak mu nabídnu cenu s nějakým pro nás přijatelným profitem, prodejní cenu ať si stanoví jakou chce, pokud to za ni bude umět prodat, a promo ať si udělá sám pod svojí značkou - takhle se to praktikuje v běžné produkci toho, co se dělá pro Clearaudio, a funguje to, i když s ohledem na kursové kotrmelce euro/koruna občas jen taktak.

Naprostá většina připomínek v tomhle vláknu pochází patrně od lidí, kteří něco jako vážně míněnou výrobu, nikoliv podomácké bastlení DYI, neviděli ani z rychlíku a já už na ně nebudu reagovat. Možná, že nekteří rozumějí kšeftu, to je v pořádku, i to je svého druhu umění, ovšem ti přicházejí k hotovému a jediné co potřebují umět je holit výrobce co nejnižšími nákupními cenami a spotřebitele co nejvyššími. Výsledkem je, že sirky se už teď dovážejí z Indie a za chvíli nebude čím si utřít prdel, poněvadž díky totálnímu kolapsu domácí výroby nebudou prachy ani na dovoz hajzlpapíru. Ona Škodovka všechno nezachrání.

Díky bohu za tři roky bude konec světa a bude pokoj. Anebo že bych se začal učit arabsky? Potíž je v tom, že obřízka v dospělém věku je záležitost dost problematická, ale konec konců Petr Muk to taky zvládnul.

Howgh!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 07:03:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se spolu domluví Renown a PMA, proč by se nedomluvili i s VB? Podle psaného projevu to ale vypadá tragicky. Na rýpání NA a Machaldy jsme už zvyklí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 07:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:


Bobo: Stranky se daji zalozit zadarmo, pekne fotky se daji udelat zadarmo, zavolat Vlkovi na mobil se da za dvacet korun, jiste te rad uslysi, nechat si dat reklamni banner ke mne na Lopuch do inzertnich klubu se da zadarmo. ..... atd atd


Všechno je to tak, ale musely by být další nutné podmínky:

1) opravdu chtít jít do toho (což si nemyslím, že je pravda)
2) pořádný tah na branku a energie (dtto)

Takže to nechme, IMO. To jsme si zase "početli" Laughing

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 07:46:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Machalik napísal:


Bobo: Stranky se daji zalozit zadarmo, pekne fotky se daji udelat zadarmo, zavolat Vlkovi na mobil se da za dvacet korun, jiste te rad uslysi, nechat si dat reklamni banner ke mne na Lopuch do inzertnich klubu se da zadarmo. ..... atd atd


Všechno je to tak, ale musely by být další nutné podmínky:

1) opravdu chtít jít do toho (což si nemyslím, že je pravda)
2) pořádný tah na branku a energie (dtto)

Takže to nechme, IMO. To jsme si zase "početli" Laughing


Kdybych do toho opravdu jít nechtěl, tak jsem do toho nešel - co je tohle za nápady ?

Tahu na branku bylo ažaž - hodin jsem na tom strávil nepočítaně od nevidím do nevidím, nemluvě o cestování do Hranic, což je pro mne s ohledem na můj zdravotní stav zcela netriviální záležitost, a to i ve vagonu první třídy.

A pokud se nějakého domlouvání týče, žádný náznak konstruktivní snahy jsem nezaznamenal.

Zkusme to obráceně - předkládejte své představy, jak byste to dělali vy, a námitky budu vymýšlet já. Určitě si užijeme hodně srandy.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 07:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj dojem je, že prvoplánově jsi do toho určitě nechtěl jít jako do obchodní záležitosti. Je to zábavné ve fázi návrhu a realizace prototypu, což je jen 1. předpoklad a cca 20% možného úspěchu. Příprava sériovky a obchodní realizace je úplně jiný druh práce, a nemyslím si, že by to bylo to, co Tě jakkoliv táhne a baví, a kde je Tvoje parketa. Což úplně chápu, a můj předzesilovač v 8mm hliníku je projekt právě tohoto typu - ani bych nechtěl to opakovat a dovyvíjet podle "představ trhu".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 09:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Co tak pro začátek veškeré současné informace shrnout na papír (nebo aspoď do čistého threadu, čísla, grafy, koncepci, proč, co a jak)? Bobo umí hezky technicky vyprávět. Je tohu tu mnoho napsáno, ale mám problém třeba najít obyčejné rozměry reprosoustavy.
Toto pro začátek stojí jenom čas, který tu všichni vyhazujeme z okna psaním blbýh příspěvků.

Až budu vědět rozměry, tak budu umět třeba doporučit člověka s levnějším cnc.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 10:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Až budu vědět rozměry, tak budu umět třeba doporučit člověka s levnějším cnc.


Možná to má svůj důvod, že se rozměry neuvádí. Ta bedna na fotkách působí dojmem, že je mnohem větší, než když jsem ji viděl ve skutečnosti.

A za druhé, při znalosti přesných rozměrů lze z fotky odměřit vzdálenosti reproduktorů a tvar čelní stěny. Protože osazení reproduktory je známo, polovina tvrdé práce na vývoji by tak byla dána všanc plagiátorům.
Stačí uplácat nějakou výhybku a kopie je na světě. Že taková výhybka bude stát za hovno a bedna tedy nebude hrát, je věc druhá, ale je dost lidí, kteří bez možnosti porovnání s originálem nic nepoznají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 10:36:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetko toto je súčasťou jedného obrovského sprisahania. Laughing Laughing Laughing
_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 6 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist