Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sennheiser HD-700

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 04, 2012 09:09:08    Predmet: Sennheiser HD-700 Odpovedať s citátom

Jak již všichni víte v letošním roku uvede na trh firma Sennheiser další model sluchátek, tentokrát s označením HD-700.



Pátral jsem na inetu po ceně a vychází to odhadem na 600 Euro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St január 04, 2012 22:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoransky ich už určite testuje.
Bude sa mať na čom odbavovať. Len škoda že mu jeho handicap nedovolí odfotiť ich.
Very evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 04, 2012 23:04:28    Predmet: HD 700 Odpovedať s citátom

Chýry o HD 700 som počul už pekne dlhú dobu. Rozhodne Sennheiser musel reagovať na výzvu konkurencie a to hlavne od Beyerdynamiku či prípadne od ortodynamických sluchátok. Ultrasone sú rozhodne „od tela“, Grado paberkuje s tým istým konceptom, Denon sa k činu nemá. Audio Technica škoda slov. Osobne nie celkom rozumiem stratégii Sennheiseru lebo urobiť niečo medzi HD 600/650 a HD 800 mi príde ako ošúchaný vtip. Ak to bude séria ktorá bude „podobná“ ako HD 800 ale „umelecká“, teda aby HD 700 boli s technológiou HD 800 boli analóg pre HD 650, tak to bude rozhodne zaujímavý počin. Pre kvalitné lampové zosíky to rozhodne bude zaujímavé. Skôr by som očakával keby hľadali možnosti ako rozšíriť platformu high endu či super high endu trochu odvážnejším spôsobom. Beyerdynamic s T 70P je veľmi silný a dáva za ako tak akceptovateľnú cenu vstupenku do super high endu. Na druhú stranu, marketing Sennheiseru je veľmi silný. Zato Beyerdynamic dáva širokú skupinu modelov, tak uzavreté ako i polo-uzavreté modely, s nízkou, bežnou hifi a vysokou impedanciou. Takže variabilita Beyerdynamiku je rozhodne cenná. Uvidíme čo z toho bude. Označenie HD 700 veľa hovorí, no i nič nemusí. Osobne ak budem mať možnosť testovať tak samozrejme rád sa zapojím.


Ak môžem dodať zopár drbov, tak malá poznámka. Keď bol vývojový program v zásade hotový tak bola otázka ako sa budú volať. Špekulovalo sa nad označením HD 700 a nie HD 800. Zo správ viem že sa uvažovalo dať im meno HDE a nejaké číslo. Aby marketingovo hovorili že „zrovnateľné“ s Orfeusami. HD 700 bolo zavrhnuté lebo v audiofilskej obci ľudia videli K 701(2) a tak marketingovo nechceli aby cena pomaly tretiny k HD 800 sa „miesila“. Tak sa rozhodlo o HD 800. A keď som testoval ako prvý ten bájny model HD 800, tak dokonca môžem povedať že vtedy označenie hore sluchátka ani nemali. Iba prototyp a číslo. Podobne sa špekulovalo nad cenou. Najprv sa hovorilo o cca 800-850 eur, potom že dajú tam niečo luxusnejšie, a pôjde to na niečo okolo 950 eur. Nakoniec to bola celá tisícovka. Či potešila to je druhá vec, radšej by som bol za cenu 800 eur. S 25 percent dole zľavou pre ŤZP hneď sme pri 600 eur Smile Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št január 05, 2012 15:12:10    Predmet: CAS 2012 Odpovedať s citátom

Oficiálne budú predstavené na CES v Las Vegas. Takže už čoskoro sa o nich všetci dozvieme viac. Či bude čakanie na predaj tak dlhý ako na HD 800, to je asi nočná mora audiofilov. Takže za pár dní budeme všetci vedieť bližšie info.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 09:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Včerejší prezentace v Las Vegas. Cena 999$.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 11:14:00    Predmet: čítal som Odpovedať s citátom

Áno Kuba, aj ja som včera čítal o tom informácie. Tá cena je sympatickejšia ako tá čo stoja HD 800. Počul som že aj HD 800 pôjdu cenou dole, aspoň o 200 dolárov, teda v eurách na 900 alebo niečo pod 900 eur. Uvidíme.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 10:31:31    Predmet: HD 700 Odpovedať s citátom

Zravím hifistov. Takže bol som v Blave a stretol som sa s kamarátom z Viedne a ešte jedným známym z Blavy, no a samozrejme bol k dispozícii model HD 700. Takže môžem popísať čo a ako. Jedná vec čo ma zaujala bol hlavový most ktorý je ďaleko odolnejší ako pri HD 800. Podložka smerom nadol je dosť ošemetná vec. Pri HD 700 to vypadá byť oveľa odolnejšie. S komfortom nosenia je to v pohode. Kto má malé uchá tak pri HD 800 mu vadilo že tie náušníky sú gigantické. Pri HD 700 je to trochu menšie a tvarovo je to robené tak aby to lepšie priľahlo. Zvukovo skôr k HD 650. Za hoďku sa veľa stihnúť nedá ale rozhodne môžem čo to napísať.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St júl 25, 2012 08:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Čerstvá recenze na http://hifi-voice.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St júl 25, 2012 08:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda, ze tam nie je porovnanie s HD 800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2017 13:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Trosku to tu ozivim. Mate niekto uz dlhodobejsie skusenosti s tymito sluchadlami? Nasiel som ich za celkom dobru cenu, tak nad nimi uvazujem lebo HD 800 sa mi velmi lubili, co sa tyka pohodlia a zvuku, tak by som rad vedel, ci sa im aspon priblizili alebo je to uplne nieco ine a za tie peniaze vobec nestoja... Dik!
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist