Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Možnosť prepojenie zosilnovaca a gramofónu-6,3mm jack výstup

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
beejay
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 08:45:28    Predmet: Možnosť prepojenie zosilnovaca a gramofónu-6,3mm jack výstup Odpovedať s citátom

Caute vsetci...
Mozno ma hned zmetiete pod ciernu zem, ale som len uplny amatér. Zaujíma ma jedna banálna vec, preto sem pisem. Skusal som samozrejme co to vygoogliť, ale márne...

Chcem sa spýtať odborne znalých, či je možné prepojiť gramofón so zosilňovačom-receivrom cez 6,3mm JACk výstup na sluchátka. Kúpil som totiž manželke retro gramofón, ktorý má slúžiť ako doplnok obývačky. Samozrejme ten typ, ktorý sa jej páčil práve nemá štandardný audio výstup, iba výstup na sluchátka. Mám doma starší Technics receiver, ktorý by som chcel nejak prepojiť s týmto gramofónom, aby sme ho v prípade potreby mohli počúvať aj cez normálne repráky. Receiver má 4 ohmy, repráky 8 ohmov. Je mi jasné, že kvalita zvuku v tomto prípade nebude zďaleka taká, ako pri normálnom prepojení, ale ide mi hlavne o to, či týmto spôsobom nemôžem odpáliť zosilňovač alebo samotný gramofón.

Díky za všetky rady a sorry za túto amatérsku otázku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 10:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Propojit to takto můžeš, nějak to fungovat bude, kvalita je sama o sobě tak otřesná, že ji není nutno řešit.

Dej si snad jen pozor na to, abys "nevytáhl" hlasitost na gramci příliš, abys případně nepoškodil vstup receiveru. Třeba si k receiveru připoj do jednoho vstupu třeba CD přehrávač nebo tuner, do druhého tento gramec a hlasitost na gramci si nastav tak, aby obojí hrálo subjektivně cca stejně nahlas (popř. gramec mírně tišeji).

Mělo by to být jasné ale raději to napíšu. V recieveru použij vstup typu CD, TUNER, AUX, TAPE apod, prostě normální vstup linkové úrovně, nikoliv vstup PHONO!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
beejay
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 10:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpoveď. Už som si myslel, že sa nik nenájde, kto by poradil.
Samozrejme viem, že kvalita bude nulová. V podstate to potrebujem len pre prípady, ked bude potrebná vyššia hlasitosť, lebo samotný gramáč ma len 2x3W, čo je smiešne. Nechápem, prečo nedal na gramofón audio výstup, keď naň dali audio vstup (line in) - pričom gramofón má CD, USB, radio aj kazetovú mechaniku, čiže ten vstup je úplne zbytočný.... No ale to je jedno.

Ešte raz diky za odpoveď, nastavím to tak ako si písal. Do budúcne plánujem aj tak kúpiť normálny gramofón a tento ostane len ako imidžovka pre manželku do domu:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten gramo má preto line vstup aby si mohol z iného externého audia nahrávať na kazety. USB aby si mohol prehrávať aj mp3 z USB kľúča.
Zapojenia sa neboj ak to spravíš tak ako ti píše opamp tak nič nepokazíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
beejay
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tohoto hladiska je to pomerne šikovná mašinka... Musím vyhrabať staré kazety a môžeme spomínať Smile Ale toho plnohodnotného audio výstupu je strašná škoda....
Dnes by ho mali priniesť, tak uvidím. Len som zvedavý, že ako dopadnú naše staré platne... Asi si budem vlasy trhať, že prečo mi rodičia dovolili sa s nimi hrať, keď som bol malý a sprostýSmile. Teraz zisťujem, že čo za platne som zničil alebo znehodnotil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Manželke určite nejde o kvalitu a pre bežné nenáročné uši sa to bude dať počúvať.
Je to ako s TV. Niekto potrebuje 3D FULL HD a inému stačí aj malá prenosná TV. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Beejay: Desky, které jsi dosud nezničil, zničíš nyní přehráváním na tomhle gramci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
beejay
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Manželke určite nejde o kvalitu a pre bežné nenáročné uši sa to bude dať počúvať.
Je to ako s TV. Niekto potrebuje 3D FULL HD a inému stačí aj malá prenosná TV. Very Happy


Tak tak.. suhlas:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
beejay
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po január 09, 2012 11:51:44    Predmet: Odpovedať s citátom

opamp napísal:
Beejay: Desky, které jsi dosud nezničil, zničíš nyní přehráváním na tomhle gramci.


Prečo myslíš? Tieto lacné imidžové gramofóny majú také skvelé ihly? Stare desky, ktore mám su všetky viac menej v zlom stave, takže im to je jedno. Niektore sú počúvatelne, niektore nie, niektoré su absolutne nepoužitelne. Ale zas nové, prípadne nejaké kúpené z druhej ruky v dobrom stave (čo plánujem), by som nerád zničil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist