Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

metalove reproduktory
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 18:36:02    Predmet: metalove reproduktory Odpovedať s citátom

tychto vlakien je uz jak nasr... ale kazde sa zvrtne na urazky tohto hudobneho stylu. preto poprosim len metalistov a rockerov nech napisu na akom aparate hra tento druh hudby tak ako ma. teda ze naskakuju zimomriavky, nechybaju vysky, basy, agresia, nezlievaju sa jednotlive nastroje. presurfoval som kvantum for na tuto temu a tiez vela som toho napocuval. aj repraky velmi drahe aj lacnejsie ale ako kazdy da za pravdu, tu vobec nejde o cenu ale o to aky reproduktor ma ten spravny drive (samozrejme aj zosilovac, zdroj, kable,...) neni toho zas az tak vela ako som zistil. zatial mi vychadzaju tieto:

- DALI IKON 6
- Bowers & Wilkins 683
- Monitor Audio Silver RS6
- ATC SCM40
- KEF Q900
- Quadral Aurum Wotan
- JBL LS 80
- Aurum Cantus Melody M-102

asi tak polovicu som pocul hrat, chystam sa este nejake vypocut, hlavne sa tesim na quadrali a dali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 18:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam dvoch znamych hifistov - metalistov. Jeden ma Dali Ikon 5 a druhy ma KEF Q700.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 20:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite nezabudni na BVa (bedne F3S, F3A, F3B). Okrem iného počúvam aj metal na ktorom som vyrastal. Zosilňovač BVa + bedne BVa = súhra komponentov, dobrý výsledok (metalová nirvána). Thumbs up "Buchoce" to dostatočne. Laughing
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 21:07:38    Predmet: Metalové repro Odpovedať s citátom

Tak je, na predošlých vláknach tohto typu sa to dlho rozoberalo, myslím že sa to točilo okolo Quadral Votan, pridružovala sa problematika kvality metalových nahrávok... atď, ktosi z "vrchnosti" to tam uzatvoril s tým, že by pre nás boli najlepšie PA systémy, čo si zase asi málo kto dá do obývačky.

Inak tie AC M-103 sú dráždivé, až na tú cenu. Ešte ma napadá projekt Check-a VMA-1.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 21:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial sa vcelku zhodujeme. BVa sa tiez chystam vypocut, treba podporovat nase hifi. dufam ze to bude take dobre ako hovoris.

metalove a rockove nahravky su od 90 rokov uz kvalitativne velmi dobre (samozrejme nie vsetky ale znamejsie uz ano). niekde na anglickej stranke ich porovnavali s referencnymi audiofil nahravkami, napr. Sheffield Drum and Track Record. aj ich samotnych prekvapila kvalita nahravok.

ale to je jedno, ide o celkovy naboj hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petero
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2010
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 23:04:58    Predmet: Metálové repraky Odpovedať s citátom

No neni to len v reprákoch,ale aj v ostatných komponentoch,akurát keď to píšem dávam si do uši Dimáč-Enthroned Darkness...mám na to Rotela Rb 1070-Hypa 300se-Visaton Ribbonela 250,káble xlo ref+Xlo Ultra 6, zvuk potichu rozlíšený priestorový,keď tomu vysolím tak...nemusím chodiť ani na koncerty,tam je to zvukovo o hovne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 14:23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem na ake koncerty chodis - ale zvukari uz davno nie su hluchi a sprosti... Laughing
V YMCE /v MMC alebo v Randali/ byva dobry zvuk na koncertoch...Gasometer vo Viedni ma dobry zvuk...atd... Cool

Inak na rock a metal su dobre aj Cantony serie Vento, Ergo ale aj GLE. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 15:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre moje uši by som charakterizoval kvalitu zvuku reprákov na koncertoch asi takto: silný, výrazný, ukričaný, agresívny, výbušný..., čiže z výrazným efektom. Dokazuje to aj to, že mnoho ľudí má vtedy tendenciu hýbať sa (aj hlavou), možno aj podvedome, čiže je tam ten výrazný efekt - sila. Naopak domáce audio (aj hlasno pustené) pôsobí oproti koncertu čistým, sterilnejším, príjemnejším, ukľudňujúcim dojmom. Asi toto mal Petero na mysli. On to však povedal iba jedným slovom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 16:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacoh napísal:
Asi toto mal Petero na mysli. On to však povedal iba jedným slovom.


ty si jeho hovorca...?? Rolling Eyes

Neviem ako casto a ako dlho chlapci chodite na koncerty...ale casy ked to bolo podla hesla "cim hlasnejsie = tym lepsie" su uz vacsinou nastastie daaaavno prec... Cool

BTW zavisi to aj od toho - kde stojis = treba sa postavit pred mixak...alebo sa skusit pohybovat po koncertnej sale a hladat subjektivne najlepsi zvuk... Laughing Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 17:18:44    Predmet: Re: Metálové repraky Odpovedať s citátom

petero napísal:
No neni to len v reprákoch,ale aj v ostatných komponentoch,akurát keď to píšem dávam si do uši Dimáč-Enthroned Darkness...mám na to Rotela Rb 1070-Hypa 300se-Visaton Ribbonela 250,káble xlo ref+Xlo Ultra 6, zvuk potichu rozlíšený priestorový,keď tomu vysolím tak...nemusím chodiť ani na koncerty,tam je to zvukovo o hovne.

jasne, zalezi aj na komponentoch ale to predpokladam ze uz vedia v predajni poradit a vhodne sparovat. inac zajimalo by ma co asi stoja tie tvoje Visaton Ribbonela 250. vyzeraju dost dobre. tie by som si veru rad vypocul...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 17:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Neviem ako casto a ako dlho chlapci chodite na koncerty...ale casy ked to bolo podla hesla "cim hlasnejsie = tym lepsie" su uz vacsinou nastastie daaaavno prec... Cool

no vies co, to neni uplna pravda. hlavne pokial su festivaly a jeden aparat pre vsetkych, byva aj dost hrozny zvuk. ked som bol na megadethe v zline, skoro ma slak trafil. katastrofalny zvuk. ked si ale robia kapely vlastne turne, byva to OK, napr. naposledy rammstein bol velmi dobre nazvuceny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 17:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Inak na rock a metal su dobre aj Cantony serie Vento, Ergo ale aj GLE. Idea

ja som na jednom posluchu mal cantony ergo vs. BW 683 a tie cantony hrali dost zle oproti bw. take mi to prislo nejake plechove. ale zase - moj nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petero
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2010
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 17:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

niečo na metal je aj toto,len si treba zobrať zo svojho volného času a povenovať sa... http://audioweb.cz/vase-kumbajz1.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 08:48:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Aurum Wotan si mozete urobit nazor aj podla tohoto noveho testu na hifi-voice:
http://hifi-voice.com/component/content/article/468-quadral-wotan-viii.html

Quadral Aurum Montan by metal zvladol bez problemov, ale cenova hladina je dost vyssia.

Tie JBL LS80 by mal byt podla tohoto tiez v pohode:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/126-jbl-ls80.html

Tiez Klipsch RF 7II by sa nemali zadychat.

Kto ma prachy, nech si kupi Elac FS607 a ma vymalovane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 10:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

na LS80 som sa tesil ale na mna moc dojem nespravili. hrali dobre ked sme sedeli cca 6m od nich. ked este ratas ze by mali stat od steny aspon 0,5 m tak taku miestnost ja osobne doma nemam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2012 13:49:31    Predmet: Odpovedať s citátom

tak po cca mesiaci chodenia a pocuvania sa podelim o moje pocity z tych reproduktorov ktore som mal moznost pocut:

Aurum Wotan - najskor som ich nazivo nespoznal, predstavoval som si ich vacsie... zvukovo vsak velmi velmi dobre, prekvapivo hutne, krasny priestorovy zvuk, ziadne to germanske cinkanie vyskacov. trosku smerove. na moj vkus vsak by som asi musel riesit subwoofer. ale inak velmi podarene reproduktory a aj ostatne z tejto serie. trsoku som sa zahraval z myslienkou zobrat Orkan-y. ale neboli skladom a naslepo som radsej neriskoval. tie by mali byt predsa len silnejsie na spodkoch. Montany uz boli mimo rozpocet.

Quadral M5 - tie ma neoslovili. sice mali silnejsie basy ako wotany ale zvuk bol niekde utopeny, neautenticky.

KEF Q900 - tak toto su excelentne reproduktory. neuveritelne vyvazene, krasne vysky, bezchubne dynamicke presne basy. krasne vyhotovenie s vyraznym vyskacom. tiez mierne smerove. bohuzial ich slaba stranka je pri nizsich hlasitostiach. tam vyrazne stratili na dynamike a basoch.

JBL LS80 - v danej poslucharni na mna nespravili dojem. ako som pisal uz, zrejme na ne treba hlsiu miestnost lebo ako tak hrali pri cca 6m vzdialenosti. ale zrejme je na vine aj poslucharen

no a na zaver jednoznacne najlepsie reproduktory pre moje usi:

Klipsch RF 7II - jednoznacne najlepsie v basoch, krasny objemny zvuk, neskotcne jasne vysky, stredy. ja trosku pocuvam aj ocami a tieto reproduktory su pre mna aj jednoducho krasne. hraju neuveritelne konstantne pri roznych hlasitostiach. toto su naozaj rockovo metalove bedne. megadeth som si uz dlho tak dobre nevychutnal jak na tychto reprakoch.

je to samozrejme velmi subjektivne. dost dobre nechapem predajcov a ich poslucharne, ktore su v drtivej vacsiene nerealne rozmerovo a s katastrofalnou akustikou. a ich argumenty ze doma to bude hrat lepsie... tak sa tesim ze to mam za sebou. dufam ze uz mam reproduktory na cely zivot Smile


Smile [/img][/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2012 13:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

no a este som zabudol na jednu vec

Velka vdaka Vlasto za tvoj tip. inak by ma nenapadlo si ist tieto reproduktory vyskusat. nemam zrejme sancu sa ti revansovat. este raz velmi pekne dakujem Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pulixx
Hifi obsluha


Založený: 06 december 2011
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2012 22:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

velmi pekne vlakno. nad klipschami som rozmyslal uz hodne dlho (pocul som len regalovky RB-81 ii a ocarili ma) a paci sa mi toto zrovnanie. uvedenie megadethu ako priklad je tiez super. no a najviac sa tesim, ked na tom raz budem valit acdc :)
_________________
Early to rise and early to bed makes a man healthy, wealthy and dead.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So február 04, 2012 17:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To burina:
A čo tak Klipsch Cornwal III, skúšal si porovnávať?
http://www.iryson.com/brozury/bro_heritage_cornwallIII.pdf

Kedysi boli u mňa vo výbere. Thumbs up

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So február 04, 2012 17:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Burina,

gratulujem k vyberu, som rad, ze som mohol pomoct...

Peto,


tie cornwalls su riadne skulptury, cital som na ne recenziu v highendslovakia...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Avatar
Hifista


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: So február 04, 2012 23:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

no comment... http://www.youtube.com/watch?v=SvDyZ6SaRtI&feature=endscreen&NR=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2012 17:11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťo napísal:
To burina:
A čo tak Klipsch Cornwal III, skúšal si porovnávať?

tak tieto ma velmi fascinuju. tiez mi boli doporucene ale bohuzial predajca ich nema. je az neuveritelne ze v dnesnej dobe je nieco co sa vyraba od roku 1959 a stale je to spicka... inac na obrazku sa to nezda ale su to riadne "hovada". maju neskutocnu citlivost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2012 17:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx napísal:
velmi pekne vlakno. nad klipschami som rozmyslal uz hodne dlho (pocul som len regalovky RB-81 ii a ocarili ma) a paci sa mi toto zrovnanie. uvedenie megadethu ako priklad je tiez super. no a najviac sa tesim, ked na tom raz budem valit acdc Smile

megadeth vydali zremasterovany countdown to extinction. velmi dobra nahravka na testovanie. este som si nosil aj tychto panov:

http://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2012 19:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Visatony Atlas také nejsou marné:

http://www.excelia-hifi.cz/hifi/bazar/atlas/56

Viděl jsem je minulý týden, stav jako nové, pán je hraje na Brystonech. Za inzerovaných 50 000 Kč nemají chybu. Lepší než cokoli z výše uvedeného seznamu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po február 06, 2012 07:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Visatony Atlas také nejsou marné:

http://www.excelia-hifi.cz/hifi/bazar/atlas/56

Viděl jsem je minulý týden, stav jako nové, pán je hraje na Brystonech. Za inzerovaných 50 000 Kč nemají chybu. Lepší než cokoli z výše uvedeného seznamu...

moze byt ale vyssie reproduktory ako manzelka, to by bolo asi nerieseitelne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po február 06, 2012 11:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fakt. Co kdybys náhodou potřeboval dát dvoje nad sebe, viď.... No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 13:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Burina,

este som sa chcel opytat, cim napajas tie RF 7II, aky mas zosik? Maju sice vysoku citlivost, ale aj asi to chce asi poriadneho svalovca...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
burina
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2010
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St február 08, 2012 13:44:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlasto napísal:
Burina,

este som sa chcel opytat, cim napajas tie RF 7II, aky mas zosik? Maju sice vysoku citlivost, ale aj asi to chce asi poriadneho svalovca...

idem postupne. zatial to chcem skusit s tym co mam - Onkyo TX-DS595. klipsche mi dosli este len vcera vecer takze uvidim po zahoreni jak to pojde. vymene za ale zrejme nevyhnem. nemam v tom este jasno co k nim. americani ficia dost na nejakych emotiva zosilovacoch. ak mas nejaky tip, budem rad ale zatial sa tesim z toho co mam.

http://emotiva.com/xpa2.shtm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St február 08, 2012 15:43:26    Predmet: Odpovedať s citátom

burina napísal:
Vlasto napísal:
Burina,

este som sa chcel opytat, cim napajas tie RF 7II, aky mas zosik? Maju sice vysoku citlivost, ale aj asi to chce asi poriadneho svalovca...

idem postupne. zatial to chcem skusit s tym co mam - Onkyo TX-DS595. klipsche mi dosli este len vcera vecer takze uvidim po zahoreni jak to pojde. vymene za ale zrejme nevyhnem. nemam v tom este jasno co k nim. americani ficia dost na nejakych emotiva zosilovacoch. ak mas nejaky tip, budem rad ale zatial sa tesim z toho co mam.

http://emotiva.com/xpa2.shtm


ano, ano o emotive citam, je to tam popularne..je to v podstate lacne a asi dobre...
no ja by som to videl napr. na ANTHEM 225, cital som nan zopar recenzii, je to silak, ten by ti to mal ukocirovat v pohode...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St február 08, 2012 15:54:42    Predmet: Odpovedať s citátom

burina --> Je prijemne citat vlakno, kde to speje k vitaznemu koncu. Nech ti to doma hra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist