Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pletené káble
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St august 22, 2012 20:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád bych se zeptal Velkého Boba jaké zapojení MK 7x0,75 je lepší pro zapojení zesilovač - repro, zda symetrické nebo nesymetrické? Děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 22, 2012 21:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Symetrické se vlastně nedá udělat - propojoval jsem to tak, že se spojily tři vodiče ob jeden dohromady se stíněním a tři zbývající se středním, takže stínění s připojenými vodiči bylo celkem logicky použité jako zem. Symetricky by se to dalo udělat, pokud by se použily dva kabely - potom by byl asi tak milion možností, jak to popropojovat.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 15:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za bleskovou odpověď.
Mám poslední otázku. Nevím, zda se to tu probíralo někde jinde, ale téma nese název kabeláž, tak to zkusím.
Jde mi o zapojení silového kabelu k předzesilovači a zesilovači. Koupil jsem YSLCY 3x2,5. Původní kabeláž neměla zapojený ochranný vodič (PE). Proto jsem zapojil pouze fázi (L) a pracovní nulu (N). V konetrotu, který přijde do (předzes., zes.) zapojil na ochranný kolík stínění. Na druhém konci kabelu již stínění nikam zapojené není. Je to dobře nebo se to dělá jinak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 16:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je zesilovač s preampem ve třídě ochrany I s vyvedeným PE vodičem (např. klasický tříkolíkový "Euro" konektor), je nutné PE připojit i v síťové zástrčce, jinak to může být životu nebezpečné.
Pokud to jsou od výroby spotřebiče třídy II tedy bez PEčka (z příspěvku jsem to moc dobře nepochopil), pak se PEčko nesmí k přístroji připojit. Takže bych ho připojil v síťové zástrčce tak aby bylo stínění na "zemi" a v konektoru na straně přístroje nezapojoval.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 16:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud má konektor na přístroji tři kolíky, pak by podle bezpečnostní normy měl být v přívodním kabelu vždy použit ochranný vodič. Může se ale stát, že tento kolík není uvnitř přístroje zapojen (mám dojem, že to je přípustné, pokud je přístroj proveden podle třídy II), a pokud by se na něj prostřenictvím přívodky připojilo stínění, které by na druhém konci nebylo zapojené, zůstalo by vlastně "v luftu". Z tohoto hlediska by bylo jistější připojit je na ochranný vodič v síťové vidlici. Ovšem z hlediska ochrany proti rušení by stínění mělo být připojené také přímo na kostru přístroje (to neznamená, že nemůže být připojeno na PE v síťové vidlici), což by vyžadovalo vyvést ho zvláštním vodičem. On je to tak trochu rébus - bezpečnostní norma myslím otázku stínění vůbec neřeší a ochrana proti rušení ze sítě se IMHO zase nevyřeší jenom stíněním. Stínění chrání jen proti průniku rušení "ze vzduchu" a toho v porovnání s bordelem v síti zase není tak moc. Ochrana proti rušení na straně sítě se musí řešit komplexně a stínění z toho tvoří jen malou část. Reálný efekt může mít v případě, že se použije něco jako síťová pračka, a v tom případě by bylo vhodné připojit ho na obou koncích ke kostrám, což by ovšem v některých případech zase vyžadovalo extra vodiče nebo speciální čtyřpólové konektory s bezpečnostní certifikací, které ale neexistují. Zkrátka a dobře, na položenou otázku není jednoznačná odpověď ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 16:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Předzes. mám CA 840E a zes. Rotel RB-1552. Za zadní straně přístrojů je tří-kolík, ale původní kabel je zakončen pouze dvou-vidlicí. Jde mi o hlavně o ochranu proti rušení. A aby toho nebylo málo, tak máme doma rozvod TN-C a poslední 4 metry mám TN-S. Co připojit stínění kabelu na kolík u zes. a druhý konec připojit třeba k topení?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 17:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

kuruteku napísal:
Předzes. mám CA 840E a zes. Rotel RB-1552. Za zadní straně přístrojů je tří-kolík, ale původní kabel je zakončen pouze dvou-vidlicí. Jde mi o hlavně o ochranu proti rušení. A aby toho nebylo málo, tak máme doma rozvod TN-C a poslední 4 metry mám TN-S. Co připojit stínění kabelu na kolík u zes. a druhý konec připojit třeba k topení?


Jest tomu rozuměti tak, že původní kabel má dvoukolíkovou vidlici bez ochranného kontaktu a třípólovou Euro přívodku ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 17:42:55    Predmet: Odpovedať s citátom

kuruteku napísal:
Za zadní straně přístrojů je tří-kolík, ale původní kabel je zakončen pouze dvou-vidlicí.


Do tříkolíkové přístrojové vidlice na zadním panelu nejde dvoukolíková IEC koncovka na šňůře zastrčit. Opačně to jde, tj. do dvoukolíkové panelové vidlice se dá zastrčit tříkolíková zásuvka na šňůře.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 17:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

[/quote]

Jest tomu rozuměti tak, že původní kabel má dvoukolíkovou vidlici bez ochranného kontaktu a třípólovou Euro přívodku ?[/quote]

Ano, je to tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:

kuruteku napísal:

Jest tomu rozuměti tak, že původní kabel má dvoukolíkovou vidlici bez ochranného kontaktu a třípólovou Euro přívodku ?


Ano, je to tak.


To by tedy mělo znamenat, že přístroj je ve třídě 2 a střední kolík na panelové vidlici není nikam připojen. Což by se dalo ověřit ohmmetrem. Pokud tomu tak je, platí varianta připojení stínění na kostru. Pokud je střední kolík připojen na kostru, je to nějaká čínská prasárna s nejasným způsobem provedení - třída 2 by měla být vyznačená na panelu - malý čtvereček ve větším čtverečku a signatura alespoň jedné autorizované zkušebny - VDE, ESČ apod. - s čímž je ovšem připojení středního kolíku na kostru slučitelné pouze v případě, že se přístroj bude provozovat, jakoby byl ve třídě 1, tedy vidlice s ochranným kontaktem, třívodičový kabel se žluto-zeleným vodičem a třípólová plně zapojená přívodka. Pak se stínění může připojit na topení anebo na PE, patrně jen jedním koncem, a otázka je, kde - osobně se domnívám, že na straně přístroje, ale jistý si nejsem. Provedení síťového rozvodu podle popisu s tím není v rozporu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz sem pisu malo, ale jak strcite do trikolikove panelove vidlice (samec) dvoukolikovou samici? Mira amaterismu uz presahuje vsechny meze.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se Vám za mystifikaci. Zes. je ve třídě 2 (dva soustředné čtverce) a zemnící kolík nemá. Stínění kabelu tedy připojím za zemnící kolík v zásuvce ve zdi a do zesilovače připojen nebude.
Předzes. bude v třídě 1, zemnící kolík má a ten je spojen s kostoru. Odpor mezi zemnícím kolíkem a zemí linkových vstupů je 100Ohmů. Stínění bych tedy měl propojit jak v zástrčce do předzes tak zástrčce do zdi.
Proč jsem zmínil tento problém. Předzes mi začal chytat rádio (sice čistě, ale slyšitelně ho posílá na výstup). Tady asi stíněný přívod nepomůže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Uz sem pisu malo, ale jak strcite do trikolikove panelove vidlice (samec) dvoukolikovou samici? Mira amaterismu uz presahuje vsechny meze.

I Vám, pane Macuro, se omlouvám. Měl jsem se nejdříve podívat, než se zeptám. Myslet, znamená prd vědět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší by asi bylo připojit stínění v obou případech jednostranně na kostru - třebas na nějaký šroubek. Těch sto ohmů je trochu divných, otázka je, jak to vypadá uvnitř - mohou to být skorosymetrická připojení a není vyloučené, že by se RF rušení odstranilo, kdyby se pláště cinchů propojily s kostrou přes nějaký ten kondenzátor (vyzkoušet hodnoty 1 až 100 nF). Stínění síťového přívodu to skutečně nejspíš nevyřeší.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Št august 23, 2012 18:43:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Uz sem pisu malo, ale jak strcite do trikolikove panelove vidlice (samec) dvoukolikovou samici? Mira amaterismu uz presahuje vsechny meze.


O dvoupólové přívodce tady přece nebyla řeč - aspoň původně.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Sýkoro,
moc Vám děkuji za pomoc a hlavně, za trpělivost a vstřícnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
původní kabel má dvoukolíkovou vidlici bez ochranného kontaktu a třípólovou Euro přívodku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuruteku
Hifi obsluha


Založený: 22 august 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 19:04:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Věřte, nevěřte ...


S1050214_resize.JPG
 Description:
 Filesize:  217.67 KB
 Viewed:  713 Time(s)

S1050214_resize.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 20:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tohle je přípustné pouze v případě, že přístrojová vidlice (tj. ta na panelu) nemá přikostřený střední kolík a přístroj je ve třídě 2. Správně by se něco takového nemělo smět vyrábět, poněvadž to lze použít i v kombinaci s přístrojem ve třídě 1 a bude to pak bez ochrany. Fuj fuj !
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 21:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle to není přípustné nikdy. Ty koncovky jsou vymyšlené tak, aby to do nepřípustných kombinací nenarval ani dement Very Happy

A tohle je ! nepřípustná kombinace pohyblivého přívodu.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 21:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa So december 13, 2014 18:27:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 21:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

horemic napísal:
Bomba je i,že se zástrčka dá do zásuvky strčit i pootočená o 180 stupňů. Sad

Poloha kolíků už dávno není relevantní k rozlišení fáze a nuláku.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 21:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi připomíná, jak se za totality dovážely ze Sovětského svazu elektrospotřebiče (tuším třídy 0), jejichž vidlice měly tvar našich třípólových vidlic, ale byly dvoupólové a chyběly jim "díry pro kolík", takže do našich zásuvek nešly zasunout. Řešilo se to vyvrtáním díry v místě kolíku nebo uříznutím plastové části vidlice, která bránila v zasunutí. A to i "profesionálně" třeba přímo v obchodě - člověk si vybral třeba rádio a po jeho zaplacení vzal prodavač kudlu a šmik ... a vyděržáj pijaňér ...

Snad je to jasné z náčrtku - vlevo originální vidlice, vpravo "kudlou" upravená vidlice:



Pocestena Sovetska vidlice.jpg
 Description:
 Filesize:  16.11 KB
 Viewed:  660 Time(s)

Pocestena Sovetska vidlice.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 21:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To protože v Sovětském Svazu jsou lidé tak zocelení, že žádnou ochranu proti úrazu elektrickým proudem nepotřebují Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 22:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Takhle to není přípustné nikdy. Ty koncovky jsou vymyšlené tak, aby to do nepřípustných kombinací nenarval ani dement Very Happy

A tohle je ! nepřípustná kombinace pohyblivého přívodu.


Máš pravdu jako vždy - vyjádřil jsem se poněkud nepřesně. Měl jsem na mysli, že v onom citovaném případě se to patrně nemusí stát životu nebezpečným ... ovšem ani provedení ve druhé třídě nezaručuje stoprocentní bezpečnost, jen se dá předpokládat, že při případném přepětí to vyhoří dřív někde jinde.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 22:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
To protože v Sovětském Svazu jsou lidé tak zocelení, že žádnou ochranu proti úrazu elektrickým proudem nepotřebují Very Happy


V Sovětském Svazu byl síťový rozvod 117 V (nebo něco takového) izolovaný, takže celkem bezpečný i při dotyku živé části. Což už teď neplatí.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 22:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa So december 13, 2014 18:25:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 22:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa So december 13, 2014 18:24:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 23:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
V Sovětském Svazu byl síťový rozvod 117 V (nebo něco takového) izolovaný, takže celkem bezpečný i při dotyku živé části. Což už teď neplatí.


Jedná se o síť IT (izolovaná síť)

Princip ochrany oddělením obvodů (dnes ochrany elektrickým oddělením):
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,1276.0.html/view
Základní princip oddělení (izolovaná síť) je v tom, že živé části nemají žádné napětí proti zemi. Můžete se živých části jedné fáze dotýkat a "neublíží" vám. Nesmíte se pochopitelně dotknout dvou rozdílných fází živých částí. U izolované soustavy se proto kontroluje izolační stav, aby nedošlo ke spojení (poruše) jedné fáze ze zemí. Potom by ta druhá fáze již měla napětí proti zemi, a už se jí dotýkat nesmíte.

Tady o tom píše EKKAR:
http://95.168.210.43/~elektrow/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52752&highlight=
Země bývalého Sovětského impéria používají izolovanou soustavu 3x127/220V - tedy fázové napětí 127V, sdružené 220V, střední vodič není rozveden a ani není na žádné části rozvodu uzemňován. Identifikátorem jsou ploché zásuvky ("razétki") pouze se dvěma zdířkami bez ochranného kolíku nebo bočních pérek (ani české, ani Schuko = německé) ve kterých jakákoliv vidlice drží pouze za kolíky a to, že doutnavková zkoušečka svítí v obou zdířkách takových zásuvek (kapacitní proud uzavírající se k zemi přes doutnavku a tělo). V takovém rozvodu tedy není vodič označená jako "nula" a "fázové" jsou oba vodiče přiváděné ke spotřebičům na 220 (230) V.

A příběh k tématu:
http://elektrika.cz/data/clanky/hrobar-kluce-mas-na-vesiaku



Bezpecny vesak na klice.jpg
 Description:
 Filesize:  26.29 KB
 Viewed:  507 Time(s)

Bezpecny vesak na klice.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2012 06:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

kuruteku napísal:
Za zadní straně přístrojů je tří-kolík, ale původní kabel je zakončen pouze dvou-vidlicí.


Tak ještě jednou. Autor píše, že na zadní straně přístrojů je tří-kolík

Foto přiloženo.



panelova_vidlice.JPG
 Description:
 Filesize:  53.32 KB
 Viewed:  778 Time(s)

panelova_vidlice.JPG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist