Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnanie ČS preampov a la Slimak
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 21:45:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Mário, mňa by ma zaujímalo ako by v konkurencii obstála casea. Mal som lyru digital doma asi rok a veľká spokojnosť. Keď sa porovnávajú prístroje SR/ČR netreba zabúdať aj na tohto výrobcu Wink nemusíš kupovať, niekto sa určite nájde kto to má doma a príde si k tebe vypočuť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 22:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimák:
Moc díky za testík, pro mě jsi jeden z posledních frajerů na audio-netu Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 07:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Ut júl 24, 2012 09:21:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 09:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Lyra je normální předzesilovač, hrál jsem přes Caseu dva roky na aktivní horny. Jeden digi a jeden linkový vstup je pro mně ovšem limit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 11:16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

tieto informácie z tvojho testu slimák sú veľkým prínosom aj pre nás ostatných čo nemáme možnosť porovnať uchometricky tieto preampy, mňa osobne najviac zaujíma PRE1 kedže mám doma P1SE...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 14:20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Ut júl 24, 2012 09:21:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 15:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem vŕtať, ale chcem od vás počuť názor na to, ako môžu ovplyvniť nasledovné faktory relevantnosť podobných testov:

a/ priestorové a z toho vyplývajúce konkrétne akustické pomery
b/ druh a úroveň nahrávok
c/ použité napájacie, prepojovacie a repro káble
d/ prerátavanie nahrávky cez sox resp. iné manipulácie so zdrojovými dátami
e/ subjektívnosť daná sluchom, stavom psychiky, ...
f/ samotný testovač, alebo skupina testovačov
g/ metodika testovania


Naposledy upravil Guliver dňa Pi január 20, 2012 15:26:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 15:23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

díky Slimáku, pěkný test. teším se na pokračování s těmi relátky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 17:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver --> Kazdy bod, ktory si napisal ma vplyv na vysledok Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar-->Nuž ale potom ak nepoznáme tieto faktory v konkrétnom prípade (+ ani nie som celkom presvedčený že ich vplyv vieme dokázeteľne posúdiť) tak takéto testy majú zmysel len pre ich účastníkov (+ samozrejme marketing). Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:28:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver slimák napísal podmienky testu, nikto netvrdí, že povedzme u teba by bol výsledok iný, áno všetko má vplyv.. a toto nieje marketing. chválim slimáka že sa na to vôbec dal...
PS: urob si vlastný test s týmito predzosíkmi, rád si vypočujem tvoje hodnotenie v tvojich podmienkach a s tvojou aparatúrou...
PPS: nič v zlom Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub Ale práve o to ide! Načo by ti bola tá informácia, keď pre teba nemá žiadnu (a o tom je diskusia) výpovednú hodnotu. Iba ak by sa ti páčil môj literárny štýľ. Very Happy Proste zastávam názor, že pokiaľ ten test neabsolvuješ u seba tak jeho výpovedná hodnota je na úrovni krásnej literatúry. Alebo som niečo prehliadol?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
ja-kub Ale práve o to ide! Načo by ti bola tá informácia, keď pre teba nemá žiadnu (a o tom je diskusia) výpovednú hodnotu. Iba ak by sa ti páčil môj literárny štýľ. Very Happy Proste zastávam názor, že pokiaľ ten test neabsolvuješ u seba tak jeho výpovedná hodnota je na úrovni krásnej literatúry. Alebo som niečo prehliadol?

áno iste, súhlasím do istej miery.. ale akú takú predstavu o prístrojoch mi to urobí, predsa slimák ich má doma má ich omakané a nepopisoval ich zvuk kvetnato, podla mňa vystihol zvukový charakter prístrojov... Je mi jasné že najlepšie je urobiť si svoj názor (počuť to). Ale preboha kde reálne zoženiem tieto preampy aby som ich mohol doma dôkladne otestovať?? Mať ich doma min. týžden a testovať testovať... a končím s off topicom Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Že v celej zostave a rovnakej cimre sa menili iba predzosilňovače. Potom môžeme ostatné premenné (minimálne) zanedbať až nie celkom vylúčiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:56:34    Predmet: Odpovedať s citátom

súhlasím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:56:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub Pozri ak hľadáš nejaký prístroj, tak určite existuje dohoda s predajcom či výrobcom a netreba logistického génia, aby sa dali zorganizovať v jednom termíne (ono je aj otázka ako minimálne dlho by to malo byť - podľa mojej skúsenosti minimálne týždeň) Čo sa týka cudzích skúseností, veď preto som sem dal tie otázky, aby bolo jasné že tých faktorov je veľa a u každého sú iné. Takže žiaľ nič iné nezostáva len počúvať a počúvať, cudzí to za nás (v náš prospech) nevyriešia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:57:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver --> Suhlasim. Ale ako "odrazovy mostik" pre potencionalnych zaujemcov tato informacia nejaku vahu ma. Na tom sa (dufam) zhodneme.

Je jasne, ze kazdy to moze pocut inak, ako Slimak. Slimak netvrdi, ze ma absolutnu pravdu a ze to, ako to pocuje on je "to spravne". Nehladajme problemy tam, kde nie su Wink

Ak chce niekto nejaku z tych skatul kupit - moze si ich ist vypocut sam a slobodne sa rozhodnut, komu da zarobit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 18:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Že v celej zostave a rovnakej cimre sa menili iba predzosilňovače. Potom môžeme ostatné premenné (minimálne) zanedbať až nie celkom vylúčiť.
Vážne? A prečo u českých priateľov podobný test vyšiel diametrálne inak? Odpoveď o manipulácii neberiem, pretože by mohla platiť na oboch stranách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nemám se Slimákovým testem žádný problém. V jeho místnosti, s jeho koncovým zesilovačem, s jeho reprosoustavami určitě relevantní závěry tak jak je vnímá on a účastníci testu.

Jednu technickou připomínku mám. Nejsem si jistý, zda ve všech případech byl použitý nesymetrický vstup předzesilovačů a stejný kabel z přehravače. Prosím Slimáka o komentář. Právě na toto jsme si dali pozor, použili jsme jak pro PRE1, tak pro D2 symetrický vstup a shodný kabel. D2 se symetrickým vstupem mám jen já (a pak ještě existuje symfet), takže u Slimáka by se pro shodné podmínky musely použít nesymetrické vstupy u všech preampů v testu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver --> Ze by to bolo tym, ze u Checka sa testovalo na VMA-I a Slimak ma doma poloaktiv F3A? P. Bunta by bol podla mna blazon, keby nemal svoje bedne k svojmu zelezu odladene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Guliver --> Suhlasim. Ale ako "odrazovy mostik" pre potencionalnych zaujemcov tato informacia nejaku vahu ma. Na tom sa (dufam) zhodneme.
Takže akú váhu prikladáš tým otázkam, ktoré som položil? Alebo inak: PMA nemá problém, že u Slimáka ten test vyšiel úplne inak ako u nich. Tak kam ten "odrazový mostík" smeruje? Podľa mňa nikam. Pokiaľ sa u seba sám nepresvedčím tak v zásade nič neviem. Ale inak proti slimákovej aktivite nič nemám, aby sme si rozumeli. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Guliver --> Ze by to bolo tym, ze u Checka sa testovalo na VMA-I a Slimak ma doma poloaktiv F3A? P. Bunta by bol podla mna blazon, keby nemal svoje bedne k svojmu zelezu odladene.
Zhodou okolností toho sa problém ostrosti asi veľmi netýka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

nechcem nič kúpiť len ma zaujíma ako by uvedené preampy obstáli v porovnaní s BV Audio P1SE ktorý mám doma a dôkladne napočúvaný... a podstatou testovania je že sa menia preampy a ostatné podmienky by mali ostať nezmenené- menia sa preampy...jasné že v inej cimre by to hralo inak ale rozdiely medzi preampami sú rovnaké či tu alebo v amerike alebo v austrálii....
odar súhlasím...
A tiež sa teším na pokračovanie s tými relátkami slimák Smile
...a už fakt končím....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub napísal:
.. a podstatou testovania je že sa menia preampy a ostatné podmienky by mali ostať nezmenené- .


Přesně tak by to mělo být. Beze změny typu vstupů/výstupů a beze změny kabeláže. Jinak jde o několik proměnných.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni ale veď to je úplne jedno. Ak rovnaký prístroj niekde hrá údajne dobre a ten istý niekde inde údajne zle, tak je jasné, že rozdiely nespôsobuje ten prístroj, ale niečo iné. A ak nemáte chut skúmať čo a prečo, mne to až tak nevadí... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Přesně tak by to mělo být. Beze změny typu vstupů/výstupů a beze změny kabeláže. Jinak jde o několik proměnných.

Platí to aj v prípade že sa jedná o pseudosymetriku?
Guliver: možno je to spôsobené faktom že každý z nás si v nahrávke všíma rozličné atribúty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:

Platí to aj v prípade že sa jedná o pseudosymetriku?


Ne, bohužel. Pseudosymetrika už jsou jiné podmínky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:52:36    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Guliver: možno je to spôsobené faktom že každý z nás si v nahrávke všíma rozličné atribúty.

Ale to by bolo prospešné, v prípade testovania nejako unifikovať. Začať by sa dalo podobne ako som navrhol vo vedľajšom vlákne: dohodnúť sa na konkrétnych nahrávkach - ako všeobecne (čechy-slovensko) uznaných na testovanie. Predišlo by sa zbytočným nedorozumeniam a aj výpovede v testoch by sa viac priblížili k jadru problému.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tenhle test není o nic méně relevantní jako ten druhý,osobně věřím více slimákovi,protože ten nemá žádný důvod a ani interes cokoliv podvědomě preferovat, neboť není konstruktér ani jednoho z uvedených a zároveň což je dosti dobré z hlediska nezaujatosti rovněž zároveň majitelem všech tří přístrojů (lepší předpoklady pro nezaujatost snad ani není možná)... což v druhém testu rozhodně splněno zdaleka nebylo ,v druhém případě šlo pouze o test dvou DIY konstruktérů, kteří srovnávali tovární sériově vyráběné BV Audio stroje (Pre1+PA-300) se svými vlastními přístroji + tam byl navíc i fakt že tam byl střet zájmů v tom že vždy se srovnával vlastní majitelův - kostruktérův stroj vs půjčený z hifistudia Nirvána navíc na bednách na kterých se testovalo které rovněž patřily jednomu ze dvou protagonistů Very Happy Speciálně pro gulivera ... nevím proč a co co tu zas řešíš proboha, tady je to vlákno o tom že Slimák chtěl mít jasno a prostě si koupil všechny tři zesáky a rozhodl se že se podělí s ostatními,kteří tuto možnost srovnání doma ve svých podmínkách které důvěrně zná nemá... tady jde o to jak se mu jeví jejich porovnání, a co mu více sedí a vyhovuje nic víc a nic méně.... Napsal jsem mu že je frajer protože podobný hysterický výkřiky se daly čekat...


Sorry všem nechci se dotknout nikoho,ale pak se divíte že nikdo nechce nic psát a o nic se dělit,vždy příjde "někdo" kdo to musí za každou cenu zpochybnit a pohanět apod... je to už unavující poslední dobu sorry...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo uplne sa s tvojim prispevkom stotoznujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist