Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC-perspektivna buducnost?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 20:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ATI bohužel vůbec neznám, pro akcelerované HD video se obecně doporučuje nvidia (i ION) s VDPAU. Je mi jasné, že na NTB s tím nic neuděláš, ale to už je riziko HTPC na notebooku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 20:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě mluvím o linuxu, ve win jsou ovladače pro ATI zřejmě v pohodě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 20:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ja viem z vlasnej skusenosti ,ze akekolvek pc sa inak chova pri full instalacii a inak pri pouziti live distra.
a s tou ati to nebude asi tak zle nakolko zataz proc sa pri hd videu drzal na urovni 20%
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 21:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, tak držím palce Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 23:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

takze pokial ide o XBMC tak tam je to v poriadku. Ati nevie akcelerovat ide to cez proc.
No horsie je to s MPD pretoze daktore lib.... pc linux os nema.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2012 23:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

HD video přes CPU je zabiják, to by mě nelákalo. Ale třeba to bude v tvém případě OK.

Ad MPD - je to základní soft, jaké knihovny chybí? Jinak aktuální verzi MPD určitě půjde snadno zkompilovat. PCLinuxOS neznám, je to něco mezi OpenSuse, Fedorou a Mandrivou, ale určitě to nebude žádná věda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2012 07:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako som vravel je to vsetko na tom notebook. Hned ako cas dovoli bude test na ion-e.
Problem s tymi lib je ten, ze pc linux nema sudo a na web s mpd som pochopil, ze treba pred instalaciou rpm tieto lib doistalovat no ani synaptic mi daktore z nich po zadani v hladat neponukol a ak som aj to co mi ponukol dal install tak mi zas chybali dalsie lib.
kazdopadne ti chce normalnu plnu instalaciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2012 08:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Akcelerace videa s ATI/AMD v Linuxu funguje, jsou potřeba proprietární ovladače (fglrx) a libva. Ale není to úplně stoprocentní, třeba zrovna to Samsung Oceanic Demo vypadá jak rozsypaný čaj. Naprostá většina filmů je ale přehratelná vpohodě.

Ohledně MPD, PCLinuxOS taky neznám, ale divil bych se kdyby nebyl balíček přímo v repozitáři. Závislosti to pak samozřejmě doinstaluje automaticky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2012 08:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V samotnej zlozke sound v repo urcite nie je. To ma napadlo no skoda ze ma nenapadlo pouzit priamo v hladani mozno by sa cosi naslo ...... Uvidim az vecer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2012 21:56:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave testujem lenovo ideacentre q180 co je podla môjho nazoru dizajnovo sympaticka skatulka a navyse ma chladenie vcelku pod kontrolou.Horsie je to uz z hlucnostou.Nie ze by bolo nadpriemerne hlucne,ale na pocuvanie hudby si ho neviem predstavit.Najzaujinavejsie na tom je ze zatial vsetky mini pc co som skusal mali horsi zvuk cez USB! nez HTPC ktore pouzivam na hudbu.Ako DAC pouzivam dacmagic plus kde asynchronne USB hra konecne naozaj dobre.A teraz babo rad.Kde vidite problem.V daci,v zdroji,v natlaceni komponentov blizko seba,alebo celkovej kvalite obvodou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 22:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To si ma nepotesil, velmi silno som rozmyslal nad Q180-kou, vyzera to asi najlepsie zo vsetkych tych miniPC skatuliek, co som zatial mal moznost vidiet a zaroven to ma takmer vsetko, co chcem aby moje buduce htpc malo (teda, az na ssd, ale to by som este prezil). Ani by ma nenapadlo, ze taka mala krabicka moze byt natolko hlucna, ze by mala vadit pri pocuvani hudby, to je skutocny dealbreaker. A este k tomu sa zakladna verzia da zohnat za naozaj prijatelnu cenu.
Inac si nemyslim, ze rozlozenie komponentov, ich vzdialenost alebo zdroj mozu mat vplyv na digitalny signal prenasany do dacu, toboz nie v asynchronnom mode (ktory by mal byt bitperfect ak sa pouziva spravne).

Ak hovoris, ze si mal moznost vyskusat viacero miniPC, tak mam otazku, ci by sa naslo nejake pre mna. Poziadavky mam:
- musi byt maximalne tiche, chcem to pouzivat ako primarny zdroj hudby (audio rozhrania nie su dolezite, coax mi netreba, planujem kupit Anedio D2, takze async. usb bude stacit, a USB maju snad vsetky miniPC), najlepsie fanless; SSD nie je podmienkou ale radsej tam budem mat 32GB SSD ako 250GB hdd, preferujem sviznost a ticho pred kapacitou (aj tak mam vsetko na ext. hdd a na NAS-ku)
- musi prehrat plynulo FullHD h264 videa (ak to prehra plynulo a bez frame dropu Oceanic x264 1080p 40mbps testclip, tak mi to bude stacit), 3D ma nijak extremne nezaujima, no bolo by dobre, ak by to malo rozhranie HDMI 1.4a (HDMI je podmienkou, 1.4a ako bonus)
- sice nie som na znacky nijak fixovany, ale preferujem ATI grafiky pred nvidia/intel (sila zvyku); cpu je jedno, nejdem sa na tom hrat, cize aj amd bude stacit
- podmienkou su take samozrejmosti ako ethernet rozhranie, wifi (chcem mat moznost to ovladat cez smartphone, XBMC a foobar), minimalne 4 USB porty (1 na ext. hdd, 1 na audio output, 1 volny + 1 zalozny ak by som sa rozhodol dokupit nejaku opticku mechaniku)
- kedze je to miniPC, tak kompaktna velkost je samozrejmost (moze byt kludne aj nejaky z mini laptopov/netbookov ak bude splnat poziadavky)
- cena do cca 500e (cim nizsie tym lepsie)
- ziadny iMac!!! (apple hater Smile )
Rozmyslal som, ze si to poskladam sam (najistejsia volba), ale najprv chcem presondovat trh, ze co ak nahodou motyka vystreli. Ten Q180 mi pripadal ako idealny kandidat, specifikacie ma slusne (teda by mal prehrat FullHD h264 material), vyzera pritazlivo, ma vsetky potrebne rozhrania a ak by sa tam dalo napchat ssd, tak by bol uplne perfektny. No ak nie je tichy (podla tvojich slov), tak to by som si ho asi velmi neuzil Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 06:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 09:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok nadviazem teda tu.
V com spociva uprava zdroja tak ako popisujes v inej svojej teme.
A ano ja zas prioritne pouzivam HTPC na prehravanie hudby. Mozno zbytocny vykon na taku banalitu ako je audio a na to na co priorotne HTPC urcene je. A XBMC mam sice nainstalovane no nastaveny mam foobar tak ,ze nepotrebujem absolutne nic vymyslat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 15:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakolko projekt HF zdroj je môj len z malej casti,nemam pravo nic zverejnovat.Zjednodusene povedane ide o upraveny EMI filter,rozdelenie napajacich vetiev a vystupnej filtracie.V neposlednej rade vymena kondenzatorov lebo to co je pouzite seriovo je naozaj bieda,napriek tomu ze ide o naozaj dobry zdroj.Momentalne upravujeme len Seasonic X-400 Fanless pretoze uz seriovo su pouzite kvalitne suciastky a je vnom viac miesta.Zmienovany Fortron je pomerne zlozity a je problem ho uz len rozobrat nehovoriac o celkovej cene takto upraveneho zdroja.Cesty ku kvalitnemu zvuku vedu rôzne no priznajme si kolko ludi je ochotnych kupovat externy prevodnik+hodiny o zlozitosti a komforte takehoto riesenia ani nehovorim.Dobre upravena STX-ka je naozaj slusna a pre drtivu väcsinu dostacujuca.Ak niekto experimentoval z umiestnenim zvukovky v PC tak mi date za pravdu ze par cm = urcita zmena.To len nech predideme polemikam o velkosti.janik1971-ja od HTPC vyzadujem uzivatelsku privetivost,naco obchadzat obklukom.Ak niekto vyuziva PC aj na ine nez prehravanie hudby je paranoidne stavat HTPC len na hudbu a podla mna su to zle vynalozene peniaze.HTPC je podla mna najlacnejsia cesta ku kvalitnemu multimedialnemu prehravacu ci uz z dôvodu servisovatelnosti alebo upgradu.Vopred upozornujem ze ide o môj pohlad na vec a nie narazky na kohokolvek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 17:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikomu neberiem jeho nazor na pripadne uzivanie HTPC. dovod preco som pristupil k full atx skrinke su tebou zmienene odstupy zvukovych kariet od mozneho rusenia ci uz zdrojom alebo procesorom.
Netvrdim ,ze pc nevyuzijem na ine veci no prioritou stale ostava hudba.
Bohuzial dnes som zistil ,ze s xbmc mi pc koliduje a zistovat preco nemienim a ani nechcem . Tak som tam supol posledne mpc hc a staci mi to.
K tomu zdroju. Kolko su celkove naklady spolu so zdrojom a su aj merania napr.v Arta?
Pre mna tvrdit ,ze je daco prospesne a dobre bez merani nic neznamena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 17:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Pre mna tvrdit ,ze je daco prospesne a dobre bez merani nic neznamena.
Ako kedy ti to vyhovuje Wink U tvojho DIY power kabla si len skonstatoval, ze prinos pocujes, ale merania som nikde nevidel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 18:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja ten DIY kabel nepredavam a navyse v grafoch sa aspon trochu orientujem. Spomen si kolkokrat si ty tlacil do toho aby sa pri Solfegio zverejnili dake merania. Beriem tento tvoj prispevok ako konstruktivny podnet na diskusiu..... A nie ako zas na daco upozornit.... Wink
Ak ma mat investicia do takehoto zdroja vyznam a toboz ak nejde o seriovy kus tak si myslim ,ze meranie napovie cosi o vyzname takejto upravy. Nik nechce technicke podklady na takuto upravu.
A to ,ze si ty dal dakomu kabel na porovnanie bola iba tvoja dobra vola.
Alebo sa mylim? Ocenim ak najdeme aspon pre dobro veci k sebe cestu....
No flame.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 19:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako som pisal bolo by odomna nefer nieco uverejnovat ak bude autor chciet tak to sem da.Merania existuju.Tieto zdroje Fortron ako aj Seasonic sa neplanuju v akejkolvek forme predavat hlavne kôli casu a cene.Natahovat sa niekde na forach ci to ma cenu alebo nie nemam absolutne chut.Nam islo o to zistit do akej miery ma vplyv vyber zdroja a MB na kvalitu zvuku.Pocul som mnoho zostav a netvrdim ze lepsie to nejde ale ta investicia vzhladom na narast kvality je pre mna zatial neobhajitelna.Dalsi aspekt je kvalita nahravok.Pocul som mnoho drahych zostav ktore par nahravok zahrali famozne a ine zneli bud rovnako alebo horsie ako mne.A kde je pravda verneho zvuku?Nemam potrebu predaj HTPC akokolvek obhajovat.Je to prebytok vyvoja a bud sa preda alebo nie,ja mu uz uplatnenie najdem.Nemam co skryvat a kto ma zaujem nech pride zhodnotit ci je to solidny stroj alebo len pozlatko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2012 10:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Nam islo o to zistit do akej miery ma vplyv vyber zdroja a MB na kvalitu zvuku.
Rozvedies to podrobnejsie? Skusali ste viac MB / zdrojov a robili merania? Su z toho nejake vseobecnejsie zavery (napr. Asus nebrat, Gigabyte brat . . .)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2012 16:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyber zdroja je hned po zvukovke najklucovejsim komponentom ovplyvnujucim kvalitu HTPC.Seriovo su na tom najlepsie prave Seasonic X-400FL 80Plus Gold alebo 460w verzia.Vyber MB je tazsi a menej jednoznacny.Lisi sa model od modelu ale Gigabyte je percentualnejsie lepsie.Mali sme jeden model Asusu a ten nas naozaj prekvapil.Napriklad Gigabyte P55A-UD4 vycnievala kvalitou nad ostatne.Celkovo sa nam potvrdilo ze vyssie modely su na tom lepsie,spôsobene je to zrejme lepsie rozdelenym a predimenzovanym napajanim jednotlivych vetiev.Je tazke a zbytocne spravit statistiku kedze obmena modelov je rychla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št december 27, 2012 20:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Další úlitba uživatelům prahnoucích po počítačích stále menších, placatějších a plastikově leštěnějších - základní desky Thin Mini-ITX:
http://extrahardware.cnews.cz/honba-za-tenkosti-uz-i-desktopu-ecs-uvedla-nizke-desky-typu-thin-mini-itx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2012 15:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda toho vetraka. Doba HTPC este len pride, mam taky pocit, ze uz coskoro to bude "masovka".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist