Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aký AVR/Zosilňovač vybrať

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So február 18, 2012 14:57:18    Predmet: Aký AVR/Zosilňovač vybrať Odpovedať s citátom

Ahojte,
predom čo sa týka hifi techniky som absolútny začiatočník tak poprosím o zhovievavosť keby som náhodou trepol nejakú somarinu Smile.

Potrebujem poradiť z výberom dobrého AVR cenou tak okolo 200€.
AVR bude slúžiť na ozvučenie PC (zvukovka SB X-Fi Xtreme Music, repro KEF KHT2005.3), počúvanie hudby, sledovanie Filmov/TV, občasné hranie hier.

Pár údajov ktoré by mal AVR spĺňať:
- nízka spotreba hlavne v idle režimu t.j. zapnuté AVR bez prehrávania (tento údaj neuvádza skoro žiadny výrobca čo som pozeral, pričom bude AVR s PC v tomto režime najviac používaný)
- čo najlepší zvuk (mojím favoritom sú zatiaľ Denon AVR-1311/1312)
- rozmer AVR hlavne hĺbka prístroja (mám málo miesta okolo PC tak som chcel AVR umiestniť na poličku ktorá má žiaľ len 25cm), Denon-1312 má 38,2cm čo môže byť problém ho tam umiestniť (plánujem ju mierne zväčšiť)

Ako som už písal zatiaľ my najviac vyhovuje jeden z týchto Denon AVR-1311/1312 (vie niekto povedať aký je medzi nimi rozdiel), pozeral som aj pár Onkyo modelov majú tiež dobrý zvuk len sa dosť zahrievajú (predpokladám vyššiu spotrebu v idle režimu).

Za každý námet, prípadne skúsenosti s konkrétnym modelom budem nesmierne vďačný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po február 20, 2012 14:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá sa že nikto nemá žiadny typ Sad.
Nakoľko AVR potrebujem do konca týždňa (vtedy by mali dojsť repráky) rozhodol som sa kúpiť Denon AVR-1311.
Teraz potrebujem už iba správnu kabeláž k reproduktorom.
Aký priemer vodiča by ste my odporučili k mojej zostave?
Stačí my 1,5mm kábel z mojej starej zostavy (Creative 7W RMS na repro), alebo radšej 2,5mm medený?
Poprosím čo najlacnejšie konkrétne typy.
Dĺžka káblov bude max. 3x2m a 2x6m pre zadné repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 18:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 20:58:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 20:36:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dnes som konečne provizórne skompletoval moju zostavu, po základnom nastavení zostavy som mierne sklamaný, čakal som od toho lepší zvuk. Sad
Zvuk sa síce trošku zlepšil oproti mojim starým creative reprákom ale nie moc.
Asi to bude kvôli reprokáblu ktorý som použil zo starej zostavy (ten 1 až 1,5mm hliníkový kábel asi za veľa nestojí).
dbmax:
Nejaký lacný eshop s dobrými káblami na výber by si nevedel?
V mojom okolí sa dajú zohnať len nejaké neznačkové do priemeru 1,5mm.
Čo si myslíš o tomto kábli: http://www.premium-cable.de/132m-25-Meter-Premium-Lautsprecherkabel-2-x-25qmm_p3499_sid4019ffd2c89ff9c96f01588782c9306a_x2.htm , ten my doporučil týpek od koho som kúpil repráky. Podľa mňa vyzerá dobre len tá cena Shocked .
Ako si už písal niektoré neznačkové káble asi za veľa nestoja, vieš poradiť nejaké overené značky.
Čo som zatiaľ čítal na rôznych fórach na káblu dosť záleží, takže chcem radšej nejaký originál reprokabel.

Ešte mám problém z umiestnením Subwofera, teraz ho mám pod stolom kde my ale kvôli rozmerom dosť zavadzia.
Chcem ho dať na druhú stranu izby, teraz bežím na nejakom koax. kábli (3mm priemer aj z izoláciou, 3m dlhý, vlastná výroba), len neviem či my ten kábel stačí ak bude 10m dlhý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ROpa-SK
Hifi obsluha


Založený: 13 február 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 21:22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

osobne si myslim ze poznas velke kulove a nie rozdiel medzi 1.5 a 2.5mm2 kablom. Chybu treba hladat inde. Neviem ci som to prehliadol ale nikde som nenasiel ake ze to repro pripajas k tomu Denonu ?

R.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 22:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne mám takých ako ty najradšej, len pičovať ale žiadne riešenie.

A teraz k téme:
citácia:
osobne si myslim ze poznas velke kulove a nie rozdiel medzi 1.5 a 2.5mm2 kablom.

Kde som to napísal Surprised , ja som len porovnal moju starú zostavu "Creative Cambridge Soundworks FPS2000 Digital" a "Denon+KEF" s tým že som očakával od kvality zvuku viac (predsa len technika za tých 10rokov čo mám creative repráky pokročila a KEF sú tak či tak z vyššej cenovej kategórie), a tým pádom podozrievam problém v kábli (v nastavení AVR by problém nemal byť).

citácia:
Chybu treba hladat inde.

No fajn a kde?

citácia:
Neviem ci som to prehliadol ale nikde som nenasiel ake ze to repro pripajas k tomu Denonu

Repro mám KEF KHT2005.3, je to napísané hneď v prvom príspevku treba len čítať Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ROpa-SK
Hifi obsluha


Založený: 13 február 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 22:42:37    Predmet: Odpovedať s citátom

nech ti poradi niekto iny komu nevadi, ze jeho snahu pomoct nazyvas "picovanim". Ja som s tebou skoncil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 23:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
nech ti poradi niekto iny komu nevadi, ze jeho snahu pomoct nazyvas "picovanim".

No nehnevaj sa ale z tvojho predošlého príspevku som teda ani náznakom nemal pocit že sa mi snažíš pomôcť. Keby si napísal napr. odkaz na nejaký kvalitný 1,5mm káblik a k tomu nejaké vysvetlenie že prečo my lepší 2,5mm kábel nezlepší zvuk, ideálne z nejakým odkazom na relevantný test, tak sa k tvojmu príspevku vyjadrím inak.
citácia:
Ja som s tebou skoncil.

Tak si aspoň nakoniec rozumieme. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po február 27, 2012 17:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 20:58:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2012 01:42:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za typ z menovaných káblov sa my najviac pozdáva Cordial CLS225, ktorý pravdepodobne kúpim, najlacnejšie čo som našiel za 1,60€/m http://www.bsacoustic.sk/metraz-profi/cls225/ .
Našiel som na jednej stránke v popise k Cordial CLS 215 že je určený k zosilňovaču do 300W http://www.thomann.de/de/cordial_cls_215.htm (k CLS 225 píšu do 1000W), znamená to že by my stačil aj slabší kábel s 1,5mm priemerom k môjmu 75W AVR?
Má niekto ešte nejaký lacnejší typ na dobrý kábel?
Ešte ku Cordial CLS225 dá sa použiť v káblovej lište?
Je dostatočne ohybný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2012 07:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

K denonu co jsi koupil ( a kde bych ja hledal chybu mizerneho zvuku) nema smysl kupovat jaky koliv lepsi kabel .. Penize co chces dat do kabelu, jsi asi mel dat do AVR - nebo jeste jinak - kde nic neni, ani super kabel nepomuze .. Nezapomen, ze jsi kupoval asi nejnizzsi radu AVR- zvuk bude odpovidat nakupu...
Tom

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2012 08:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
K denonu co jsi koupil ( a kde bych ja hledal chybu mizerneho zvuku) nema smysl kupovat jaky koliv lepsi kabel ..

OK viem že môj Denon 1311 patrí medzi HiFi zariadeniami do kategórie "Entry Level", vybral som si ho práve kvôli cene a čo sa týka kvality zvuku samozrejme nemôžem čakať od toho toľko ako nejaký AVR za 1000€ a viac, ale že by mal mizerný zvuk si nemyslím. Pred kúpou som si prečítal kopec recenzií a prešiel niekoľko fór na toto téma a nikto sa nejak výrazne na tento model nesťažoval skôr naopak.
Ak si dobre pamätám zosil. v 1311 je totožný z 1611 hlavný rozdiel je v počte výstupov a pár pre mňa nezaujímavých funkcií.
Nie som žiadny audiofil takže moje nároky na zvuk nie sú príliš vysoké, napriek tomu som čakal (oproti starým creative rep.) výraznejšie zlepšenie zvuku.
Problém so zvukom som medzičasom čiastočne vyriešil, chyba bola v nastavení X-Fi karty (zabudol som vypnúť rôzne "vylepšenia" zvuku: CMSS-3D, Crystalizer), po zmene my konečne nabehli detaily zvuku a aj filmy pri prehrávaný majú lepší priestorový zvuk.
citácia:
Penize co chces dat do kabelu, jsi asi mel dat do AVR - nebo jeste jinak - kde nic neni, ani super kabel nepomuze ..

Tak či tak si myslím že si KEF repráky zaslúžia niečo lepšie ako moje viac ako 10 rokov staré káble od starej zostavy, repráky a káble plánujem využívať dlhšiu dobu (min 15-20 rokov keď vydržia), AVR pravdepodobne za 5-6 rokov tak či tak vymením za niečo lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2012 17:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 20:59:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2012 19:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebudem už viac vymýšľať a hneď zajtra objednám ten Cordial CLS 225, vďaka dbmax Smile .
Káblovú lištu si kúpim až podľa potreby takú aby mi tam pasovali všetky káble (2xreprokabel + Sub.Kabel + Napájanie).
Ešte k Sub.káblu, stačí my ten čo mám (je dosť tenký 3mm aj z izoláciou), alebo mám dať radšej niečo silnejšie?
Sub.kábel bude tak 10m dlhý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St február 29, 2012 15:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 20:59:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo77
Hifi obsluha


Založený: 18 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 29, 2012 16:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ktovie čo to máš za kábel, asi daaký šunt

Môže byť, neviem to posúdiť, dostal som ho pred pár rokmi zadarmo, nemá žiadne označenie, opletenie aj vnútorný vodič(lanko) je z medi, na pohľad pripomína RG58, konektory som zapájkoval.
Teraz ho mám na Sub. aj ako prepojenie PC-AVR(digitalne) zatiaľ bez problémov.
citácia:
Nebolo by na škodu si vyrobiť takýto signálový kábel sám, treba si zakúpiť 10m satelitného koaxiálneho káblu RG62 + 2 cinche samce a zapájkovať na konektory

Asi vyskúšam ten môj (mám z neho ešte nejakých 20m) a keby robil problémy kúpim tú RG62 čo spomínaš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist