Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ATOHM ZEF

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
soundgarden
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 18
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St marec 07, 2012 19:45:36    Predmet: ATOHM ZEF Odpovedať s citátom

Pozdravujem, ma niekto skusenosti s timto repro kablom ?
Dakujem.

_________________
HEGEL ---> ELAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St marec 07, 2012 20:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba recenzia,
http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/322-atohm-zef.html
Osobné skúsenosti nemám. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
soundgarden
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 18
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2012 13:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 čítal som ju a tie káble vyhrali test vo svojej kategórii, chcel by som vedieť názor šťastného majiteľa Smile
_________________
HEGEL ---> ELAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekg
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2012 18:52:02    Predmet: ATOHM ZEF Odpovedať s citátom

soundgarden napísal:
vlado222 čítal som ju a tie káble vyhrali test vo svojej kategórii, chcel by som vedieť názor šťastného majiteľa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekg
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2012 18:53:24    Predmet: ATOHM ZEF Odpovedať s citátom

soundgarden napísal:
vlado222 čítal som ju a tie káble vyhrali test vo svojej kategórii, chcel by som vedieť názor šťastného majiteľa Smile


Pouzival som repro kabel Vincent Premium a nahradil ho za ATOHM ZEF. Rozdiel je velky a prejavuje sa hlavne v rychlosti, ovela lepsej scene (hlavne predo - zadny priestor) a lokalizacii. Zapozical som si rozohrany od p. Michalca iba zo zvedavosti. Repro Canton Vento 890 hrane s Vincentom SV 234 a OPPO 95.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
soundgarden
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 18
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 21:16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vincent premium RCA a repro som predal mal som veľa basu a výšky boli zastreté a drsné Vincent káble sú veľmi hutné vhodné skôr k ostrej aparatúre ! A ako si sadli Cantony + Vincent zosik a Atohm zef nie je to ostré ???
_________________
HEGEL ---> ELAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekg
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 22:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze si Vincent s Ventami sadol a vysledok sa mi paci. Ziadna ostrost a vela detailov. Zvuk je podobny tomu, co pocujem na AKG 701 s Casea Lyra. To, co mi chybalo pri repro kabloch Vincent vyrazne vylepsil ZEF. Doma som skusal samozrejme aj ine zosilnovace (intergrovane aj koncaky k AV), nakoniec ostal SV 234 a pribudol sub Velodyne SPL 1000Ultra (mam clenity priestor, jedna bedna v rohu a druha v otv priestore). Ono ten vysledny zvuk vo velkej miere zavisi od akustiky miestnosti, konkretneho retazca a vkusu posluchaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: So november 28, 2015 09:54:43    Predmet: Atohm ZEF repro Odpovedať s citátom

Mal som teraz možnosť vyskúšať tento reprokábel. Kamoš si zobral oproti zálohe z Niselu set 2x2,5 m ZEF aj ZEF MAX. Mal referencie, že na jeho zostavu bude plne postačovať ZEF, ale vyskúšal. Čiže ten, čo nezoberie budem mať možnosť vyskúšať a mal to byť MAX. Bohužiaľ sa už ku mne nedostal.....
Predsa som teda už len zo zvedavosti vyskúšal klasický ZEF, tušil som, že aj tak bude lepší, ako moja klasická medená dvojlinka 2x4 mm. Bol som odhodlaný, že prvé, čo budem zlepšovať na mojej zostave je DAC, no teraz fakt neviem.
Na úvod som si vypočul zopár skladieb rôznych žánrov a potom som káble vymenil.
Jednoznačne posun vpred, odhadol by som to na 15-20% -ntné zlepšenie. Neuveriteľné. Výšky stredy spresnenie, lokalizácia, basy nieviem či trochu menšie, ale zase stvrdnutie, spresnenie. Na metalovej nahrávke Soulfly, staršieho dáta /cca 2003/ som v jednom momente predtým považoval také "hluché" miesto hold za daň voči žánru a nižšej kvality nahrávky /rip je origo, ale vydavateľstva "neúchylného" na kvalitu zvuku/, s týmito káblami som zistil, že v tomto mieste ide o možno basové 3 tóny /inak to neviem popísať/, ktoré sa káblami spresnili....teda spresnenie aj na basoch.
Čiže super, MAXY musia byť o level vyššie, ako mi to popísal aj spomenutý kamoš, ktorý skúšal oba káble.
Popravde, tento kvalitatívny skok som čakal až od DACu....
Jediné čo sa mi nepozdáva je cena, 300,- € za káble......, trocha dosť. Viem, že pomer výkon/cena je tu značne priaznivá oproti iným značkám.....nuž ale, v dnešnej dobe je to luxus. A kde sú ešte sieťové a signálové káble.....
Ale vzhľadom na prínos, to má rozhodne zmysel. Záverom "testu" som mohol konštatovať, že zmena, zlepšenie podania výmenou reprokábla v takých kvalitách voči sebe, ako je popísané vyššie - 2x4 mm vs. ZEF je rozhodne počuť. Kto by nepočul, buď má niečo so sluchom, alebo nemá dostatočne kvalitnú zostavu.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC


Naposledy upravil lubo212 dňa So november 28, 2015 16:27:00, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1240
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 28, 2015 10:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja vyše roka využívam ZEF MAX a som s ním veľmi spokojný. Kúpil som ho z Niselu spolu s Focalmi, takže porovnanie s inými neviem. Podľa miestnych odborníkov nemá najvhodnejšiu koncepciu pre reprokábel, ale meniť asi dlho nebudem Smile
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist