Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Navrh HTPC - jake komponenty?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 13:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

taky nejsem IT, ale s chlazení sem si už užil svoje a momentálně mám asi 5tou verzi HTPC. Konečně ale funkční tichou a bez problémů uchladitelnou. Osobně sem o podobný skříni taky přemýšlel. pak sem dostal strach. Když tam narveš vše co potřebuješ, ta skřín je uplně plná, chlazení těma dvěma HP vedoucimi přes půl skříně na ten alu bok vidím jako velmi provizorní a průtok vzduchu tam není žádnej. Naonec si rozmyslíš, že bys tam třeba chtěl dát sat kartu a nemáš kam. Nebo cokoliv jinýho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 13:16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna by zaujimaly teploty, za akych to prevadzkuje TurboLama. Idle, prehravanie H265, prehravanie hudby. Pripadne pre informaciu plny vykon (staci trebars benchmark vo WinRar, alebo cosi podobne).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 14:28:35    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.missingremote.com/review/streacom-fc5-silent-htpc-chassis

dole je tabulka teplot

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 16:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Jupi"][quote="Kocour"]Z 2,5" diskov by som ja odporucal Hitachi Travelstar/[quote]
Hitashit alias bývalý IBM DeadStar fakt ne. V noteboocích měním častěji už jen klekačky od Toshiby. Když už ne nejlepší Samsung, tak alespoň druhý nejlepší Western Digital.

S tím molitanem souhlas nejen kvůli přehřívání, ale taky kvůli možné částečné vodivosti při vyšší vzdušné vlhkosti - nemuselo by se to líbit elektronice disku - ale možná jsem zbytečně paranoidní. Ale určitě by šly na spodek disku nalepit na vhodná místa gumové nebo filcové nožičky určené na nohy nábytku, nebo kousky gumy oboustrannou lepicí páskou nebo tak něco. Disk by určitě neměl ležet přímo na něčem kluzkém, aby se "nezmítal" při pohybu čtecích hlaviček. Alespoň to bývá doporučováno v manuálech. Ty gumové nebo filcové nožičky řeší i toto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 16:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

diky za tipy.

ten molitan byl myslen jen na zkousku.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 17:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Používám molitan, disk položený na boku a umístěný tak, aby jej ovíval vzduch proudící skříní jednou pomaluběžící noctuou. Zatím pár let OK, ale zálohy jsou zálohy Smile Jsou? Jistěže nejsou Smile Ale budou, určitě Smile Až bude pozdě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 17:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mít ale 80st na CPU po 5min mi teda nepřijde moc zajímavý a to ještě asi v ideálních podmínkách A to zrovna tady ty HP vypadaj ještě funkčně.....Sice se mi ta krabice hodně líbí, ale upřímě, s takovým chlazením a cenou se mi to zdá poněkud riskantní. Podle mě s absolutně pasivním PC budou vždy nějaký útrapy s přehříváním. Na druhou stranu chápu, že větráků spousta lidí bojí. Já sem za ně taky utratil XY než mi došlo, že vlastně předražený Noctui zase tak drahý nejsou. Vepředu mám 2x120mm, vzadu 2x80mm a jeden 120mm ve zdroji, Vše Nocua ty nejpomalejší jaký prodávaj a ještě stažený odporama. Slyšet to je jen když si stoupnu uplně k tomu a soustředím se na to. Z poslechovýho místa při reprodukci to snad nemůže nikomu vadit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 17:57:17    Predmet: Odpovedať s citátom

+ zvazit treba aj prevadzku v lete - ked som videl tie teploty, tiez som toho nazoru, ze radsej vacsiu skatulu s pomalobeznymi ventilatormi, ako sa pokusat prerazit mur hlavou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 19:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po hodině maximální zátěže je teplota CPU i chipsetu 59°. Nevím nakolik se dá věřit teplotním senzorům na desce, když se poštěstí tak ještě udělám pár snímků termokamerou. V idle jsou teploty samozřejmě nižší. Zdá se mi že tam v té recenzi asi zapomněli dát pastu Wink
Mimochodem, i Noctua na 400RPM je slyšet. Sice málo, ale je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 20:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Do 65'C by to slo. Skoda, ze ta bedna nema na vrchu perforaciu. Urcite by to pomohlo. Urcite by som tam ale pri tych teplotach nezatvaral HDD s datami. Dal by som tam len SSD so systemom (nech sa upecie Very Happy ) a prehraval po 1Gbit sieti . . . ten HDD by si to totiz mohol odskakat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 20:42:35    Predmet: Odpovedať s citátom

složitejch řešení by se dalo vymyslet spoustu. Podlě mě by uplně stačil vyšší case a aspon jeden větrák 120 nebo větší. Ano Noctua je slyšet, nezpochybnuju, ale jestli jí někdo uslyší v poslechový pozici a bude mu to vadit, to pochybuju. Když si jí dám 20cm od ucha tak jí samozřejmě slyším. Ač se mi ta case hodně líbí, tak bych jako její další průšvih viděl nekompabilitu se všema deskama. Při tak vysoký ceně by mě dost vadilo, kdybych za 3 roky zjistil, že tam nejde žádná soudobá deska.

Naposledy upravil scream dňa Ut marec 20, 2012 20:48:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 20:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, taky mi lepší řešení přijde nešetřit místem, dát víc prostoru a nějaký velký pomaluběžný větrák. CPU není téměř potřeba, pokud to utáhne grafika. Ale i ta umí topit jako kamna.

Jsem opravdu zvědavý na tu raspberrypi, jaké HD profily to zvládne. V kombinaci s multikanálovým USB DACem by to mohlo být opravdu zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 20:48:38    Predmet: Odpovedať s citátom

TurboLama napísal:
Mimochodem, i Noctua na 400RPM je slyšet. Sice málo, ale je.

U většiny ventilátorů, kterým se sníží napětí odporem nebo se připojí místo originálních 12V na nižší napětí (na 7V nebo 5V), začne motor vydávat nějaké pazvuky. Kupodivu docela pěkně funguje na 5V originálně dvanáctivoltový ventilátor o průměru 25 cm na boku casu Sharkoon Rebel 9 Value Edition (a to už několik let 10 hodin denně). To řešení se mi zdá úplně geniální, protože lehce ovívá všechny komponenty základní desky a přídavných karet. Ale pro HTPC se ATX case moc nehodí Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 21:00:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:

U většiny ventilátorů, kterým se sníží napětí odporem nebo se připojí místo originálních 12V na nižší napětí (na 7V nebo 5V), začne motor vydávat nějaké pazvuky.


S tím jsem se ještě nesetkal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 22:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Z pasivom sa hram momentalne aj ja a je to zaujimava skusenost.Rozhodne je mozne dosiahnut rozumne teploty ale nie v slim skrinke.U mna je to zatial v poriadku ale aj tak som tam nechal jednu noctuu spinanu termostatom pri 55C aj ked zatial nebezala istota je istota.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 22:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam AMD X2 5050e vo velkej bedni (Fractal Design Define R3), na nom Scythe Ninja 3. S kludnym svedomim nemusim ventilator na CPU pouzivat (skusal som to, pasivne to v pohode uchladilo aj v lete). Ofukujem to len kvoli predlzeniu zivotnosti komponentov, pretoze rozdiel v hlucnosti v mojej bedni som nepozoroval. Zdroj Enermax 385W 82+ Pro.

Da sa to spravit aj tak, ako to ma htpc - pri urcitej teplote nechat SpeedFan roztocit ventilator (ako poistka). Velka vyhoda SpeedFan-u je prave v tom, ze sa da nastavit do takych extremov, ze ventilatory uplne zastavi (co s beznym nastavenim napr. v BIOSe) nikdy nedostiahnete.

Dlho sa pohravam s myslienkou postavit si pasivne only music pc. Zial vzdy narazim na tie iste problemy: vysoka teplota, vysoka cena - snad za rok, dva bude situacia zas ina.

Kocour --> p. Bunta ma v Trnave peknu skrinku na HTPC, skladal mu to Slimak, skus mu napisat, co je to presne za typ. Ak si pamatam, bol to nejaky Silverstone. Velkost bola priblizne ako bezny AVR - vyzeralo to dobre. Mozno aj to by bola cesta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 22:24:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 19:46:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2012 23:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc > jakou mas v tom pasivu skrin, desku a CPU?

turbolama > diky za mereni, vypada to schudne. Ty tam mas CPU s TDP 45W, ja tam planuju i3 s 35W, tzn. teplota by mohla byt jeste nizsi. Jestli chapu parametr TDP spravne, tak to znamena ze i3 produkuje mene tepla.
Jaka je vzdalenost mezi blokem nad CPU a hornim deklem? Jen jestli se tam vejde nejaky vetrak.
Ta skrin ma malou perforaci nad CPU, ze zacatku bych to provozoval bez horniho deklu a monitoroval teplotu, popr jeste s vetrakem spinanym termostatem. Po mereni bych perforoval vrchni i spodni dekl na vetsi plose.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 07:21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak --> No pozeram 234 USD, ale asi lepsi chladiaci vykon Very Happy

Naposledy upravil Odar dňa St marec 21, 2012 08:24:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 07:52:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour: i3-2120 má TDP 65W, ale je to samozřejmě TDP procesoru + grafiky. Já jsem měl v té case zapojené APU A6-3500, které má TDP taky 65W, a teploty byly tuším dost podobné (při plném vytížení CPU i GPU). Ještě pozor na to že TDP u Intelu není totéž jako u AMD. Místa mezi horním krytem a CPU heatsinkem moc nebude, ale pro ventilátor by to možná mohlo stačit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 08:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

pouzil bych i3-2120T, ta ma TDP 35W.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 08:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

2 dustin: Já jsem se s vrčením, "cvrlikáním" nebo "pištěním" podvoltovaných motorů ventilátorů setkal často.

Běžně používám ventilátory 80 x 80 mm Arctic Cooling TC. Ty spolehlivě běží i na 5V a navíc mají vlastní regulaci otáček podle teploty (TC v názvu znamená Thermal Control), takže při běžné teplotě mají nízké otáčky, nevydávají žádný aerodynamický hluk a i jejich motory při podvoltování nijak nepiští ani nevrčí. Takže je používám tam, kde není potřeba chladit náporem, ale jen "vyměňovat vzduch" - třeba na "ovívání" harddisků. Do 100 Kč za kus neznám lepší řešení. Ovšem ventilátory 120 x 120 mm Arctic Cooling TC jsou katastrofa. Jejich motory vrčí i na 12V a s nižším napětím to je koncert.

Ventilátory 120 x 120 mm používám CoolerMaster SuperFlo 13dBA Super Silent - počet otáček 720 RPM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 08:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako "audio PC" mám připravený vyřazený notebook s mrtvým displejem a poškozenými panty. Strčím do něj tichý disk Samsung, z notebooku oddělám celé víko displeje a klávesnici a místo aktivního chlazení tam dobastlím velký pasiv. Celé to někam zastrčím a vykydáno ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 11:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

když kupuješ tys nejlevnější základní větráky, nelze se divit, že s tím máš problémy nebo nejsi minimálně spokojen. Utrať za větraák stejnýho rozměru trojnásobek a změny si určitě všimneš. AC a podobný bych nedal vůbec nikam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 12:43:43    Predmet: Odpovedať s citátom

to scream: buďto jsem to nenapsal srozumitelně, nebo sis to špatně vyložil. Já s výše uvedenými ventilátory nemám problém vůbec žádný. Ventilátorů 80 x 80 mm Arctic Cooling TC běhá ve mnou spravovaných počítačích minimálně stovka a není s nimi jediný problém - a to ani s těmi, které běží nonstop několik let. A ventilátory 120 x 120 mm CoolerMaster SuperFlo 13dBA Super Silent rozhodně ani cenově nepatří mezi No-Name Low-End. Ventilátory 120 x 120 mm Arctic Cooling TC z výše uvedených důvodů nepoužívám a dovolil jsem si na ně upozornit, aby nebyly směšovány vlastnosti verzí 80 x 80 mm a 120 x 120 mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 15:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky nemám žádný problém s Arctic Cooling TC, snadno se regulují obyčejnými LMky, stačí naletovat na přestřižený kabel, nastavit poměr děliče pro požadované otáčky, omotat elektrikářskou izolačkou a hotovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 20:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak přidávám několik snímků z termokamery. Deska je fakt mizerná, northbridge topí naprosto extrémně, do téhle case to chce jednoznačně APU.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 20:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour: prostor nad CPU heatsinkem je přibližně přesně 2cm, nějaký slim ventilátor se tam teda asi vleze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 21:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

TurboLama --> Tak tomu hovorim vybava Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St marec 21, 2012 21:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Super fotky, je videt ze ma chladic o malo nizsi teplotu nez blok nad procesorem.
Co jsem vygooglil, tak namerene teploty CPU u teto skrine se pohybuji plus minus 60 stupnu pri plne zatezi.

2 cm je ok, to se tam neco vejde.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Ďalšia
Strana 2 z 31

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist