Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Yaqin MC-100B (lampáč)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 20, 2007 10:49:53    Predmet: Yaqin MC-100B (lampáč) Odpovedať s citátom

Prosim ortodoxni odpurce lamp, aby svoje hanby ventilovali jinde Smile

Tak jsem za vyhodnou cenu poridil tento lampac Smile. Je to poctivy kus vahy (27kg). Vykon 2x60 (8ohm [ultralinear mode]) nebo 2x30W 8ohm (Triode mode). 4 prepinatelne vstupy + jeden primo do koncaku bez predzesilovace. Zvuk vypada slusne, ale zatim nemohu testovat na nejake poradne aparature.
Je z toho takove male topeni, ale hezky se na to kouka Smile. Nejlepe pri soumraku nejaka klidna hudba + lahvinku vina Smile.

P.S. Muze nekdo fundovany rici, co to je to Ultralinear vs. Triode mode ? Diik.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 20, 2007 11:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

hele, nichicony Smile Snad jim bude 85° stačit. Jinak kazzatelovi se bude líbit ta mřížka Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 20, 2007 11:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

jj Smile Jsou na 470u/450V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi júl 20, 2007 16:54:16    Predmet: Triodový mód vs Ultralineár Odpovedať s citátom

Tenn zesilovač používá koncové svazkové tetrody (nebo pentody - nejsem si jist -asi KT 88 ).
V triodovém módu by měly b¨ýt zapojeny jako triody, tj. g2 spojena s anodou.
Pokud by byly jako pentody, g2 by měla být napájena z tvrdého zdroje vysokého napětí, dobře filtrovaného.
V ultralineárním zapojení je g2 na odbočce primárního vinutí síťového transformátoru, cca 43% od přívodu napájení (obvykle) a je do nich mimo ss napětí zavedena část střídavého signálu, zpětná vazba.
Výhoda: výkon podstatně vyšší než v trïodovém zapojení, zkreslení podstatně nižší než v pentodovém zaojení.
Ale chce to zkusit, nevím, jak se to technicky přepojuje (gě, celková zpětná vazba atd.)
Jinak je to hezké, až na ten kond u těch flašek. Wink
Cena?

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 20, 2007 17:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou tam na to dva spinace. Cena 18tis. KOncove lampy jsou KT88, koncepce dual mono (jedno vystupni a prevodni trafo na kanal). Jeste udelam lepsi fotky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 06:40:30    Predmet: cena 18 000 Odpovedať s citátom

Tak za ¨tuto cenu, pokud jsou to Kč je to super. To se snad ani nechce věřit Shocked
Výstupní trafo musí být pro kanál vždy samostatné, síťové může a nemusí být společné. Jaké jsou tam elky - myslím typ. Není v návodu schéma?

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 07:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, je to 18tis Kc Smile Elity jsem psal jestli myslis ty velky 470uF/450V Nichicon (pry japonske). Schema bohuzel u toho neni, manual je dosti tenky Smile a je tam jen o nastaveni biasu (lze tedy pouzit i jine komp. elektronky (electroharmonix, ruske). Nemam moznost zkusit na nejake lepsi aparature, muzu nekam zavezt v okoli Prahy...
Dostala me ta vaha Smile Je to fakt tezke, vsechno kovove, brouseny hlinik. Nejvic vazi asi ty trafa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 08:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

není to než Yaqin spíše Patin? Smile teda aspoň podle řecké abecedy...

nemáš odkaz na stránky výrobce?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 08:42:28    Predmet: hmotnost Odpovedať s citátom

našel jsem ve specifikaci 20Hz při 10W, což znamená, že výrobce přiznává, že to trafo je trošku menší, než by mělo být. Primátní indukčnost a průřez stř. sloupku (tedy hmotnost) tento parametr výrazně ovlivňují.
Chtělo by to citlivé bedny a vyrovnanou imp. charakteristikou.

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 08:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Na 20 Hz chčije Bílej Tesák.... Cool ...důležitá je imprese a jak to večer svítí, vždyť to znáš sám... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 09:53:14    Predmet: Bílý tesák Odpovedať s citátom

Mistře, já si z toho nedělám legraci. Jedna věc je, že trafo s mezní frekvencí 0 Hz je nekonečně velké a je policejně zakázáno v Evropě takováto trafa vyrábět. Takže bych rád od povolanějších věděl co je správný hifistický kompromis pro bedny s citlivostí 90dB, dolním mezním kmitočtem 30 Hz pro flaškový zesilovač s výkonem 60W ¨na f = 1 kHz. Tj. jaký dolní mezní kmitočet při jakém výkonu. Cool
Obávám se, že kvalifikovanou odpověď poskytne pouze Dr. Sýkora, takže ho příležitostně poprosím o konzultaci. Laughing

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 09:56:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to 30 Hz, což je i realizovatelný, viz. starej Wiliamson.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 12:37:47    Predmet: 30 Hz Odpovedať s citátom

Ještě výkon - Williamsonův zesilovač měl 15W a už tam bylo výstupní trafo jako do malé svářečky. Laughing
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 15:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Stranky vyrobce:
http://www.yaqin.cn/en/products_hf.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 16:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No, hezký, sice dyzajnová slátanina ( poznávám tam několik firem, z kterejch vycházeli ), ale strojařsky čistě udělaný ( alespoň soudě dle obrázků ). Jak to bude hrát nevím a tady se zdržím komentáře. Co je ale síla, je text na těch stránkách, doporučuju všem přečíst si to... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So júl 21, 2007 18:03:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako som tak čítal, všimol som si okrem iného zriedkavo zvláštnej angličtiny... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Viktor
Hifi obsluha


Založený: 28 apríl 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 22:38:30    Predmet: jo jo.... Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
Ako som tak čítal, všimol som si okrem iného zriedkavo zvláštnej angličtiny... Twisted Evil


Nó, to je pěknej záhul............
Kolikrát čtu české webstránky přeložené do angličtiny a je to nářez, ale toto nedává smysl vůbec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St júl 25, 2007 23:36:02    Predmet: Re: jo jo.... Odpovedať s citátom

Viktor napísal:
stephunk napísal:
Ako som tak čítal, všimol som si okrem iného zriedkavo zvláštnej angličtiny... Twisted Evil


Nó, to je pěknej záhul............
Kolikrát čtu české webstránky přeložené do angličtiny a je to nářez, ale toto nedává smysl vůbec.


to je síce pravda, ale už samotné wifon - šasi a spol. vyzerá cca miliónkrát lepšie a prepracovanejšie ako tie rádoby secesné bonboniéry z JJ-electronic, ktoré zas ale dobre hrajú - (toto by bola cesta věhlasných konštruktorov z Čadce) Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 07:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumíš problematice výroby, Klokane ? Máš povšechnej ánung, co to obnáší ? Vidíš za dyzajnem ty nutný technologie ? Mám pocit, že víš kulový.... No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2007 22:06:25    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Rozumíš problematice výroby, Klokane ? Máš povšechnej ánung, co to obnáší ? Vidíš za dyzajnem ty nutný technologie ? Mám pocit, že víš kulový.... No


mám tomu rozumieť tak- že firma, ktorá nepráskne na zosik leštenú žulu a lakované drevo nerozumie problematike výroby?? Rolling Eyes
Kiež by si mal pravdu (a ja pokoj Cool )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 00:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No, řeknu ti to trochu drsnějc : firma, která tam dá žulu či dřevo, ví, proč to dělá, jenomže ty vo tom všem víš bohužel hovno, jinak by sis podobný kecy vodpustil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20493

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 06:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak ... Laughing . Což takhle laskavé slovo profesionála? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 10:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepreháňaš to trochen s tými reakciami?
Isteže máš pravdu - podporenú osobnou skúsenosťou - nerobil by som však z toho prírodné zákony...
Takisto sa nájde firma, ktorá ma pozve do mestského kanála na koncert Vivaldiho. A ten by som nemal odmietnuť, nakoľko viem o kanalizácii to čo píšeš... Cool Jednoducho nechápeš, že niekto môže mať iné estet. cítenie asi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 12:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

pumpa

Nedaj sa znechutiť, doplň zvyšok reťazca a jeď. Vybral si si toto, ja by som tiež nechcel susedovu manželku, páči sa mi tá tvoja. Shocked

Pozn. Takéhoto (vzájomne okopírovaného umenia) je more, takže ťažko povedať, kto od koho vlastne kopíruje. Za tieto peniaze to v týchto pásmach nikto sériovo nedokáže vyrobiť, BOHUŽIAĽ. Tak musíme kupovať takéto "šmejdy", BOHUVĎAKA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 12:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Musíme kupovat ? Protože bílí výrobci nedělají za hrst rejže a nemohou mít tedy srandovní ceny, proto se na ně vysereme, což je naše právo, čili oni zkrachují a posléze všichni ti, co to uměli, to zapomenou a fabriky nebudou existovat. A to bude ta číňanova chvíle, tehdy nám to vomastí i s úrokama...Takže všichni se vyserte na to, co umíte udělat RUKAMA a BOHUVĎAKA dejte číňanovi příležitost ( někteří naši obchodníčci se zajisté rádi svezou... ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 18:10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel

Som rovnaký patriot ako ty, plne chápem, čo chceš povedať, ale skús sa na chvíľu premiestniť do sveta "obyčajného", neuvedomelého hifistu, ktorý sníva, hľadá cestu, nemá státisíce a vôbec ho BOHUŽIAĽ nezaujíma, či to s neviem akými problémami vyrobí domáci umelec, alebo čínska dívenka prežívajúca zo dňa na deň. Čo navrhuješ? Kupujte "naše" potraviny od domáceho dovozcu?

V Číne vyrába celý svet a skrýva sa za domáce logá. Prečo? Risk je zisk. A riziko je značné, dívenka sa rýchlo učí a možno nám zajtra zláme väz. Dnes je však dnes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 18:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Byla to fakt dobra cena Smile Predpokladam, ze to stejne dam do loznice a budem se se zenou divat jak to krasne sviti, poslouchat a mozna i neco jineho Smile Do obyvaku stavim Pavlovo DPA222. Lampac beru jako takovy muj rozmar...proste se mi to libi. Hraje to o dost lepe nez muj staricky Onkyo receiver...

P.S. O Cine jeste uslysime a obavam se, ze z toho asi nebudeme mit radost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 18:45:19    Predmet: lampáč Odpovedať s citátom

Já si myslím, že za ty peníze je to velmi dobré a rád bych se na to těkdy podíval. Dá se oddělat spodní kryt bez porušení plomb?
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 28, 2007 18:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze jo. Zkusim to nafotit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 20, 2007 08:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tuhle masinku prodam za 18tis, tj. za kolik jsem ho koupil.
100% stav, hrany asi tri hodiny. Duvod je velmi jednoduchy Smile zene se to nelibi Sad

_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist