Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Operace operáky
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 15:01:56    Predmet: Operace operáky Odpovedať s citátom

Pro zájemce, mající seriózni zajem na vnesení světla do otázky zvuku operačních zesilovačů, mám tuto nabídku: Připravím kolekci párů operačních zesilovačů, které budou tvořit putovní sestavu. Samozřejmě doporučím i metodiku testování. Sejde-li se aspoň pět sebevražedných maniaků, prvnímu z nich tuto sestavu pošlu, on ji v dané lhůtě prověří, napíše mi kvalifikovaný report (pouze mně, zveřejňování je za účelem vyloučení vzájemného ovlivňování nepřípustné) a pošle dál. Součástí sestavy může být i malá kolekce poslechového materiálu v nějakém hi-res formátu, třebas wav nebo flac 2496 na DVD-ROM. Výsledky budou sdruženy do jednoho dokumentu a zpřístupněny zde na fóru. Podmínkou účasti je notářsky ověřený souhlas s amputací nejoblíbenějšího údu v případě porušení pravidel. Vítané, nikoli však bezpodmínečně nutné je potvrzení psychiatra o duševním zdraví a ušního lékaře o neporušenosti sluchu.

Kandidáti pro test jsou: OPA627, OPA827, OPA1611, OPA140, LME49710, NE5534 a určitě ještě něco dalšího, co se mi podaří sehnat. Uvítal bych nabídku na spolupráci pokud jde o vytvoření měřícího přípravku. Pokud by byl vyroben tak, aby se na něm daly zkoušet i dvojité operáky, bylo by kandidátů ještě více - třebas NJM2114, možná OP275 a další.

Hic Rhodos, hic saltate !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 00:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud nebudou mít dobrovolníci tohoto sebevražedného komanda k dispozici identický přístroj (např, sluchátkáč s cedulkou: "Zde přepichuj"), či alespoň doporučení v jakém zapojení je vhodné operáky testovat je daný test úúúplně na hovno.
Neméně podstatnou skutečností je, že FETové OZ (OPA134) mají zcela jiné využití, než třeba NE5534 a prospěch z výsledku budou mít jen jedinci, kteří si pak přihřejí pochybnou a veskrze komerční polívčičku typu: "Pro seriozní použití jsou vhodná pouze diskrétní řešení" / "Poslouchatelné jsou jen lampy"(..........) ..."No, vždyť jsem vám to říkal - tak teď jste se přesvědčili... Přispějte naší církvi, jen zde naleznete spásu."
Osobně je pro mne u odborníka Tvého formátu tento (jinak ovšem obvyklý) amatérský přístup značným zklamáním Crying or Very sad Vyjádři se rovnou - oč Ti jde? Chceš přesvědčit místní "sluchaře" že jsou ve skutečnosti pouhými "pitomými hluchaři"?
A amputovat mi můžeš co chceš - stejně je mi to už leta na h... (ech, budu slušnej)

Jinak je realitou, že dvojité verze jsou snad i rozšířenější a všude tam, kde je k dispozici verze jednoduchá je běžně dostupná i dvojitá (výjimkou je snad jen AD797 a nějaké speciály) - proč tedy trvat na jednoduchých provedeních? (Pozn.: I kanály ve stereu jsou dva)


Naposledy upravil Karel S. dňa Po apríl 09, 2012 01:16:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 01:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
Pokud nebudou mít dobrovolníci tohoto sebevražedného komanda k dispozici identický přístroj (např, sluchátkáč s cedulkou: "Zde přepichuj"), či alespoň doporučení v jakém zapojení je vhodné operáky testovat je daný test úúúplně na hovno....


Proč by mi mělo o něco jít ? Přece jak známo, když nejde o život, jde o hovno...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 19:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Celé je to nějak na vodě. Co je míněno tím měřicím přípravkem ? Operáky budou v nějakém přípravku, nebo volně k zasunutí?
A do čeho ?
Karel má pravdu, každý operák se hodí trochu na něco jiného, ale hlavně, vyžaduje rozdílné podmínky pro správnou funkci.
A potom, co má být v onom referátu ? Slovní popis zvuku jednotlivých obvodů ? To by vznikla nesourodá změť, kupodivu by se mohlo hodnocení i trochu shodovat, protože všichni by při znalosti označení obvodu psali přesně to, co je jim už více let vtloukáno do hlavy, že mají očekávat.
A poctivý slepý test nikdo neudělá, to dá moc práce, nesrovnatelně víc, než poshánět těch pár vzorků. Určitě je tu pár lidí, kteří mají různých operáků plný šuplík. Doposud takový test neudělali. A i kdyby, bez širší kontroly to zase může kdokoliv zpochybnit.
Obávám se, že tudy cesta nevede.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 20:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím, že by to byla zbytečná práce. Mne osobně by výsledky těch testů zajímali. Jediný problém bude ve výběru vhodných respondentů.
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 20:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

.... nebo vhodných operáků, třeba tento:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 21:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

No, jelikož to má být sebevražedné komando, tak by snad nevadil ani ten Berylium Substrate (ve skutečnosti jde samozřejmě o kysličník berylnatý - někde ho mám ještě schovaného asi čtvrt kila).

Jinak jste mne, páni hifisté, opět nezklamali - pindat a šťourat, na to vás užije, ale postavit se problému konstruktivně čelem, to ani náhodou.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 21:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze je potreba asi 30 deka.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 21:42:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je blbý. Ale to co mám by určitě stačilo k výrobě nějakých tabletek na zvýšení lesku zlatých uší ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo ten merací prípravok vyrobiť pre dvojité operáky a na tie mono použiť redukciu: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=DIP+Dual+to+Mono

Inak tie operáky v teste navrhujem zamaskovať do nejakého obalu (či rovno epoxidu?) a označiť číslami... aby náhodou niekoho nenapadlo hodnotiť zvuk podľa cenovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Inak tie operáky v teste navrhujem zamaskovať do nejakého obalu (či rovno epoxidu?) a označiť číslami... aby náhodou niekoho nenapadlo hodnotiť zvuk podľa cenovky.

Tým by si ale tak zúžil spektrum emotívnych faktorov, vstupujúcich do posudzovania, že by si akékoľvek porovnanie prakticky znemožnil. Dáta s povahou bieleho šumu sa dajú získať aj jednoduchšou cestou... Very Happy

Odporcovia slepých testov by ti potom vysvetlili, že ten brutálny stres, ktorý hodnotiacim spôsobovali hnusné neosobné čierne epoxydové bloky bol tak veľký, že bolo od začiatku vylúčené že by sa dokázali sústrediť na posluch. Za menej stresujúcich podmienok by samozrejme všetky detaily "vystúpili spod deky"...


Naposledy upravil cestmir dňa Po apríl 09, 2012 22:44:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád se zůčastním i finančně podpořím projekt porovnání operačních zesilovačů. S podmínkami souhlasím, rád bych, aby bylo z pouzdra obroušeno označení a vůbec znemožňena identifikace.
Ale...
Kam se ty operáky budou strkat? Nebudu si hrát na to, že tomu rozumím. Ale při různých porovnáváních operáků (které nedělali "hifisti") se zjistilo, že ne všude se hodí všechno (zejména oblíbené výměny operáků ve zvukových kartách).
Navrhuji spolu s operáky zapůjčovat hotový preamp, ve kterém se budou uživatelsky měnit operáky, nebo nějaké destičky. A může se to tímpádem porovnat proti konstrukcím diskrétních preampů.

Můžu do preampu věnovat Teslácké paketové přepínače, tuším 24 poloh stříbřených kontaktů.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Test by měl obzvláště smysl, kdyby ty operáky zalité v epoxidu a s vybroušenými nápisy byly na pozici, kde se dokáží poměrně zásadně projevit...

Jo, a je vhodné neztratit dekódovací tabulku co je co, já takhle dělal testy se sadou elektronek do preampů a tabulku někde zašantročil Embarassed .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Přípravek je záležitost velmi jednoduchá. Operák v zapojení s nějakým (třeba i měnitelným) zesílením, ale signál na vstupu zatlumený, takže průchozí zesílení 1. O šum bych v tomto případě nehrál. Obroušení popisu je samozřejmost. Není problém udělat přípravek tak, aby se dal použít pro dva jednoduché i jeden dvojitý operák. Nejsem si jistý jen jednou věcí - zdali porovnávat invert a neinvert provoz, ono obrácení polarity prý může mít vliv na zvuk samo o sobě. Jinak bych preferoval neinvert zapojení, poněvadž je snad obecně choulostivější na různé nepravosti - ale třebas má někdo jiný názor ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 19:32:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A co OPRAVDU sluchátkáč na kterém by se přímo poslouchalo (OZ posílený trandy)? Zesílení OZ cca 10× ať se operáku trochu zasolí.
Ostatně to existuje - Macurův Audiobuffer. Ovšem použitý BUF634 byl uchometricky popliván (nemyslím, že by to byl až takový průser, ale kontrolujeme OZ tak proč dávat záminku ke kritice metody).
Sám to doma provozuji jako univerzální kontrolní krabičku-sluchátkáč (Ri=10kOhm ; Au naprázdno/50Ohm = 10×/5×).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je v tom, že pak už to není samotný operák. Moje idea je, že se ten udělátor vrazí třebas mezi přehrávač (popř. phonopre) a zesilovač, aby hodnotitel pracoval s tím, nač je zvyklý - proto to průchozí jednotkové zesílení. Posuzovala by se tak míra přídavné degradace. Anebo rafinace - kdoví Wink. Může to samozřejmě použít i se sluchátkáčem, ale to bych neřešil, je na každém, co si zvolí.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:47:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlásím se do testu.
Bylo by vhodné začít třeba do úvodního příspěvku psát účastníky, trochu více popsat test, ukázat schéma a desku (časem až bude).
edit: Jo a každého při čtení výsledků bude zajímat testovací sestava - přidal bych to jako povinný popis.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Ut apríl 10, 2012 00:26:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 00:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky bych si to rád poslech.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 08:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte by mohlo byť zaujímavé, ak by tam bol "operák" pozostávajúci z kábliku vstup<->výstup, aby i priame zapojenie bolo otestovanie naslepo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 08:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý nápad ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 10:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Přípravek je záležitost velmi jednoduchá. Operák v zapojení s nějakým (třeba i měnitelným) zesílením, ale signál na vstupu zatlumený, takže průchozí zesílení 1...


Tak to už je jiná. Pak se ovšem nabízí jiné řešení.
Udělat z toho kompletní BlackBox, kde by byly jednotlivé moduly naskládané vedle sebe, některé s jednoduchým, jiné s dvojitým, třetí třeba s diskrétním zapojením. A přepichovaly by se nikoliv operáky, ale vstupní a výstupní kabely.
V ideálním případě by to byla jakási základní deska s jednotnými konektory, do kterých by se daly strkat kompatibilní moduly.
Dalo by se pro zmatení testérů měnit pořadí modulů, případně později dodělat jiiné moduly a porovnat s předchozími konstrukcemi.
Ale hlavně, každý operák by měl optimální podmínky.
Pokud by to srdce hifistovo přežilo, dal by se aplikovat i přepínač.
Krabice zapečetěná, polohy označené čísly 1 až n.
To by pak byla ta správná sranda. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 14:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Co napisal opa, to je uz dotiahnute do dokonalosti.
Len si neviem predstavit dokonale podmienky pri kazdom z nich, kedze kazdemu operaku vyhovuje ine zosilnenie (ked uz nevravim o impedanciach in/out, rozlicnom napajani) a to by jednoznacne malo byt pre celu krabicku rovnake, cize aj pre vsetky moduly vnutri. Idealne 1.
Napr. pre zosilnenie 5 by musel byt na "vstupe modulu" predradeny nejaky pasivny delic 1:5 , co ma ale zase vplyv na samotny test (sum atd.)
Bude sa riesit aj nejaka korelacia s meranim, ci ide cisto len o uchometricky test ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 15:05:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už by to bylo po kupě, určitě by se mohlo udělat i měření. Ale nepředpokládám odchylky od dlouhodobě známých výsledků. Spíš tak pro kontrolu, že je všechno v pořádku.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 15:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Většina operáků je stabilní při jednotkovém zisku, vyjímky lze řešit děličem na vstupu.
Ostatně navrhovaná koncepce umožňuje i porovnání téhož operáku ve více režimech, s jednotkovým ziskem, se ziskem např. 10 a příslušným děličem, invertující, neinvertující, s koncem přetaženým zdrojem proudu do Áčka, s výstupem posíleným nějakým bufferem...
Lze se vyblbnout do bezvědomí...
Stačí sehnat trochu peněz a hodně času. Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 16:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost z toho "blbnutí" už bylo, i když ne vždy zveřejňované. Jsem skeptik, podle mě to nemá cenu, výsledky budou opět vázané na konkrétní test, provedení, podmínky poslechu atd. atd. Každý (konstruktér) si svou cestu musíme zvolit sami a zkušenost je nepřenositelná a nesdělitelná.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 17:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: rozumím, ale myšlenka je nová tím, že věc by byla "putovní" a tak by dostalo šanci osahat si to více lidí a pak se podělit o dojmy.
Praktická realizace samozřejmě není triviální, ale proveditelné to je.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 17:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvodů proti bych taky dokázal najít dost. Smysl by měl být především ve zjištění, zdali existuje aspoň jakás takás korelace mezi výsledky u různých hodnotitelů

A ano, měřit by se mohlo. Ale já většinu modelů přicházejících v úvahu už změřenu mám a ostatní rozhodně ještě změřím. Mimochodem, výsledky jsou takové, že většinou nedávají příčinu předpokládat nějaké zvukové rozdíly - a o to právě jde.

A nikoliv, šumem se zabývat nebudu. Pokud vše půjde podle mých představ, neměl by být výstupní šum větší než 100 uV, což při práci na linkové úrovni znamená odstup 80 dB a více - pochybuju, že by to mohlo vadit (i když s uchem na repráku by to mohlo být slyšet).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 17:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo:
S posledním příspěvkem 100% souhlas ve všech bodech.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2012 15:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlásím se mezi testovatele. Prosím jen o delší čas na vyzkoušení.

Přimlouval bych se za přípravek jednoduchý - snaha po dokonalosti vede k tomu, že se nic neuskuteční. Na druhou stranu za přivedení konce do A třídy vnucením proudu, případně vliv invert- neinvertující zapojení by bylo dobré.
jednoduché provedení si představuju jako "aktivní kabel" - tedy max. čtyři krabičky( jednoduchý +dvojitý x invert + neinvert ) s přiletovanými kabely vstup- výstup. provedení nesymetrické = cinch. Na krabičkách přepínač pro proudový zdroj.

Nabízím drobnou pomoc se hotovením ( opět delší dodací lhůty ) na úrovni bastlu.

Taková sestava je jednak dost jednoduchá, jednak umožňuje dodatečné doplnění dalších krabiček ( nějaké DISPRE , Lampy atp. )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist