Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Operace operáky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 07:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Tak to už je jiná. Pak se ovšem nabízí jiné řešení.
Udělat z toho kompletní BlackBox,


Nabízím vám v případě zájmu zalití hotových modulů do nějakých krabiček nerozbitnou hmotou Laughing Mám k tomu přístup,čili kdyby byl zájem,mohu z toho udělat dokonalý blackbox:

http://en.wikipedia.org/wiki/Potting_%28electronics%29
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 09:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem o tom přemýšlel ( docela mi to chytlo Smile) a udělal bych to jinak.
aby byly rozdíly patrnější viděl bych to na dálkové přepínání ( po drátě ) A-B test.

Testovací krabička přivádí napájení i signál ke dvěma " slotům" . V krabičce se přepínají výstupy z jednoho, či druhého "slotu" - přepínání relátkem po drátě (4 m postačí ) napájecí zdroj oddělen.

Tedy na destičce ve slotu jsou realizovány oba kanály. Destičky pro jednoduché i dvojité OZ budou různé dle pouzdra OZ. a budou tvořit Black boxy. Měl bych k dispozici sedmipólové slotové konektory ( vzhledem k linkové úrovni a nezesílení Black boxu by společná zem vstup-výstup & napájení nemusela vadit ).
Otázkou je případné stínění celého přípravku ( po zasunutí black boxů uzavřít skříňku ) .

provedení skříňky - klempířské - pájená měď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 12:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vracíme se tak obloukem k tomu, co tvrdím už mnoho roků. Při testování je irelevantní jakékoliv popisování charakteru či kvality zvuku. Jediným kritériem je to, zda dva komponenty stejného určení (nemusí to být jen operáky) dokáží testující od sebe rozeznat se statisticky významnou pravdpodobností.

Vyžaduje to ovšem odhodlat se k jednomu nedemokratickému kroku:
Předem vyloučit z účasti na testování všechny, kteří z důvodů ideových, osobní prestiže, či hmotné zainteresovanosti z principu odmítají (zpochybňují) testy typu ABX s odvoláním na technické či organizační těžkosti takového testu.

Nemění to nic na skutečnosti, že tyto problémy (další vložený komponent, vzájemná interakce, nedokonalosti přepínacího mechanismu) reálně existují.
Jsem ale přesvědčen, že jejich vliv je při vhodném uspořádání zanedbatelný a nebrání získání cených výsledků.
Obrazně řečeno, chci-li zjistit, zda je akumulátor nabitý, či vybitý, změřím to třeba Avometem a nebudu požadovat 6-ti místný voltmetr kalibrovaný ČMI.

Bohužel, je tu ještě jedna komplikace a tou je potřebné velké množství "pokusů" pro statistické vyhodnocení. Jako absolutní minimum je třeba alespoň 50 pokusů, jinak je to z hlediska statistiky o ničem. Zároveň je potřebné, aby test provádělo více osob pro dostatečnou věrohodnost dodržení všech podmínek slepého testu.

Testu musí předcházet ověřovací měření základních parametrů, aby se vyloučily vlivy, které by mohly způsobit zjevné rozdíly ve zvuku, aniž by to bezprostředně souviselo s kvalitou. Myslím tím zejména shodné zesílení (hlasitost) a dostatečný frekvenční rozsah testovaných konponentů.

Jediná otázka, na kterou zatím neznám odpověď, je to, zda je nezbytné dodržet absoulutní fázi, tedy zda lze porovnávat invertující a neinvertující zapojení. V krajním případě by to šlo řešit současným přepólováním reprosoustav, ale to by byla opravdu velká komplikace.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 12:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem třeba podle mě k těmto testům naprosto nepoužitelný jedinec.
Jak jsem se již mnohokrát přesvědčil na své sestavě,jak si v sobotu libuju jak mě to pěkně hraje,jak je to bomba,tak při té samé skladbě jsem v úterý schopen říct že to je hnus,něco je špatně a poslech po deseti minutách ukončit.
Čili já bych musel taková udělátka testovat třeba 14 dnů,každé třeba 2-3 dny a popsat subjektivní dojmy,víc ne.
Závidím Vám,kteří dokážete po několika minutách,nebo řádově desítkách minut vyhodnotit jak je které zařízení dobré,já jsem toho schopen jen v případě že je to zařízení totální průšvih,jinak potřebuju čas nepoměrně delší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 12:53:40    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA je výborný teoretik, to je potřeba ocenit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 13:01:46    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
... Měl bych k dispozici sedmipólové slotové konektory ...

Aby celá věc byla dostatečně univerzální, bylo by vhodné, aby konektory byly běžně dostupné a kdokoliv mohl vytvořit další (kompatibilní) modul k testování.
S tím souvisí i specifikace parametrů, pokusím se o první nástřel:
Celkový přenos 0 dB (zesílení 1)
Frekvenční rozsah 5Hz - 50 kHz +/- 1 dB (pokles cca 6 dB/okt)
Vstupní impedance 10 kOhm
Výstupní impedance 100 Ohm
Max. úroveň signálu 2 Vrms pro sinus, tedy 5,7 Vpp (špička - špička)
Zatěžovací impedance 10 kOhm//200 pF (včetně propojovacího kabelu)
Napájení +/- 15V
Proudový odběr max. 100 mA na kanál, tedy 200 mA jeden modul
Max. rozměry modulu 120 x 150 mm.
Uprostřed delší strany konektor, nejlépe s vícenásobnými kontakty.
Rozhraní:
Vstup L
Vstup R
Vstup GND
Napájení +15V
Napájení -15V
Napájení GND
Výstup L
Výstup R
Výstup GND
Stínění GND
Všechny země ( GND ) by byly propojeny přímo na konektoru, na žádné dual mono si hrát nebudem. Na plošném spoji doporučena rozlitá zem (ale není podmínkou)
Takže 10 vývodů, všechny zdvojené. Navrhuji prachsprostý 20-pin konektor se zlacenými kontakty a roztečí 2,54 mm.
Na desce samice (bude tam napájení) na modulech piny.
Moduly umístěny svisle vedle sebe se stínící přepážkou, takže knektory do plošného spoje 90°.
Pro existující už hotové konstrukce by byla povolena redukční destička s konektorem a hotový obvod by byl na ní upevněn a prodrátován podle specifikace.
Napájecí zdroj kvůli rušení od trafa umístěn v samostatné krabici a propojen kabelem. Alternativně napájení z akumulátorů.
Co bych ale určitě krmil z baterky je napájení přepínacích relátek, abychom se vyhnuli debatám o přenosu rušení pře relé.
Přepínání vstupů i výstupů samostatně pro každý modul, takže celkem 8 relé. Neaktivní propojení zkratováno na zem (doplním, už jsem to tu někde maloval).
Tak, nějaké připomínky ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 13:03:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem že to mají být krabičky pro zapojení typu SoundRefiner,ne že se bude stavět v podstatě celej předek.........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 13:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Myslel jsem že to mají být krabičky pro zapojení typu SoundRefiner,ne že se bude stavět v podstatě celej předek.........

Možností je víc, tohle je jedna z alternativ. Pokud se má testovat ABX, tohle je optimální varianta.
Samozřejmě by šlo i udělat dva samostatné přepínače a mezi ně vložit libovolné komponenty. Ale pak to znamená pro každý modul udělat i krabici s konektory a výrazně zkomplikovat kabeláž, dále dva nezávislé napájecí zdroje.
V navrhované variantě nejde o "celý předek" není tam regulace hlasitosti a v cestě je pouze jeden zesilovací stupeň.
Jednodužší varianta neexistuje.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 13:28:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě pro upřesnění:
Celý přípravek je vlastně jen krabice s jednou deskou, na ní dva konektory pro moduly, stínící přepážka a 8 relátek.
Vstupní cinche L,R - výstupní cinche L,R - konektor pro relátka - konektor pro napájení.
To je všechno.

Vše ostatní, tedy napájecí zdroj a testované moduly by se muselo vyrobit tak jako tak při jakékoliv variantě.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 13:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro lepší oddělení kanálů by se možná mohlo přeházet pořadí:
Vstup L
GND
Vstup R
GND
Napájení +15V
Napájení -15V
GND
Výstup L
GND
Výstup R

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 20:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Počet pinů zvýšen na 2x12, pojistka proti blbosti, kdyby modul někdo otočil, zůstane napájení nepřipojeno.
Vypadat by to mohlo například takhle:

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 21:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostali jste se do šmíráckýho zájmu a kritiky...dokonce i VB neuniknul jeho pozornosti...http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/61-topologie-FFFfff___/439-i-misti-se-myli-aneb-50let-slepe-cesty-podruhe.html Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 21:35:32    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 19:33:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 22:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Dostali jste se do šmíráckýho zájmu a kritiky...dokonce i VB neuniknul jeho pozornosti...http://www.FFFfff___.cz/... Laughing

Nebýt Tvé pohotové reportáže, všichni už dávno zapomněli, že někdo takový existuje.
Takhle pár lidí ze zvědavosti klikne a kromě vás stálých čtenářů se na to podívá dalších deset lidí. Pak to zase utichne.
Radši se koukni na toho Cimrmana, to je lepší zábava než "Vy víte kdo"

Ostatně, tohle vlákno je o testování, na zblázněné tahanice s féďou je určené jiné vlákno, takže tady je to Off topic !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 22:19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to hňup, ale OPA140 je docela zajímavej operák Very Happy
Ten bych zvukově rozhodně vyzkoušel, resp. OPA141, na audio nejsou dc parametry moc zajímavý. Třeba to bude hrát líp, než TL081 Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 22:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA140 nebude špatnej.
Ale nedokázal by mi někdo vysvětlit, proč pro kmitočty pod 1 kHz rapidně narůstá výstupní odpor ?
To přeci nedává smysl. Shocked

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 23:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale dává, výstupní struktura je proudová a na nízkých frekvencích přestanou fungovat kapacitní zpětné vazby.
Je to open-loop, to neřeš ! Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 23:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, silná ZV = lék na všechny průšvihy!! Rotfl
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 23:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, open loop, ale stejně.
Pod kapacitní zpětnou vazbou si představím kompenzační kapacity pro zajištění stability. Ale ty jsou pár pF a uplatní se na horním konci pásma.
Námitka číslo 2, na průběhu OLG nic takového není, proč by měl zisk open loop s klesajícím kmitočtem plynule stoupat až někam k 10 Hz, ale výstupní odpor už od 1 kHz prudce růst.
Jak velké mohou být kapacity na čipu, že se uplatní na takhle nízkých kmitočtech ?
Jasně, koncový stupeň má proudový výstup a nízká výstupní impedance je daná zpětnou vazbou... počkej...
Není to tenhle kondík skoro přes celý zesilovač ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 00:28:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, jsi nebezpečně iniciativní. Původně jsem to plánoval velmi prosté, ale tohle mne začíná zajímat - přijď mi to někdy vysvětlit, nějak se mi nechce luštit ta schémata ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 00:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Dostali jste se do šmíráckýho zájmu a kritiky...dokonce i VB neuniknul jeho pozornosti...http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/61-topologie-FFFfff___/439-i-misti-se-myli-aneb-50let-slepe-cesty-podruhe.html Laughing


FFFfff___ si zaslouží obdiv sa zvoji publikační plodnost (byť motivovanou samožerstvím) a píli při detailním rozpitvávání dávno známých věci. Původní myšlenku jsem u něj sice neobjevil, ale to od někdejšího (či snad stále ještě činného) středoškolského kantora ani neočekávám.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 09:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
... na průběhu OLG nic takového není ...
Ale zajisté, že z OLG a toho blokového schema můžeš vše odvodit.
OLG je bohužel až od 10Hz, ale z fázové charakteristiky můžeš odvodit, že padá od nějakých 3Hz.
Není třeba řešit jak velké jsou kapacity, které to způsobují, ale z OLG je jasné, že od těch 3Hz vliv mají. To je ta červená kapacita ve zv, co jsi si vyznačil. S ní taky padá výstupní impedance z dc výstupního odporu na cca 1k při 3Hz a na 10R při 1kHz, protože ten "integrátor" má jen konečné napěťové zesílení ve smyčce.
Na 300kHz se už uplatní ty kompenzační kapacity v zesílení integrátoru a impedance přestane růst na 3MHz, protože se už uplatni zv kapacity vlastních koncových tranzistorů, buzených proudově.

Stačí to takhle k vysvětlení ?

Ten koncový stupeň je rail-to-rail, proto je to taková struktura.
Jsou i operáky s bipolárním rail-to-rail vstupem, ten se podobá vstupem plně symetrickým zesilovačům, výstup je ale zase z kolektorů.
Třeba OP184, na audio asi ne, ale jako nóbl náhrada za LM324 je taková OP484 bezvadná Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 10:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Vláďo, jsi nebezpečně iniciativní. Původně jsem to plánoval velmi prosté, ale tohle mne začíná zajímat - přijď mi to někdy vysvětlit, nějak se mi nechce luštit ta schémata ...


Jak prosté milý Watsone...
Dva porovnávané moduly v konektorech, před nimi a za nimi relátka pro přepínání a testy ABX. Společné napájení externím zdrojem.
Moduly jsou sterofonní (dvoukanálové). Vejdou se i diskrétní konstrukce, vlastně záleží jen na velikosti krabice.
Pro operáky, které nevyžadují žádné specielní úpravy zpětnovazební sítě mohou být univerzální moduly s paticí. Pro speciality lze udělat zvlášť upravené moduly. Lze zveřejnit "specifikaci rozhraní" tedy rozložení signálů na konektoru a kdokoliv může uplácat něco nového a porovnat s ostatními variantami.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 10:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Stačí to takhle k vysvětlení ?....

Perfektní, díky ! Clap

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 15:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

U testu s operáky jeden "problém" asi bude. Ti kdož si black box "osahají" měřením budou ve výhodě (nevýhodě), prostě je to může ovlivnit. Budou tedy muset nejdříve poslouchat, napsat hodnocení, odeslat a nakonec můžou měřit Very Happy. A tento postup potvrdit "čestným prohlášením".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 18:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
...Vyžaduje to ovšem odhodlat se k jednomu nedemokratickému kroku:
Předem vyloučit z účasti na testování všechny, kteří z důvodů ideových, osobní prestiže, či hmotné zainteresovanosti z principu odmítají (zpochybňují) testy typu ABX s odvoláním na technické či organizační těžkosti takového testu.
...

Vláďa je jistě teoretik, jistěže se do všeho hrne zbrkle a po hlavě, má však naprostou pravdu. Důkazem budiž neurotické reakce některých dalších diskutujících (ostatně v příspěvku jsou uvedeny i hlavní příčiny zvýšené nervozity)
Díky Vláďo!
Pochybuji ovšem, že je někdo ochoten a schopen uspořádat takový test na jisté ninimální úrovni
Bohužel - zase se nic nedozvíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 20:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Karle, já bych to nehrotil, ale ani nezatracoval. Když bude nějaký přípravek a pár modulů, příležitost k otestování už se najde....
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 20:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je ještě volný místo na testování, tak se taky hlásím. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 20:54:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Jestli je ještě volný místo na testování, tak se taky hlásím. Smile

Žádnej spěch, zatím jen tak debatujeme, jak by se to dalo udělat. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2012 14:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ABX test předpokládá nějakou inteligentní asistenci, i kdyby jen počítačovou. Tím by se to silně zkomplikovalo. Myslím, že jednoduchý AB test naslepo (hodnotící budou znát jen kódy) by mohl stačit - nemyslím, že by z toho měla vzniknout vědecká práce pro JAES.

Pokud se týká přepínání, chtěl bych to uspořádat tak, aby se posuzovalo při alespoň dvou variantách vnitřního zesílení a dvou variantách zátěže. Porovnání invert - neinvert bych vynechal, dělalo by se to jen v neinvertujícím režimu. Prosím o konstruktivní připomínky. Nekonstruktivní můžete posílat taktéž, ale počítejte s tím, že se na ně vyseru.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 2 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist