Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Operace operáky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2012 19:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zamysli se, ta krabička je pořád stejná. Rozdíl je jenom v tom, kdo má v ruce přepínač. Wink
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 07:29:50    Predmet: abx Odpovedať s citátom

me nejvic vyhovoval ABX test kdy jsem mel tri krabicky doma a nevedel co je vevnitr a mohl si to v klidu porovnat a poslechnout za ruznych podminek a v ruzne dny. Dost casto se mi stava ze kdyz jsem unaveny tak neslysism skoro nic.

Doma v klidu na dva tri tydny a mit jen krabicku 1 2 3 4 5 6

nektere krabicky budou schodne nektere budou mit odlisne OZ


Prepinani samozrejme funguje taky v tom pripade opet nepojmenovane moduly 123456 a nevedet co je v nich

drat
5534
OP27
LME
a tak dale

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 09:36:15    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Když seženeš sponzora, který to bude financovat - včetně dopravy, pronájmu prostoru a zapůjčení aparatury ...


O jednom takovém bych věděl, známe ho myslím oba Smile Disponuje vším zmíněným, ale nemyslím že by ho takový test dnes zajímal... O víkendu bychom se měli potkat osobně, tak s ním o tom promluvím. Takhle by to bylo myslím nejobjektivnější.

Rád bych se k takovému testu přidal, ale časově to nejspíš v dohledné době nezvládnu.

Ohledně testu ABX - myslím že není potřeba, stačí mezi testované blackboxy dát dva nebo tři kusy se zcela shodným vnitřkem. Podle výsledků by pak šlo odhalit neobjektivní hodnotitele - pokud budou shodné blackboxy hodnotit jinak, tak slyší bludy.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 09:52:35    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
stačí mezi testované blackboxy dát dva nebo tři kusy se zcela shodným vnitřkem.

To je celkom dobrý tip na verifikáciu. Či vôbec bude nejaká korelácia medzi výsledkami identických obvodov.

velky bobo napísal:
Když seženeš sponzora, který to bude financovat - včetně dopravy, pronájmu prostoru a zapůjčení aparatury ...

Čo vypísať kurzy na výsledky a akciu financovať z payoutu? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 15:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
To je celkom dobrý tip na verifikáciu. Či vôbec bude nejaká korelácia medzi výsledkami identických obvodov.

Myslím, že ak by bolo medzi testovanými obvodmi 10 krabičiek s drátovou prepojkou, tak aj tak bude každá "hrať inak" Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 20:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

S jistým odstupem musím poctivě přiznat, že můj pohled na věc je výrazně menšinový, dá-li se jeden člověk považovat za menšinu.
Proto nemám v úmyslu dál vnucovat své názory a nechávám věcem volný průběh. Pokud by někdo chtěl použít něco z mého ideového návrhu testovacího přípravku, nic proti tomu nemám. Když se nakonec realizuje jakákoliv varianta testování, rád si příležitostně něco poslechnu, ale nehodlám nic organizovat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 06:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

proboha - nadšení opadá. máme vůbe dost hodnotitelů? po rozjezdu se samozřejmě najdou další, ale do začátku? Přepočítejme se.

Já ano + pomoc s krabičkou, příp. zdrojem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 12:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mnoho psů, zajícova smrt. Zájemců by se našlo celkem dost, v hlasování se to do jisté míry projevilo. Ovšem zatím to byly jen řeči, když dojde na práci, je to horší. Já podnikám jisté kroky, aby nezůstalo jen u řečí, ale moje možnosti jsou velmi omezené, hlavně zdravotně, takže fyzickou realizaci bude muset oddřít někdo jiný. Bohužel větší část vzorkovnice operáků mám mimo Prahu, ale i tak jich je k dispozici ažaž. Každopádně to není běh na krátkou trať, příprava se vším všudy bude trvat nějaký ten měsíc. Proto bych si dovolil požádat vážné zájemce o účast, aby mi poslali soukromou zprávu včetně e-mailové adresy - nechci všechno vyřizovat přes fórum. Napište taky, co jste schopni a ochotni udělat kromě vlastního testování. Nebude od věci, když sdělíte, na jakém zařízení byste testovali, a zdali předpokládáte práci sólo nebo ve skupině (resp. dvojici).
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St máj 09, 2012 08:50:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdroj ( bez stabilizátorů) se zvolna rýsuje. Trafo namotáno, plošňák vyleptán Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 17:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud budete chtít osadit plošňáky a zalít je do té hmoty co jsem nabízel,dejte vědět,rád se zapojím. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 18:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Panebože, snad nechcete něco "v rámci objektivity" tajit ? Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St august 28, 2013 12:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem tenhle projekt ještě úplně neopustil, jenom pokračuju hrozně pomalu. V současnosti je třeba zaskříňovat síťovou část zdroje.
Tak prosím o konzultaci :
1) Kolik asi bude třeba výměnných „šuplíků s operáky ? mám nějaké vhodné konektory (10 pólů), ale počet je omezen + tenhle typ není k mání už asi 40 let.
2) stabilizátory napájení budou paralelní s příčným proudem 20mA ( pro každý kanál zvlášť) – bude to stačit ? ( pokud bude třeba nižší napájení, než +- 15V může být stabilizátor přímo na „šuplíku“. Sériový odpor je na potlačení rušení nejlepší řešení.
3) k přepínání chci použít jazýčková relé (mám je)– to ovšem vyžaduje instalaci ochranných odporů ( cca 100 ohm sériově a cca M1 paralelně) aby se kontakt nepřivařil výbojem kondenzátoru – je to problém ?
4) nebude stačit přepínat jenom výstup a vstupy spojit paralelně ?
(jinak se použije stejná jednotka jako na výstupu- obráceně)

Tož tolik prozatím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 28, 2013 12:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

něco ....
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St august 28, 2013 17:36:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Thumbs up Koukám ta šestnáctjedenáctka dopadla perfektně !
U těch nových ADA je to zajímavé, že by vliv napájení ? 5534 byla současná Ti ?

Jinak NPMAR mě pobavilo Smile ale co zmanená EE ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 28, 2013 21:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je, pro zajímavost, ta OPA dvěstědevítka. Je to pěkná srágora (EE), co se týče vlivu rušení. Jeden z nejhorších OZ, co jsem měl v ruce. A kde to v datasheetu vyčtete? Cool . Snad jedině ve velmi malém odběru proudu, to bývá v kombinaci s BJT vstupem určitý indikátor.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 06:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To je teda hnus velebnosti Crying or Very sad Jak vypadala ta 1611 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 13:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Přikládám 1611 a 4627. Pro mě je to "šumové pozadí" naprosto zásadní parametr. Vše je měřeno v úplně shodné konfiguraci.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 14:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý, ten les u 1611 jsem nečekal.. Sice spodní úroveň je nižší, z toho je vidět že i ty samotný čísla bez grafu z měření se dají interpretovat špatně.... v tomto ohledu je ADA parádní a lepší jak 1611 Cool Taky stojí 2x tolik, že ano Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 14:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecně jsou OZ s JFET na vstupu v tomto ohledu bez problémů a jediný VFB bipolární OZ s dobrou imunitou je AD797. Pokud se nepoužije AD797, tak v podstatě nemá cenu chodit nad NE5534 (TI). Oba přikládám. Výsledek s AD797 koresponduje s tím, co bylo publikováno ("Housekeeping techniques") a co jsem již zmiňoval jindy v jiných vláknech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 15:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom by v tomto ohledu mohla být dobrá 1641, ale bude u ní asi zase problém s malým kliďákem. Každopádně ty výsledky jsou hodně zajímavé a díky za ně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 29, 2013 15:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V imunitě 1641 je dobrá, ale je trochu horší v CCIF IMD. Je to vše při zisku 40dB.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 11:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A kolik teda bude třeba šuplíků ? nebo si budeme jenom ukazovat HiFi obrázky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 15:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Je zajímavé Pavle že 1611 byla zvukově hodnocena jako lepší operák než 1641, přitom zrovna odolnost na rušení má horší.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi august 30, 2013 16:14:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že tie merania majú nejakú systémovú chybu.. Harmonické sú pre všetky OZ skoro rovnaké (2. a 3. ,prakticky s rovnakou amplitúdou pre všetky OZ), rozdiel je len v "šume", ktorý ale vyzerá ako kontaminácia násobkami 100Hz a skreslenie je príliš vysoko pre merané OZ, aj pre zosilnenie 40dB, zato ale NL je "podozrivo" nízko na takéto zosilnenie (koľko dBV je 0dBFS? ).
Skúsil som podobné meranie pre LM4562 (čo má byť údajne "najhorší" OZ z hľadiska odolnosti na rušenia..), síce len pre zisk 30dB a rovnakú výstupnú úroveň cca 1,22V RMS. Ani stopy po nejakých neharmonických čiarach v spektre..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2015 11:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělal jsem nový test OZ s větším rozlišením při měření, vše je v obrázku:


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 01:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky na něčem pracuji, díky Mirkovi Rumlovi, který je realizátor bez bázně a hany. Momentálně se čeká na měřící sokly, aby se bez harakiri daly měřit operáky v SOIC. A taky diskrétní tranzistory - u těch jen šum, u operáků šum a zkreslení. Nějaké výsledky už jsou, kdyby někdo měl zájem o nízkošumové trandy, budu likvidovat zásoby, není to všechno ultra ultra, ale dost dobrý standard - šumové napětí 100 až 150 nV, TO92 i SMD, hlavně PNP. Ale pouštět to budu jen ve větších baleních, po párech apod. je to nesmyslná práce.

Jen tak bokem, museli jsme vytvořit filtr 400Hz až 20kHz (rozuměno šumová šířka pásma 20kHz). Lowpass a Highpass pátého stupně, mňam.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2022 08:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaká voda uplynula, tak tady je pár nových měření, srovnání použití OPA134 a LM6171 na pozicích IC2 a IC3 v obvodu podle schématu



Zátěž tvoří vstup E1DA Cosmos ADC a je pro operáky ne úplně příjemná, 500 ohm symetricky / 250 ohm proti zemi.

1. THD a THD+N na 1kHz pro výstupní napětí 2.54V





2. THD a THD+N v závislosti na výstupním napětí na 1kHz





3. THD v závislosti na kmitočtu na 1.8V



Preamp (převodník SE/bal) osazený LM6171 ve výstupním bufferu dává ve všech měřeních lepší výsledky, než s OPA134. Daň za to je výstupní DC složka 260mV, což je způsobené úbytkem napětí na R4 díky velkému vstupnímu proudu LM6171, obvod s nimi při návrhu nepočítal, je navržený pro OZ s JFET na vstupu (pro LM6171 by stačilo přemostit C2 zkratem).
Zajímavé je velmi nízké zkresleni s LM6171, z datasheetu to nelze vyčíst.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2022 10:28:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohol by ste urobiť porovnávacie meranie medzi LM 4562 a OPA 1612? LM 4562 sa vyskytuje v Topping D10s aj bal a OPA 1612 používajú vo vyšších modeloch. Pekne spracované meranie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2022 11:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Mohol by ste urobiť porovnávacie meranie medzi LM 4562 a OPA 1612? LM 4562 sa vyskytuje v Topping D10s aj bal a OPA 1612 používajú vo vyšších modeloch. Pekne spracované meranie.


Jestli mohu, tak bych dal odkaz na ASR kde je 4562 (49720) měřený jako výstup z Topping D10s za stejných podmínek. Rozproudila se pochopitelně diskuse o přetěžování OZ (není to pravda, max. 1/3 povoleného výst proudu a OPA134 má vyšší výst. proud než 49720). Nechce se mi to celé přepisovat do češtiny, technicky to musí být jasné z obrázků a citovaných parametrů.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/yes-%E2%80%93-opamps-swapping-may-make-a-measurable-difference-in-a-preamp.34861/post-1215689

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/d10s_e1da_0dbfs_1k_loop_262k-png.212317/

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2022 17:26:43    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA134 umí malé zkreslení, ale vyžaduje identickou impedanci na obou vstupech a nesnáší menší zatěžovací odpor, než asi 5 kOhm.
Bez ohledu na to, co říkají specifikace, tak to prostě je. Maximální výstupní proud není ten, při kterém je minimální THD, ani ta třetina to není. Bohužel.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 4 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist