Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zklamání jménem SACD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20461

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 07:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
sice 24 bit, ale jen 44,1 -


I to je přínos.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5905
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 07:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Děti ve škole běžně používají (moje dcera také) ve vyučování ultrazvukové vyzvánění u mobilů (aby udělaly z učitele blbce) a rozhodně nemají tento osazen páskáčem či elektrostatem.


A kolik myslíš že ten "ultrazvuk" je Romane ? 15-21kHz ?
A myslíš, že při generování takové frekvence nízkou samplovací frekvencí a nízkou bitovou hloubkou nevznikají subharmonické interference, natož v přebuzeném zesilovači a měniči s výraznými vlastními rezonanceni a nelinearitou ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 08:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Většina ultrazvukových vyzvánění je okolo 17,5kHz. To děti většinou slyší, učitelé již ne. Navíc mobil je fyzicky blíže majiteli, než učiteli.

Při prachobyčejném cinknutí skleniček lze zaznamenat frekvence vysoko nad 20kHz, přikládám takový záznam http://www.uschovna.cz/zasilka/H12NDR89V8M9EZSA-AKY , kdysi jsem si s tím dlouho hrál.
Netvrdím, že nad 20kHz někdo slyší, ale např. produkty intermodulace s ostatními frekvencemi budou v uchu vznikat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5905
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 08:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Většina ultrazvukových vyzvánění je okolo 17,5kHz.


Romane to si uz delas kozy, ne ? 17,5kHz je ultrazvuk ???

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 09:11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Roman St napísal:
Většina ultrazvukových vyzvánění je okolo 17,5kHz.


Romane to si uz delas kozy, ne ? 17,5kHz je ultrazvuk ???


Pro mě ano Very Happy . Jinak, dle definice, je to vše nad 20kHz, ale o to tu nejde. Reagoval jsem na to, co psal Bobo: "Totiž, pokud to náhodou nevíte, tak ty ultrazvukové složky se vůbec nedostanou do ucha. Při reálných poslechových podmínkách je slyšet přímý signál tak do 16 kHz, ..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 09:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...pokud to náhodou nevíte, tak ty ultrazvukové složky se vůbec nedostanou do ucha..


To je síce pravda, ale vyššia samplovacia frekvencia média znamená (okrem prítomnosti ultrazvukových frekvencií o ktorých sa tu debatuje)
aj to, že frekvencie nižšie - tie počuteľné (a k uchu v reálnych podmienkach doraziteľné) - sú zaznamenané "presnejšie" (dalo by sa hovoriť o nejakom "tvarovom skreslení").
Vezmite si zobrazenie sinusu 15kHz pri samplovaní 44,1 kHz a 192kHz. ..pri 192 sa to už na ten sinus aj podobá. 8-)
Samozrejme, úvaha je postavená len na "grafickom zobrazení" resp. jeho vernosti. Ako to dokáže rozlíšiť ucho, je vec druhá.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5905
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 09:43:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A kdyz se do ucha ty ultrazvukove slozky dostanou, tak tam neni aparat ktery by je identifikoval a budil tak usni nerv. Pokud jde o intermodulace a tim i buzeni receptoru pro nizsi frekvence, tak to vyzaduje podstatne vetsi amplitudu te nadzvukove slozky, aby vzniklo neco nad "sumem" a to v beznem zvuku neni.
Zrovnatak primy prenos "ze vzduchu" a buzeni usniho nervu primo nadzvukovou slozkou (kostnim vedenim) ma takovy utlum, ze to neni identifikovatelne.

Takze paradoxne ultrazvuk nejlip "slysi" uplne neslysici Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5905
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 09:51:01    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek napísal:
Vezmite si zobrazenie sinusu 15kHz pri samplovaní 44,1 kHz a 192kHz. ..pri 192 sa to už na ten sinus aj podobá. Cool
Samozrejme, úvaha je postavená len na "grafickom zobrazení" resp. jeho vernosti. Ako to dokáže rozlíšiť ucho, je vec druhá.


Motas tu dohromady "graficke zobrazeni" digitalnich dat s tim, co by melo byt na vystupu DA prevodniku. Tam by mel byt rekonstrukcni filtr, ktery z digtalizovane 15kHz udela zase jen sinus.

A digitalizovanej sinus 15kHz v SACD je "grafickom zobrazení" jen zmet obdelniku Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
A kdyz se do ucha ty ultrazvukove slozky dostanou, tak tam neni aparat ktery by je identifikoval a budil tak usni nerv. Pokud jde o intermodulace a tim i buzeni receptoru pro nizsi frekvence, tak to vyzaduje podstatne vetsi amplitudu te nadzvukove slozky, aby vzniklo neco nad "sumem" a to v beznem zvuku neni.
Zrovnatak primy prenos "ze vzduchu" a buzeni usniho nervu primo nadzvukovou slozkou (kostnim vedenim) ma takovy utlum, ze to neni identifikovatelne.

Takze paradoxne ultrazvuk nejlip "slysi" uplne neslysici Very Happy


To je opravu zjednodušené a zavádějící. Že něco "neslyšíme", neznamená, že to není ušním aparátem a následně mozkem registrováno a vyhodnocováno. Jednotlivé vláskové buňky jsou aktivovány přicházejícím zvukem a záleží na jejich stavu, atd. a dalším přenosu a zpracování. Cesta signálu z vláskových buněk je složitá a mozek je také znamenitý a učenlivý "signálový procesor", takže je schopen věcí, které zatím nejsou prozkoumány a popsány. To ale neopravňuje k jednoduchým závěrům - co je nad 20kHz je pro člověka naprosto bezvýznamné.
Mimochodem v loňském a letošním roce práce na tomto poli dosáhla v poznávání dalších úspěchů. Ne snad, že by lékaře a vědce téma slyšitelnosti nad 20kHz příliš zajímalo, ale poměrně rozšířená porucha sluchu (tinnitus) je doslova vyzývá k další práci a pochopení všech souvislostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám ještě v paměti, jak jsem nějak v roce 1967 - nebo možná 68 nebo 69 - čili ve svých cca 20 až 22 letech byl na jedné z prvních, ne-li vůbec první výstavě Hifi - Expo. A když jsem tam tak chodil, bylo mi divné, co to tam piští - něco jako řádkový rozklad televizoru, ale žádný televizor tam nebyl. Teprve později mi došlo, že to byl pilotní signál 19 kHz z FM přijímačů, které tam byly v hojném počtu předváděny jako tehdy jeden z mála zdrojů tehdy ještě kvalitního stereofonního signálu. A ten pilot se tenkrát zřejmě ještě nepotlačoval. Takže ano, může to být slyšet, pokud je toho signálu "ve vzduchu" dost. Ovšem při reprodukci v reálných podmínkách je situace trochu jiná. Až na výjimky, které jsem uvedl, mají používané výškáče v oblasti od 16 kHz výše značný poklas energetické účinnosti - i když v ose mohou hrát bůhvíjak vysoko - poněvadž směrují. V této oblasti se významně uplatňují i ztráty v samotném vzduchu a většina materiálů - snad s výjimkou mramoru, skla, hladkého betonu, masivního kovu apod. - má značný činitel pohltivosti (běžně se to ani neudává, poněvadž to skoro nejde měřit), takže ani v poli odražených vln toho moc není. Dále, ucho samo má na takto vysokých frekvencích značnou směrovost, takže na vstup zvukovodu se toho z přímého zvuku moc nedostane (navíc jen málokdo má bedny postavené tak, aby mu výškáč mířil na ucho - problém směrovosti) a pro poslech přichází v úvahu jen nějaké nahodilé odrazy, které by však ve správně uspořádané poslechové místnosti měly být potlačené. A konečně samo zevní ucho a zvukovod mají na těchto frekvencích značný a k vyšším frekvencím narůstající útlum. No a z toho všeho vyplývá to, co jsem napsal. Samozřejmě neexistuje nějaká ostrá hranice a ty dětičky slyší nepochybně lépe, navíc mobil může mít i piezoelektrický měnič a je zpravidla v těsné blízkosti posluchače, zatímco postarší učitel(ka) v čele třídy má halt smůlu. To ale na podstatě věci nic nemění. Ostatně v tom původním článku, který jsem přiložil, se také spekuluje o možnosti kostního vedení a vibračního dráždění nejen sluchového orgánu, tj. hlemýždě, ale i labyrintu.

Suma sumárum - nadakustické složky reálných signálů nějaký senzorický resp. neurofyziologický efekt téměř určitě mají, ovšem co je jeho podstatou a jak se to uplatňuje v reálných podmínkách, o tom se moc neví. Oohaši a spol. používali nějaký speciální hypertweeter s diamantovou membránou, který jim vyrobili u Pioneera a který údajně chodil rovně do 100 kHz, a pro snímání měli měřící mikrofony, které chodí taky do 100 kHz. Když si někdo takový reprák pořídí, milerád mu pro něj navrhnu výhybku, akorát že měřit umím jen do asi tak 50 kHz. Takže se zatím hodlám spokojit s páskem Raven, který chodí celkem slušně do 40 kHz. Až to bude hotové, může se uspořádat nějaký poslechový test. Sám už nějaký materiál s ultrazvukovými složkami taky mám.

Nazdááár ! Razz Razz Razz

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Pi apríl 20, 2012 10:41:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek napísal:
velky bobo napísal:
...pokud to náhodou nevíte, tak ty ultrazvukové složky se vůbec nedostanou do ucha..


To je síce pravda, ale vyššia samplovacia frekvencia média znamená (okrem prítomnosti ultrazvukových frekvencií o ktorých sa tu debatuje)
aj to, že frekvencie nižšie - tie počuteľné (a k uchu v reálnych podmienkach doraziteľné) - sú zaznamenané "presnejšie" (dalo by sa hovoriť o nejakom "tvarovom skreslení").
Vezmite si zobrazenie sinusu 15kHz pri samplovaní 44,1 kHz a 192kHz. ..pri 192 sa to už na ten sinus aj podobá. Cool
Samozrejme, úvaha je postavená len na "grafickom zobrazení" resp. jeho vernosti. Ako to dokáže rozlíšiť ucho, je vec druhá.


Shannon a Kotělnikov byli blbci - ať žije asfalt ! Twisted Evil

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12780

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Takže se zatím hodlám spokojit s páskem Raven, který chodí celkem slušně do 40 kHz.


Pokud jde o to celkové množství energie ve vzduchu, jak vypadá výkonová chára takového pásku, pokud to v ose půjde rovně? Popř. index směrovosti. Nechce se mi moc věřit, že nad 10-15 kHz to bude nějak extra lepší oproti běžně používaným výškáčům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

já bych se vrátil k tomu tvarovému zkreslení - sinus je totiž blbý příklad.
Ostatně já sinus běžně neposlouchám Smile. Všiměte si, že tyhle rekonstrukční teorémy počítají se signálem, který je v čase monotonní, což muzika nebývá.(minimalismus- snad a jen občas)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pásek má rozměry cca 15 x 25 mm, takže je to o něco lepší než 25 mm kalota. Zhruba je to srovnatelné s 19 mm kalotou, pokud by kmitala konfázně - ovšem tak se chová leda SEAS 19TAF/D, který ale není až tak velká výhra (láme se kolem 23 kHz), anebo ACCUTON BD20-6-031, který mj. díky té pitomé mříži taky není zrovna zázrak, i když údajně membrána rezonuje až někde kolem 60 kHz. Samozřejmě výkonově to rovné nebude, ale to určitě nebyl ani ten diamantový zázrak od Pioneera - kdyby měl být výkonově jakž tak rovný do 30 kHz, musela by mít membrána příčné rozměry kolem 3 mm, o čemž silně pochybuji.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Pi apríl 20, 2012 11:06:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12780

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, měl jsem představu něčeho většího. To pak jo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Špatné by nebylo "Zlaté oko" od AUDAXu, ale to mělo problémy s trvanlivostí a už se nedělá. Nějaké piezopolymerové tweetry dělal kdysi taky Pioneer a odešli od toho, což je docela škoda, poněvadž to hrálo docela dobře. Ale možná tam taky byly nějaké problémy se stabilitou. Já možná ještě vyzkouším klasická pieza typ Motorola, ale do hifi to pustit nemůžu, to by mne hifisti sežrali. Kdysi dávno jsem si s nimi testoval uši a ještě kolem 21 kHz jsem něco vnímal, i když zvuk už to zrovna nebyl, spíš něco jako tlak v uchu - nelíbilo se mu to.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Bobo, díky za odpovědi.
Dovolte mi poznámku k tomu testování uší vysokými frekvencemi. Mnohým je zřejmě jasné, že 20kHz sinus na plný výkon zesilovače může snadno odpálit výškáč, což je opravitelné, ale co je daleko horší, můžete si stejně snadno odpálit "uši", přesněji řečeno nervové (vláskové) buňky. Ty se bohužel již prakticky neobnovují (regenerují se jen postupně a málo). A nejen, že budete pak hůře slyšet, to ještě není tak hrozné, ale můžete si spustit i doživotní ušní šelesty, což není žádná legrace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20461

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tinitus je svinstvo. Zvedněte ruku, kdo jej, alespoň v nějaké i mírnější formě, nemá.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 12:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Výškáč běžné hifi kategori se zničí při trvalém příkonu 5 až 10 VA a opravit jde jen tehdy, je-li na to konstruován (výměnný agregát membrány). Naštěstí v pásmu výšek je maximálně tak 15% celkového zdánlivého příkonu a trvalý příkon je tak do 3% maximálního, takže pokud se hraje bez limitace, má výškáč šanci na celkem přijatelnou dobu dožití. Podotýkám, že signál IEC, který se používá pro stanovení zatížitelnosti, má spektrální profil chudší na výšky oproti průměru reálných přirozených resp. hudebních signálů (IEC je totiž poněkud zastaralé) - z toho pak vycházejí ty údaje 50 až 100 wattů v datasheetech výškáčů.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 13:07:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tinitus mám taky a to nejsem žádnej důchodce Very Happy
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 14:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Také mě to před dvěma roky postihlo. Dosud jsem si úplně nezvyk, ale žiju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5905
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2012 17:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Našel jsem celkem zajímavé "samply" Smile Mohl by to někdo zkusit přehrát s ohledem na spektrální rozložení a poslechovou kvalitu ?
http://www.2l.no/hires/index.html

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11180
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2012 20:35:25    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Našel jsem celkem zajímavé "samply" Smile Mohl by to někdo zkusit přehrát s ohledem na spektrální rozložení a poslechovou kvalitu ?
http://www.2l.no/hires/index.html


Je tam toho více.
Co by doporučili znalci jako vhodnou testovací muziku ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2012 22:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Až něco sosnu, tak řeknu ... jelikož je to public address zone, tak by se to snad mohlo hodit i na nějaký ten nosič, nejlépe "věčné DVD" z Holešovic.

Danny, dík za tip.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2012 22:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

První ochutnávka - dost dobrý; signálové komponenty do 40 kHz.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11180
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2012 23:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... tak by se to snad mohlo hodit i na nějaký ten nosič, nejlépe "věčné DVD" z Holešovic.


Co to je ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 00:22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.datatresordisc.eu/

anebo http://millenniata.com/ , ale ty se myslím vyrábějí taky v Holešovicích.

U těch nordických nahrávek je krásně vidět, že šum najíždí až u 50 kHz - evidentně lepší noise-shaping.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 08:04:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 17:39:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 08:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 17:37:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 15:19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

horemic napísal:
PMA napísal:
Tinitus je svinstvo. Zvedněte ruku, kdo jej, alespoň v nějaké i mírnější formě, nemá.

I mně to svinstvo občas znemožňuje soustředěný poslech.A zatím mě toho spolehlivě zbaví spánek.


Znám jednoho doktora, který to zkoušel léčit laserovým ozařováním. Ale nevím, jaká byla úspěšnost. Kdyby měl někdo zájem, dám mu spojení. Ale není to zadarmo (pojišťovna to nehradí).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 2 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist