Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zklamání jménem SACD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So august 10, 2013 06:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri signáloch s nízkym rozlíšením 48kHz sa pri odfiltrovaní frekvencí nad 10kHz nič moc nedeje, problém môže nastať pri Hi res formátoch a pásmo nad 10kHz môže chýbať, čo ešte nemám vyskúšané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 10, 2013 13:37:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Ďakujem za vysvetlenie. Myslím, že je i škoda nemať ten graf 20-20k na stránkach s meraním. A keď k tomu dopíšeš i svoje vysvetlenie, tak by to mohlo pôsobiť i lepšie, než to schovávavať. Prípadne tam daj i taký graf aký dáva i Atkinson nech je vidieť, že tých kompromisov je tam málo.

Urobiť notch zvládnem i sám, ale keby to PMA spravil ako ďalší test, tak by to mohla byť tiež fajn.

Na určenie tých ~16kHz by mohla poslúžiť i trošku netradičná skladba od Chantal Kreviazuk, Leaving on a jet plane. Tá totiž obsahuje trvalý piskot na frekvencii okolo 15890Hz, možno zvuk prúdoveho motoru. Podľa toho si ju i pamätám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: So august 10, 2013 14:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak říkám, nemá IMHO smysl ukazovat to normalizované pro cháru v ose, jelikož to neodráží skutečný stav věcí. Je to jen relativní vztah všeho ostatního vůči zvolené ose a jelikož osová chára mívá zpravidla jen minimální vztah s většinou dalších směrů, potažmo celkovým vyzářeným výkonem (v ose je typicky největší vliv difrakcí), chybí vypovídací hodnota.

Srovnej, jak by to samé vypadalo pro TWR, tj. normalizované pro osovou cháru - viz příloha. Jistý smysl by to mělo ukazovat pro optimální poslechovou osu, v případě TWR 20-30 stupňů, ale to nikdo nedělá...
Na webu je k tomu polární mapa, což je zdaleka nejflagrantnější popis chování té bedny. Chce to trochu zvyku, ale je v tom vidět docela hodně.

Ale to jsme opravdu OT.

A propos, nevíte někdo, co píská na nahrávce Kubelíkovy Mé vlasti z PJ roku 1990? Teprve nedávno jsem to na CD slyšel a byl jsem tím dost rozladěn.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne august 11, 2013 14:32:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovná amplitudovka je přece k ničemu a tuplem nad 10kHz, podle toho bych kvalitu beden opravdu neposuzoval. Vyzařovací diagramy řeknou víc, waterfall by řekl ještě víc ale musel by být v periodách a s rozsahem aspoň 40dB u obou beden. Z ukázaných obrázků je třeba vidět, že ani jeden výškáč nad 10kHz nefunguje jako píst, tzn má extrémní zkreslení - vyrábí vlastní zvuk Smile Jinak vyzařování je celkem kontrolovaný u obou.

Kdybych si z těch beden měl vybrat na poslechovej test, nebral bych ani jednu, protože minimálně na vejškách kecají obě.

Ale obecně bych si troufl tvrdit, že problémy způsobený měničema (mikrofony i repráky) jsou o dost menší než to co způsobí všechna elektronika mezi nima Idea Jinými slovy, pokud vím na jaké rozdíly ve zvuku se mám soustředit, poznám to i na blbých bednách.

Mabat - mohl by to být řádkový kmitočet TV, je to docela častý problém nahrávek z 80.-90. let pořízených ČT / ČST nebo ve spolupráci s televizí. Je to většinou intermodulace VF polem hlavně u mizerných preampů.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: Po august 12, 2013 07:11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty názory už celkem známe (nebo aspoň co se z toho dá vyrozmět), ale ještě jsme neviděli žádná měření něčeho, co vypadá "správně". Např. jsme ještě neviděli tu ukázkovou skokovou odezvu Kramperových beden. Stejně tak tedy měření reprobedny, která na vejškách "nekecá". Chce to IMHO doplnit obrázky, krom toho, že o tom mluvíš. Je už třeba tohle lepší - dostatečně dobré? Pokud ne, tak se obávám, že budeš muset ukázat něco podle tebe lepšího. Klidně sem dám data impulsní odezvy toho samého, tebou požadované grafické prezentace (waterfall, aj.) si z toho můžeš udělat a vystavit to tu s něčím, o čem soudíš, že je slyšitelně lepší.


K tomu pískání - jen nechápu, jak to tam může někdo takhle nechat. IMHO i jen potlačení toho pásma by muselo napáchat menší škodu, než nechat to tam pískat. Jedině, že by to zvukový mistr neslyšel, nebo to dělal na bednách, které to nevyzáří.. Sad
Krom toho, tam to bude nejspíš frekvenčně ještě o dost níž, nezdá se to mít jednoduše harmonický charakter. Anebo je to celé ještě nějak jinak.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 12, 2013 09:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: si pisal vyssie, ze digitalna ekvalizacia nestala za tu namahu.
Avsak tito sa s tym trochu potrapili a vysledok myslim nevyzera uplne marne http://www.grimmaudio.com/whitepapers/speakers.pdf
No tazko presne povedat, kedze odprezentovane merania su oproti tvojim trochu zjednodusene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2013 16:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestálo za námahu - myšleno, že takhle vysoko (>10kHz) už nebyl a nebývá slyšet významný rozdíl v podobě takových "kudrlin" a frekvenčních vykousnutí. Na grafu to samozřejmě bude vypadat hezky a pokud to je samo o sobě cílem (nebo to nic dál nestojí), proč ne.

Jinak DSP je opravdu šikovná hračka a rychle se na ni při vývoji beden zvyká.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2013 17:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktorý to máš DSP?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: Ut august 13, 2013 17:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálně http://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-8-x-out
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 20, 2013 22:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se dokopal k vytažení nějakejch obrázků z měření bedny, na které se mi vcelku dobře poslouchá Cool
_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa Pi september 06, 2013 00:17:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 20, 2013 22:33:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě wavelet Smile
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 07:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To Jef 111: To meranie na prvom obrázku je pod 1 kHz nepoužiteľné. Hovorí skôr o tom ako sa správa sústava v priestore kde bola meraná. Vyššie stredy a výšky sú vyrovnané, ale prečo predtým tá veta "rovná amplitudovka je přece k ničemu a tuplem nad 10kHz, podle toho bych kvalitu beden opravdu neposuzoval". Slušne tiež vyzerá CSD, ale nekorešponduje s tým meraním FR. Pokiaľ sa CSD počíta z toho istého impulzu, to prevýšenie na nízkych frekvenciách by malo byť vidieť aj na CSD. Ten smerový diagram vyzerá celkom slušne, ale chybičky je lepšie vidieť v polárnom grafe Len tak pre zaujímavosť aké sú to bedne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 13:11:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Trvalé tóny v oblasti typicky nad 15 kHz se na nahrávkách vyskytují celkem běžně, a nejen na HD. Někdy je to evidentně řádková frekvence, zařízení s vychylovacími cívkami včetně kamer totiž mimochodem piští i akusticky (mechanická nepevnost vinutí, magnetostrikce jader apod.). Někdy je to možná rušení z počítačů - je to na různých frekvencích. V principu to může dělat i nesprávně navržený převodník ADC. Kromě toho je na HD nahrávkách spousta nadakustického humusu. Já jsem kontroloval všechny nahrávky, které mi prošly rukama, a je to docela smutek (o limitaci a ořezání ani nemluvím, to je kapitola sama pro sebe). Kdybych na to měl čas, udělám nějaký atlas nahrávek, aby lidi věděli, co vlastně kupují a poslouchají.

Pokud se týká technofilosofie na téma jaká šířka pásma je doopravdy zapotřebí, nehodlám dále mlátit prázdnou slámu, jen si dovoluji podotknout, že zatím nikdo neprokázal psycho- či fyziolo- gickou relevanci signálů nad 30 kHz a ty Nagasakiho nebo jak se ten chlap jmenuje experimenty nikdo nezopakoval - aspoň pokud já vím. Ale rád se nechám poučit. DXD rulez ! Cool

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 19:28:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Godz - group delay i pod 1kHz o něčem vypovídá. Měřil jsem už hodně beden v tom samém prostoru - jedna konkrétní mrtvá komora - a ty s menšíma měničema s lehčíma mebránama i pod 1k vypadají líp. Tím ale netvrdím že skupinové zpoždění pod 1k je nějak zvlášť významné, pokud je vršek v pořádku. Tohle je 2x12"+6"+1".

Moje prohlášení o rovné amplitudovce stále platí - ani ukázaná bedna není v ose ideálně rovná a přesto to vůbec nevadí. Na 800Hz a 1,5k jsou - někdo by řekl ošklivé propady. Výšky jsou celkově shozené asi o 3dB proti spodním středům a je to tak schválně. Viz přiložený obrázek.

godz napísal:
...Slušne tiež vyzerá CSD, ale nekorešponduje s tým meraním FR. Pokiaľ sa CSD počíta z toho istého impulzu, to prevýšenie na nízkych frekvenciách by malo byť vidieť aj na CSD...

Protože tyhle všechny obrázky jsou z jednoho měření, korespondovat by měly Smile Jaké převýšení máš konkrétně na mysli?

_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa Pi september 06, 2013 00:18:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 20:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá jak Totem 100 Very Happy
Až na ten spodek, tedy.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 20:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžem vidět nějaký obrázek pro srovnání?
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: St august 21, 2013 20:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom


- Můžeš si to postavit, změřit sám a vygenerovat všechny ty další fancy pictures. Polární mapu bych teď musel hledat, ale je to různě na webu.

citácia:
group delay i pod 1kHz o něčem vypovídá. Měřil jsem už hodně beden v tom samém prostoru - jedna konkrétní mrtvá komora - a ty s menšíma měničema s lehčíma mebránama i pod 1k vypadají líp.

Pokud víš, čím je dané skupinové zpoždění na reprobedně, nemuselo by tě to překvapit. Při stejné fázové charakteristice bude stejné i skupinové zpoždění. Pokud jsou stejné amplitudové charakteristiky, je skupinové zpoždění dané čistě výhybkou, nezávisle na měničích (až na jejich rozmístění), tj. předně je dané počtem, umístěním a strmostí použitých filtrů. Takže např. může stačit, když se ty menší měniče obecně dělí výš. A věc jako hmotnost membrány, do toho opravdu přímo nepromlouvá.

Tak jako tak, slyšitelnost fázového zkreslení (= nekonstantního skup. zp.) je obecně pražádná, takže tě to může nechat úplně klidným...

citácia:
Tím ale netvrdím že skupinové zpoždění pod 1k je nějak zvlášť významné, pokud je vršek v pořádku.

Má se to chápat tak, že pokud vršek "nebude v pořádku", na skupinovém zpoždění pod 1kHz začne záležet? Co to znamená?

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
motylek
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut august 27, 2013 08:11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, možná je tento rozhovor s Meitnerem na téma DSD / PCM notoricky známý: http://www.positive-feedback.com/pfbackissues/0802/pappas.Meitner.rev.8n2.html, ale do tohoto vlákna patří.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2013 07:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Novy Stingov album 96/24 - to asi nie je vsetko s kostolnym poriadkom, co? Vsetky tracky vyzeraju analogicky.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: St október 02, 2013 10:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké sú tam nástroje?
Letmo som to vypočul na Youtube, väčšinou gytary španielky, vokály t.j základné tóny do 5kHz, neviem pokial by siahali rozvinuté, ale na 10kHz -80dB nemusí byť vždy zle.
Dynamic range je v CD verzíi slabý.
http://dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=sting+&search_album=the+last
Za rok za dva to vydaju v reálnej dynamike, aby na tom dobre zarobili, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2014 21:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tedy díky, právě jsem do toho chtěl jít Evil or Very Mad
Sbohem. Ještěže mám spousty náhradních titulů. Nezkoušel někdo nové verze Dire Straits Brothers in Arms:

http://www.ebay.com/itm/DIRE-STRAITS-BROTHERS-IN-ARMS-JAPAN-SHM-SACD-DSD-2014-SEALED-/111369635460?pt=Music_CDs&hash=item19ee25c684
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2014 21:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiří Engliš napísal:
http://www.ebay.com/itm/DIRE-STRAITS-BROTHERS-IN-ARMS-JAPAN-SHM-SACD-DSD-2014-SEALED-/111369635460?pt=Music_CDs&hash=item19ee25c684


Slyšel jsem jednu skladbu a ještě to nebylo na mém aparátě, takže se můžu mýlit, ale podle mě je daleko horší než to úplně první vydání které mám na CD i na vinylu.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2014 21:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No jsem z toho Ko..t:

http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=Dire+straits&album=+Brothers+in+arms
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2014 22:24:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo tak "papírově" to vypadá hezky. Přišlo mi to uhučené na basech (možná že použili Big bottom) a nepochybně byl exciter na výškách. No celkově pro mě až příliš "moderní" zvuk. Taky nejspíš použili nějaký stereo procesor, efekty ve stereu mi přišly až moc natažené. Ale jak říkám - bylo to na relativně neznámém aparátu a tak se mohu mýlit.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 06:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tahle verze? Dynamiku tu má výbornou. Slyšel to někdo?

http://sa-cd.net/showtitle/8928
http://dr.loudness-war.info/album/view/48668
http://dr.loudness-war.info/album/view/42982
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 08:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=46&t=252&p=34765&hilit=brothers+in+arms#p34765
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 09:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To SACD od Dire Straits je vynimka potvrdzujuca pravidlo, ze novsie je vzdy zmrvene. Hra to fajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiří Engliš
Nádejný hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 09:05:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš na mysli vydání MFSL?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 09:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

http://dr.loudness-war.info/album/view/48668
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2014 16:07:27    Predmet: Odpovedať s citátom

MFSL edice Brothers je skutečně dobrá, ta dynamika 19 a možná i o fous víc tam skutečně je, přesto ale některé špičky jsou lehce nakopnuté. Někde jsem myslím četl, že originální multitrack byl analogový a masterovalo se to na formát 1644 do digitálního pásu. Jistý si ale nejsem. Každopádně signál na SA vrstvě hybridu je ořezaný na 22 kHz a foobar ukazuje dynamiku dokonce jen 18 dB. Původní analogové záznamy se snad ztratily a všechna následná přepracování jsou tedy dělaná z původního digitálního masteru 1644, tedy de facto z CD kvality. Tomu nasvědčuje i to, že SACD je omezené na 22 kHz.

Jinými slovy, pokud jásáte nad kvalitou MSFL verze CD nebo SACD, vězte, že jásáte nad kvalitou CD - na této nahrávce je prostě slyšet, co CD dokáže, když se udělá pořádně. A kdyby mastering byl 24 bitů (což v době vzniku nebylo k dispozici), bylo by to CD s vhodným ditheringem ještě lepší.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 17 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist