Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

A/V Reciever - zakladne info

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vartoooza
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2011
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 22:53:48    Predmet: A/V Reciever - zakladne info Odpovedať s citátom

Caute, potreboval by som si objesnit nejake veci ohladom A/V recieveru.Postavil som si HTPC a teraz poskulujem po tomto http://www.sony.sk/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dh820
Moje sucasne repraky stoja za hovno ale neskor by som k tomu dokupil nejake slusne.Kazdopadne ma zaujima ako to vlastne funguje.Mam aj Magio takze pripojim HTPC cez HDMI + zvuk cez toslink a tak isto magio (HDMI + toslink) a telku potom k A/V recieveru?Ten reciever ma funkciu ''Zvýšenie rozlíšenia videoklipov - Technológia Faroudja DCDi opravuje rušenie obrazu, potláča šum a zaručí prirodzenú reprodukciu farieb''.Znamena to, ze ked budem napr na HTPC prehravat videa na Youtube tak budu vyzerat lepsie?
Sorry za taketo otazky ale tieto veci som nikdy neriesil... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 09:11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

HDMI výstup HTPC propojíš HDMI kabelem se vstupem HDMI(1) na AV Receiveru

HDMI výstup Magio Boxu propojíš HDMI kabelem se vstupem HDMI(2) na AV Receiveru

HDMI výstup AV Receiveru propojíš HDMI kabelem se vstupem HDMI(1) na TV

(Poznámka: čísla HDMI vstupů (1) a (2) jsou jen jako příklad - pro přehlednost)

To "kouzelné" zvýšení rozlišení je prachsprostý přepočet nižších rozlišení do FullHD. Jsou na to různé algoritmy a hlavně šílené marketingové výrazy. Přepočet může dělat HTPC, Magio Box (pokud to umí), AV Receiver nebo TV. Který z přístrojů to bude dělat nejlépe, musíš vyzkoušet sám. Závisí to na jednotlivých modelech přístrojů a nelze to zobecňovat. V případě HTPC je ale určitě lepší používat kvalitní softwarový přehrávač (třeba Media Player Classic Home Cinema) a z něj to posílat rovnou ve FullHD. To samé v případě, že Magio Box umí přijímat SD i FullHD kanály - SD programy bude přepočítávat a FullHD bude posílat nativně. AV Receiever ani TV nic přepočítávat nebudou. V HTPC se typicky přehrávají videa s různorodými rozlišeními a je blbost, aby to HTPC přepočítávalo třeba do 720p a následně to znovu přepočítával AV Receiver nebo TV do FullHD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vartoooza
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2011
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 16:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

diky moc Wink este mam jednu otazku, ako kable by som chcel pouzit krizovy styrku bud silikon alebo CYSY ale nie som si isty ci ci moze mat ten kabel krutene zily alebo nie.napr. v tomto katalogovom liste pisu : "žíly soustředně spletené"...Ja to chapem tak ze su pod izolaciou tie zily skrutene do nejakej pseudo spiraly.Popripade mam pouzit obycajnu dvojlinku SCY?Repro mam Yamaha NS-777
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 17:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To vzájemné zkroucení žil do mírné šroubovice je naprosto běžné prakticky u všech běžných kabelů kruhového průřezu a je použité i u kabelů, u kterých to není výslovně uvedené, protože se to bere jako samozřejmost. Účel tohoto kroucení je čistě mechanický - kvůli lepší ohebnosti kabelů a snížení rizika poškození vnitřních izolací při ohýbání kabelu.

Pro tvojí sestavu by měla stačit i běžná plochá reprodvojlinka o průřezu 2 x 2.5 mm čtverečního nebo 2 x 4 mm čtverečního. Ale křížovou čtyřkou ze "silikonového" kabelu samozřejmě nic nezkazíš - pokud to zapojíš správně a ne do zkratu Smile

Já mám trošku lepší stereo sestavu a rozdíl mezi běžnou reprodvojlinkou 2 x 2.5 mm čtverečního a "silikonovou čtyřkou" 4 x 4 mm čtverečního nepoznám ani ho....omylem. Asi si budu muset koupit nějaké značkové kabely se strakatým hadrovým opletem ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 18:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

CYSY nie mal som ho a zostal som verny CSSS alebo SIHF v tomto oznaceni ho najdes skor.
CSSS odporucaju viaceri.
Rozdiel:
CYSY
material PVC, kazda pramen ma hrubsi prierez a teda ich je v jednej zile menej,material cista neupravena med a teda nachylnejsia na oxidaciu.
CSSS
material silikon,pramen ma mensi prierez a tak sa do jednej zily vojde viac pramenov,med je pocinovana cize nedochadza ko oxidacii a nevytvara sa tak "korozia" medi ktora zhorsuje vodivost materialu.
Su vsak ludia co tvrdia ,ze mali problemy aj s takto povrchovo upravenym teda pocinovanym kablom.
Osobne som sa na tom svojom s tym nestretol.
No a v neposlednom rade je tento kabel lepsie ohybny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vartoooza
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2011
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 18:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ok dik chlapi! zajtra v robote kuknem ake su ceny (pracujem vo velkoobchode kablov Very Happy) a podla toho sa rozhodnem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist