Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC - XBMC alebo ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bibibo
Hifi obsluha


Založený: 15 november 2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 08:47:41    Predmet: HTPC - XBMC alebo ? Odpovedať s citátom

Postavil som si HTPC na doske ASUS E45M1-M pro. Beží mi na tom linux a XBMC. Mám tam aj DVB-S2 kartu. Satelit funguje tak, že XBMC prehráva stream, takže pri prepnutí programu vyskočí informácia o bufferovaní. Keď prepnem na HD program, tak samozrejme to trvá dlhšie. Sú nejaké iné možné konfigurácie, ktoré nefungujú spôsobom streamu ? Ako funguje napríklad MythTV ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 10:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Myth pouzivam uz asi 5 rokov. Pri navrhu jeho architektury bolo vsetko zamerane primarne na nahravanie. Cize ked chces pozerat online TV, tak on vzdy najprv naladi tuner, zacne nahravat stream do temporary suboru a nasledne ten subor otvori v klientovi. Oneskorenie je zavisle na nasledovnych veciach:
1. velkosti zapisovacieho buffra (zda sa mi, ze standardne 256 kb, ale nie som si uplne isty)
2. na prenosovej rychlosti streamu, ktory aktualne pozeras/nahravas.
3. pravdepodobne sa tiez caka na key frame, ktory v pripade HD programov chodi asi menej castejsie z dovodu usetrenia bitrate.

Realne je u mna v pripade DVB-T priblizne 2-5 sekund. Ten najvyzsi cas ale pripisujem tomu, ze moj server ma este vela podruznej roboty vratane surfovania na webe, web servera a inych veci...
Doma pouzivam este stary MythTV 0.23, co je dost stara verzia, ale nemam cas ani chut na upgrade. Zena by bola stratena bez svojich serialov... Smile

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 14:53:25    Predmet: Odpovedať s citátom

bibibo, a jakým softwarem generuješ ten satelitní stream? tvheadend, vlc, dvbstream...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bibibo
Hifi obsluha


Založený: 15 november 2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 16:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

tvheadend. Iné som zatiaľ neskúšal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 17:07:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, tam to pár sekund trvá. Ale neměl jsem s tím problém, obecně je těžké to obejít, protože samotné vysílání je stream, tvheadend musí přeladit kartu a z MPEG transport streamu (vlastně multiplex) vytáhnout požadovaný program. A protože je to dál po síti (i když přes localhost), musí se trochu nakešovat, aby se to nesekalo. Obyčejná TV či satelit je jednodušší, tam není tolik SW prvků v cestě signálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2012 20:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako prehravate radia v XBMC?.Skusal som vytvorit subor PLS a nic.Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2012 21:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez problémů mi funguje pls pro vltavu a m3u pro Bayern Klassik. http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Internet_video_and_audio_streams#The_standard_playlists_.28.PLS_or_.M3U.29_method:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist