Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

krátké signálové kabely
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 17:10:32    Predmet: krátké signálové kabely Odpovedať s citátom

Sháním krátké signálové kabely, 30cm RCA-RCA, minimálně 3 páry, nemáte nějaký racionální tip na nákup? Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2012 09:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli chceš kvalitu za rozumný prachy, tak bych doporučil toto: http://www.customworks.cz/komponenty/aec-konektory/, konkrétně tyto konektory: A.E.C. connectors RP-1143 RCA CINCH konektory a k tomu tento kabel : http://www.customworks.cz/komponenty/koaxialni-kabely/
Pravda chce to vzít do ruky pájku a chvíli si hrát. S tím, co jsem doporučil, to jde krásně Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Prcek
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2008
Príspevky: 31
Bydlisko: Beroun

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 11:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

zajímá mě to taky a proto když dovolíte rád bych se zeptal jestli jsi "Obšák" měl na mysli v poměru cena/přínos Tasker T40 nebo RG 62AU a nebo RG 214?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 11:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Parkrat som nakupoval tu http://www.bluejeanscable.com/store/audio/index.htm a spokojnost. Dlzku si tam mozes naklikat podla potreby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 13:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohl bych vyrobit..kabel i konektor jaký řekneš/dodáš.. měl bych i VBAM50-1,5m, Tasker C212, RG... a cinch např. Neutrik, AEC, Nakamichi, Babex ap.


cinch_cinch.jpg
 Description:
 Filesize:  216.3 KB
 Viewed:  650 Time(s)

cinch_cinch.jpg




Naposledy upravil roberto dňa Pi marec 08, 2013 12:02:17, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 12:11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučujem radšej dlhší cca 2 - 3 metre, aj kôli budúcnosti - nikdy nevieš čo preusporiadaš a budš mať nedostatok a aj kôli zvuku - dlhší kábel sa viac prejaví na zvukovom charaktere - resp. lepšie poznáš ako daný kábel hrá / aký má charakter
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 15:24:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo pokud je to něco jako místo klemy na pre-out a main -in tak zapomeň na různý RG taskery VBPAM a pod... pokud myslíš propoj na analog propojení na hifinu ,je to po přiložených tkaničkách to nejhorší co je,a je fuk zda je to holé nebo v hajent punčošce s AEC či nakamichi čínskejma konektorama... kup si metráž od kohololiv ale OFC s pořádným hustým stíněním na linkový audio.... klidně i ohebnej obyč mikrofonní proel nebo stageline,prostě cokoliv jen ne žádný laciný VF coaxy = to hraje strašně a na malý dýlky je to nepraktický kvůli velkýmu poloměru ohybu ! Very Happy Zajímalo by mne kdo tuhle ptákovinu rpzšířil s RG 62 a jejími klony že je to něco hoch...dielektrikum to má mizerný (tgD) stínění jakbysmet a čistota mědi asi také bude pěkná koprovka ... na nenáročný domado pro děcka co začínaj asi gut ale k plnotučnějšímu hifi silně nedoporučuju. Cokoliv stojí pod 50,-kč/m je ze sračkových materiálů,kde jedinným parametrem je nízká výrobní cena. Pokud jedeš na analog akademii řekni třeba Renownovi aby ti něco důstojnéjho vzal a budeš mít vyřešeno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 16:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

S mirofónnym proelom mám dobré skúsenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam pocit, ze by bol napr. ten vbpam tak neohybny a taky šunt ako opisujes, a tiez si nemyslim, ze by boli tie tebou uvedene konektory nejaky totalny brak. Sorry, ale nerozumiem takymto tvrdeniam....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:05:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To sme uz dvaja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo --> Taketo veci tu nepis, niekomu si slapol na otlak Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

S VBPAMem mám výborný zkušenosti. Zvukově je lepší, než komerční kabely v řádu tisíců.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Taketo veci tu nepis, niekomu si slapol na otlak Rolling Eyes


Stupil ti na otlak ci co? Preco by to nemal pisat? Normalne reagujem a pokial ti nieco nesedi, tak to nekomentuj offtopicom. Neprezivaj to tak.

Ak nieco napise takymto stylom, a ak ho slusne poziadam, tak to hadam aj slusne vysvetli, nic viac a nic menej som nechcel...


Naposledy upravil vanadoo dňa Št marec 07, 2013 19:27:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:26:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Preziva to tu niekto iny. dawsoo je clovek, ktoreho povazujem za odbornika a ak nieco napise, beriem to ako fakt. To, ze sa to niekomu nepaci, je druha vec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 19:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Preziva to tu niekto iny. dawsoo je clovek, ktoreho povazujem za odbornika a ak nieco napise, beriem to ako fakt. To, ze sa to niekomu nepaci, je druha vec.


To je ale iba tvoj problem, a tiez nie je nikto zvedavy na tvoje blbe komentare, ktore su mimo temu, alebo danej reakcii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 20:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dawsoo, kritizovat je snadné - ale co takhle i navrhnout řešení? Napiš nám, jaké kabely a konektory doporučuješ - třeba to i zkusíme Wink.
Ohánění se OFC je tak trochu cítit marketingovou masáží, stínění - to ukážu prstem na Kimber PBJ - proti němu jsou asi i tkaničky úžasné Smile. A špatné dielektrikum? Vzhledem k tomu, že je tu všeobecně doporučován VBPAM s PTFE... Nevím, nevím.
Moje zkušenosti jsou třeba opačné. VBPAM hodnotím jako lepší, než dva Audioquesty "střední třídy". S jejich majitelem jsme se na tomto závěru shodli. A to měl ještě chudák konektory od AEC, které musely nesmírně degradovat signál Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 20:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

De javu?
To s tym Audioquest som uz dakde pocul.
A mimochodom mam pocit,ze si z nas dawsoo robi prdel.
A odarko o otlak tu urcite nejde......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 20:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší kabel je trubka... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 20:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslis sprchovaciu hadicu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:06:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdíl mezi hadicí a trubkou je snad jasnej ne? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež dosť pochybujem o tom, že kvalitný VF koaxiál má horšie vlastnosti ako nejaký audiošpeciál. S VF koaxiálmi som dosť dlho pracoval a poznám dobre ich vlastnosti. Samozrejme existujú lacné sračkové koaxy, ktoré trebárs nemajú opletenie, ale len pokovenú fóliu. Len tak mimochodom, či je kábel OFC alebo nie je lautr jedno, náboj sa aj tak šíri po povrchu a vodivosť opletenia či vnútorného vodiča hrá minimálnu úlohu. U VF koaxov ide o iné vlastnosti. Keď VF koax má na stovkách Mhz vyhovujúce vlastnosti, tak na tých desiatkach khz to snáď bude stačiť. Základom je mať kábel z HUSTÝM opletením a kvalitným dielektrikom. POkiaľ sú trebárs vodiče postriebrené, alebo strieborné, nie je to na škodu. Pokiaľ niekto trvá na ozaj hustom oplete, tak treba použiť VCCZE 75-6,4. Penové dielektrikum, tienenie tvorené medeným vlnovcom, vnútorný vodič meď priemer 1 mm. Nevýhoda: absolútna neohybnosť, minimálny polomer ohybu 0.15 m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:16:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl.
Vsetko je to o uhle pohladu... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch pár "důstojných" kabelů od zdejších výrobců a kšeftmanů jsem měl na vyzkoušení - pánové se docela nabízeli až podbízeli. Některá kabeláž dodává "luft", ale při poslechu složitější orchestrální hudby je to katastrofa (hrubozrnné slévání nástrojů) a když to dáte na širokopásmový osciloskop, tak je to jasné - luft je dodaný VF rušením. Ale jednu jazzovou babu + 1-2 nástroje to podá OK. Zejména varuji před krouceninami se stíněním připojeným jen na jedné straně. S Davidem bych tady vřele nesouhlasil.

Doporučují co nejlepší VF koax, jako již mnohokrát zmiňovaný Andrew Heliax s pevným stíněným a středním vodičem izolovaným PTFE spirálou + vzduchem. Rovněž VBPAM 50-1.5 považuji za výborný kabel, narozdíl od audiofilních konstrukcí a levných kabelů typu Tasker. Co člověk, to názor, tak si vyberte. Kromě subj. názoru jsem ty kabely ale i měřil.

OFC jsou pohádky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:38:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim,ze tie merania su legendarne zname....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mnohokrát zmiňovaný Andrew Heliax s pevným stíněným a středním vodičem izolovaným PTFE spirálou + vzduchem.

To je ta mnou zmíněná trubka. Smile
Zatím jsem nic lepšího neslyšel a až na manipulaci to je vynikající kabel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 21:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem půjčený zmíněný VBPAM 50-1.5, levný Tasker T40 a navíc i nástrojový Klotz. Že by ty rozdíly mezi nimi (ucho-metrické i měřené) stály za zmínku bych netvrdil. Na hraní-si dobré, na poslech hudby je ale jedno, který se zapojí. Teda mimo VBPAM 50-1.5 - přílišně ostrý a světlý zvuk ve srovnání s čímkoliv.

IMHO každý slušný koax s pořádným stíněním udělá dobrou službu aniž by byl ze stříbra, OFC a podobných nesmyslů... RG-62 to ale rozhodně nesplňuje. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 22:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No je to akom s jedlom. Nie každemu všetko rovnako chutí. Aj ku kablom vždy treba najsť správny komponent, resp. naopak.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2013 22:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Amarokcz napísal:
Teda mimo VBPAM 50-1.5 - přílišně ostrý a světlý zvuk ve srovnání s čímkoliv.


Ano, chybí tam rušení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2013 00:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle jsem přesně čekal,pánové neblázněte a schladněte to byla jen rada kubovi,u kterého mam zhruba povědomí na co hraje nic více...na začátku věty je napsáno kubo nebo ne? Very Happy

Ohledně různejch vf věcí se nečilte u mě to prostě takhle je, zkoušel jsem prakticky celej svůj hifi život všechno co se dá v čr koupit a v dobách své naivity věříce že ušetřím a ještě se zasměju,blbcům co maj kus drátu za osmičku např... bohužel každá věc má svou cenu,pokud vám VF coaxy vyhovujou ok nic proti ničemu,v pořádku používejte je dál,jste šťastní muži

... já bych si to do řetězce na analog propoj už nikdy nedal a bohužel nejsem jedinnej kdo prohlédl s trošku slušným řetězcem:) proč to píšu? Nemam žádný vazby na nikoho a je mi vcelku u prdele zda někomu šlápnu nebo nešlápnu na nějaký kuří voka .... vo tom to přeci není ... v kundorf kondíkách brečíte že se nepodělim a u drátů to najednou nevoní? Very Happy Ano ač se to líbí nebo ne,došel jsem po letech bohužel k tomu že RG-58,59,62 a odvozeniny jsou to nejhorší po tkaničce....pokud to přeženu tak charakter je: uječený,tenký, zrnitý vejšky,bez basů a zdeformovaný prostorový informace.... předozadní prakticky neexistuje:D nebo si myslíte že uplně všichni výrobci dražší kabeláže jsou kokoti kteří ví prd,a jen rejžujou na nebohých hifistech po celým světě kromě čech kde jsme přeci my ti nejlepší z nejlepších a vyzráli jsme na to? Very Happy Bohužel ač bych tomu také rád věřil tak to je jen jedna z bastlířskecjh ukolébavek ... a poudačky srovnávačkách s kabely za tisíce ... jasný beru, ale na čem testováno kým a s čím srovnáváno k A je třeba říci i B... a někdy i C Very Happy

Speciálně pro PMA:
Pavle jen o rušení to opravdu není,to je velmi zůženej zjednodušenej pohled ,pokud je šitový dielektrikum s tgD jako MKT na 1k i 10k nepovažuju ho za dobré Smile Ohledně rušení..,na NF jakejkoliv běloškej mikrofoňák, v tomhle parametru malobchodně prodávaný VF coaxy utře jak nudli = pokud to mam chápat jako schopnost stínění zachytávat interference a bordel z okolí v co "NEJŠIRŠÍM FR PÁSMU" a zejména padesátka a její násobky. Každej máme zjevně jiný zkušenosti já tvý respektuju ... ty je máš ze špičkový měřící techniky a já z broadcast provozů kde je miliarda zařízení a kiláky kabelů + vlastních experimentů... I na geometrii optimální pro audio názor mam rovněž jinej než lidé co se k tomu vyjádřili a to takovej, že to nejlepší je pro nesymetriku v audio pásmu = provedení dvě nebo ještě líp křížový čtyry žíly symetricky zkroucený + stínění/shield zapojený jen u zdroje signálu (ano tolik zde v tvém oblíbeném čs prostoru vysmívaný směrový kabely) ,teprv až pak je coax.a nakonec nejhorší asi nestíněný pletence ala kimber který jsou vcelku odloný na induktivní ale na rf bordel a kapacitní ne.


Toto není žádný dogma a rozhodně jedinná pravda,pouze interpretuju k čemu jsem já došel ,možná je můj názor na slovanet plnej bastlířů zvyklejch na zaběhlý standarty asi divnej a kontroverzní ale je to moje ověřená zkušenost na více zcela odlišných systémech,plus závěr a vyslovenej názor... pokud to někomu něco dá, bude to dobře, pokud ne,nechť to nečte a taky se vůbec nic neděje,nezchudnu na tom ani nezbohatnu je mi vcelku fuk zda budu u někoho za krále nebo naopak za debila Very Happy Nejsem exhibicionista, nedělám hifi kuli ostatním abych byl za pašáka,abych se bil v prsa a nebo na kšeft, ale čistě jen proto že mě to baví... jedinným mým cílem je zdokonalovat si svůj domácí řetězec na domácí poslech a když se mi chce tak se občas rád podělím o poznatky s lidma co o to stojí.Kubu4 mám rád a napříště mu raději pošlu SZ aby se náhoodu nestalo něco strašného Very Happy

Tož toliko na vysvětlenou abychom věděli kdo s kým tančíme na jakou muziku a za koho kopeme. Very Happy prdel si nedělám pokud se bavím o technice,pokud o jiých aspektech tak ano Smile Názor si každej udělá nejlépe svůj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2013 09:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
A mimochodom mam pocit,ze si z nas dawsoo robi prdel.
A odarko o otlak tu urcite nejde......
Komicke je, ze ked sa niekto oprie do RG62jky, vzdy ocakavam, kto na to zareaguje a vo vacsine pripadov sa nemylim. Ale k veci . . .

dawsoo napísal:
Názor si každej udělá nejlépe svůj.
Dost dlhu dobu som zil s RG62. Ako entry level kabel je to podla mna v poriadku. Ale pouzivat ho na lepsej aparature mi pride ako trosku vtip. Podla mna je jeho prinos pretlacany ludmi, ktori nikdy neskusili nieco lepsie, alebo ich audio retazec zmenu kabla nerozlisi. Aby bolo jasne, ja RG62jku nikomu neberiem. Nech si ho kazdy pouziva, ked mu vyhovuje, ale jeho "magicke vlastnosti" preferovane urcitou skupinou ludi su pre mna nepochopitelne. Hlavne, ak nemali nikdy doma na porovnanie cosi ine. Akoby sa toho bali.

Proel mam doteraz hodeny v sufliku, ako zalozny nahradny kabel, keby sa tym mojim predrazenym made in USA cosi stalo. Ako pise dawsoo je to tenucky velmi dobre ohybny kabel. Neviem, aky je rozdiel medzi cenou RG62 a Proel (ten Proel som dostal v BVaudio, lebo ked som kupoval PRE1, tak som nemal druhy symetricky kabel na prepojenie). Ak by som si mal ale vybrat medzi Proelom a RG62, nevidim jediny dovod, preco by som mal uprednostnit RG62jku. Uz len z praktickych dovodov.

Konektory Nakamichi poznam tiez doverne. Tiez to slo z domu. Pokial sa casto nedavaju dole, tak to ujde (RCA). Bananiky Nakamichi ma ale vyslovene srali - aj ked boli roztahovacie, jeden mi vzdy z koncaku vypadaval. Predal som to a momentalne mam kabel narvany priamo do diery bez bananu, alebo vidlicky. V pripade oxidacie kus odcvaknem a kaslem na to. Ked sa dopracujem k repro kablu, ktory si necham, potom budem snad riesit aj zakoncenie.

"Legenda" Andrew Heliax - tento kabel by som rad niekedy vyskusal. Svojho casu som sa ho pokusal zohnat (aj v zahranici), ale vzdy som narazil. Bud by som musel kupit aspon kilometer, alebo to bolo zo zdroja, ktory nebol overeny. Na to som bol vyslovene upozorneny, aby som nekupil legendarny Heliax s primiesanym hlinikom. Cena za dopravu bola vacsinou na neakceptovatelnej urovni. Nakoniec som sa na to vykaslal. Navyse ta trubka na ohybnosti moc neprida - aj ked uznam, moje kable tiez nie su ohybne a ked potrebujem XLR konektor natocit o 90 stupnov v druhom pristroji, je to dost fuska, aby som neurval kable v XLR konektore.

VBPAM som nemal. Z Taskerov som mal doma Tasker C 121. Raz som mal pozicany pomerne drahy signalovy Kimber. Bol splietany z dvoch materialov (vyzeralo to ako med + striebro). Typ si uz nepamatam. Nieco mi uz rukami preslo, vo vacsine pripadov metraz, par kusov predrazenych hadiciek. Zial v prospech RG62jky to nevyslo nikdy. Tak to pocujem ja a s dawsoom v tomto smere suhlasim.

Nie som ziadny kablo-maniak, v audio retazci su dolezitejsie veci, ako bizuteria. Ale donekonecna tvrdit, ze jeden koax prehra vsetko do cenovej kategorie X CZK / meter je velmi kratkozrake. Ja si vazim, ked sem niekto s dlhorocnymi skusenostami hodi par informacii, ktore by ludom mohli pomoct. Minimalne informacia, comu sa vyhnut je podla mna prinosna.

A dufam, ze nikto odo mna nechce, aby som (zas) posielal moje predrazene made in USA kable chlapcom do CR na nezavazne porovnanie, alebo si dohadoval so Slimakom rande, aby to potom zrazu pocul kazdy Wink Zozente si metraz, nahodte koncovky a skuste sami. Kazdy report je v tomto smere u mna vitany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist