Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BB-DAC 24/192kHz - ZCELA HOTOV
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po september 08, 2008 20:31:50    Predmet: BB-DAC 24/192kHz - ZCELA HOTOV Odpovedať s citátom

Tak konecne doslo na uvedeni do realneho provozu u mne doma. Myslim ze mi to bude na nejakou chvili zase plne dostacovat. Pokud by mel nekdo zajem zjistit jak to hraje, tak staci napsat do posty. Ja sam za sebe jsem spokojen.

Kdo zvazuje DAC ke sve zvukove karte nebo CD prehravaci, toto by mohla byt pomerne zajimava alternativa. Bohuzel ale sestaveni a oziveni je pomerne narocne, vyzaduje i jistou zrucnost pri pajeni SMD, nebude to tedy formou stavebnice jako nektere zdejsi zalezitosti, ale pouze osazeny a oziveny modul ke kteremu staci zapojit pouze trafo, zdroj SPDIF nebo AES/EBU a nejaky ten zesilovac, pripadne sestaveny a oziveny kus se vzhledem jako na prilozenem obrazku....


Naposledy upravil TomasT dňa Pi december 31, 2010 12:12:50, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po september 08, 2008 21:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Po marec 23, 2009 12:03:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po september 08, 2008 21:39:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, že tu seš. Konečně je tu někdo krom Dudka, co dokáže udělat slušně vyhlížející a dotaženou věc.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 05:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkná práce Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 07:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak to hraje Tome, ve srovnání s 16/44.1, za předpokladu že máš kvalitní data ..... Wink Jistě by to zajímalo víc lidí, byla by to užitečná osvěta Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 08:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, možná už se se dříve ptal, ale co je tam za DAC ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 08:28:06    Predmet: Odpovedať s citátom

AD1853? AD1955?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 08:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Po marec 23, 2009 12:03:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 09:14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam stale 1853, pokukoval jsem sice po 1955, nicmene nakonec nezvitezila, DSD nepotrebuju, a kdyz jsem ji slysel, tak mne to nepresvedcilo o tom, ze by to byl dramaticky rozdil. K tomu 1955 neco chybi co ja vyzaduju, toz tak... 1853 jsem uz preci jenom znal a mel jsem uz s ni neco malo udelano. Oproti minulemu je tady nejvic zmen v digitalni casti, vystup zesymetrizovan a posilen tusim ze CLC1, a hlavne a to jsem chtel, mam vicero vstupu ktere muzu prepinat, protoze nemam zadny analogovy zdroj signalu, nejspis ani nebudu mit. Pote co se postavil prvni kus a odzkousel, mi prislo lito jak docela blbe je ridit hlasitost ubiranim bitu, nevadi to na par dB, ale rozumne to pouzivat asi nejde. Takze doslo na dalsi martyrium kdy se doplnilo rizeni pomoci PGA-cka se kterym jsem uz spokojeny a signal z tohoto mi spolehlive vybudi konec, takze ja uz asi nebudu mit zadny poradny predzesilovac -)))

ad16/44: Ja bych to rekl, vis ono je to dost napikacu kdyz o tom budu mluvit ja, to by nemuselo dopadnout dobre. Vis jak hral ten predesly vytvor, toto jde zase o kousek dal. Mne se to libi...Nicmene naockovali jste mne s 24/96, par veci jsem si "sehnal" a je to v prdeli, potom ty mene kvalitne nahrane veci jsou proste pro mne strasne a spis si to ani nepustim nez bych se trapil. Je s podivem, ze na behringerech a alesisu to tolik nevadi, ale vecer kdy chci mit svuj klid to proste hrat nemuze -))))

K te cene...Za 1 vstup a bez rizeni hlasitosti budu chtit 9999,-Kč. Bohuzel je to velka deska, dokonce ve dvou patrech, je to pracne a zdlouhave nez se to narodi a verte ze mne to stalo uz hodne usili a jeste vic penez aby se to dostalo do teto urovne. Cele rozsirovani je pouze vec softveru (24/192) a nejakych par soucastek ktere se budto strci do patic ( oddelovaci trafa na vstupy ) nebo zapajeji a odstrani se propojka ( PGA-cko ) Desky jsou tedy identicke pro cokoliv, coz je pro mne nejpohodlnejsi. Bohuzel nemam jeste SW podle svych predstav a pozadavku na tu maximalistickou variantu a nebudu jej resit dokud se mi neco nevrati, je to jako bezedna studna, porad do toho jdou hazet penize... To ovladani co zatim mam pro moje naroky ZATIM dostacuje.

Snad to nekde i dovezu a predvedu co to dokaze ve spojeni se zvukovou kartou, nic jineho uz bohuzel nemam.


Naposledy upravil TomasT dňa Ut september 09, 2008 10:01:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 09:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Je s podivem, ze na behringerech a alesisu to tolik nevadi,


Mám dojem, že to není s podivem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 09:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ASi mas v tomto pravdu, nicmene ja jsem na to mnohem vic citlivy nez treba ostatni, ja si to pak proste nepustim. Uz se mi nescetne krat stalo ze jsem si pustil neco co az tak rad nemam, misto toho co rad mam, ale nejsem schopny vystat jak je to hrozne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 10:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to moc dobře ,Tomáši Wink .
Ten chladič vedle na tom zesíku je určitě sk93 od Fischeru,co?Mám na tom svém ty samé Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 11:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, zařaď si před DAC něco jako třeba MaKův DTI tj. hlavně jeho inteligentní oversampling (případně reclocking taky není k zahození). Špatné a dobré nahrávky nemůžou hrát stejně, ale takové třídídlo jaké popisuješ (možná přeháníš a není to tak šílené) není nic příjemného pro poslech hudby...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 11:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

vsadim boty ( ty stare ) ze MAK za chvili ten DTI uz pouzivat nebude . Hele, to je silne individualni, kdyz byl u mne Petr, tak na to taky doslo, hned jsem si na tebe vzpomnel a pustil mu dobrou 16/44,1 a spatnou ( Beatles - Help! Japanese Red MR ). Rozdil byl pro mne proste sileny, Petr rekl neco o tranzistoraku... Ja to nikomu neberu, ale vim ze ruzni lide nahlizeji na stejnou problematiku ruzne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 11:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Berličky Laughing

Je to jen otázka, kdy s tím kdo přijde do styku. odpor a obhajoba dostatečnosti původního se rychle změní ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 12:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, upni prosím kamkoli jednu skladbu (FLAC?) toho špatného Help a toho dobrého 16/44. Já někam upnu 1 FLAC podle mě dobré 16/44 z r. 1974. Už ti nechci zavádět vlákno, link dám do těch špatných nahrávek...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 12:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, ale az vecer. Ale nemam zadny dobry a spatny help, mam jenom spatny help a dobre jine veci, neni to striktni srovnani, ale snad napovi co jsem mel na mysli. Hodim tam kam ty...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 13:23:26    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT> hele, prde Wink , a kdy s tím krámem dorazíš do Blavy? co takhle 10-12. října, kdy je v Blavě hifi výstava? Nakopněte s Petrem Kompem káru, vemte Sendyho pod křídlo a další střelené hifisty s sebou a přijeďte. Nocleh a italská kuchyně zajištěny u mně Smile
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 13:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

to se moc neda odmitnout ... Laughing

Ten kram radsi necham doma -)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 15:23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomasi, bude to mit moznost i dalkoveho ovladani? (jde mi primarne o hlasitost) Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 15:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

zalezi jen na poctu zajemcu, na nicem jinem. kdyz bude jeden asi ne, kidyz bude 5 tak snad, kdyz bude deset tak urcite... Je to jen otazka softweru a jeho ceny. Ja sw nedelam, na to mam jine profesionaly. Bohuzel jim musim taky doprat za to nejakou odmenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 19:05:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad budu moct brzo podat reference... Cool
Ohledně řízení hlasitosti...stejný PGA používá prý i preamp Esoteric C-03(9500usd)...sem si vygooglil Wink Mimochodem by se mohl zmíněný Esoteric líbit i PMAovi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2008 19:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle "sračkový" régly se používaj všelikde, i v Marantzu za dvě stovky.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št september 11, 2008 06:03:43    Predmet: DAC Odpovedať s citátom

Tomáši, na té fotce to nevypadá tak dobře jako ve skutečnosti. Rozdíl mezi 24/96 a 16/44,1 je poznat, pokud ta nahrávka je celá takhle dobře udělaná. Tomáš mi pouštěl taky přiklad, kdy to mu takl nebylo.
Za ty kroupy co za to Tomáš chce je to zapůldarma, provedení excelentní a zajímavá je také možnost budoucího rozšíření na více vstupů.

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št september 11, 2008 06:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa tiež pripájam medzi záujemcov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 13:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Tomův nový DAC se opravdu povedl a posunul zvuk opět kupředu.Při porovnání s poměrně uznávaným DACem v audiofilní i profi sféře bylo jasně slyšet,že Tomův dac je lepší.Nejmečarkantnější rozdíly jsou v prokreslení nástrojů,které tak mají čitelnější pevnější kontury.A nejsou to rozdíly typu "zdá se mi" ,ale jasně slyšitelné během pár vteřin.Když jsem byl u Toma minule,tak sem tam se mi zdál zvuk příliš ostrý a občas to zatahalo pěkně za ucho.Teď má zvuk průzračně čistý,žádné milosrdné maskování a přitom to netahá za ušiska.Jestli se na tom podepsala synchronizace karty z DACu a tím minimální jitter nevím,každopádně bych všem doporučil si to poslecnout,protože tudy vede cesta... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne september 21, 2008 16:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jsem zapomněl se zmínit o rozdílu CD vs Hires... celkem šokujicí.Tím nemyslí že by cd hrálo špatně,to ne,hraje moc dobře,ale hires je někde jinde. Shocked Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 07:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Jestli se na tom podepsala synchronizace karty z DACu a tím minimální jitter nevím,každopádně bych všem doporučil si to poslecnout,protože tudy vede cesta... Wink


Zajímalo by mě co máš na mysli, jaká synchronizace, resp. čeho s čím? Nikde tu o tom nic nenajdu. Mohli byste to upřesnit? Díkec.

Mě osobně by zajímala možnost synchronizace DAC s PC zvukovkou při propojení SPDIF. Pokud jde o tento případ, zajímaly by mě předpoklady a podmínky pro realizaci takové synchronizace.
-------------------

Pro finální využítí uvedeného DAC by mě čistě soukromě zajímala možnost instalace do jednoho "kejsu" s místním DISPRE jako předzes s DACem. Do budoucna plánuji pouze "aktivní" repráky, takže konce, nebodaj integráč u mě nehrozí. A celé to krmit pouze z PC.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 08:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

není ta synchronizace opačně? teda že ze zvukovky je vyvedený workclock a ten synchronizuje DAC? nepředpokládám totiž, že je master clock na Topdacu, ale možná se mýlím. jak to je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 08:29:09    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:

Zajímalo by mě co máš na mysli, jaká synchronizace, resp. čeho s čím? Nikde tu o tom nic nenajdu. Mohli byste to upřesnit? Díkec.

Lynxy mají možnost synchronizace hodin.

AlienCZ napísal:

Pro finální využítí uvedeného DAC by mě čistě soukromě zajímala možnost instalace do jednoho "kejsu" s místním DISPRE jako předzes s DACem.

Proč tam chceš cpát dispre, když je možnost varianty přímo s řízením hlasitosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 1 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist