Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

3 pásmo Seas 10"+ ScanSpeak 5.25" + 1"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 12:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Malá úpravička vzhledu a rezonance basáku podle Dawsooa - výsledkem je o dost čistší bas Smile :


IMG_3939.jpg
 Description:
 Filesize:  85.54 KB
 Viewed:  793 Time(s)

IMG_3939.jpg



IMG_3937.jpg
 Description:
 Filesize:  87.34 KB
 Viewed:  800 Time(s)

IMG_3937.jpg



IMG_3936.jpg
 Description:
 Filesize:  116.63 KB
 Viewed:  782 Time(s)

IMG_3936.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
negramot
Hifista


Založený: 02 február 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 14:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

čistší bas? To jako měřením, nebo poslechově?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to řiká takhle tak asi ušima, ne Rolling Eyes

Jinak pěkný...

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
negramot
Hifista


Založený: 02 február 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to říkat neslyšel Smile , já to jen četl a nebylo mi to jasný. Tak sorry. Poslechově to může být ale všelijak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Na akej báze je ten náter-nástrek? Ak to nie je výrobné tajomstvo Embarassed
(latex,gumoasfalt,živica???) Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Napatlané je to hezky. jenom je škoda, že jsi ten reproduktor nezměřil před a po úpravě. To mohlo být velmi zajímavé porovnání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobně jsem vzal měniče od grunddigu barvou na bázi polypropylenu, tuším nebo něco takovýho... No prostě papír je teď jakoby potaženej plastem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 15:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MasterAmp napísal:
Podobně jsem vzal měniče od grunddigu barvou na bázi polypropylenu, tuším nebo něco takovýho... No prostě papír je teď jakoby potaženej plastem...


Z polypropylenu se dělají membrány reproduktorů, to ano. Ale jaká že to byla barva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 17:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření L26 před i po dělal Dawsoo a bylo to skoro nachlup stejný s datasheetem, samozřejmě kromě toho peaku na 4 kilech Smile . Je to natřené asfaltovou antivibrační suspenzí na vodní bázi - techniku nanášení vyvinul a odzkoušel Dawsoo, za což mu patří veliký dík. Snad se na mě nebude zlobit když sem dám jeho měření L26tky po nátěru. (Měřítko citlivosti neodpovídá reálu) http://img371.imageshack.us/my.php?image=screenshot003ze9.png

diskuze k tomuto tématu proběhla na Audiowebu viz: http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=85725#p85725


Naposledy upravil AlesK dňa Pi október 10, 2008 19:40:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 19:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

AlesK: dík, tomu říkám informační servis. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 19:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Přestože to mám dělené na 320Hz se strmostí 24dB/oct a při testu z generátoru nebylo na frekvenci toho paeku na 4kHz s uchem na basáku slyšet nic (na původní nenatřené L26RFX/P), tak teď po nátěru je to prostě jiné, jakoby bez smetí a mnohem příjemnější na ucho. Podle mě se muselo snížit o dost zkreslení harmonickými a Dawsoo to taky myslím i změřil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kyselym
Hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Plzen

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 20:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

AlesK: spravna volba Wink mozna by te jeste mohlo zajimat ze nater u L15 pomoh taky hodne. Na chare uz to videt temer neni ale na zkresleni jo. Dawsoo by ty mereni snad mohl jeste mit tak k nemu kdyztak nakukni. Rikam to jen tak ze vidim ze tam mas nejakej 15cm papirak... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 21:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedné věci nerozumím. Logika věci i všechny instinkty říkají, že to zatlumení napatláním by mělo pomoct. Měření i poslech to povrzují. Tak proč to ty syčáci od Seasu neudělají rovnou? Mají přeci ideální podmínky pro vyzkoumání nejvhodnějšího nátěru včetně měřicího vybavení a obětovat pár membrán na pokusy je taky nezatíží. Ty rezonance vypadají fakt hrozivě a spousta lidí (včetně mě) takový reprák automaticky vyřadí z výběru. A přitom stačí pár gramů asfaltu nebo co to je. Fakt to nechápu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 21:20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Já změřím L15ky, až budou natřené - před a po, hezky impedance+chára + zkreslení.
Výrobci toto nedělají, buď protože o tom neví nebo by to výrobně bylo moc náročné, případně je to proti obecným designovým požadavkům. Je spousta reproduktorů, které jsou zmršené jenom kvůli tomu, že se něco přizpůsobilo designu.
Lennost výroby lze vidět u vejškáčů, místo toho, aby je slušně vytlumili minerální vatou, používají v lepším případě filc+molitan, v tom horším kalotu nevytlumí vůbec. TVM už dvacet let dělá pořád ty samý špatný repráky a pořád z nich bohužel žije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2008 23:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jedné věci nerozumím. Logika věci i všechny instinkty říkají, že to zatlumení napatláním by mělo pomoct. Měření i poslech to povrzují. Tak proč to ty syčáci od Seasu neudělají rovnou? Mají přeci ideální podmínky pro vyzkoumání nejvhodnějšího nátěru včetně měřicího vybavení a obětovat pár membrán na pokusy je taky nezatíží. Ty rezonance vypadají fakt hrozivě a spousta lidí (včetně mě) takový reprák automaticky vyřadí z výběru. A přitom stačí pár gramů asfaltu nebo co to je. Fakt to nechápu.


Myslím, že tie rezonancie tam alebo budú, /je to jednoducho vlasnosť použitého materiálu/ alebo ich zabijú nejakým gumoasvaltom a s tým aj vlastnosti membrány, ktorých výskum stál asi nemalé peniaze. Tam, kde to uznali za vhodné, používajú "Nextel Paint". Hovorím samozrejme o Exceloch. Tiež nerozumiem tomu, ako ten náter dokáže prečistiť basy. Tá rezonancia je predsa problém na stredov až výšiek.

Nechápte to prosím ako nejakú invektívu, len ma to zaujíma, uvažujem nad tými magnéziovými Excelmi do svojho projektu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 10:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím nátěrem a s ním související změnou zvuku je to prosté. Když si cvrnkneš prstem do membrány nenatřené tak to pekelně plechově zvoní, což natřená nedělá, nebo jen velmi tlumeně, takže tím je pak jasný v čem je ten podstatný rozdíl v charakteru zvuku (není tam ono plechové zvonění) a je podle mě jedno kde je to dělené a musí to být znát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 10:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

kyselym: Ten nějakej papírák Smile má podle mě docela slušný parametry zkreslení, pro porovnání s ostatními pětipalci viz http://www.zaphaudio.com/5.5test/compare.html (MCA15RCY má stejnou membránu jako CA15RLY). Třeba na střeďák bych tvrdou membránu osobně nikdy nedal.
BTW podle mě jsou lesklý kovový membrány jen na efekt pro oko zákazníka (magneziový excely a ostatní hliníkový) a je to jen módní trend. Hliníkový vzhled prostě letí, a taky ona se taková divná hrbolatá membrána ne každýmu líbí, mě ale třeba se líbí hodně Smile ale rozhodující je pro mě zvukový přínos...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 17:38:48    Predmet: a Odpovedať s citátom

Zdravím. Aktivácia s basreflexom ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 19:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77: Pokud máš na mysli aktivní korekci pro ekvalizaci v uzavřené ozvučnici, tak ta vyhybka to umí, ale já ji mám zapojenou bez korekce - s basreflexem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
negramot
Hifista


Založený: 02 február 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 16:12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se u toho naplatanýho repráku změní movingmass, co zkreslení na basech? (20Hz, výchylka?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 18:03:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Odhaduju to tak na 3 gramy přidané hmotnosti což se podle simulace projeví téměř neznatelně, stejně tak úbytek citlivosti na vyšších basech je okolo 0,5dB, pod 100Hz to zůstává stejný, tedy i výchylka. Vše je názorně vidět v simulaci a vzhledem k tomu že to mám v aktivu, neprojevuje se na poklesu vyšších basů vliv ss odporu tlumivky Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
negramot
Hifista


Založený: 02 február 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 10:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych bejval hádal víc, než 3g Embarassed
Myslel jsem spíš jak se změnilo zkreslení v závislosti na výchylce při 20Hz Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2008 19:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No, víc hmoty tam asi nebude, co měřil Dawsoo tak citlivost před a po byla téměř stejná. Pokud by tam toho bylo víc tak by ta citlivost šla dolů. Výsledky měření zkreslení nemám, neměřil jsem to...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So október 18, 2008 12:51:06    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Láďo vysvětlím ti to jednoduše !
Tech nátěrů je několik, musí se to dělat ručně, operační čas je více jak 2h. ( Operační čas nyní na membránu je posuv - Bum - prásk - posuv ) To není nic pro firmu co dělá repra ve velkém! Takovej reprák by pak stál 3x tolik. Opravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 18, 2008 15:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole: Asi máš pravdu, ale to je pak k vzteku. Nicméně, i na lakování se dá udělat automat. Rychlé vytvrzení teplem nebo UV zářením. všechno má své řešení a možná by to nestálo trojnásobek.
Mimochodem, Tesla natírá některé repráky za 200,- Kč a musí se do té ceny vejít se všemi náklady i se ziskem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So október 18, 2008 16:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

jo ale je to rychleschnoucí nátěr na papíru a není to několik vrstev. Kdyby šlo jen o to stříknout barvu tak je to v pohodě
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So október 18, 2008 19:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera jsem byl s bednou a výhybkou v Aconu v Bratislavě na měření pro nastavení zpožďovacích článků výhybky pro sjednocení fáze repráků v mojí bedně Smile , a taky jsme změřili pro zajímavost cháru toho natřenýho basáku - viz příloha pdf. Posouzení vlivu nátěru na snížení peaků si můžete provést sami v porovnání s chárou z datasheetu.
Pro upřesnění, těch vrstev nátěru je pět, přičemž doba zasychání každého je v řádu několika hodin v závislosti na teplotě, tedy je to tak min. na dva dny ... Cool



L26RFXP_chara_orig.jpeg
 Description:
 Filesize:  26.83 KB
 Viewed:  709 Time(s)

L26RFXP_chara_orig.jpeg



Seas_L26_spectrum.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Seas_L26_spectrum.pdf
 Filesize:  9.77 KB
 Downloaded:  1132 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Po október 20, 2008 17:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár foteček z měření a nastavování v Aconu (omluvte nekvalitu, foceno mobilem)


17102008023.jpg
 Description:
 Filesize:  217.93 KB
 Viewed:  734 Time(s)

17102008023.jpg



17102008022.jpg
 Description:
 Filesize:  227.07 KB
 Viewed:  719 Time(s)

17102008022.jpg



17102008021.jpg
 Description:
 Filesize:  208.64 KB
 Viewed:  746 Time(s)

17102008021.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So august 07, 2010 22:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesunuto z Audiowebu:

AlesK:
Dawsoo, Je to smutný konstatování, zvlášť pro mě co mám celou bednu s novejma seasama, který podle tebe nejsou žádná sláva , ale zvukově k nim nemám výhrady (zatím )
Check: Co myslíš těma prstýnkama u prestige řady? Měděný zkratovací prstence na pólovým nástavci? To by byla pro mě novinka.

Dawsoo:
Aleši,bohužel já to tak vidím už dýl,všechny basic/prestige seasy jsem měl,excelly jen některý ale L26 ještě jde,chová se velmi dobře aspoň uplně dole , vejškáč T25-C(F)001(3),ač mam k němu výhrady tak taky má minimálně alespoň slušný rozlišení ... nejslabší pokud bych měl byť takto na dálku soudit je jednoznačně ten v aktivu asi nejdůležitější reprák v bedně a to je střeďák MCA15 = první co bych vyměnil na tvým místě pokud bys třeba uvažoval o upgrade by asi bylo odejít od seasu min na středech a místo T25 jít na T29 řadu ... .Jak jsem psal již dávno a tomáš taky chce to vždy mít vedle sebe a pak je to jasný a ani netřeba mít v bedně. Seas v podstatě nabízí jen dva stře´dáky MCA12 a MCA15 a jen v základní řadě a to je smutný. V excellu není nic původní starší neodymová M15 byla tragická. Jak je na tom jejich novější 002 nevím.


Pokud papír tak 15M4831G00 nebo 15M4531K00 (géčko lepší o fous nahoře káčko dole)
http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/15m_4531k00.pdf
http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/15m_4831g00.pdf


Pokud by mohl být PP, tak do aktivu toto stojí rozhodně za pozornost jeden z nejčistěji hrajících zaplatitelných polypropylenů na středech = rovnější střed jsem neviděl
http://www.madisound.com/pdf/vifa/p13mh-00-08e.pdf

Z laciných běžně dostupných mam reference vynikající na tento rovněž bude dobrý
http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/15m-4624g00.pdf

Pokud bych měl zhodnotit tyhle typy tak revelator je nejlepší bez pardonu, ale něco stojí a díky hodně vykrojený membráně a hlubokýmu koši má poměrně skokový chování z osy naproti tomu dá největší kotel páč má 38mm cívku a nejlepší pohon,vifa je osvědčená klasika bude mít menší rozlišení než rodinka SS revelator, ale ze všech alternativ je na správné vyhnutí nejméně problematická i z hlediska ukázkovýho chování mimo osu a ten novej discovery prej je povedenej a opravdu je to čistej střed s lehkou membránou se zvládnutejma breakupama, krátkou cívkou,a plugem, viz ta na pětačtvrtku a hifi reprák přímo brutální citlivost i přesto bych ho viděl jako poslední volbu.

AlesK:
Díky Davide za tipy, ta Vifa je hodně zajímavá a docela bych jí zkusil, ale už se asi nevyrábí a tedy půjde asi blbě sehnat a revelator je drahej.
Nicméně si myslím že ten poropad MC15tky na 400Hz se trochu kompenzuje s hrbem L26tky zhruba ve stejný oblasti a ten vršek se sice trochu rozlejzá ale není to žádná tragédie.
Ten Discovery SS 15M by byl taky zajímavej a je fakt že je taky hezky rovnej, ale máš pravdu že ta Vifa je ještě rovnější, škoda že už je nedostupná

pistole:
No sehnat střed není problém, za daný peníze je jich vždy hned několik. zato sehnat basák je průser.
L26 až na ošklivý vzhled a následnou nutnost dawsoowoetunit je furt slušná volba. Ty CA nejsou zlý, ale nejsou takový jako stará řada, což jak dawsoo řekl platí i pro celý zbytek řady.
Nicméně v kombinaci CA26/SB15 je to k sobě akorát. Neo 3 je o koňskou délku převyšuje. Ale výšky musí být perfekt to se to pak jinak nedá poslouchat.

Pro aleše: MCA15 je opravdu vedle takže se poohlédni jinde...fakt... za malý peníze SB15 nebo discovery a za víc revelatory. Já jsem doma L26 zkoušel a k tem revelatorům kvalitou sedne... v pohodě.

Jinak opravdu kritické je hledání kvalitního basáku, jde to celé odvrchu :
* Kvalitní výšky se dají sehnat prakticky ve všech cenových kategoriiích a konstrukcích. (kaloty (kov,keramika,hadr), ringradiatory, pásky, planáry, AMT cokoliv).
* kvalitní středy se dají nějaké sehnat v kategorii 200E+ , 100-200E, i v kategorii pod 100E ne vždy ovšem ve všech typech membrán například kvalitní keramika jenom ve 200+, tkaný membrány taky nejsou zrovna snadno dostupný ve všech volbách stejně tak pp. akorát papír je ve všech volbách k sehnání.
* s basáky se to má tak že v ceně do 150E jsou jenom specifický možnosti a mají nějaké nectnosti (sph275 nebasuje, ca26 není tak superčistá ve středech, ostatní mají strašný xmax , l26 je hnusná , nedá se sehnat 12") v ceně okolo 200 jsou k sehnání repra pouze specifických vlastností ( jenom uzavřenka, malá citlivost, omezené pásmo použití atd.) no a pak se dají sehnat dobrý repráky ale ty jsou buď drahý (AT), malá citlivost(SS) , nebo hnusný (Eton)

AlesK:
Pistole: jaký sehnatelný středy za přijatelnou cenu by podle tebe přicházely v úvahu? Upgradu se nebráním pokud tam podle vás ta MCA15ctka nesedí. Rád si nechám poradit. Dík
Kdyžtak emailem (ales.kica(zav)email.cz)

AlesK:
Pokud se Pistole ztotožňuje s tipy Davida tak ok. Přesto ta SB15tka je spíš středobas a vzhledem k dlouhý cívce má citlivost jen 88dB, a ten SS Discovery má zas až moc velkou citlivost a jen palcovou cívku. Ptám se proto jestli vůbec existuje nějaký pětipalcový čistě střeďák s větší než palcovou cívkou a citlivostí okolo 90 dB a přitom s rovnou chárou a směrovostí? Dík

check:
A za tři padesát viď .
Vysvětlíte mi čemu vadí dlouhá cívka u SB15ky, proč je 88dB málo a 92dB moc? Já tomu nerozumím .

AlesK:
Check: pokud bys mě znal tak bys věděl, že jsem ochoten za kvalitu zaplatit a že nesnáším šmejdy věci a lidi.
88dB SB15tky samo stačí ale prostě to není čistě střeďák, ale středobas (delší cívka = nižší citlivost)
a těch 92,5dB SS Discovery je pro můj případ zase už moc kvůli šumu.

check:
Ty se Seasem L26 využiješ na plno 90dB citlivý střeďák? Slyšíš 4dB zesílení šumu železa, opravdu?

Aby byl střeďák použitelný bez omezení, tak musí mít alespoň +-2mm Xmax. To by v případě upravené SB15ky měl citlivost oněch "špatných" 92dB.
Mě by se to líbilo teda moc.

AlesK:
Ta L26tka má stejnou nectnost dlouhý cívky, radši bych 2dB navrch na úkor o 2mm menší x max.

Je jasné, že 88dB té SB15 stačí a ostatními parametry je velmi dobrá, ale to existujou jen 2 resp. 4 dobrý 5" středobasy použitelný jako střeďáky?
Mimochodem co bys mi tam třeba doporučil ty? Dík

check:
Jeden z navrhovaných repro, na těhle se zřejmě výjimečně shodneme. Dobrý jsou všechny, ale ne všechny z nich jsem slyšel, nebo měl možnost detailně otestovat. Co bych vybral, je asi jasný podle toho, z čeho stavím.
A ještě chuťovka na závěr, těch 92,5dB je u Discovery při 2W .

pistole:
Na přímou otázku přímá odpověď : kdykoliv jsem se snažil ušetřit, později jsem litoval. Takže moje doporučení je revelator! nešetři a budou to velmi dobře investovaný peníze. SB taky bude pokrok ale ne takovej. Přestože ten discovery je moc dobrej tak bych ti ho nedoporučil kvůli menší cívce - speciálně s L26tkou.
A nezapomeň ! dobrej reprák nestačí chce to i výhybku. A taky si nech natřít ten basák na černo od dawsoně a vytunit ty výšky - je to nutnost!

A DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ : JSTE TU OT TAKŽE NOVÉ VLÁKNO PLS A JÁ TO TU PAK SMAŽU. škoda že nejde přesouvat příspěvky.


Naposledy upravil AlesK dňa So august 07, 2010 22:23:14, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po august 09, 2010 16:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Aleši na SB 15 zapomeň je to velmi problematickej reprák, kterej si dost nekontrolovaně nahoře dělá co chce...(měl jsem to doma a ač na tu cenu dobrý nebyl by to nijak extrémní posun oproti MCA15... sice se dá nějako ukočírovat, ale ne zrovna moc v aktivu! To že ho check doporučuje je vcelku pohopitelný protože z něj dělá bedny,tyhle vlastnosti mu nevadí a možná asi nic lepšího v ruce neměl pro srovnání,můžeš věřit nemusíš ale např. Tomáš Pistolník ho má taky,s drobným ale podstatným rozdílem že narozdíl od něj má přímý srovnání s jinejma reprákama týhle velikosti vedle sebe = kupř. 15W revelator např.kerej ač není střeďák ale taky středobas s optimalizací hlavně směrem dolu tak ve 3p s 10 a nahoře vejškou klasika je uplně jinde co se týče měřených parametrů a o zvuku nemluvě.Pokud chceš mít pokoj tak 15M4531. Myslím že ač je drahej tak se to znatelně vyplatí na něj časem třeba přejít,a je kravina dělat nějaký lacinější mezikroky.

Já osobně SB moc rád nemam (ano je to poctivej výrobce,ale druhej sled = neuměj vůbec ošetřit membrány a závěsy = strašidelná charakteristika a je to i slyšet kterou snad žádný jiný papíráky v týhle třídě nemaj) já to třeba považuji za důležitější než malý THD, takže mohu bejt i trošku zaujatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist