Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audiolense
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Pi august 03, 2012 10:24:56    Predmet: Audiolense Odpovedať s citátom

Zdravim, ma tu s tym niekto skusenosti?

http://www.juicehifi.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 14:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som si nakoniec zakupil tento software. A je to az neuveritelne, co to dokazalo urobit s hudobnou scenou. Vsetky nastroje su teraz pevne na svojom mieste, zmizli dozvuky, zvacsil sa priestor ako do sirky tak aj hlby a pritom sa vobec neznicila mikrodynamika.

Vynikajuci sest dielny blog o Audiolense:

http://www.computeraudiophile.com/blogs/mitchco/hear-music-way-it-was-intended-be-reproduced-part-1-6/

"It is amazing to me the impact this has on how clear my stereo sounds and how 3D the soundstage is. Using Audiolense generated filters, I can dial in just the right amount to have the time domain, frequency domain, and RT60 decay all line up. Personally, I have never heard anything like it before other than working in a $1 million LEDE recording studio control room that has been designed to produce the best possible sounding room."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 16:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakolko pouzivam J River a toto som prehliadol, dakujem. Cosi o tom precitam a asi potom budem mat blbe otazky Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 22:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Audiolense XO verzia zvlada digitalne vyhybky, max. 99 kanalov, a naviac obsahuje True Time Domain correction a k nemu Correction procedure designer Smile A to pri 64bitovej hlbke s pouzitim interneho Jriver DSP Convolution.
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 22:50:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobných programov je viac, napr. Acourate. Po vygenerovaní korekcie používam convolver vo Foobare.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 22:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Acourate poznam, convoler dsp plugin pre foobar neodporucam.
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 14:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkom ma zaujal tento produkt vďaka Nostro-vi. Chcem sa spýtať, ak som to dobre pochopil, Audiolense ako taký je dosť jednorazová záležitosť v zmysle, že ak sa v reťazci (a teda hlavne v miestnosti) nedejú nejaké zmeny, stačí raz pomerať, vygenerovať filter a použiť ho v niektorom z pluginov pre daný player. Je to tak? Ak áno, nechápem, čo mi bráni v deme si tento filter vytvoriť a používať ho ďalej bez zmien v niektorom free playeri.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 15:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
čo mi bráni v deme si tento filter vytvoriť a používať ho ďalej bez zmien v niektorom free playeri
Ak to v deme ide, tak je to super. Na to ale musi odpovedat nostro, ci demo nema obmedzenia.

bubuxin --> Ten Acourate je free? Ked bude cas, rad by som to aspon spolu s J River 18 vyskusal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 16:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Audiolense na stránke obmedzenia demo verzie neuvádza.

Acourate áno, tu sú:

http://www.audiovero.de/en/downloads.html

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO


Naposledy upravil Oscarossa dňa Št december 06, 2012 16:07:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 16:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkom tomu nerozumiem, zrejme ide o to, že ten samotný convolver plugin je pri demo verzii buď časovo alebo inak obmedzený. Potom ale neviem pochopiť, že filtre sa ukladajú aj vo formáte .wav (v prípade Audiolense), ktorý vie použiť aj iný, povedzme free convolver plugin napríklad pre Foobar.

EDIT: Alebo som to zle pochopil s tým wav a ide o to, že v takom prípade sa filter aplikuje vopred na danú skladbu a tá sa modifikovaná ukladá v tomto formáte. Teda filter sa neaplikuje v reálnom čase počas prehrávania.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 18:18:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Demo verzia Audiolense je casovo neobmedzena, umoznuje urobit meranie, nastavit frekvencny target, loadnut kalibracny fajl mikrofonu, popripade v xo verzii ladit impulse responce atd. Neumoznuje sejvnut/loadnut meranie a exportnutnuty filter je len pre test funkcnosti, ktory akurat stiahne hlasitost o 10db. Umoznuje skonvertovat 90sec wavu, prepocitaneho filtrom.
Po znovu spusteni demoverzie sa automaticky loadne posledne meranie.

Filter je ulozeny vo formate wav, ako to dalej spracuje audio player je uz pre mna zahadou Smile, aj ked je to pre uzivatela vlastne nepodstatne .

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som do tohto systemu isiel uplne naslepo, bez moznosti vypocut si na vlastne usi (nebolo moc kde), iba na zaklade velmi dobrych ohlasov.

Takze som si pred zakupenim samotneho Audiolense (kde je platbu mozne vratit do troch tyzdnov, ak je zakaznik nespokojny) kupil:

mikrofon s predzosilovacom (skalibrovany spolu s dodanym predzosilovacom):
http://www.content.ibf-acoustic.com/catalog/product_info.php?cPath=30&products_id=35

externu usb asio zvukacku za rozumnu cenu
http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-e-mu-0204-usb.html

Audiolense 2.0
http://www.juicehifi.com/index.html

Kvalitnejsi mikrofon s donanym kalibracnym suborom je v podstate nutnost (tento je v taky zaklad, niektori pouzivaju omnoho lepsie a drahsie mikrofony - Earthworks M30...).

No a po prvom zmerani a exportnuti filtra, nasledne spracovaneho JRiverom mi spadla sanka Wink A tom som urobil nejake chyby pri merani a nie celkom optimalne nastavil Target. Ziadne kable, zdroje... neposunuli audio system tak dalej ako Audiolense.

Uz len podotknem, ze kvalita merania (urobil som asi 15 merani) a spravne nastavenie targetu (pri 50tej verzii som bol na hranici moznosti kvality nastavenia) cini 95% predpokladu spravneho filtra, dalsich 5% je jemne doladenie filtra v XO verzii cez Procedure correction designer.

Este mozno bude niekoho zaujimat, ze po aplikovani filtra padne hlasitost dole cca o 10dB (samotny filter potrebuje urcite rozmedie pre potlacenie, zvyraznenie danych frekvencii, taktiez je potrebna urcita rezerva, aby nedochadzalo k digitalnemu clippingu). Nie je to nic hrozne, ale neodporuca sa v DSP convoleru zvysovat uroven hlasitosti, iba za predpokladu, ze v JRiveru nastavite par veci, ktore zabrania aby nedoslo ku clippingu. V JRiver v18 je fixnuty 32bit integer output, takze ja konkretne pustam do dacu 32bit vystup (v integer mode su to az 4mld urovni Smile )

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Čiže používate vlastný convolver JRiver-u, ktorý použije Audiolensom vytvorený filter vo formáte wav? Pýtam sa preto, lebo som sa dočítal, že natívne Audiolense vytvára filtre vo formáte .cfg, ale tie vedia použiť údajne len nimi vytvorené pluginy (John Pavel). Ide mi o to, že nie celkom rozumiem ako môže byť vo wav obsiahnutá celá konfigurácia filtra, a teda, či sa nejedná pri týchto treťostranových pluginoch o nejaké kompromisné riešenie aplikácie filtra.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO


Naposledy upravil Oscarossa dňa Št december 06, 2012 19:21:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja skusenost s Foobarom/ConvolerDSP:

par rokov som pouzival Foobar, ako free audio player je absolutne bezkonkurencny. Ale ako open source ma jednu malu vyhodu/nevyhodu - pisu pren pluginy sikovni aj menej sikovni koderi a po niekolkych sklamaniach som presiel na JRiver. Testoval som convoler vo foobare (len tak pre zaujimavost) a uz po prvych sekundach bolo jasne pocut, ze nie je nieco v poriadku (strasny clipping, dalej som to uz neriesil). Rocny update JRiveru ma vyjde 2.2$/mesiac, co je smiesna suma pre spickovy audio player, ktory ako jediny ma interny convolution a este k tomu pracujuci na 64bit urovni, optimalizovany pre multi jadra cpu s vyuzitim SSE3 instrukcii.

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude


Naposledy upravil nostro dňa Št december 06, 2012 20:41:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozerám, že pôvodne ste zakúpili 2.0 a hovoríte o doladení v XO verzii, urobili ste časom upgrade? Oplatí sa to pri pasívnej 2.0 zostave?

Čo sa týka convolver pluginov, používa teda interný convolver JRiver ako filter formát wav (ako convolver Foobaru)?

Inak vďaka za cenné skúsenosti.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, pouzivam interny convolution JRiveru. Existuje aj convolerDSP plugin, ktory JRiver zvlada, ale su s nim trosku problemy (napr. pri zmene sample rate skladby si tento dsp plugin neporadi...).

.cfg je v podstate zbytocny, je to len pre spatnu kompatibilitu niektorych nastrojov. Tu je priklad jedneho z .cfg:

176400 2 2 0
0 0
0 0
C:\Users\nostro\Documents\Juice Hifi\Audiolense 4.4 beta\CorrectionFiles\Filter_1 05 XI 20121764.wav
0
0.0
0.0
C:\Users\nostro\Documents\Juice Hifi\Audiolense 4.4 beta\CorrectionFiles\Filter_1 05 XI 20121764.wav
1
1.0
1.0

Cely zazrak je ulozeny vo formate wav, viem je to tazko pochopitelne, ale takto bol tento standart vymysleny a funguje Wink
Podla standartu nazvu .wav suboru exportnuteho z Audiolense si JRiver najde konkretny .wav filter - pocet kanalov, sample rate (toto je jedna moja mala zasluha tohto automatickeho vyberu filtra JRiverom Wink ). Donedavna (asi 6 tyzdnov) si uzivatel vybral jeden filter, ktory sa nasledne down/upsamploval podla aktualneho sample rate prehravanej skladby, ale co sa tykalo poctu kanalov, tam uz bolo potrebne rucne zvolit iny filter.

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:38:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, dík...

A teda verzia 2.0 alebo XO? Oplatí sa upgrade pre pasívny 2.0 systém?

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, JRiver pouziva rovnaky .wav a .cfg convoler format, ktory je uz v podstate standardizovany.

Zakupil som verziu 2.0, isty cas som testoval XO verziu. Zaznamenal som velmi maly prinos. V jednom blogu na computeraudiophile pan spominal, ze tiez nenaznamenal nejaky prinos z pouzitia true time domain vypoctu filtra, ale po urcitych upravach miestnosti ( ze vraj mu stacil hruby koberec na podlahu a tusim este nieco) nastal obrat.

Vzhladom na dost velky rozdiel ceny je tento takmer nepocutelny prinos u mna zatial pre upgrade zbytocny. Dalej tu cenu tvoria z velkej casti digitalne vyhybky a moznost pouzit viac kanalov, co ja nevyuzijem. Su pani, ktori maju filtre pre 5.1 a tie spracovavaju 13 kanalov (rozumej 13 zosilnovacich kanalov k tomu), spolu s digitalnymi vyhybkami (to uz je potom ladenie na dlhsi cas Wink ). To sa uz potom riesi cez Linx pc audio karty, bezne dac tolko kanalov nezvladaju Wink

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajn, tak za celkom zaujímavé peniaze, celkom zaujímavo znejúce riešenie DRC. Pre mňa celkom jasná voľba pre otestovanie tohto komba JRiver/Audiolense.

Ďakujem za info.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak pre predstavu par gafov z Audiolense (jedneho uzivatela z audiolense fora):

http://screencast.com/t/Uq9YuhaM2Glo
http://screencast.com/t/4FOv0AKsy
http://screencast.com/t/LjOVtxKegv
http://screencast.com/t/8joTvA5CmwGR

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Ide mi o to, že nie celkom rozumiem ako môže byť vo wav obsiahnutá celá konfigurácia filtra, a teda, či sa nejedná pri týchto treťostranových pluginoch o nejaké kompromisné riešenie aplikácie filtra.[/quote]

Vsetky tieto software pouzivaju ako metodu filtrovania FIR - t.j. Finite impulze response - t.j. filter s konecnou odozvou. Nebudem tu teraz matematicky vysvetlovat ako to funguje. Popisem len ako sa to realizuje.

Kazdy takyto filter ma urcity pocet koeficientov tzv tapov ktorymi sa nasobi prechadzajuci wav. Konvolucny plugin akykolvek nasobi postupne vsetky vzorky jednotlivymi koeficientami. Jediny rozdiel medzi jednotlivymi filtrami a pluginmi je rozlisenie /pocet desatinnych miest/ koeficientov a prepoctu. Je uplne jedno ci sa ten filter vola wav alebo akokolvek inak. Nepoznam konvolucny plugin ktory by to neratal aspon s presnostou 32 bitov. Realne rozlisenie ziadneho skutocneho dacu nepresahuje 21 bitov - vsetko ostatne je utopene v sume. T.j. rozlisenie konvolucie s rezervou presahuje rozlisenie dacov. Problem s konvoluciou vo foobare bol pravdepodobne sposobeny zlym nastavenim gainu v plugine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:58:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastavenie targetu ma obrovsky vplyv na impulse response a tym kvalitu filtra. Odporuca sa priblizne kopirovat (niekedy je lepsie zvolit inu strmost, vsetko to zavisi individualne od miestnosti a audio zostavy) na zaciatku a konci frekvencneho pasma namerane hodnoty. U mna som si dovolil podliezt 5Hz v basovom pasme, dalej uz to nezvladal menic a okamzite sa prejavil vysledok na imuplse response. Po desiatkach testov a nastaveni targetu uz clovek len podla grafu impulse response priblizne vie ako to bude hrat Wink
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:04:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte dotaz, nemáte náhodou odsledované nároky na CPU pri prehrávaní JRiver s aplikáciou filtra v hi-res formátoch?

Tomtom: Ďakujem za vysvetlenie. Rozdiel v convolution pluginoch by teda nemal byť počuteľný (ak je všetko nastavené správne a vyslovene plugin nie je nejak zmršený - chybný), je tak?

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Par testov mam:

Filter length: 65536

Intel Atom N270 single core 1.6GHz

2.0/24/96 - 28%
2.0/24/192 - nestiha

Intel Atom N2600 dual core 1.6GHz

2.0/24/96 - 20%
2.0/24/192 - nestiha

Intel i3-2100 dual core 3.1GHz

2.0/24/96 - 02%
2.0/24/192 - 05%

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

nostro napísal:
Len tak pre predstavu par gafov z Audiolense (jedneho uzivatela z audiolense fora):

http://screencast.com/t/Uq9YuhaM2Glo
http://screencast.com/t/4FOv0AKsy
http://screencast.com/t/LjOVtxKegv
http://screencast.com/t/8joTvA5CmwGR


Ten priebeh z 2. obrázka označený ako "filtered" je reálny, meraný mikrofónom po aplikácii filtra na meraný priebeh z 1. obrázka?

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

nostro napísal:

Intel i3-2100 dual core 3.1GHz

2.0/24/96 - 02%
2.0/24/192 - 05%



Nie 20% a 50%?

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Namerany a filtrovany na 1/6 oktavy.
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 20:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

i3: 2% a 5%. Atom je strasne slabe cpu Wink
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 21:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Vsetky tieto software pouzivaju ako metodu filtrovania FIR - t.j. Finite impulze response - t.j. filter s konecnou odozvou. Nebudem tu teraz matematicky vysvetlovat ako to funguje. Popisem len ako sa to realizuje.

Kazdy takyto filter ma urcity pocet koeficientov tzv tapov ktorymi sa nasobi prechadzajuci wav. Konvolucny plugin akykolvek nasobi postupne vsetky vzorky jednotlivymi koeficientami. Jediny rozdiel medzi jednotlivymi filtrami a pluginmi je rozlisenie /pocet desatinnych miest/ koeficientov a prepoctu. Je uplne jedno ci sa ten filter vola wav alebo akokolvek inak. Nepoznam konvolucny plugin ktory by to neratal aspon s presnostou 32 bitov. Realne rozlisenie ziadneho skutocneho dacu nepresahuje 21 bitov - vsetko ostatne je utopene v sume. T.j. rozlisenie konvolucie s rezervou presahuje rozlisenie dacov. Problem s konvoluciou vo foobare bol pravdepodobne sposobeny zlym nastavenim gainu v plugine.


Viem si predstavit upravu frekvencnej charakteristiky tymto sposobom, ale uprava fazovej charakteristiky je pre mna zahadou. Mozem Vas poprosit o nejake "polopatisticke" vysvetlenie? Bez matematiky Wink

Suhlasim, 21 bitov je na hranici spickovych dacov. Ale ked si k tomu pripocitame dalsie mozne dsp spracovanie, niekto mozno bude chciet pouzit digitalne volume, resampling, atd., tak po vsetkych sw prepoctoch sa dostavame do moznej "straty". Alebo nie? Wink Tato otazka ma vzdy zaujimala... Nakoniec ale nakodit 64bitove sw spracovanie zvuku je v podstate to najjednoduchsie z hladiska komplexnosti sw audio playera.

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 22:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Problem s konvoluciou vo foobare bol pravdepodobne sposobeny zlym nastavenim gainu v plugine.


Tak sa ospravedlnujem, clipping pri pouziti convoleru odpadol, je treba zmenit defaultne nastavenie convoleru - odskrtnut "auto level adjust".

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist