Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hradište 2012
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 11:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Černoši v tunelu
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 13:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Nevím proč se snažíš udělat z noční fotky denní. Jako kdybys vzal fotku noční Prahy a snažil se ji zesvětlit... Jako vždy vytváříš činnost tam, kde je to nejméně potřeba.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 13:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi proto, že mezi noční a blbě exponovanou fotkou je rozdíl. V noci je obloha černá a bez umělého osvětlení by nebylo vidět vůbec nic.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 13:55:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďekuji za příjemnou akci. Ještě jsem snad nezažil, že by zůstával přebytek masa z grilu Thumbs up . Skvělá organizace.
Rozhodně zajímavý byl poslech v takto velké místnosti, byť spoře oděné. O to víc pak ve srovnání s poslechem venku. Musím velmi pochválit sestavu od BV audia, nikdy bych nevěřil, že se takový zvuk dá vytáhnout z bipolárů, zejména nový koncák PA300SSE se povedl. Pro mě byla jako koncák lepší Hypa A200, které vykreslila detailní texturu nástrojů (bylo poznat zejména na klasice), zatímco PA300SSE texturu slil.
Ohledně faux pas JBL se nedalo nicmoc dělat. Přijel jsem asi v 11:00, když už se delší dobu poslouchalo a byla rozjetá nálada, takže byly všichni naladěni na JBL jako referenci. Nezbylo mi pak nic jiného, než se na komentáře nad VMA-I akorát přiblble usmívat. Alespoň, že se to všechno v neděli při měření ukázalo. Možná poučení pro příště alespoň rámcově změřit bedny a akustiku, ať víme v čem posloucháme. Přikládám měření, všechna úplně obyčejná s mikrofonem 1m daleko od bedny v ose, bez odrazů (omezený frekvenční rozsah cca 500 Hz nahoru v bodech). JBL měřená na místě. VMA-II měřená také na místě, ale neuložil jsem si je - měření VMA I a II vytažená z archivu kontrolních výstupních měření (nemám doma 4 m strop takže jsou platná od vyšší frekvence).


Oba dva kusy JBL 240, před a po přepólování basáků. Horní dělička se mi vůbec nezdá, po přepólování zde vznikl pokles, ten 15" basák hraje v podstatě až někam do výšek, což není vůbec dobré. Více zde asi no comment, abych nebyl nařčen.


Domácí měření VMA-I MK II v dýze bubingo s bednou stojící na zemi - tzn místo 8 ms okna jenom asi 4 ms - měření je platné od vyšší frekvence.


Domácí měření VMA-II v dýze americký ořech s bednou stojící na zemi - tzn místo 8 ms okna jenom asi 4 ms - měření je platné od vyšší frekvence


Pro zajímavost JBL 4345, na které se nehrálo.


JBL 4345 impulsní odezva, zajímavý je ten o cca 3/4 ms časově posunutý výškáč (v horně). Dále v podstatě interference se "supervýškáčem".

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 14:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

-GG- tvoje meno sa mi spája s narodeninami mojej sestry Smile
opa ty si multitalent, takže ti nemusím hovoriť že každá fotka nesie v sebe informáciu o podmienkach expozície a až má fotoaparát nastavený čas a dátum, tak aj tie...


Uploaded with ImageShack.us
Máš pravdu, nie je to nočná fotka... nebolo ani osem a niektorí nevydržali ani 13 sekúnd bez pohnutia.
Ináč sa rád priučím od skúsenejšieho na ktorého rozhodne vyzeráš.


Naposledy upravil bubuxin dňa So september 08, 2012 14:17:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 14:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Černoši v tunelu

Tak ty se opravdu asi musíš nudit..........................

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 15:23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubuxin:
Rád poradím, to přece víš. Ve špatných světelných podmínkách je vhodné zvolit větší citlivost, fotit na ISO 100 expozicí 13 sekund není nejlepší nápad.
Za cenu ztráty atmosféry lze také použít blesk.
Nicméně, když už to takhle dopadne, ještě lze něco zachránit v editoru, což jsem zkusil a výsledek předvedl.
A nakonec lze nepovedenou fotku nechat v archivu, prezentovat černý flek, ze kterého není nic poznat, jaksi nemá smysl.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 15:34:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo - ISO 3200 a mozno by sa dostal na rozumny cas. Akurat by boli vsetci zasumeni . . . neries blbosti. Na rozumnu fotku by v tych podmienkach potreboval uplne iny fotak, ako ten, ktorym fotil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 15:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

S vyssim ISO rastie sum a ja nefotim zrkadlovkou. Foto je kompromisna a viac povie zucastnenim. Ostatni si ju mozu kludne upravit az dobiela. Ale to sme uz zase daleko od temy a sparame sa ako vzdy v nepodstatnych detailoch. Zatial si mi mohol spocitat baffle step na CLC1 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 15:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna napr. potesilo, ze na fotke vidim ziveho Slimaka a neubili ste ho tam za pomazane prispevky Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 15:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A preco by sme ho tam bili? So Slimakom sa dava do nosa trochu inak Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 16:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine, krapet si protiřečíš...co tedy předvedl koncák BV, osazený " pouhými bipoláry " ? Jak může bejt něco povedený a úžasný, když stejně už máš předem zafixováno, že to není vono, ale v rámci slušnosti to musíš pochválit...takováhle " slušnost " není slušností, nýbrž pokrytectvím a tudíž napíču.... nicméně jsi maně vystihl každoročního ducha, který mě osobně od účasti odrazuje...nekritická, předpojatá parta, která si předem definuje nějakou referenci, díky chlastu v ní pak setrvává a když je na chyby upozorníš, ještě jsi za blbce...sorry mládenci, mám vás rád, ale je to tak..jak správně píše PMA, takovýhle setkání není o nějakým porovnávání, ale o leštění něčího ega ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 17:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

A co když hlavním účelem Hradiště není provádět nějaké exaktní zkoumání a sestavovat žebříčky dokonalosti ?
Prostě se hoši sešli, popili, poslechli muziku a posbírali nějaké postřehy.
Nedělal bych z toho vědu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 18:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
nicméně jsi maně vystihl každoročního ducha, který mě osobně od účasti odrazuje...nekritická, předpojatá parta, která si předem definuje nějakou referenci, díky chlastu v ní pak setrvává a když je na chyby upozorníš, ještě jsi za blbce....

Tak už víme proč mistr nedorazil............

Pro mě bylo setkání přínosem, vždy si je co odnést a promítnout to do další práce.

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 23:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Slepá viera tu čiastočne bola cítiť, avšak to aj pri iných príležitostiach s iným hardwarom. Je to taký sk/cz/world hifistický folklór. S tým nič nenarobíme. Každý z nás si však mohol nájsť to svoje čo ho zaujíma a napríklad aj o tom je stretnutie na Hradišti s príležitosťou sa k týmto skúsenostiam dostať.

Ako vravíte ťažko v nálade a v takom počte vznášať jednoznačné výroky, pritom ešte sme každý z iného cesta s rôznymi skúsenosťami. Zato však za seba viem povedať, že BV vie čo je podstatné pre fajnú reprodukciu. Kto si za "kudrlinky" v reprodukcii chce priplatiť ešte stále rozumný peniaz siahne po A200-ke. Neviem však o tom, že by bolo v tejto kategórii niečo iné zaujímavejšie.

Inak na akcii sa pilo striedmejšie ako v predošlých rokoch a hralo sa tichšie o 3-6dB. Narušil nám to čiastočne Check čo rád prevetráva bedne;-), ale zato stále ešte v rozumnej miere. V podstate nám to ani nedovoľoval výkon prítomných zosilňovačov a citlivosť reprobední.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 02:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
..Kto si za "kudrlinky" v reprodukcii chce priplatiť ešte stále rozumný peniaz siahne po A200-ke..
Co jsi měl na mysli touto poznámkou ? Ještě větší detailnost přednesu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 07:03:32    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
"kudrlinky"


nejsou zrovna vhodný výraz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 07:22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

"Kudrlinky" a "detaily", bolo (podľa očakávaní..) počuť aj minulý rok, nakoniec to bolo čosi iné... Keby sa bol vtedy "vytiahol" osciloskop, ako teraz merací mikrofón, tak neviem aké by boli komentáre. Takže takéto hodnotenia, hlavne keď sa nejaký výsledok očakáva, ma nechávajú v kľude. Pri slepom teste koncov s meraniami ako PA300SSE a A200 by nikto nepoznal ani "prd", výsledok by bola čistá náhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 07:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
.. Keby sa bol vtedy "vytiahol" osciloskop, ako teraz merací mikrofón, tak neviem aké by boli komentáre.


Spekulace?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:03:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BV myslí nejspíše toto:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=151314#151314
viz Hradiště 2011 (narychlo poskládáný zesilovač který se ani nestihl před akcí přeměřit)

Tentokrát to byl koncový zesilovač A200, který je sice prototyp ale je přměřený a vyladěný tak jak má. viz měření zde: http://www.customworks.cz/amplifiers/a200/
Vnímání zvuku je subjektivní věc a tak má každý právo zhodnotit dle svého zvuk zesilovače.

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

2PMA
Žiadne špekulácie, myslím presne to, čo postol hcrevize. Niečo sa očakávalo a súčasne sa stala chyba, čo nie je nič neobvyklé, rovnako ako tento rok... A reakcia poslucháčov bola vtedy presne taká, že je tam viac mikrodetailov , priestoru a informácií. Keď som povedal, že je tam podľa mňa "niečo" , čo tam nepatrí, tak som bol skoro za blbca.. Asi po 10 minútach počúvania babaudio predsa len uznal, že asi niečo nie je v poriadku, pretože to bola jeho nahrávka, ktorú detailne poznal. Ostatní sa len spokojne usmievali a nič nehovorili..
Aj po teste v Rožňove sa hovorilo o detailoch a iskrivých výškach, a to už bol dosť extrémny prípad...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze co bolo vlastne podla vas teraz zle/ nespravne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:50:33    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: věděl jsem, o čem mluvíte.

Položím dotaz jinak:
1) máte jistotu, že v momentě testu přístroj osciloval?
2) co se týče letoška, máte reálný důkaz (kdokoliv), že by přístroj osciloval?

Pokud ne, tak je to, podle mě, jen v rovině spekulace. Příčin rozdílů ve zvuku může být 100+1 jedna dalších. Pokud jste jednu přesně označil, je potřeba důkaz, a test ve stavu osciluje/neosciluje.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:57:46    Predmet: Oscilace Odpovedať s citátom

Měl jsem konkrétní zkušenosti s oscilacemi >=250 MHz u prvních verzí Dispre 2-BJT. Pokud v předzesilovači nasadily oscilace, tak:

1) objevil se brum v repro
2) zhoršilo se podání prostoru - směr mono
3) zhoršilo se podání detailů

Rozhodně to nevedlo k větší detailnost reprodukce ani k lepšímu podání prostoru.

Platilo pro tento konkrétní předzesilovač a konkrétní problém.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 08:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Slepá viera = fandíme mosfeteom, jfetom, HEC... sme zvyknutí na niektoré stroje a ideové zapojenia, napr. aj DPA, JBL, fandíme miestnym značkám, kutilom domácim ... na druhej strane rozdiely boli počuť a myslím že to nebolo len slepou vierou. Veľa z nás nevie označiť čo je to správnejšie. A to zväčša kvôli nedostatku skúseností alebo neschopnosti sa sústrediť na drobnosti pre mnohých až nepodstatných drobností. Boli však aj jasne popísané rozdiely hoci len v nuanciách. Netopierom čo sa tu vyskytli a vyjadrili verím. Myslím si, že by vedeli jednoznačne určiť poradie podľa svojich preferencií a vkusu aj v tom slepom teste.

Chalani od CW/SPaudio za rok nabrali množstvo skúseností a predviedli čo dokážu alebo čo sa dá s MOS a HEC vyrobiť. Myslím že sa už neopakujú problémy z pred roka so zložitou štruktúrou esteticky rozťahanou. Pritom aj tie problémy boli odhalené pri detailnom porovnávaní v domácich podmienkach u babaudia.

Kudrlinky = mňa tieto rozdiely nechávajú chladným, považujem ich za málo podstatné a volil by som v tejto kategórii s rozumom. Ak by som nemal hlboko do vrecka a mohol si spraviť radosť, tak až potom by som pravdepodobne volil cestu podľa sympatii, nálady, v podstate iracionálne čisto so srdcom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 09:06:19    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Veľa z nás nevie označiť čo je to správnejšie..


Je to tak - a ani to snad není možné.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 09:27:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych tohle vše neřešil, protože jste testovali na DIGITÁLNÍM FORMÁTU a ten má k PŘIROZENOSTI daleko. V každým případě se jedná o špičkové přístroje, na kterých, byvše poslouchány samostatně, nenajdete chybu. Nejsou-li dodrženy objektivně stejné podmínky, jako je třeba stejný výkon, je srovnání neobjektívní a zavání silně tendenčností a velikostí klaky sympatizantů, neboť poronávání se jistě nedělo formou slepýho testu. Byl už jsem mockrát svědkem testů, kdy jsem sice slyšel rozdíl, ale nebyl jsem schopen říct, co je lepší a to jsem posluchač zkušený. Ale jedno dnes vím jistě, totiž že od jisté úrovně, není líbivost jen o zkreslení, protože lidský ucho už žádný zkreslení nevnímá. Co je ovšem toho příčinou, to bohužel nevím....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 09:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas, mám hodně podobný názor.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 11:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolte pár slov od kuchařské vařečky a grilovacích kleští. Vzhledem k mým prioritám na hradišti, které určovalo 5H: Hladový Hifista Has Hovno Hearing jsem poslouchal jen chvilinku a na půl ucha, a to, co jsem slyšel bylo potěšující a klobouk dolů. Jsme v kvalitativní kategorii, kde je to už o vkusu, kde to není o tom jestli toto je dobře, toto je špatně, ale o tom, jak si v posledních článcích celého řetězce (intepret, nástroj, sál, mikrofon - typ, umístění, mix, vkus zvukaře, médium, D/A konverze, zesilovač, bedny, poslechový prostor, uši a prostor mezi nimi u posluchače Wink ) chceme těch několik posledních oblastí "namodelovat" podle svého vkusu. To není o tom, že by tu někdo adoroval slyšitelně zkreslující mr..y s naleštěnými paneli & kabeli s desetitisícovými cenovkami v eurách. Všechny zúčastněné výrobky jsou racionálně a technicky dotažené záležitosti, žádná hifikosmonautika. Je to setkání lidí z hifi.slovanet fóra, ne z highendforum.

Dva dny před Hradištěm jsem natáčel v kostole barokní hudbu a s kolegou jsme při té příležitosti zkoušeli porovnání mikrofonů Schoeps a DPA (Bruel & Kjaer) na zpěváky/čky. Obojí je top industry standard pro nahrávky klasiky, obojí je na straně přesného záznamu zvukového zdroje, přesto jsou mezi Schoeps a DPA slyšitelné rozdíly, ve výsledku daleko větší než mezi tím, co se z "konce reprodukčního řetězce" porovnávalo na Hradišti. Takže si uvařte kávičku a dejte se do klidu, pokud jde o to, co má být správně...

Sumárum: myslím, že pozvaných bylo dost, kteří měli možnost předvést své produkty. Pokud nechtěli a dělali Zagorku, nemohli nebo se jen báli, jak by dopadli, je to jen jejich rozhodnutí.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne september 09, 2012 13:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Martine, krapet si protiřečíš...co tedy předvedl koncák BV, osazený " pouhými bipoláry " ? Jak může bejt něco povedený a úžasný, když stejně už máš předem zafixováno, že to není vono, ale v rámci slušnosti to musíš pochválit...takováhle " slušnost " není slušností, nýbrž pokrytectvím a tudíž napíču.... nicméně jsi maně vystihl každoročního ducha, který mě osobně od účasti odrazuje...nekritická, předpojatá parta, která si předem definuje nějakou referenci, díky chlastu v ní pak setrvává a když je na chyby upozorníš, ještě jsi za blbce...sorry mládenci, mám vás rád, ale je to tak..jak správně píše PMA, takovýhle setkání není o nějakým porovnávání, ale o leštění něčího ega ...

Promiň, ale nic nezaobaluju. Znám původní PA300SE a ta se mi vůbec ale vůbec nelíbila. Zvukově byla horší oproti DPA 330 MK IV SE a oproti PMA PA4. Původní PA300SE jsem popisoval jako ostřejší. Nová PA300SSE se dost podstatně zjemnila, zklidnila a to tak, že je podle mě lepší oproti tebou upravené a mnou vlastněné DPA 330 MK IV SSE. Při normální hudbě je rozdíl PA300SSE oproti SPaudio A200 dost malý až zanedbatelný. Při klasice, konkrétně jsem pouštěl Tchaikovsky:Hopak from Mazeppa, The Minnesota Orchestra, 176kHz, 24 bit (díky Velky Bobo), jsou na A200 jasně slyšet detaily tahů smyčců a jsou prokreslenější trubky (rozuměj že ten nástroj má větší a uvěřitelnější prostor), kdežto PA300SSE nemá tyto detaily tak výrazné - proto říkám, že zde působí trochu slitě.
Nejdříve se hrálo na sestavě s CDčkem, kde se přepínaly koncáky CW Hypa A170, SPaudio A200 a DPA330 MK IV SSE. Pak přivezl BV svoji sestavu včetně HTPC, klávesnice, myši, monitoru a racku, takže se hrálo z HTPC přes preamp BV PRE1 symetricky do koncáků PA300SSE nebo SPaudio A200. Na CW Hypa A170 ani DPA 330 MK IV SSE není symetrika, takže se na HTPC nezkoušely. Rozdíl DPA 330 MK IV SSE vztaženo přes SPaudio A200 na PA300SSE je ale dost velký na to, abych ho posoudil. Zda je lepší PA300SSE nebo CW Hypa A170 nevím, jsou si dost blízko a neslyšel jsem je na stejné sestavě.
Mám-li srovnat koncáky od nejhoršího po nejlepší, jak jsem to slyšel já, tak: DPA 330 MK IV SSE, CW Hypa A170//BV PA300SSE nebo chcete-li BV PA300SSE//CW Hypa A170, SPaudio A200. Tečka.

Pokud má někdo nějaké připomínky, mohl se zůčastnit a ukázat nám, jak se dělá porovnání se zavázanýma očima. Konkrétně tobě, kazzateli, jsem nabízel, že tě odvezu. Na další srovnání u mě rád dovezu i tvůj gramofon nebo pásek.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist