Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nákup Hi-Fi z druhé ruky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1332
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 07:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase na druhú stranu keby rovno napísal že sprostredkuje kúpu elektroniky zo zahraničia za nejakú dopredu dohodnutú odmenu, tak by to bolo férovejšie a pokial by si takto urobil dobré meno tak by možno zarobil viac ako takto pokútne. Ale neviem či by to rozdýchal náš milovaný premiér, lebo to by už mohlo zaváňať neodvádzaním daní. Twisted Evil Teda aspoň ja osobne by som asi priplatil zopár eur takémuto človeku (spolahlivému a overenému), ako sa dohadovať z nejakým maďarom, prípadne riešiť nejaký ebay. Ale k tomu asi nedôjde, lebo nie som ochotný kupovať niečo bez odskúšania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale akú váhu majú tie jeho kvetnaté reči o stave elektroniky, ktorú naživo nevidel? A čo V prípade ak kupca ktorý mu dopredu poslal peniaze a tovar ktorý potom dostal nebude v takom vizuálnom a hlavne technickom stave ako bol opisovaný ? Sad
Myslíte že mu ho potom vezme naspäť a peniaze mu vráti? Silne pochybujem.
Skôr by som povedal že je pravdepodobné žekupca ľahko môže dopadnúť ako sa píše tu: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=1509&start=40


Naposledy upravil Homer Simpson dňa Ut marec 26, 2013 10:20:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na slovensku ale aj inde je vela podvoníkov a nie len v elektronike. Nikdo nikoho nenútí od nich kupovat veci. Ked sa mne človek nezdá tak jednoducho sním neuzavrem obchod a hotovo,nech predáva čo len chce!

Vela ludí to rieší tak,že tovar čo chce ,tak radšej kúpí z ebay,ale aj tam sú len priekupnící ako na slovensku. Ešte niečo dodám,dneska ked kupuje človek novú elektroniku cez tie blbé eshopy kde ani nevedia čo predávajú ,niekedy je aj tam problém niečo vyreklamovat!

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zo zákona môžeš tovar zakúpený v internetovom obchode s ktorým nie si spokojný do 10 dní vrátiť. Bez udania dôvodov a nemusí mu byť nič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:35:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zákon je jedna vec,ako to vyrieší to ten eshop je druhá vec! Podla skúseností ja viem ,že niekedy to neni také jednoduché ! Tiež som mal zopár eshopov,poznám zákony.

Mame na vianoce sme objednaly telku samsung 32ku HD,po 3mesiacoch odišiel obraz,telka fungovala,len obraz nebol,poslal som tam naspat na reklamáciu. Tá firma je Talkive.sk ,majú minimálne na stránku 5 tel.čísiel ale na reklamačné oddelenie len email. Telka bola u nich 40dní dokopy,podla zákona majú na to 30 dní -vyriešit reklamáciu. Stále som im písal emaily,aby už niečo spravily,žiadna komunikácia. Nakoniec som im začal vyhrážat zo SOI ,tak mi slúbily 40eur v hotovosti ak ešte počkám týžden.Stým som nesúhlasil,chcel som bud druhý tovar alebo peniaze. Nakoniec mi vrátili peniaze aj to takou formou ,že na účet a prevod im trval 20dní.

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1482
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Homer Simpson napísal:
Zo zákona môžeš tovar zakúpený v internetovom obchode s ktorým nie si spokojný do 10 dní vrátiť. Bez udania dôvodov a nemusí mu byť nič.

U nas 7 v cesku 14
Zakom 108/2000 Z.z. par. 12 odsek 1 Odstupenie od zmluvy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

gsmservice3 ale nakoniec Ti peniaze vrátili.
Myslíž že by to spravil priekupník, keby si mu zavolal po troch mesiacoch používania tovaru?
Treba si dávať bacha aj na NET obchody, trerba pri kúpe u nich pozrieť hodnotenia zákaznikov, a ich spokojnosť či nespokojnosť s e- shopom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1482
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 10:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenze podla vyssie zmieneneho zakona je 7 dni moznost tovar vratit a do 15 dni by mali byt vynalozene prostriedky sp5t.
Neviem ako inde a ci je to aj v pripade eshop no svagor zijuci v nemecku nemal nikdy problem daco reklamovat a nik sa neobtazoval ho nechat cakat nakolko mu hned vratili peniaze.
To z ineho sudka je Baťa tam su na reklamecie tazky machri. Preto radim tejto znacke sa vyhnut. To len na okraj... A pre zaujimavost..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 15:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne som natrafil na ebay-i aj na veľmi seriózneho predajcu, keď mi došiel kotúčák s prasknutou drevevenou krabicou (ReVox A77) a po zaslaní fotiek mi poslal inú napriek tomu, že balík nebol zničený z jeho viny.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1482
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 15:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano to sa stava ak je predajca nadsenec... Ci nebolo to tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist