Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pro-Ject 20th Anniversary - lampový předzesilovač

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 12:57:44    Predmet: Pro-Ject 20th Anniversary - lampový předzesilovač Odpovedať s citátom

Jak jsem avizoval v jiném tématu, měl jsem možnost dlouhodobě otestovat i lampový předzesilovač Pro-Ject 20th Anniversary. Pár lampáčů jsem už slyšel, ale tento je jiný a myslím, že stojí za zmínku.

Má charakterově odlišný zvuk, než jsem zvyklý, hodně temný, ale příjemný, uchu lahodící. Nemá takový detail jako DISPRE/HYPA, hodně zvuků na pozadí je "lost in translation". Ale jako celek se to dobře poslouchá. Proti mému DispreBJT - balzám na nervy, hlavně při dlouhodobém poslechu. Celkově má svůj charakter, ale velice milý, přirozený. Pokud chci prostě jen tak poslouchat a neanalyzovat, muzika na tom baví.

V této souvislosti jsem vzpomněl na Kazzatelovu poznámku o „obnažené přirozenosti“. Mě zde přijde příhodné přirovnání k „polozahalené kráse“ Ten milosrdný závoj zakryje lehké nedokonalosti, ale o to více dá vyniknout celkovému půvabu Very Happy. Ano, jsou i dokonale krásné nahrávky, které nic takového nepotřebuji, pro ty jsou vhodnější jiné zesilovače.

Už docela chápu lidi, kteří se vykašlou na neustálý hifi kolotoč, koupí něco takového a prostě u toho nepřemýšlí, jen poslouchají muziku. Nevím, zda bych lampy podobně toleroval i v koncovém zesilovači (já hrozně nerad nekontrolované dunivé basy), ale zde tónují příjemně.

Pro-Ject 20th Anniversary má výbornou kvalitu zpracováním a vnitřního provedení. Karel2 je puntičkář, ale zde neměl výhrady, možná něco napíše sám. Každopádně jednoduchý, čistý design se nám oběma moc líbil. Výbava – 6x vstup, tape out, regulovaný výstup (modrý Alps) - vše RCA, bolavá kolena ocení i dálkové ovládání …

Předzesilovač hodně hřeje, naštěstí má dostatečnou perforaci krytu tam, kde je jí nejvíce potřeba. Jen je třeba umožnit volný odvod tepla do prostoru, nic pro zarovnání mezi ostatní komponenty. Tenhle konkrétní kus je zcela nový, pod dvou týdnech hraní mi přijde ještě lepší, ale bez přímého porovnání to může být jen sugesce a návyk na jiný zvuk.

Mmch., napadla mě taková šílenost. Velká část ceny předzesilovače je železo - krabice, přepínání vstupů, panel, trafo, Alps. Jak toto, tak např. DispreJFet/HYPA300 jsou vcelku malé DPS. Materiálový náklad na výrobu by zas tak velký nebyl, krabice klasický formát 1U/ 2U, šířka 44 cm. Kdyby se povedlo dát na jednu společnou DPS oba preampy a následně využít pro oba ten zbytek, byl by na světě hifistův sen - dva charakterově různé preampy v jednom. Už pro ten pocit a možnost různých pokusů by se to dost lidí mohlo zajímat a motivovat ke koupi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 13:19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě pár fotek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 13:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky by jsi sem mohl dat celkovy pohled na streva, jak sviti 6N6P je celkem znamo Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20468

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 13:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

K lampám se, bez znalosti obvodu, parametrů a měření trochu obtížně vyjadřuje. Je totiž možné se pohybovat v nesmírně širokém rozpětí parametrů. U lamp v SE zapojení se už snadno dostaneme nad hranici rozeznání harmonického zkreslení sluchem i nad zkreslení reproduktoru. Potom má lampový přístroj svůj silný "témbr".

Na druhou stranu, lze (u preampu) na bázi lamp docílit zkreslení kolem 0,01%, nebo i méně, výhradně 2. a 3. harmonickou. To je jak pod hranicí rozpoznatelnosti uchem, tak pod zkreslením reproduktoru. Potom ale (na základě mých zkušeností), nedochází k žádné ztrátě detailů, ani k "závoji" na signálu. Nelze potom hovořit o "příjemnosti" zvuku, spíše o přirozenosti.

Ta "příjemnost" může po několika týdnech začít lézt na nervy.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 15:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten "závoj" je jen básnická licence.
Mám tím na mysli právě Kazzatelem zmiňovanou přirozenost a nenásilnost zvuku.
Mám ho doma 2 týdnu a věru nerad ho budu vracet!
Místo lezení na nervy se mi líbí čím dál víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St september 12, 2012 23:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Mám ho doma 2 týdny a věru nerad ho budu vracet!
Místo lezení na nervy se mi líbí čím dál víc.

Je vidět Křečku, že se pomalu dostáváš do let, kdy začínáš oceňovat jemnost tónů elektronek, či J-fetů. Ještě loni nesmělo přes práh Tvého domu cokoliv, co nemělo zvuk cirkulárky Very Happy

Kdo je autorem návrhu Pro-Ject 20th Anniversary nevíme, ale myslíme si, že je zde častým přispěvovatelem. Provedení bylo velmi kompaktní (logicky, vzhledem k rozměrům škatule), perfektní návrh a velmi čistě a precizně uděláno. Radost pohledět. Pohled na vedle stojící a odkrytý HQQF byl naprosto žalostný.
Hodnocení od Křečka skvěle napsáno, k tomu není co dodat. Pro-Ject 20th Anniversary je skutečně vynikající elektronkový předzesilovač, včetně provedení a komfortu obsluhy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: Pi september 21, 2012 07:34:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček, pěkný testík, pěkně napsáno. Thumb up
Které konce se ohřály za zmíněným preampem?

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: So september 22, 2012 10:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček.
Díky za zajímavé povídání,rozhodně pokračuj a bu´d nezávislý,je vidět že máš nadhled a že to máš jako zábavu a hračku a tak si myslím by to mělo i být.

Good job
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po september 24, 2012 10:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel2 napísal:
...Ještě loni nesmělo přes práh Tvého domu cokoliv, co nemělo zvuk cirkulárky...

Stárnu, měknu Very Happy .

Lampový Pro-ject se poslouchal pouze na mém ala DPA 380.

Daní za nezávislost je omezené množství strojů, které mi projdou poslechovkou.
Málokdo poskytne vlastní výrobek do testu, nad jehož mediálním výstupem nemá kontrolu.
Výrobcům jde pochopitelně o chleba, hrdí majitelé si neradi nechávají krást své hračky a iluze.

Znám to od sebe - dokud Křeček neporovnal napřímo více preampů, byl spokojeným vlastníkem D-BJT Very Happy.
Proto naprosto chápu lidi, kteří chtějí vystoupit z kolotoče změn apartury a začnou poslouchat jen hudbu.
A popravdě - od určité kvalitativní úrovně jsou ty rozdíly menší, než se obecně traduje, mnohem větší vliv má akustika a kvalita nahrávek.
Stačí se podívat, jaké složitosti vymýšlíme, abychom ve slepém testu vůbec něco rozlišili.
Popř. jak se snažíme, radši se jim vyhnout Cool.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist