Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hnutí za soustředěný poslech hudby

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So september 22, 2012 16:27:38    Predmet: Hnutí za soustředěný poslech hudby Odpovedať s citátom

Většinou diskutujeme o technické (ne)kvalitě nahrávek, reprodukce a akustiky, případně "umělecké hodnotě" hudby. Existuje ale taky něco jako "(ne)kvalita samotného poslechu" - posloucháme nesoustředěně, pouštíme si hudbu jen jako kulisu při jiné činnosti, nebo nám jí pouští někdo jiný proti naší vůli a nemáme to šanci ovlivnit (ve veřejném prostoru - "na Matějské pouti" a podobně):
http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=757723
http://slowlisteningmovement.blogspot.com/

S politováním si musím přiznat, že i já sám mám dost často problém se soustředit jen a pouze na hudbu tak, aby mozek současně "nešrotoval" o něčem jiném. Přitom v mládí jsem takové problémy neměl. Asi už se na mě taky podepsala multimediální doba středně prašivá a vyrobila mi v palici nějakou poruchu soustředění. Vyloučit ze života rozhlasové a televizní vysílání zjevně nestačí ... Sad

Jak jste na tom vy ostatní?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So september 22, 2012 17:01:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si chcem nieco naozaj pozorne vypocut, tak si vzdy cas najdem...aj ked niekedy to vypocutie musim posunut aj o niekolko dni...ale cakat sa oplati. Cool
A aby ma nic nerusilo, tak si to pustim primerane nahlas...alebo pouzijem uzavrete sluchadla. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So september 22, 2012 20:24:36    Predmet: Re: Hnutí za soustředěný poslech hudby Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist