Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BVaudio PRE1 diskrétny verzus PRE1 feťák operák
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 14:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně jako jste hned po zveřejnění výsledků napsal:

"Klobouk dolů před těmi, kdo naslepo správně 3x identifikovali. Myslím to vážně.
Potrvrzuje to, že máme různé preference a schopnosti slyšet a přiřadit rozdíly jsou u každého z nás velmi různé, pak se není co divit nedohodám na fórech."
Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 15:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Účelem (pořadatele) bylo ukázat, že stejně nikdo nic nepozná. K tomu se zvolí "vědecká" metoda testu a statistika. Slouží to k tomu, aby se ukázalo, že je to jedno, co se použije a že v podstatě stačí NE5532. Všechno navíc je zbytečné a jen tahání peněz z kapes zákazníků Very Happy.


Všetci zúčastnení, vrátane mňa, rozhodne nešli na test s týmto očakávaním, ktoré ste napísal (aj keď ste to myslel na usporiadateľa). Na to nás bola príliš veľká skupina ľudí s rôznymi povahami a skúsenosťami s posluchom.

BV nikoho nijak neovplyňoval a čo si myslel on, je jeho vec, myslenie nie je trestné a jeho myslenie nijak test neovplyvnilo a ani nemohlo ovplyvniť.

Tento test a j iné testy o ktorých som tu na fóre už neraz písal Váš názor vyvrátili. Neberiem to tragicky, názory môžu byť rôzne. Problematickú vidím len akceptáciu rôznych názorov medzi ľuďmi.
Nemám problém s akýmkoľvek názorom, skúste nemať problém aj Vy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 15:12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma moduly do PRE1 s operákmi ADA. Tak uvidíme, keď to vypočujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 17:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Oproti diskret verzii majú ADA väčší objem basov (pri rovnakej hlasitosti ma viac "kopú" do brucha), ale menší pravoľavý priestor, trocha sa stiahne viac medzi repráky, výšky sú trocha zrnitejšie než pri diskret verzii, Diana Krall šušle viac ako obyčajne Smile a činely sú kvôli spomínanému zrnu menej realistickejšie ako pri diskret verzii.
Diskret má viac "luftu" a prirodzenejší prejav, pri ADA by pravdepodobne u mňa pri dlhodobom posluchu hrozila únava.

Takto to vidím teraz, uvidíme o týždeň Smile

Porovnanie ADA OZ a JFet OZ som zatiaľ nerobil. Testované na SACD plackách Diana Krall a Linn Selektion.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 20:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimáku, jsi tady všeobecně branej za odborníka, tak se taky nauč odborný výrazy, mě už z toho tvýho zrnitýho luftu stojej i chlupy na zádech....
Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 20:45:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to hodně o šumovém pozadí, do čehož patří i zbytky z napájení a rušivé signály všeho druhu. To zásadně ovlivňuje vnímání a rozlišení detailů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 20:55:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt smola, odborníkom som (možno) v inej oblasti Wink

Hifi je koníček, takže som čistý amatér, za odborníka ma ťažko považovať. Ale aby sa nepovedalo a aby sa odstáli chlupy na zádech, tak :

luft = otvorený, neagresívny a pritom detailný prejav na stredoch a výškach.
zrno = nečisté hlavne výšky, vnímam to ako nejaké pozadie, počuť to na čineloch, skrátka sa tam sype piesok Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 21:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt asi by bolo treba spisat "desatoro" pre hifistu....
Mozno sa raz na to dakto podujme Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 22:17:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno toto: http://www.stereophile.com/reference/50/

Bol by záujem o niečo takéto, ale určite skromnejšie, v českom/slovenskom jazyku? Napríklad i so zvukovými ukážkami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 22:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo pan Holt byl chytrý pán.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 23:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No a ak to ten "pan" H(h)olt da dohromady tak mu dakto zlozi hold Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 23:43:56    Predmet: Odpovedať s citátom

On už ale není mezi námi ....
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 18, 2012 07:25:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som bol mimo, a nestačím sa diviť..
citácia:
No, vidím to jinak, od počátku.

Účelem (pořadatele) bylo ukázat, že stejně nikdo nic nepozná. K tomu se zvolí "vědecká" metoda testu a statistika. Slouží to k tomu, aby se ukázalo, že je to jedno, co se použije a že v podstatě stačí NE5532. Všechno navíc je zbytečné a jen tahání peněz z kapes zákazníků Very Happy.

To ale nic nezmění na tom, že bude dále existovat nemalá skupina lidí, která bude testovat jinak, než naslepo u jednoho z výrobců v oboru audio.

Toto je taký "účelový blábol", že až..
Nemohlo byť účelom nič dokázať, ak ste si nevšimol, boli tam poslucháči, tí počúvali, nie ja, ich pocity rozhodli o nejakom (pre vás "nestráviteľnom") výsledku. Účelom bol overiť, či rozdiely , ktoré poslucháči pociťovali, dokážu opakovane priradiť (identifikovať) , či sú bezpečne počuteľné... Toto bolo účelom testu, od začiatku, len vy pán Macura v tom vidíte niečo iné. Kontrola (test) rozlíšenia zvuku ušami na skupine dobrovoľníkov, v rôznom veku, je rozhodne objektívnejšia ako posluch s vizuálnym rozlíšením doma, kde sám výrobca hodnotí vlastný prístroj a cudzí výrobok. To je skutočne vrchol objektívnosti..A aby počul rozdiely vo zvuku, musí počúvať 10-14 dní a vidieť čo počúva.. A potom "mudrovať" nad niečím, čo zjavne na 99,9% nepočuje, len si to želá v záujme "trvale udržateľného rozvoja"...Ak je toto "vedecká" metóda...
To, že sa to testovalo "niekde" je len o tom, kto je ochotný sa na taký test podujať a dať tam vlastné modifikácie jedného výrobku a kto je ochotný sa zúčastniť a ísť s kožou na trh, nielen mudrovať. Možno ste si všimol, že ja sám som na zvuku nič nehodnotil,a nikdy som ja sám taký "test", ako preferujete vy neabsolvoval, pretože mám nejaké zásady a snahu byť objektívny a nepreceňujem vlastné pocity. To je taký drobný rozdiel proti vašim "vedeckým" testom.
Zjavne vás trápi, že existujú aj ľudia, ktorí rozmýšľajú inak, ako sa Vám páči a vyhovuje. Ale ľudia nie sú stádo, majú vlastnú hlavu a uši, takže čo je zbytočné, a čo je "jen tahání peněz z kapes zákazníků " nechávam na rozdiel od vás na posúdení poslucháčom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 20:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BVa + PMA

Každý má na svůj názor právo.

Jen mě rozčiluje, že si z mnoha názorů hifi-posluchačů-laiků ( i něco skoroodborníků) děláte v lepším případě srandu.

Pokud jsou to neodborné názory a pouze subjektivní dojmy, bylo by to fain.

Ovšem jak má takový hifista laik (i skoroodborník) koukat na vaše vlastní rozepře, kde se poslední dobou neshodnete skoro v ničem.

Buď tedy opravdu jeden z vás nemluví (úmyslně) pravdu, nebo je v tom hifistickým světě opravdu dost neznámého (lépe řečeno tolik proměnných a neví se přesně co vše na výsledku má jaký vliv), že je to vlastně jedno a výsledkem nadále zůstává....

.....že každý si tu svoji konečnou zvukovou pravdu vybere tak, když ho to nejmíň sere. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 21:17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Potřebuješ se něčeho chytit? Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 22:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Potřebuješ se něčeho chytit? Very Happy


Obávám se, že všichni do jednoho, co tu utrácíme čas plkáním na internetovém fóru, se potřebujeme něčeho chytit. Sad

Ano, je to docela trefná diagnóza. Exclamation

A správná diagnóza je důležitý krok k úspěšné léčbě. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 23:02:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ne.

Ale mnoho jiných na to kouká jako puk a nevěří svým očím, že dva z několika nej v tom hifisvětě si nenotují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 23:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Je nutné si uvědomit, že jsme tu v ústavu zcela dobrovolně a že se tu máme jak na zámku Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 23:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokora by neuškodila. Ale tak je to momentálně všude okolo nás, tak asi toto forum nemůže být výjimka. Ale občas je to lidsky hodně smutné čtení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 23:29:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ja si naopak myslim, ze to zase az tak neprehledne neni. Docela dobre v tom jde cist; zase tak skryta ta skutecnost mezi temi radky neni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ut november 20, 2012 00:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

lepší názory a vášně, než mlha a ticho.
tj. hifi zdar!

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut november 20, 2012 08:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
No, ja si naopak myslim, ze to zase az tak neprehledne neni. Docela dobre v tom jde cist; zase tak skryta ta skutecnost mezi temi radky neni.

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut november 20, 2012 11:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jen mě rozčiluje, že si z mnoha názorů hifi-posluchačů-laiků ( i něco skoroodborníků) děláte v lepším případě srandu.

2 boxer
To nevidíš, kto si robí srandu? Ja nie som ten "srandista", kto stále volá po posluchovom teste, ale musí vedieť a vidieť čo hrá , samozrejme potom všetko bezpečne pozná a odhalí "sluchom" všetky "nemerateľné" skreslenia, aj niekde v rozsahu krátkych vĺn a vyššie. A pritom súčasne tvrdí, že výsledky realistického posluchového test (identifikácia len ušami) nič nehovoria, že "skúsení poslucháči" testujú predsa inak.
Mimochodom, tie tri preampy sú stále k dipozícii, takže kto si chce sám pre seba overiť, kto "sranduje", má stále možnosť .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: St november 21, 2012 15:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si jen poznamenat pro nezúčastněné, že ty "obrovské rozdíly" mezi jednotlivými preampy, co zde byly popisovány, se pohybují na úrovni výměny jednoho komponentního propojovacího kablíku. To jen pro představu.
Jinak kdo chce skutečně slyšet nějaké "podstatnější" rozdíly, nechť vyrazí do Trnavy se svými předrahými miláčky (tím nemyslím manželky Very Happy ) a postaví je vedle kteréhokoliv ze zmiňovaných preampů. Určitě nějaké ty rozdíly uslyšíte a někteří se i možná nebudete stačit divit.

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po november 26, 2012 17:46:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Druhy den pocuvam PRE1 s JFET OPA1641, ktore som preferoval pri porovnavani v Trnave. Slimak mi (ako velkemu elektro antitalentu) ochotne ukazal, ako sa moduly prehadzuju. Teraz mozem menit podla nalady JFET OPA1641 a diskretne moduly. Predo-zadny priestor podla mna lepsi, nastroje viac oddelene (o co mi hlavne slo). Je to viac posadene nizsie, ale pritom nemam pocit nedostatku vysok (Slimakovi sa vysky na OPA1641 nepacia).

Uvidim casom, ci ma na tom cosi nezasne stvat, ale zatial sa mi to javi, ako zmena spravnym smerom. Vcera som pocuval to, co v Trnave, dnes "zjizdim" Jarreho, Jesse Cook a take vselico . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sakytu
Hifista


Založený: 05 január 2014
Príspevky: 175
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2016 23:54:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska mi došiel PRE1 z druhej ruky, ale vysmiaty som jak lečo. Nechce sa mi veriť aký je rozdiel hrať bez preampu(regulácia hlasitosti v PC) a toto....
Guitar Drums Sing Guitar Applause
Šum v bedniach bez signálu sa úplne ale úplne stratil, teraz si to môžem ozaj púšťať...
Síce ešte kapela nedorazila ale Ďakujem za tento výmysel Thumb up
Kapela dúfam dorazí s DAČinom.

By the way nedá sa upgradovať firmware aby pri prechode do stendbáj ten displej zhasol úplne?

_________________
BVA PRE1, PA300SSE, VMA I-SL, CW DAC1 cez USB, DIY Sommer Cable MAGELLAN SPK240
ESI Juli@, Beyerdynamic DT880PRO
Measurement tools: Begringer ECM8000, Tube Ultragain MIC200
ex. B&W DM605 S2, kopia Quadraxu, CA Azur 740A + 740C, NAD 356BEE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 01:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

sakytu. tak si sa dockal:-) gratulujem, uzivaj si a objavuj co bolo v tvojej hudbe skryte, urcite bude co.
preco ti vadi ten stand by ze zostava slabo dispaly svietit? mne sa to naopak paci a mal som to takto asi 5 rokov a nicomu to nevadilo ani mojmu oku ani display-uSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 08:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakytu, takže už nie je nutné investovať do DAC-u s reguláciou hlasitosti. Po tom nadšenom opise PRE1 už aj ja končím s úvahami a prikláňam sa k riešeniu s predzosilňovačom. Už len sa musím rozhodnúť či Hypu alebo BV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 13:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

V dnešní době není žádný důvod rozdělovat DAC a preamp do dvou různých komponentů. Má to to jen nevýhody. K čemu preamp s pěti analogovými vstupy, když 90% lidí žádný analogový zdroj signálu nepoužívá.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 14:00:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si to, jednak všichni, co se tu scházíme, představujeme méně než 1% z těch, co něco poslouchají (a i pro to minimum mají nemainstreamová řešení význam) a za druhé lze rozdělením přístrojů pořád snížit hladinu rušení v preampu a zkonstruovat jej jako účinný filtr před výkonový zesilovač. Komu vyhovuje mainstream, tak může fórum hodit za hlavu a pořídit si superkombajn nebo receiver, chápu, že 99% lidí to bude vyhovovat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 13 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist