Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

The Cranberries - Incheba, Bratislava

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So október 13, 2012 22:46:00    Predmet: The Cranberries - Incheba, Bratislava Odpovedať s citátom

Koncert po preložení z pôvodného júnového termínu ako súčasť šnúry k novému albumu Roses (po 10 rokoch).

Predkapela Katka Knechtová - podľa mňa OK, dalo sa...

Zvuk v Inchebe bol hrozný (státie hneď za VIP státím).
Zahrali všetky veľké hity aj zopár menej známych vecí (aj zo sólovej produkcie Dolores) a aj veci z nového albumu. Dolores sa pár krát aj prihovorila niekoľkými vetami, ale jej angličtina, hmm, rozumel som každé tretie slovo a zrejme podobne aj ostatní, takže reakcií z publika sa veľmi nedočkala...
Atmosféra v pohode, plný sál, nadšenie publika tak 7 z 10

Kto by mal chuť, na blízku budú ešte

14. októbra vo Varšave
29. novembra vo Viedni
30. novembra v Prahe

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 06:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zúfalosť zvuku v Inchebe zarazila aj mňa, bol som tam ale prvý krát, takže som si nebol istý, či je to bieda všade, alebo mám len smolu na miesto. Hlavne sykavky a všetky vyššie zložky tam zneli príšerne, ako keď vzniká v prázdnej miestnosti stojaté vlnenie. To biele rebrované obloženie stropu je tam zrejme len čisto estetické, z nejakého hladkého, odrazivého materiálu á la hliníkové lamely. Holt, štadióny a kongresové centrá asi nejdú s dobrou akustikou moc dohromady. Skvelé by bolo zažiť Cranberries niekde v menšom klube...

Ale výkon obnoveného bandu bol solídny, atmosféra autentická a najmä po K. Knechtovej to bola aj hudobne dosť úľava. To, čo oná slečna dnes robí je podľa mňa už čistý nestráviteľný rádiový pop-rock. Ešte pred 10 rokmi, keď začínala Peha som mal dojem, že má "našlápnuté" aj na perspektívnejšie alt-rockové veci.

Možno bolo inak celkom šťastie, že sme boli len 6. zastávka. Ku koncu 32 koncertovej šnúry v priebehu 2 mesiacov to už podľa mňa budú z duše nenávidieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 11:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
...Hlavne sykavky a všetky vyššie zložky tam zneli príšerne...


Tak tak a pri tých najdynamickejších pasážach to už bola ako jedna veľká dunivá guľa z blata, fakt dosť zlé...

Čo sa týka šnúry, súhlasím. Tým, že to bolo ešte relatívne na začiatku boli zrejmé aj malé nedorozumenia, nezohratosť pri niektorých nástupoch a ukončeniach, ale to beriem skôr ako plus, keď to v originále má človek napočúvané, tak každá odchýlka od albumovky je vítaná zmena na každom koncerte (teda aspoň pre mňa)...

Ku Knechtovej tiež v podstate súhlas, ale oproti takej Smatanovej to je ešte stále trošku inde Wink

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 11:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
každá odchýlka od albumovky je vítaná zmena
O tom podla mna koncerty su.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist