Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

High End Slovakia - fotky a názory
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 12:59:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že výrobce není ochoten na počkání prozradit použité měniče nebo schéma výhybky, podle mě nelze brát (ale ani vyloučit) jako to, že před zákazníky tají použití komponent, které cenově/kvalitativně neodpovídají finální ceně/kategorii výrobku. Může to být i ochrana proti plagiátorství.

Když to srovnám třeba s automobilovým průmyslem, tak tam taky nebývá úplně jednoduché zjistit, jaké je v konkrétním voze použité třeba vstřikovací čerpadlo - už jenom proto, že tam může být každý "výrobní týden" zcela jiné, a často je třeba italský vůz složený z více německých dílů, než vůz německý.


Odmítání zveřejnit/zpřístupnit alespoň základní měření už ale trochu podezřelé je. Dá se z toho usuzovat, že se jedná o "líbivě malující" komponenty. Je fakt, že zákazníci "sluchaři" na měření nedají - což je naprosto v pořádku - mají plné právo koupit si to, co lahodí jejich uším - a já toto konstatování nemyslím hanlivě ani trošku. Prostě to tak je.

Takže by zveřejnění pravděpodobně "špatných" měření způsobilo jen to, že by se snesla vlna kritiky ze strany těch lidí, kteří by si takové přístroje nekoupili tak jako tak - a ti by mohli "zviklat" některé z potencionálních zákazníků - "sluchařů".

Takže to sice může vypadat jako "nesprávné" jednání z pohledu "technicky" zaměřených Hi-Fistů - jenže ti by si výrobek se "špatným" měřením (nebo úplně bez měření) stejně nekoupili, takže ti jako zákazníci být logicky podvedeni nemůžou.

Zákazníci "sluchaři" zase nehledají výrobek s dobrým měřením, ale výrobek, který se líbí jim - ti tedy takovým jednáním nemůžou být podvedeni taky, protože výrobce jim žádná měření negarantoval a ani oni ho po výrobci vidět nechtěli.

Prostě prodej "technických zařízení" a "uměleckých děl" je něco zcela jiného, a to, že má umělecké dílo charakter technického zařízení, na tom nic nemění. Důležité je to, za jakým účelem si zákazník zboží kupuje a co mu má předmět koupě splnit. Pokud mu jeho požadavky splní, nejedná se o podvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 14:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:

Odmítání zveřejnit/zpřístupnit alespoň základní měření už ale trochu podezřelé je.


Ovšem jediné důvěryhodné měření je nezávislé měření, provedené nejlépe autorizovaným subjektem. Měření předložené výrobcem nelze pokládat za nezávislé ani za směrodatné. To nemyslím ve zlém, to je realita.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 17:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by malo byť meranie výrobcu nedôveryhodné? Ak ho dostatočne popíše a povie za akých podmienok a čím bolo meranie vykonané nemám s tým problém (a nemusí to byť merané len v anechoidnej komore). A nemal by som s tým problém ani v prípade Solfegia. To by sme už nemohli považovať za dôveryhodné ani datasheety meničov (veď aj tam ide o záujem výrobcov) a teda neviem na základe čoho by som meniče do sústavy potom vyberal.
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 17:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o princip, pokud se má něco srovnávat, je nutné nezávislé měření, nejlépe za shodných podmínek.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 18:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o přímé srovnání (soutěž nebo výběr) několika komponent, tak je měření za shodných podmínek samozřejmě nejlepší a asi i jediné relevantní. Ale aby se úplně všechny bedny na světě měřily jen a pouze za přesně stanovených podmínek a ještě lépe v jedné zkušebně, se mi nezdá realizovatelné - i když nejlepší by to samozřejmě bylo.

Já jsem se ale domníval, že se diskutuje spíš o tom, že výrobce odmítá jakékoli měření udělat nebo zadat, a výsledky zveřejnit jako "závazné" parametry svého výrobku. Podle mě ani tak nejde o to, aby výrobce zveřejněním měření prokázal, že jsou jeho výrobky "technicky" lepší, než výrobky konkurenční, ale spíš o to, aby "technické" vlastnosti jeho výrobku nějakým způsobem hodnověrně prokázal. Zákazník by pak měl možnost se na základě těchto měření rozhodnout nebo k nim alespoň přihlédnout - a nebo je samozřejmě i zcela ignorovat, pokud je "sluchař".

Zákazník by měl taky možnost výrobek reklamovat v případě, kdy by měl pochybnosti o výrobcem deklarovaných vlastnostech - pak by si mohl nechat výrobek "přeměřit soudním znalcem".

Samozřejmě do toho vstupují i úvahy typu "Mám zveřejnit poctivě udělané měření, když spousta konkurentů prezentuje "vyhlazené" grafy? Většina zákazníků to neví (nebo nechce vědět) a nerozumí tomu, ale rozhodují se stylem rovnější = lepší a já starej poctivec přijdu na buben ..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MakcuPikcu
Hifista


Založený: 14 november 2011
Príspevky: 151
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 19:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne ziadne merania pri kupe neboli treba.Stacila porovnavka reprodukcie zvuku s B&W 805D,B&W PM1,Dynaudio S1.4 a Aurum Cantus V3M v pribliznej cenovke,a bolo vymalovane.Samozrejme ze mi ich zvuk presne sadol.Nezavazila len porovnavka.Ale potesila
Peace

_________________
PrimaLuna ProLogue Premium - Solfegio Loudspeakers Alliante Prime - Vincent CD-S4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 19:50:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak přesně takhle si představuju slušné a relevantní vyjádření člověka, který "kašle na grafy", porovná si na vlastní uši pár beden a vybere si ty, které se mu líbily nejvíc. Pokud se ještě pokusí popsat svůj vkus a to, co se mu na vybraných bednách líbilo a proč si je tedy vybral, tak je to hodnotné sdělení pro lidi z "jeho krevní skupiny".

Fakt ale není potřeba se "navážet" do lidí, kteří by chtěli vidět měření, protože své uši nepovažují za dostatečně dobrý analytický nástroj. Došlo mi, že ta skupina lidí, která věří jen svým uším, může vybírat ze všech existujících beden - ať změřených, nebo nezměřených - protože měření můžou ignorovat. Jenže ti, kteří chtějí jako jedno z kritérií vidět i výsledky měření, mají výběr omezený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 20:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

TAK to treba SPOJIT dokopy-merať+počuvať (a aj podla toho znova doladiť)= kvalitný vyrobok-ako to robia aj špičkové firmy. Lebo len samotné technicky dokonalé vyrobky-podla merani nemusia byť zároven aj uchom prijatelné pre hudobných poslucháčov.A to platí aj na ostatné veci okolo hifi,či už sa jedná o reproduktorové alebo prepojovacie káble,sieťové šnury,rozne doplnky napr. cerabaly a samozrejme aj ostatné zvuk-prevadzajuce prístroje,prevodníky,predzosilnovače,koncové zosilnovače atd.Takže pravda nie je len jedna-ale každý má nárok na tu svoju!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 20:22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Abychom si rozuměli, nevolám po tom, aby tu bylo vidět měření té konkrétní bedny, i když pokud by bylo tak si jej rád prohlédnu. Bude/nebude je mi v podstatě jedno.

Ale volám po tom, aby výrobce, který se měřením zaštiťuje, nepoužíval jako štít své vlastní měření, ale použil nezávislé a autorizované měření.

Toto zejména platí pro porovnávání výrobků různých výrobců na základě měření. Pokud je to poslechové srovnání, tak stavíme 2 výrobky vedle sebe. Totéž musí platit při měření - shodná metoda, podmínky a měřicí zařízení - jinak je to o ničem a vzniká poměrně velký "prostor", i když třeba i neúmyslně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 20:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale volám po tom, aby výrobce, který se měřením zaštiťuje, nepoužíval jako štít své vlastní měření, ale použil nezávislé a autorizované měření.
Obávám se, že toto je - a zvláště v současnosti - zcela nerealistický a utopický požadavek, jakkoliv by se mi to líbilo také..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 22:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To BlackBerry: Právě že nejde o to to spojovat, protože to bysme se dostali na pole hodnocení "technicky" zaměřených Hi-Fistů. Pokud to můžu rozdělit podle svého pozorování, tak se Hi-Fisti dělí na dvě základní skupiny:

1) "Technicky" zaměřené - ti většinou zastávají názor, že komponent musí mít "dobrá měření" - tedy dobrou kombinaci podstatných parametrů - a současně ale musí mít i dobré "ušní" hodnocení. "Standarní" technicky zaměřený Hi-Fista by měl podle mě postupovat tak, že podle měření vyloučí vyložené průšvihy a následně vybírá sluchem z komponent s dobrými měřeními. Samozřejmě ale nepovažuje automaticky za lepší zesilovač třeba s THD 0,0012% než zesilovač s THD 0,0015%. Hodně zkušení Hi-Fisti a zejména konstruktéři většinou dokážou i "vidět" souvislosti naměřených hodnot a jejich dopadu na reálný zvuk - to už je ale "vyšší dívčí".

2) "Sluchaře" - ti naprosto odmítají souvislost naměřených parametrů a kvality zvuku. Pokud je pro ně kritériem hodnocení kvality zvuku líbivost a ne věrnost, tak je to naprosto v pořádku a já proti takovémuto názoru naprosto nic nenamítám.

Problém vzniká až v okamžiku, když tato kritéria hodnocení začnou "sluchaři" nevybíravým způsobem vnucovat "technikům" a opačně.


To PMA: Pokud nezávislé a autorizované měření, tak rozhodě ne jako "požadavek" - tedy jako povinnost dozorovanou a vymáhanou třeba státem nebo nějakou jinou nátlakovou organizací. Pokud by to vzniklo jako nezávislá iniciativa na základě přání zákazníků a převážná část výrobců by to akceptovala, tak by to bylo v pořádku. Ale zavádět nějakou "státní buzeraci" fakt ne - vždyť nejde o život jako v případě požadavků na bezpečnost a podobně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 07:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ale volám po tom, aby výrobce, který se měřením zaštiťuje, nepoužíval jako štít své vlastní měření, ale použil nezávislé a autorizované měření.

A čo výrobca, ktorý sa "zaštiťuje" len ušami a "tajuplným" know-how ?? Ten je dôveryhodný? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 07:34:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch.......
1) "Technicky" zaměřené - ti většinou zastávají názor, že komponent musí mít "dobrá měření" - tedy dobrou kombinaci podstatných parametrů - a současně ale musí mít i dobré "ušní" hodnocení. "Standarní" technicky zaměřený Hi-Fista by měl podle mě postupovat tak, že podle měření vyloučí vyložené průšvihy a následně vybírá sluchem z komponent s dobrými měřeními. Samozřejmě ale nepovažuje automaticky za lepší zesilovač třeba s THD 0,0012% než zesilovač s THD 0,0015%. Hodně zkušení Hi-Fisti a zejména konstruktéři většinou dokážou i "vidět" souvislosti naměřených hodnot a jejich dopadu na reálný zvuk - to už je ale "vyšší dívčí".

2) "Sluchaře" - ti naprosto odmítají souvislost naměřených parametrů a kvality zvuku. Pokud je pro ně kritériem hodnocení kvality zvuku líbivost a ne věrnost, tak je to naprosto v pořádku a já proti takovémuto názoru naprosto nic nenamítám.

Problém vzniká až v okamžiku, když tato kritéria hodnocení začnou "sluchaři" nevybíravým způsobem vnucovat "technikům" a opačně.

...a Ty sa radíš ortodoxne kde?Ked si to tak rozškatulkoval-Aká je Tvoja pravda?Lebo podla mna -Technici -vačšinou Nepočuvaju-načo ved len Oni maju pravdu a Sluchari vačšinou Nemeraju-Načo ked im stačí počuvať.A ten problem naozaj vzniká-až VTEDY ked jeden NETOLERUJE druhého.No rozmotaj to-ked to nechceš spojovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 08:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Lebo podla mna -Technici -vačšinou Nepočuvaju-


To samozřejmě není pravda.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 09:10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch píše svoju pravdu- citácia:
2) "Sluchaře" - ti naprosto odmítají souvislost naměřených parametrů a kvality zvuku.
OD PMA

BlackBerry napísal:
Lebo podla mna -Technici -vačšinou Nepočuvaju-


To samozřejmě není pravda.

Takže zase pravda bude niekde uprostred či....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 09:43:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý je jiný, "škatulky" jsou příliš zjednodušující.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 09:51:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To BlackBerry: Všichni sluchaři to možná neodmítají. To dělení na dvě skupiny je jen pro zjednodušení a samozřejmě existují i lidé "mezi", kteří se více či méně přiklánějí na jednu nebo druhou stranu. Ale pro konkrétní příklad "čistého sluchaře" nemusíme chodit daleko:
MakcuPikcu napísal:
Mne osobne ziadne merania pri kupe neboli treba.

Ta pravda uprostřed má být kde konkrétně? Na půl cesty mezi absolutní vírou v měření bez poslechu a absolutní vírou v poslech bez měření? Taková pravda se hledá těžko u přístrojů, ke kterým měření neexistují.

Já jsem ještě nikdy neviděl, že by "technik" prohlásil, že stačí jen a pouze vidět měření a je jasné, že to bude hrát dokonale, takže není potřeba nic poslouchat. Pokud technik vidí "špatné" měření, tak prohlásí maximálně to, že to nemůže hrát VĚRNĚ! Rozhodně ale nebude tvrdit, že se zvuk takového zařízení nemůže někomu líbit, a klidně i přizná, že třeba tento typ zkreslení nemusí být poslechem triviálně odhalitelný. Naopak pokud technik vidí "dobré" měření, tak prohlásí, že je tu dost velký PŘEDPOKLAD, že to bude hrát VĚRNĚ - ale rozhodně to neprohlásí za jistotu, a už vůbec nebude tvrdit, že to bude hrát LÍBIVĚ - tedy že se to MUSÍ líbit všem.

Zato jsem viděl spoustu příspěvků od "sluchařů", kteří tvrdí, že:
1) Měření vůbec není důležité a oni se řídí jen svým sluchem. To je samozřejmě naprosto v pořádku a mají na to plné právo. Rozhodně ale nemají právo svůj názor na věc vnucovat ostatním - tedy těm, kteří nehledají líbivý, ale věrný zvuk způsoby, které vyhovují jim.
2) "Měřiči" hodnotí jen a pouze podle měření - což není pravda a lze to ze strany "sluchařů" považovat minimálně za zásadní omyl - ne-li za něco horšího.

To PMA: To zjednodušení na dvě skupiny samozřejmě není vyčerpávající, ale domnívám se, že jako základní dělení pro ilustraci dvou asi nejčastějších přístupů by vyhovovat mohlo. Návrhům jiných dělení jsem samozřejmě otevřen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 10:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by technici nepocuvali, nakup aparatury by vyzeral tak, ze zakaznik by prisiel do predajne, 2 hodiny si prezeral grafy a technicke parametre, rozhodol by sa na zaklade nich, co kupi, nalozil do auta a odviezol by si to domov. Toto je samozrejme hlupost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 10:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

A hluposť je aj to že
2) "Sluchaře" - ti naprosto odmítají souvislost naměřených parametrů a kvality zvuku.
Tá MOJA veta je myslená ako dvojzmyselná-alebo až dokonca troj.-Lebo podla mna -Technici -vačšinou Nepočuvaju-načo ved len Oni maju pravdu a Sluchari vačšinou Nemeraju-Načo ked im stačí počuvať.

Pomožem.Bola tu dávno polemika -a tahá sa to tu v SR-CR vyše 25 rokov-načo XLR,načo Vačší výkon ako 200W/4ohm,Načo lepší prepojovací,repro kábel.Načo lepšia sietova šnura,-ved je to zbytočne drahé.Ale časom už aj niektorí technici" dozreli-počuli-zmerali-počuvali a už tomu aj veria a diplomaticky ten vliv priznaju.A aj prisposobuju niektore svoje výrobky posluchačom.Počuvaju.A zase niektorí-ked za svojim názorom stoja tvrdohlavo aj tých 25 rokov-a tým pádom síce aj možno trocha počuju-ale si to nemožu verejne priznať.
Ale celkovo sme tu už 2 strany mimo tému.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 11:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som to za seba zhrnul asi takto:
u "počúvačov" striktne držiacich sa len svojich uší bez ohľadu na merania,sa pravdepodobne jená o skôr "euforický" posluch,teda taký z ktorého majú dobrý pocit,emócie atď.
V druhom prípade ide o čo najvernejšie sprostredkovanie hud. diela ktoré je zaznamenané na tom ktorom nosiči.Bez alebo s minimom akýchkoľvek zmiem.Tieto zmeny môže práve z veľkej časti definovať meranie.
Že to občas tahá uši,je daň práve za "vernosť". V tomto momente treba však aj pochopiť jednu vec,ak má niekto napr. 500CD/LP a pod.,je bolestivé zistiť že väčšina je nahratá mierne povedané "kompromisne".
Preto určitý poslucháči preferujú "euforický" posluch,všetko vyhladené,a tým pádom zahrá aj tých 500 nosičov v pohode.
Osobne s tým nemám problém.
Ide o pochopenie jednej ako aj druhej strany.
Možno by bolo vhodnejšie hovoriť o dvoch typoch "vernosti",jeden iba k nahrávke,druhý iba k ?predstavám?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 11:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No to je už rozumnejšia reč.Lebo dokonalá aparatura NEEXISTUJE.Ani nemože NIKDY existovať.Vždy je to o kompromisoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 11:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

mato napísal:

Že to občas tahá uši,je daň práve za "vernosť".


To je předsudek a nepochopení - ale chápu, že je těžké si udělat úsudek bez znalostí souvislostí.

"Tahání" za uši je daň za přehlédnutí důležitých podmínek úspěšného návrhu audio komponentu a přeceňování několika vybraných, snadno měřitelných parametrů a grafů - a nedostatečného zapojení poslechového hodnocení jako součásti vývojového cyklu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 11:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To je předsudek a nepochopení - ale chápu, že je těžké si udělat úsudek bez znalostí souvislostí.

No to říká ten pravý, s diletantskými prohlášeními typu "horny zkreslují jako pr.... - samozřejmě velmi slyšitelně." (myšleno nelineární zkreslení) Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 11:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je veľmi častá požiadavka , že aparát musí prehrať "príjemne, dobre" aj objektívne mizerné (technickou kvalitou-limitácia, komprimované, agresívne, "prebasované"..)nahrávky, pretože je to často hudobný unikát, obľúbený interprét, a je ľúto ich vyhodiť. Toto je pri presnej reprodukcii jednoducho nemožné, a výsledkom je často práve to "ťahanie" za uši..Môžete "zapájať pri vývoji uši" ako chcete, špatnú nahrávku nezlepšíte, a toto "pocitári" často chcú..Potom nastupujú kompromisy, ale je to vždy len za cenu zhoršenia dobrých a vynikajúcich nahrávok, zázraky neexistujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 12:05:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,presne tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 12:09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A ani DONONALA aparatura ktorá zahrá všetky žánre DOKONALE tiež NEEXISTUJE ani nebude nikdy EXISTOVAT.Zase a Vždy je to o KOMPROMISOCH.
Tak isto ako ZENA a MUZ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 12:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne niektorí technici tiež pripadajú ako "sluchaři". Tvrdia, že niektoré parametre hoci sa dajú exaktne zmerať, sú nepočuteľné. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 12:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja verím že aj komponent navrhnutý s prihliadnutím na dôležité podmienky úspešného návrhu audio komponentov a bez preceňovania niekoľkých vybraných a ľahko merateľných parametrov a grafov sa nemusí páčiť všetkým a niekoho môže ťahať za uši. Posluchové hodnotenie v dostatočnej miere zapojené do vývojového cyklu je možné v prípade keď je celá aparatúra na dostatočnej kvalitatívnej úrovni, aby sa dali eliminovať neduhy spôsobené použitím kompromisných prístrojov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 13:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Mne niektorí technici tiež pripadajú ako "sluchaři". Tvrdia, že niektoré parametre hoci sa dajú exaktne zmerať, sú nepočuteľné. Laughing


Samozřejmě, ale to je naprosto racionální pohled Smile
Přes reproduktor se zkreslením mezi 0,1% - 1%, se silně závislým zkreslením na amplitudě, kmitočtu, ohřevu cívky, mechanických jevech, se spoustou vysokých harmonických, samozřejmě není slyšet zkreslení 0,001% zesilovače, ani 0,01%. Stejně tak není slyšet uchem, jehož zkreslení je známé, a stejně tak nemůže být slyšet zkreslení -100dB při SPL 90dB. To jsou naprosto racionální argumenty, které nikdo není schopen vyvrátit Smile
U zesilovačů se honí každá desetitisícina nelineárního zkreslení, ale u repro, kde je tento parametr 1000x horší, to nikoho nezajímá a je to "nepodstatné" Laughing Ta "racionální" argumentace (kolorácie atd.) některých zde je ve skutečnosti zcela absurdní, jen ji "žerou" ti, kdo neznají souvislosti.

Takže pánové, vy kdo se počítáte za přednostně technicky orientované, ukažte reprezentativní měření nelineárního zkreslení systému včetně reproduktoru a vliv např. výměny preampu na celkový výsledek - samozřejmě měřením.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 07, 2012 13:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dodatek: mezi komponenty, které se budou lišit v měření zkreslení v řádu 0,00001% - 0,005% si budu osobně vybírat vždy podle sluchu, eventuálně v kombinaci s jinými parametry, než je harmonické zkreslení.

To je každého věc a respektuji jiný konstrukční přístup, ale nesdílím jej.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist