Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Ascent 90
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 12:41:23    Predmet: Quadral Ascent 90 Odpovedať s citátom

Pořídil jsem si nové repro, Quadral Ascent 90. 2 recenze najdete na:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/612-quadral-ascent-90.html

http://www.areadvd.de/hardware/2012/quadral_ascent_90stereo.shtml

Zatím bych se věnoval naměřeným parametrům, které v testech moc nenajdete. Po obrázku repro následuje kmitočtová charakteristika naměřená v místnosti - tj. promítá se do ní vliv poslechového prostoru. Měřeno ve výšce osy výškového měniče.

Na dalším obrázku je zkreslení na kmitočtu 100 Hz. Zkreslení měřena při 1Vrms, což u mě dobře odpovídá běžné poslechové hlasitosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Po august 06, 2018 12:26:05, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 12:42:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Následuje měření na 1kHz, na 6kHz a IMD 13+14kHz. IMD je cca 0,2%. Z měření si je možné udělat obrázek o požadavcích na zesilovač - lampové SE zesilovače budou mít zkreslení o řád větší, než repro. Lampové PP budou srovnatelné co se týče zkreslení s repro.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 13:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Zajímavá změna!
Mohu se zeptat, proč zrovna tyto Quadraly?
Nebo prostě jen mají (na rozdíl od Aragornů/VMA) dostatečný VAF Very Happy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 14:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček:
VAF nehrál nijak zásadní roli, i když pravda, tento parametr nakonec manželku mile překvapil Smile .

Proč Quadral - možná i pro dobrý dojem ze starých Titanů Brněnské kliky, i když to je jiná bedna.
Důvody asi tyto - mám výhrady i ke zvuku repro za 350k, takže podobnou sumu jsem nebyl ochoten dát. Nejsem ani ochoten kupovat staré repro, stav měničů nikdo neodhadne. Cena hrála roli - za 30k to nikdo z DIY neudělá, a DIY bedny mě po pravdě nepřesvědčily. Paradox je, že VOBA Sforzato, které jsem kupoval před 10 lety (regálovka s Teslou a Audaxem) tehdy stály 34k a zvukově je jejich hodnota cca 15% Quadralů.
Takže cena, provedení. Zvukově nemám za 30k žádnou výtku. Mám jen připomínku k testu v HiFi Voice - určitě bych to nekrmil z lampáče.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 17:08:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepočul som ich, takže zvuk hodnotiť nejde. To meranie vyhladené na celú oktávu asi toho veľa nepovie. Nič dobré ale neveští ten 5 dB hrb na 1 kHz na Vašom meraní a aj v hifivoice. Meranie v miestnosti bez ohraničenia prvého odrazu nám skôr vypovedá o akustike priestoru, resp. o tom čo reálne počujeme. Pokiaľ chcete zobraziť celú frekvenčnú charakteristiku dá sa použiť buď "dvojoknové" zobrazenie (o niečo lepšie), alebo sa mi osvedčilo meranie sweeped sinus. Dual channel measurement mode vypneme a zaklikne sa center peak of impulse response. Použije sa sekvencia o veľkosti minimálne 64 k (lepšie čo najväčšie) a meriame. Pred zobrazený impulz sa dá kurzor a stlačí sa Shift + F12 a máte zobrazené meranie skreslenia a aj celú frekvenčnú charakteristiku. Toto meranie zrejme používa pri zobrazení trochu iný algoritmus ako trebárs pri MLS. Po dostatočnom vyhladení by som si trúfol označiť ho ako akustický výkon v referenčnom bode. Pre ilustráciu pripojím pár obrázkov z merania jedného rozpracovaného projektu. Meralo sa u mňa doma, v bežnej obytnej miestnosti. Je to trojpásmo s 10 palcovým basom a basreflexom, 5 palcovým stredom a páskovým výškačom. Je to len osové meranie v skúšobnej skrini, výsledný variant bude zrealizovaný až po dodaní bední definitívneho tvaru. Ešte dodávam, že meranie bolo realizované pri 2,83 V/1m (príkon 1W, nominálna impedancia 8 ohmov).

Naposledy upravil godz dňa St október 24, 2012 17:35:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 17:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle a měření frek. char. do prvního odrazu jsi zkoušel udělat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 17:51:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Romane, první odraz přijde dost brzy. Tady jsou měření s kratším oknem a vyhlazením na 1/12 okt. Samozřejmě výsledek hodně záleží i na umístění mikrofonu. Já jsem k měřením pomocí MLSSA v domácím prostředí silně skeptický. Pokud chceš, aby výsledek vypadal "hezky", vygeneruješ téměř cokoliv.

Co mě trochu překvapuje, že málokdo měří FFT.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dále je dobré si ujasnit, co dělá samotný mikrofon. Já mám Behringer - všimněte si kudrlinek na FCH. Amplitudovou korekci mám, ale ta je proložená a vyhlazená.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Godz - dále - v rozlišení 10dB/dílek je obrázek "hezčí", než v 5dB na dílek. A možná by nebylo nutné zobrazovat tu bílou plochu kolem, která zabírá 75%. Není to takto lepší?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Romane, první odraz přijde dost brzy. Tady jsou měření s kratším oknem a vyhlazením na 1/12 okt. Samozřejmě výsledek hodně záleží i na umístění mikrofonu. Já jsem k měřením pomocí MLSSA v domácím prostředí silně skeptický. Pokud chceš, aby výsledek vypadal "hezky", vygeneruješ téměř cokoliv.

Co mě trochu překvapuje, že málokdo měří FFT.


Rozumím, ale první odraz přijde tak brzy jak blízko to má signál k odrazové ploše Smile.
Pokud bys chtěl půjčit pro srovnání jiný mikrofon, není to problém, mám Beyerdynamic MM1 a ten je zcela "rovný" od dvaceti do dvaceti a i kalibrační křivku má takovou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

No právě, jednak k podlaze a za druhé bedna stojí proti krátkému rozměru místnosti ....

Díky za nabídku půjčení mikrofonu, ale to měření FCH bylo jen orientační ověření. Přiznám se, že mnohem víc mě zajímá FFT měření na 1 tónu, 2 tónech CCIF a 2 tónech SMPTE. To, podle mě, rozhoduje o vnímané "čistotě" zvuku repro. Nevšiml jsem si, že by to někdo zveřejňoval. Dále - není pravda, že repro zkresluje jen 2. až 4. harmonickou. Proto považuji FFT za užitečnou. U zesilovačů se honíme za desetitisícinami a u repro se spokojíme s 1000x horšími výsledky omezenými na 2H až 4H? Very Happy

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Zobrazená měření jsou nestandartní a proto obtížně porovnatelná s čímkoliv. Pak je na místě otázka, jakou mají informační hodnotu. Standartní široce používané měřící napětí je 2,83V a měření zkreslení signálem typu stepped sine s délkou integrace alespn 200ms a rozumným ostatním nastavením omezujícím vliv přechodových jevů. Odrazy v tomto případě nevadí, raději nevyhlazovat, přemýšlivý mozek si to vyhladí lépe.
Pokud tě zajímá frekvenční charakteristika reprosoustavy, tak ji zvedni na židli a ze vzdálenosti jeden metr nech spočítat FFT bezodrazové části impulsky. Vyhlazené měření s odrazy má podobnou vypovídající hodnotu jako měření zkreslení zesilovače mikrofonem na reprosoustavě...
Podstatným způsobem eliminuješ zvlnění Behringera správným upnutím ke stojanu. Tělo mikrofonu musí plynule pokračovat, čím dále tím lépe. Přímé upnutí mikrofonu do stativu je fajn pro zpěvy, ale ne pro měření. Doporučuji zakoupit levný kovový XLR, rozšroubovat a zabudovat do hliníkové metrové trubky (ferona, hornbach mají s eloxem). Potom upínat ve stativu až za metrovou trubku a zbavíš se toho zvlnění přes celé pásmo.

Godz: Zkoušel jsi porovnat sweeped sinus se stepped sinem při měření zkreslení? Sweep dělá měření v jednotkách sekundy, zatímco stepped lze nastavit na delší a mám za to tímpádem přesnější. Některé typy zkreslení při krátkém měření ani nevybudíš.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 19:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Blahopřeji k "abgrejdu".
Quadraly jsou, myslím, v "ještě rozumně zaplatitelné" kategorii za současných poměrů na komerčním trhu, jedna z "nej" možných voleb.
Osobní zkušenost mám se starejma Titanama, z poslednější doby s novejma Montana nebo že by Vulkanama ??? - no prostě bedna už důstojnejch rozměrů a vzhledu s basákem šikmo přes roh - a ty bych si teda klidně dovedl představit naroubovaný u mně doma Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 21:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To Check: ten obrázok som tu nepostnul kvôli skresleniu, ale kvôli tomu, že zobrazené hodnoty dávajú iné výsledky ako pri štandartných metódach. Apropo, skúšal som nedávno porovnávať merania skreslenia pomocou Stepsu a Arty a pokiaľ sa použilo dostatočne "pomalé" preladenie výsledky sa príliš nelíšili. V prvom rade sa jedná o určenie problémových miest (rezonancií) meničov a to či je skreslenie niektorej harmonickej 0,15 alebo 0,16 % je mi putna. Okrem toho aj meranie v Stepse má svoje úskalia a akustika miestnosti sa výrazne podieľa na presnosti merania. Dalo by sa to riešiť tak, že by sa meralo v blízkom poli (len samotné meniče), ovšem musel by sa použiť kvalitný kondenzátorový mikrofón nakoľko tie naše kapsličky pri hodnotách akustického tlaku 110 až 120 dB majú skreslenie minimálne o jeden rád vyššie ako samotné meniče.
A ešte jeden obrázok. Ide o meranie totožnej sústavy ako vyššie. Len tento krát sa spájal farfield (použité okno cca 4,5 ms) s nearfieldom po korekcii úrovne a bafflestepu. Výsledky sú veľmi podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 21:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
PMA: Zobrazená měření jsou nestandartní a proto obtížně porovnatelná s čímkoliv. Pak je na místě otázka, jakou mají informační hodnotu. Standartní ...


Nikoliv standartní, ale standardní ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 22:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mám výhrady i ke zvuku repro za 350k, takže podobnou sumu jsem nebyl ochoten dát.
Cena hrála roli - za 30k to nikdo z DIY neudělá, a DIY bedny mě po pravdě nepřesvědčily.
Takže cena, provedení. Zvukově nemám za 30k žádnou výtku.


Znamená to že u Vás Pavle neplatí to všeobecně tradované že DIY za třicet strčí do kapsy komerci za sto ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 05:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix

Možná nepozorně čteš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sostakovic
Nádejný hifista


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 78
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 05:31:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Přiznám se, že mě taky překvapilo, že si PMA, jako člověk v oboru výborně se orientující, upřednostnil běžnou tovární spotřebku před DIY, když všude čtu a slyším jak DIY poráží tovární výrobu ve stejné cenovce na hlavu...
Osobně bych od DIY producenta čekal nákup DIY bedny.
Doufám, že se PMA, Check a další neurazí, když je označím za DIY.

Na těchto Quadralech bude probíhat poslech Vašich zesilovačů při vývoji? Je to dostatečně kvalitní bedna pro toto použití? Co jsem zatím v této ceně továrního nového slyšel nestálo za moc. Budu si muset ten zázrak někam zajít poslechnout
Jak velkou roli při vývoji Vašich výrobků hraje poslech a měření?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky by nebylo od věci zjistit, jak se konstruktérům od Quadralu podařilo vyřešit "prolézání středů bassreflexem":
PMA napísal:
Přes BR otvor procházejí kmitočty ve středním pásmu ještě v dost vysoké a tedy slyšitelné úrovni. Není to nic, co by přispívalo ke "kvalitě" zvuku, méně rušivé je to tehdy, když otvor směřuje dozadu.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6696&start=60

Neberte to, prosím, jako kritiku vaší volby, ale jako projev překvapení, protože tady denně sledujeme, s jakou pečlivostí a urputností řešíte každý detail vašich konstrukcí i konstrukcí vašich "kolegů", a potom "zabrousíte" do komerční sféry, kde podobnou pečlivost a snahu "vychytat všechny mouchy" nelze předpokládat.


Naposledy upravil Kozousch dňa Št október 25, 2012 07:32:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Šostakovič: jak už jsem psal v několika vláknech, od jara 2012 nevyvíjím ani nedodávám žádné audio komponenty ani PCB. Má aktivita v mezinárodním projektu plazmových žárových nástřiků mě plně profesionálně vytěžuje.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:31:47    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:

Znamená to že u Vás Pavle neplatí to všeobecně tradované že DIY za třicet strčí do kapsy komerci za sto ?


Je to podle mě stejně zjednodušená představa, jako opačný extrém. Záleží na konkrétním řešení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:36:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé keď si niekto chce kúpiť repro za 30 Tk a chce poradiť , tak mu na tomto fóre miestní štangasti poradia DY Nnapr. od Checka, alebo jazdenky, že za 30 TK resp za +/- 1000€ sa nedá kúpiť nijaká dobrá spotrebka (túto osobnú skúsenosť a tento názor mám aj ja).
A teraz sa tu dočítam že PMA dobrú spotrebku našiel.
PMA pre Vás by bedny napr od checka neboli dobré?
Nechápem to premeriavanie cháry. Shocked
Budete ich aj počúvať, a tešiť sa z hudby, alebo len premeriavať? Sad
To kozousch:
Taky by nebylo od věci zjistit, jak se konstruktérům od Quadralu podařilo vyřešit "prolézání středů bassreflexem":

To by zaujímaalo aj mňa.


Naposledy upravil Homer Simpson dňa Št október 25, 2012 07:46:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:43:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi už mě to přestává bavit Smile . Samozřejmě že je poslouchám, věnuji tomu volný čas. Ta měření jsou trochu navíc, jelikož pro mě je důležité obojí, a FFT reprosoustav prakticky nikdo nedělá. Nevylučuju že časem napíšu poslechové postřehy, ale pokud bude pokračovat "hon na čarodějnice", tak se na to vybodnu.

Kdybych si chtěl koupit DIY produkt, tak jsem si ho už koupil. Možností bylo víc, nejen VMA. T-M je minimálně stejná liga.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 07:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

A to Chekove bedne aj pred casom slusne vychvalil http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9531&highlight=mongola. Pricom cenovka ako stavebnice VMA I. je malinko nad ramec 30T http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=42.
Asi vyssia moc zasiahla... , ale je to jeho vec.... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ta měření jsou trochu navíc, jelikož pro mě je důležité obojí, a FFT reprosoustav prakticky nikdo nedělá.


Pane Macuro, co si představujete pod takovým pojmem FFT? Rozumím, že tak říkáte měření harmonického zkreslení, ale pojem FFT samozřejmě sám o sobě znamená něco úplně jiného a dělá se to prakticky při každém měření reprosoustav. To jen k terminologii.

Jistě ještě přijde na řadu skoková odezva. Bude samozřejmě (v nejlepším případě) zcela standardní, ale tady se to zřejmě snese, stejně jako ty elektrolyty ve výhybce (jestli správně koukám, není tam jediný kondenzátor jiného typu - leda, že byste je už stihl všechny vyměnit). Je to celkově poměrně veselé, vzhledem ke všem těm řečem za ty roky směrem k ostatním, přitom sám ty bedny nedokážete ani smysluplně změřit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA: Už jsem to psal a myslím, že to tak vidí i ostatní - neberte to jako kritiku. Vy samozřejmě máte plné právo si za svoje peníze koupit "normální" komerční reprobedny v běžné cenové kategorii.

Ale ty dotazy jsou tu proto, že kdybyste byl třeba konstruktér závodních okruhových automobilů a koupil jste si běžný osobní automobil, tak by vás taky nikdo rozumný nekritizoval za to, že jste si na normální ježdění koupil normální auto, ale některé lidi by zajímalo, proč jste si jako odborník vybral tuto konkrétní značku a model - třeba proto, aby váš výběr z pohledu odborníka zohlednili, až si budou sami kupovat auto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mojej strany nijaký hon na čarodejnice. vidím to tak ako píše kozousch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:54:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja predpokladám, že pán Macura stavil na istotu a na dizajn. Za tie peniaze by sa samozrejme dali postaviť veľmi slušné sústavy s dobrými meničmi, ale profesionálny dizajn zrejme rozhodol (áno, vyzerajú pekne). No a nakoľko je to veľmi dobrý polotovar, nebude problém odladiť pre tú sústavu dobrú výhybku. Zopár takýchto úprav som robil a vždy bol výsledok nad očakávanie dobrý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratuluju Pavle a preji mnoho neruseneho poslechu. Je to vyznamny pokrok oproti tomu co si mel predtim.
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 08:58:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo je to znak ako ide celé HiFi do..... niekam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 1 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist