Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Ascent 90
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 10:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
jsem k měřením pod cca 200Hz skeptický, pokud to není děláno v bezdozvukové komoře jedním měřením, bez skládání charakteristik. Což tu, pokud vím, nikdo nedělá a nedělají to ani testéři v časipisech.

Pretože je to zbytočné, je to relikt z doby pred 40rokmi.. Meranie v skutočne bezdozvukovej a bezodrazovej komore (ak je korektne urobené, navyše sa dá suplovať meraním v otvorenom priestore vonku) neukáže nič viac a ani menej ako meranie zložené z blízkeho poľa a MLS na vyšších kmitočtoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 12:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:


To nevadí Martine,ale je to ta pravá komerce za třicet, co podělá tvoje DIY za padesát Laughing

Svět se zbláznil Shocked


4 djrix

Mám dojem, že to vidíš jinak nejen nepozorností při čtení, ale i jiných chápáním pojmu DIY.

VMA1 jako DIY by přece vyšly na cca 20 tisíc (kdyby si je Check postavil pro sebe), pro kamarády možná za 40 (připočtená cena své, případně koupené práce) a jako finál jsou za 50 tisíc (zisk, daně, ...) , kdyby tato bedna prošla distribuční sítí a prodejcem by nakonec bylo hifi studio, tak stojí třeba 70 tisíc (studiový vejvar, ...)

a tady je ten "tradičně zmiňovaný" rozdíl 20 jako DIY a 80 tisíc jako klasická komerční bedna prošlá distribučním systémem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 12:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsi došel na těch 20k za VMA-1 ?? Za to snad není ani materiál,ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 12:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:

VMA1 jako DIY by přece vyšly na cca 20 tisíc (kdyby si je Check postavil pro sebe), pro kamarády možná za 40 (připočtená cena své, případně koupené práce) a jako finál jsou za 50 tisíc (zisk, daně, ...) , kdyby tato bedna prošla distribuční sítí a prodejcem by nakonec bylo hifi studio, tak stojí třeba 70 tisíc (studiový vejvar, ...)

a tady je ten "tradičně zmiňovaný" rozdíl 20 jako DIY a 80 tisíc jako klasická komerční bedna prošlá distribučním systémem


Kuba to musis pocitat z druhej strany Smile Tzn. ze obchodnik chce z pravidla 30-40% z koncovej ceny, potom je tam stat ktory si zoberie 20% a v neposlednom rade samotny vyrobca svoju marzu. Takze + - by to mohlo byt takto.
Niekomu staci komercia, niekto kupi stavebnicu a niekto si to postavi sam.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 14:13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A na kolik by teda přišel ten zázrak od Quadrálů, když se to takhle přepočítá ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 14:40:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Srovnáváte nesrovnatelné.
Výrobce velikosti Quadral má nákladové vstupy postavené úplně jinak, než DIY nebo malovýrobce.
Díky větším sériím jsou tak výrobní náklady na jednu bednu mnohem nižší, než při výrobě "na koleni".
Většinu prodejní ceny u podobného zboží vždy tvoří obchodní náklady a marže.

Já bych také tyto Quadraly nekoupil ani náhodou, ale proč z toho dělat takovou aféru a štvanici na PMA ?!?
Je to racionální člověk a přesně věděl co a proč kupuje.
Adekvátní by byl maximálně smajlík "lehce zdvižené obočí" a ne ten "zvracející" Very Happy.
Ale ono to asi souvisí s dlouhodobě blbou náladu na č-s hifi fórech ...

PS : pokud by se např. bedny VMA-I měly vystavovat a prodávat standardně v síti hifi studií, stály by hodně přes 100 kKč. Druhá věc je, kolik bych se jich takhle prodalo. Myslím, že Check zvolit rozumnou formu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 14:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebudu obhajovat PMA, že koupil bedny jaké koupil ani nechci útočit třeba na djrix a ani nemám nic přesně do korunky podloženo, ale ...

... ty Quadraly mohou nákladově vycházet tak na 7 litrů, pokud by chtěl někdo postavit pro PMA opravdu dobré bedny za 30, tak bude mít náklady řekněme 15 tisíc. Vychází mi i ze své zkušenosti, že je postaví s lepší zvukovou kvalitou, PMA si ovšem myslí, že ne. Reaguji jen na poznámky djrixe, kdy "tradovaný poměr" 30:100 je pravdivý v případě, že se bavíme opravdu o tradičním výrobci tradičně distribucí a Do It Yourself stavbě reprobeden v pravém slova smyslu

třeba BVa nebo VMA šetří na distribuci, proto jejich bedýnky hrají na svou cenu dobře, ale náklady odhaduji na méně než polovinu (takto by stály jen pokud by je postavili "Vlado a Márty" jen pro sebe čili DIY)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 16:41:51    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Kuba4
citácia:
ale náklady odhaduji na méně než polovinu

Boxy F3B (pár) predávam za cca 2300EUR. Ak ich dokážeš vyrobiť za polovinu, okamžite od teba kúpim 10párov . Smile . Skús si zrátať ceny meničov, materiálov (MDF, dýhy, laky , výhybka, terminál, BR...) Ani práca nie je zadarmo. Vykonávaš prácu ako prejav charity, bez mzdy? Máš dosť nereálne predstavy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 16:54:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, ta konfrontační atmosféra se mi pranic nelíbí.
PMA si koupil bedny, jaké chtěl, ze zvědavosti něco naměřil a dokonce se s námi podělil o výsledky.
Následná štvanice byla zcela zbytečná.

Komentář k DIY - je to jednoduché, pokud má někdo v baráku garáž nebo dílnu, kde to může postupně dávat dohromady, baví ho práce se dřevem atd. tak může určitě ušetřit.
Ale kdo za běžného provozu v panelákovém bytě stavěl reprobedny (já ano) tak si to pro příště dobře rozmyslí.
A nechat vyrobit bednu od truhláře, našroubovat repráky a výhybku za prvé není DIY a za druhé nepředstavuje žádnou úsporu, nehledě na různá rizika s tím spojená.

MaBat, Check: Nevylučuji, že některé výhrady k měření mají racionální jádro. Ale co to vzít z opačného konce, tedy založit vlákno ve kterém by se polopaticky popsaly základní pravidla a postupy pro amatérské měření reprobeden v reálných podmínkách ? I když jsem už také dělal nějaké pokusy, moc rád se nechám poučit od zkušenějších.
Někdy může záležet na detailech a třeba kompletní nastavení pro 2-3 nejčastěji používané programy by zabralo pár řádků a přitom by mnohým pomohlo vyvarovat se zbytečných chyb.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 17:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebol som tu jeden deň a príspevky sa statočne rozmnožili.
To PMA: to zemetrasenie v tomto vlákne bolo vyprovokované tým, že ste podcenil konštruktérov a meračov reprosústav. Z vášho merania sa naozaj nedá o tých Quadraloch usúdiť nič dobré, to meranie je nanič. Aj keď si to Vy nemyslíte (preto ste sa rozhodol pre hotový výrobok), viem že aj v domácich podmienkach sa dnes dá odmerať a (za 30 K Czk)postaviť slušná reprosústava.
Ostatným rypákom: o PMA a jeho názoroch na meranie bední si môže myslieť každý čo len chce, ale osobné invektívy, urážky a arogancia sem nepatria (na DIY by takých diskutérov už dávno poslali do r...).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 19:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

No, te smrsti prispevku se nedivim. PMA je proste mistni technicka celebrita at chce, nebo nechce. Mysleno jen v dobrem slova smyslu samozrejme. V zesilovacich je pro Pavla technicka argumentace nejdulezitejsi, tak je treba cekat, ze stejnou metodu budou pouzivat i ostatni v debatach s nim. Jako kdyby si pan Wiesmann koupil na soukrome jezdeni Octavku. Proste to rozviri vody. Klidne to muze mit naprosto prosty duvod, ale debatu to proste nastartuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 19:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo Very Happy . Nicméně vidím v tom i něco jiného. Z nějakého nepochopitelného důvodu dotknutí se kliky, klubu, frakce, sekty. Asi jako kdysi cokoliv co si na sebe vztahoval klan dpa. Tabu. Nechápu proč, sektářství je mi cizí. Žádné srovnání jsem tu nedělal, nepsal o žádném zázraku. To s vymyslela bastlířská sekta Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 19:33:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Na hrubý pytel hrubá záplata. Nikoliv primitivní, ale hrubá.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 20:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo je to o tom, ze pan PMA je obcas krystalizovana arogance. Kdy nejake priznani omylu (samozrejme budu hned odkazan na jeden z nekolika malo pripadu) ci snad uznani, ze jiny smrtelnik by mohl byt hoden jeho urovne diskuze jsou nemozne zalezitosti. A tak nekterym lidem uz tecou nervy z toho neustale cist, tak si holt neberou servitky. To je ta hruba zaplata o ktere pan PMA cirou nahodou mluvi a osobne tady vidim to vyvolavani konfliktu. O ceskych forech versus dyiaudio a nejakych osobnich antipatiich tu urcite mluvit muzeme, ale zaklad je rekl bych jinde, alespon z meho v ramci moznosti "nezaujateho" pravidelneho cteni obou zminovanych for.

Ale verim, ze kazdy si z toho holt vezme to sve a nic se pro nikoho nezmeni, jako ostatne vzdy Wink

PS: Nevim jak vam, ale ac jde asi za ty penize poridit neco lepsiho, nevypadaji ty reproduktory vubec spatne a nakonec hlavni je, aby se majiteli poslechove libily a to je v tomto pripade myslim jasne splneno. Takze co se poslechu tyce nelze prat nic mene nez spoustu a spoustu hodin spokojeneho a nejlepe i neruseneho poslechu. Vsak tento nas konicek preci nakonec neni o nicem jinem nez radosti z hudby (ac se na to casto zapomina a ja nejsem vyjimkou) Very Happy

PS2: Pokud se snad mohu jeste zeptat pri pohledu na zminovane grafy, jsou v mistnosti nejake akusticke upravy jako basove pasti? Nebo to neni na programu dne z politickych ci praktickych duvodu? Ci jednoduse neni tak basu treba?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 08:38:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření zkreslení repro, na kterých by bylo něco vidět, je na webu jako šafránu. Přesto jsem něco našel ve starším Stereophile :

http://www.stereophile.com/content/bw-john-bowers-silver-signature-loudspeaker-measurements-part-4





Pokud mluvíme o charakteru zvuku, limitech koncepcí, vintage zvuku, je to určitě otázka zkreslení. Všimněte si, o kolik řádů je vyšší, než u slušného zesilovače. U repro jednoznačně význam o harmonickém zkreslení mluvit.

http://www.stereophile.com/content/avalon-eclipse-loudspeaker-measurements-part-2


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 09:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro ostatní, kteří se v tom třeba neorientují, uvedu konkrétní elementární příklad. Každému, kdo trochu ví, o co jde, je to hned jasné a do očí bijící.

PMA ukázal následující obrázek:


Vážení, na takovém a takto pořízeném obrázku (mimochodem s rozsahem 200dB, což je snad rekord, který jsem kdy viděl) bude JAKÁKOLIV jen trochu slušně udělaná reprobedna vypadat ÚPLNĚ STEJNĚ!! Můžu tam přidat měření třetí bedny a od nějakých 300Hz to vůbec nepoznáte! Pod těmi cca 300Hz je to, jak správně říká PMA, více dané okolnostmi, než bednou samotnou. A může to být DIY bedna za 5 tisíc (mám takovou), jako za 500 tisíc, na takovémto obrázku a měření to bude jedno jako druhé. Upřímně musel bych se stydět něco takového ukazovat.

Nic z toho ovšem nebrání PMA, aby k obrázku PMA napsal:
"Když to srovnáte, liší se hlavně v módech místnosti (na basech). Hrb na výškách je v obou případech způsobený mikrofonem. Profi-diy bedna je několikanásobně dražší, než ascent."

Všechny ty tři věty tak, jak jsou, jsou jistě pravda. Ovšem celkovým jejich smyslem je nepochybně naznačit, že nakonec je to vlastně podobné, a že i podstatně dražší bedna vlastně vypadá srovnatelně a jak z toho chápu, asi bude tedy i stejně hrát (?). To je demagogie nejhrubšího zrna. Tedy, přesněji řečeno buď demagogie, nebo totální diletantství (takhle se bedny opravdu srovnávat nedají), vyberte si.

To byl jen příklad z nejflagrantnějších, abych vysvětlil svou pozici. Bedny Quadral jako takové jsem nikde ani slovem nezmínil a nehodnotil, nic proti nim apriori nemám, jelikož jsem jejich měření, ze kterého by se dalo něco hodnotit (taková měření opravdu existují), neviděl. Elyty ve výhybce jsem zmínil proto, že PMA tu kdysi pansky radil je nepoužívat ani do basových větví. Tady je má všude a nevadí mu to. Inu, takový je život Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 10:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 Kuba4
citácia:
ale náklady odhaduji na méně než polovinu

Boxy F3B (pár) predávam za cca 2300EUR. Ak ich dokážeš vyrobiť za polovinu, okamžite od teba kúpim 10párov . Smile . Skús si zrátať ceny meničov, materiálov (MDF, dýhy, laky , výhybka, terminál, BR...) Ani práca nie je zadarmo. Vykonávaš prácu ako prejav charity, bez mzdy? Máš dosť nereálne predstavy...


Vůbec si to nepochopil, bohužel jasněji už to napsat neumím, omlouvám se. Jen doufám, že další čtenáři to čtou a chápou správně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 10:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak neviem, ak nákladmi sú vstupy (aj bez práce, čisté DIY), tak je to v konkrétnom prípade nereálne. Je to viac, ako polovica finálnej ceny. Ale je to tu OT..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 10:21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Cena BVaudio F3 je velmi příznivá.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 10:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

The_P napísal:

PS2: Pokud se snad mohu jeste zeptat pri pohledu na zminovane grafy, jsou v mistnosti nejake akusticke upravy jako basove pasti? Nebo to neni na programu dne z politickych ci praktickych duvodu? Ci jednoduse neni tak basu treba?


Znovu opakuji, že z jednoho umístění mikrofonu a měření na basech do kterých se přičítá místnost nemůžete usuzovat. Při jiném umístění a měření druhé bedny dostanete na basech hrb (díky jejímu umístění, ne díky tomu že by byla jiná).

Místnost je v porovnání s tím, co jsem navštívil u mnoha hifistů, zvukově docela slušná. Spíš nadprůměrná, co se týče prostorovosti a lokalizace a slušná co se týče vyrovnanosti frek. přenosu.

"Více" basů už by se do ní nevešlo, teď je to na hraně.

Znovu přidávám graf, kde je Ascent dohromady s Aragorny (samozřejmě v různých místnostech). U VB je místnost podstatně zatlumenější, po pravdě řečeno druhou tak zatlumenou místnost asi neznám. Zdvih na výškách je způsobený mikrofonem, daný SW neumožňuje kalibraci mikrofonu.

Ad "arogance sama" - ano, je to moje reakce na bezdůvodné útoky a je potřeba s tím počítat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 10:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Grafy rozděleně. 1 dílek na ose y je 6dB. Chyba mikrofonu viz obrázek kalibrace.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Mohu se zeptat, jak velká je poslechovka a jak/kde jsou umístěné repro?
Myšleno rozteč, vzdálenost od zdí, atd..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: mě by opravdu extrémně zajímalo měření zkreslení hornů při nějakém realistickém SPL, řekněme 90dB. 3 měření na 1 tónu (basy, středy, výšky) a intermodulace - abychom mohli srovnávat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
PMA
Mohu se zeptat, jak velká je poslechovka a jak/kde jsou umístěné repro?
Myšleno rozteč, vzdálenost od zdí, atd..


18m2 (4,85 x 3,71)
proti kratší zdi
čela beden 106 cm od zadní zdi
osy beden 145 cm od sebe

Co se týče prostorovosti a lokalizace, tak, po pravdě řečeno, asi skoro u všech zdejších členů, u kterých jsem byl na návštěvě, byla lokalizace i prostorovost horší. Tak 2-3 výjimky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
MaBat: mě by opravdu extrémně zajímalo měření zkreslení hornů při nějakém realistickém SPL, řekněme 90dB. 3 měření na 1 tónu (basy, středy, výšky) a intermodulace - abychom mohli srovnávat.


Takhle se to ale nedá srovnávat. To je klíč k pochopení problematiky měření zkreslení. Kdybych věděl, že to budete umět interpretovat, klidně bych to speciálně pro Vás udělal, takhle ale není důvod ztrácet s tím čas. Bylo by to zcela k ničemu - charakter samotného zkreslení a tedy i jeho slyšitelnost tyhle grafy vyjádřit neumí (muselo by jich být velmi mnoho - víc, než je člověk schopen vizálně rozumně zvládnout), jakkoli by jejich autoři chtěli (vím, měří se to snadno). Ví to už spousta lidí, někomu to tak stačí, někomu ne.


PS. K těm "vylepšených" obrázkům. Je z nich už o něco líp vidět, že bedny "bobo" nemají přinejmenším cca 8dB lavor na středech a celkově jsou o dost lépe zvládnuté. Toleranční pásmo +- 6dB (nebo kolik) u Quadralu není IMHO nic, čím se chlubit.


Naposledy upravil MaBat dňa So október 27, 2012 11:18:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat - čekal jsem tu odpověď, protože horny zkreslují jako pr.... - samozřejmě velmi slyšitelně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad dotazy k místnosti, tady jsou na obrázcích 2 parametry:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Opustit demagogii je pro někoho zdá se neřešitelný problém. Víc k tomu opravdu nemám a mít nebudu. Víte o tom prd (budu šlušný).

FFFfff___ hadr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Co se týče prostorovosti a lokalizace, tak, po pravdě řečeno, asi skoro u všech zdejších členů, u kterých jsem byl na návštěvě, byla lokalizace i prostorovost horší. Tak 2-3 výjimky.

To se ani nedivím, mám stejné zkušenosti. Hlavně při "lepení" beden na zadní stěnu a do rohů. Totéž, když se sedí těsně u zadní zdi - tragédie.
Jakmile se jim nedá dost prostoru za a kolem nich, je prostor nahrávek v háji.
Jako referenci beru slušně udělané nahrávky klasiky, ne popové haló efekty.

Měl jsem opakovaně možnost slyšet svá bedny v mnohem lépe zatlumených, ale menších pokojích.
Vždy to bylo špatné (ztráta prostoru, slévání zvuku).

No, osobně si myslím, že slušné třípásmo s 10" basákem by se Vám do pokoje zvukově ještě vešlo Wink.
Pravda, takové se za 30 kKč momentálně nikde koupit nedá (myšleno nové).
Stále mi ale vrtá v hlavě, proč jste dal přednost těmto Quadralům před např. tímto :
http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=9&p=14
http://www.bvaudio.sk/slim3d.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 11:37:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček: zrovna co se týče basů, tak to je jedna z nejsilnějších stránek té bedny. 2 basové měniče 18cm to zvládají s přehledem, s velmi malým zkreslením až do vysokých hlasitostí. Slabší článek jsou středy, jelikž jeden 13,5 cm měnič musí zvládat pásmo 330Hz - 2,7kHz, kde je spousta energie. Na vyšších harmonických na středech je vidět, že má "dost práce". Výškáč je překvapivě opět velmi čistý, s velmi malým zkreslením. Celkový dojem je velmi čistý zvuk s velice kvalitním basovým základem a to i při vysokých hlasitostech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 3 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist