Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Juli@ XTe lupání při uspávání PC
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vsezved
Hifi obsluha


Založený: 29 marec 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2012 20:45:27    Predmet: Juli@ XTe lupání při uspávání PC Odpovedať s citátom

Upgradoval jsem PC, který používám na poslech, vybral jsem Juli@ XTe a zvuk se oproti Asus Xonar dx/xd znatelně zlepšil. Nastal však problém při uspávání PC ať už do paměti nebo na disk. Asus se choval tak, že při uspávání bylo slyšet ze zvukovky cvaknutí rele a to bylo vše. Nyní však z repro vychází silné lupnutí, což je dost nepříjemné a bojím se i o reproduktory. Lupnutí je slyšet i při restartu. Při vypnutí PC je vše v pořádku, čili bez nepříjemného lupnutí. Operační systém mám windows 7 64bit.

Vyzkoušel jsem všechny verze driverů dostupné na webu výrobce i na přiloženém CD a výsledek stále stejně neuspokojivý.
Chová se stejně i Juli@ do PCI? Řešil už někdo stejný problém?

Při testu v linuxu vše funguje bez problémů, avšak pro mě nepoužitelné, protože PC používám i pro sledování satelitu a nepodařilo se mi zprovoznit satelitní kartu se sdílenou kartou s uspokojivým výsledkem.

Problém potřebuji vyřešit rychle, jinak kartu do 14 dnů vrátím a zkusím ASUS XONAR STX, u které je zvukový výstup s podobnou kvalitou jako má Juli@

Předem děkuji za návrhy řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So november 10, 2012 07:01:27    Predmet: Re: Juli@ XTe lupání při uspávání PC Odpovedať s citátom

vsezved napísal:
Nyní však z repro vychází silné lupnutí, což je dost nepříjemné a bojím se i o reproduktory. Lupnutí je slyšet i při restartu.


Je to věc driveru, aby v metodě volané před uspáním kartu korektně mutnul a pak teprve došlo k odpojení napájení při usnutí.

vsezved napísal:

Při testu v linuxu vše funguje bez problémů, avšak pro mě nepoužitelné, protože PC používám i pro sledování satelitu a nepodařilo se mi zprovoznit satelitní kartu se sdílenou kartou s uspokojivým výsledkem.


Jen mimo hru - zkoušel jsi XBMC plus PVR a tvheadend, nejlépe rovnou specializovanou distribuci OpenELEC? Zrovna v tvheadendu je sdílená karta na pár kliknutí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vsezved
Hifi obsluha


Založený: 29 marec 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 12:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zkouším co se dá už dva dny a stále mi televize neběhá. Zkusil jsem i tu distribuci OpenELEC a ne a ne zprovoznit obraz v tvheadend. Nyní mám nainstalovaný xubuntu, zdá se, že karta ladí v pořádku programy, pravděpodobně i dekódování sdílené karty by mělo být v pořádku. Po naklikání je položka sdílené karty zelená. Jen ne a ne dostat obraz a zvuk. Zkoušel jsem to bez frontendu jen s pluginem do vlc a ani s xbmc nemám úspěch. Pročítám různý fóra ale ne a ne se dobrat k funkční tv. Už mi dochází trpělivost a vážně přemýšlím o výměně Julinky (jen doufám, že si zvukově nepohorším, když xonar essence stx je cenově o víc než tisíc výš)

Naposledy upravil vsezved dňa Po november 12, 2012 13:08:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 18:53:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mě to julia na w7-x64 dělala se starym driverem. upgradeoval jsem na 1.15 a problém zmizel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vsezved
Hifi obsluha


Založený: 29 marec 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 19:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

to: Lukas_87

To se máš Smile Opětovně jsem přeinstaloval ovladače na w7 x64 a Juli@ XTe se chová pořád tak, že se počítač začne uspávat, pokud zrovna běží zvuk, tak se vypne, vypne se monitor a poté děsné chrčení. Ty máš původní verzi do PCI?

Nu což, jdu se ještě chvilku trápit s linuxem, jestli se mi podaří pohnout z místa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 12:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

já myslim, že tam bude i souvislost se základní deskou.
mám ESI Juli@ do PCI slotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vsezved
Hifi obsluha


Založený: 29 marec 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 12:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dekuji za nasmerovani,

mam doma jeste malej domaci server tak zkusim kartu prehodit vedle. Poslechove PC ma apu liano a server je s procesorem pentium G630T takze se jedna o uplne jinou architekturu. Jen se mi nechce na serveru preinstalovavat cely system na win7. Uvidime jak se to bude chovat na windows server. Po odzkouseni dam vedet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 16:16:39    Predmet: ESI Juli@ Odpovedať s citátom

ten procesor g630t mam i ja a problemom nie je.
pokial som si zistoval tak juli@ nechutia dosky so sandy bridge a cipovou sadou intel h67.
so starymi ovladacmi som mal bsod po naistalovani poslednej verzie bez problemu.
juli@ mam pci verziu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vsezved
Hifi obsluha


Založený: 29 marec 2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št november 15, 2012 12:34:01    Predmet: Juli@ XTe lupání při uspávání PC Odpovedať s citátom

Odzkousel jsem Juli@ v serveru a tam se chova korektne. Nakonec se mi podarilo rozchodit i satelitni kartu a sdilenou kartu skylinku v linuxu. Jen se pro zmenu v linuxu odmita probouzet satelitni karta a taky pri prepinani na kanal na jinem multiplexu (pouzivam vlc, protoze tv sleduju v okne) musim dat nejprve stop a az pak zvolit novy program. Ve windows 7/x64 se pocitac odmita uspat s touto kartou (ss2), ale na to mam elegantne vytvoreny skript pro odpojeni ovladacu.

Jelikoz nehodlam zabijet cas kolem zprovoznovani v linuxu (radeji jej zabiju poslechem hudby) a menit kvuli zvukovce celej komp taky nehodlam, putuje juli@ z5 k dodavateli a objednavam asus xonar stx, snad budu mit vice stesti (asus xonar dx/xd mi pro zmenu nefungovala korektne v linuxu)

Dekuji vsem za podnety k rozchozeni karty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 13:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin: „Je to věc driveru, aby v metodě volané před uspáním kartu korektně mutnul a pak teprve došlo k odpojení napájení při usnutí.“

Zkoušel jsem několik verzí a pořád to samé. Znamená to tedy že se s tím nedá nic dělat?
Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 15:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to presná odpoveď a navyše je to iba môj názor no... Pokiaľ Ti to inak vyhovuje a robí len pri vypínaní (reštarte) - proste sa s tým netráp a pred vypnutím - reštartom vypni zvuk (ak to nebude generovať lupance s vypnutým) Ušetríš si čas a nervy.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 16:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělá to během startu i vypnutí. Zesilovač se mi zapne a vypne sám podle pc. Tak mi to úplně vyhovuje a nerad bych to měnil ale ty lupance jsou problém. Start bych jednoduše ošetřil časovým relé ale s vypnutím si nevím rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 16:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To je blbé. Zakaždým pred vypnutím (reštartom) zakazovať-povoľovať kartu v devmgmt.msc by ma nebavilo...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 16:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle dělá linuxový driver Juli před uspáním a po probuzení:

https://github.com/torvalds/linux/blob/master/sound/pci/ice1712/juli.c#L483

https://github.com/torvalds/linux/blob/master/sound/pci/ice1712/juli.c#L472

Ošetření suspend/resume bylo přidáno až po několika letech. Nijak by mě nepřekvapilo, kdyby ve win driveru nic takového ani nebylo.

Pokud by nebylo přímo v driveru, un/mutnutí by v linuxu šlo zařídit i jednořádkovým skripty, který se dá do suspend a resume hooku. Windowsy možná mají možnost těchto hooků také. Někde jsem četl, že lze odchytit event Suspend, ale že prý stejně nemá OS dost času na to, aby se něco stihlo provést (klasicky idiotský návrh). Nicméně pokud by to opravdu šlo, pak zde se diskutují různé workaroundy, jak mutnout z powershellu, VB, nebo rovnou z terminálu https://stackoverflow.com/questions/255419/how-can-i-mute-unmute-my-sound-from-powershell

Víc už je na tobě, řešení problémů v tupých windows mě ani trochu neláká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 16:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, ty řešíš obyčejný start a shutdown, ne suspend a resume.

Tak to je mnohem jednodušší. Např. dle https://superuser.com/questions/773651/run-a-script-just-before-shutdown-or-reboot-on-windows-home-edition bych volal při startu a shutdownu nějaký skript, který připojí a odpojí napájecí relé zesíku nebo un/mutne výstup zvukovky. HW už určitě bude existovat, nebo mini arduino s USB za 40Kč a jednoduchý skriptík v pythonu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po január 04, 2021 12:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo bylo by to nejlepší řešení, ale bohužel nedokážu napsat ani ten jednoduchý skriptík. Snažil jsem se najít nějaký podrobný návod pro blbce že bych se to třeba pokusil sesmolit, ale nikde nic. Navíc na tohle už měl myslet výrobce a ne že si zákazník bude muset něco dolaďovat sám.
Takže mi zbývá pokusit se to vyřešit hardwarově. Nějaký nápad?
Tady se to také řešilo a nedořešilo: https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=dmlld3RvcGljLnBocD9mPTEmdD04MTI3 Zkoušel jsem vypnout pc a nechal ještě chvilku běžet zdroj = žádný lupanec. Luplo to, ale až při odpojení PS_ON od země tedy v době kdy už by byl zesilovač off. Bohužel po zapnutí pc naběhne modrá obrazovka, 2x se sám restartuje a teprve až pak naběhne. Takže tudy cesta nevede.

Další návrhy v uvedeném odkazu:
1. podržet déle napětí na zvukovce
2. snímat napětí na PS ON a obvodem uzemnit výstup zvukovky
3. snímat napětí na PS ON a obvodem vypnout zesilovač

Když nepomůže ani to napadá mě už jen ten sráč rozšlapat a koupit jinou kartu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 04, 2021 12:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Výrobce na to peče, psaní a hlavně údržba driverů pro windows je pro něj ten největší opruz z celého procesu vývoje a následné podpory nějakého hardwaru.

Pokud by fungovalo a stačilo softwarové mutnutí zvukovky při vypnutí, pak bych se na hardwarové řešení vybodnul. Začal bych otestováním https://stackoverflow.com/a/1670848

citácia:
Bohužel po zapnutí pc naběhne modrá obrazovka, 2x se sám restartuje a teprve až pak naběhne.


To dělá standardně? Pokud ano, začal bych pořádnou instalací.

citácia:
Když nepomůže ani to napadá mě už jen ten sráč rozšlapat a koupit jinou kartu.


Jen abys neskončil úplně stejně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po január 04, 2021 20:22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

„Výrobce na to peče…“ Napsal jsem jim, ale moc nevěřím že vůbec odpoví.

„To dělá standardně?“ Ne jenom když nechám běžet zdroj při vypnutí pc, jinak startuje normálně.

„Jen abys neskončil úplně stejně…“ Jo taky si říkám, ale firmy jako RME nebo Lynx to snad budou mít vychytané. Ale pro jistotu si to ještě ověřím.

nircmd.exe mutesysvolume 2 Zkusil jsem a jenom vypne zvuk ve win stejně jako když kliknu na ikonu repráku v oznamovací oblasti. Vypnout takto zvuk je lepší v tom, že před vypnutím neleze z repro hlasitý přerušovaný šum ale nakonec to lupne stejně.

Také jsem měřil napětí na PS-ON = když je pc vypnutý nebo chrápe, je tam 5V. Protože zatím nemám osciloskop abych mohl zjistit čas od odpojení PS-ON po lupanec z repro, použil jsem obyč ledku. No a vypadá to tak, že ledka zhasne ve stejný okamžik kdy dojde k lupanci a vypnutí zdroje. Prostě ta prodleva je tak malá, že bych na to moc nespoléhal. Takže tudy cesta taky nevede.

Tak jsem dál zkoumal na co pověsit vstup obvodu a pod dvířkama na bedně jsem našel ještě jednu power led a ta se chová skoro přesně jak potřebuji. Ledka v tlačítku power svítí přesně jak běží zdroj, ale ledka pod dvířkama se vždy vypne dřív než zdroj a něž to lupne. Při probuzení se rozsvítí 2s po zapnutí zdroje, ale problém je při startu pc – při startu se rozsvítí, pak na 5s zhasne a po naběhnutí win už svítí pořád. Takže budu muset použít arduino. Škoda mohlo to být snadné, ale půjde to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2021 00:17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jim Beam napísal:
„Výrobce na to peče…“ Napsal jsem jim, ale moc nevěřím že vůbec odpoví.


Dej vědět, zda se ozvou.

citácia:
„To dělá standardně?“ Ne jenom když nechám běžet zdroj při vypnutí pc, jinak startuje normálně.


Zajímavé, OS by to mělo být fuk, když je shozený. Ale asi se tam zblázní nějaký HW a při následném startu není korektně zresetovaný nebo tak.


citácia:
„Jen abys neskončil úplně stejně…“ Jo taky si říkám, ale firmy jako RME nebo Lynx to snad budou mít vychytané. Ale pro jistotu si to ještě ověřím.


Upřímně, kvůli takové věci by se mi nechtělo vysolit velké tisíce za RME nebo Lynx, Juli je docela slušná zvukovka.

citácia:
nircmd.exe mutesysvolume 2 Zkusil jsem a jenom vypne zvuk ve win stejně jako když kliknu na ikonu repráku v oznamovací oblasti. Vypnout takto zvuk je lepší v tom, že před vypnutím neleze z repro hlasitý přerušovaný šum ale nakonec to lupne stejně.


Pokud z toho přestal lézt šum, pak je tím příkazem zvukovka zřejmě opravdu hardwarově mutnutá. Driver by s tím asi nic víc udělat neuměl. Máš představu, co to lupnutí způsobuje? Nějaké DC napětí na vazebních kondenzátorech při zapnutí napájení zvukovky?

Ta ledka pod dvířky - to je na přední straně, nějaká signalizační? Ještě jsem se s tím nesetkal. Nebo je to něco na desce? To vypadá jako řízení kombinací biosu a OS.

Zpožděně zapínat/vypínat napájení zesíku určitě půjde, ale samozřejmě by to byla nějaká práce a hlavně testování. Máš ověřené, že ten časový posun napájení zesíku lupanec odstraní, aby se to nedělalo zbytečně?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 01:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

„Pokud z toho přestal lézt šum, pak je tím příkazem zvukovka zřejmě opravdu hardwarově mutnutá…“ Omlouvám se, špatně jsem to napsal - nircmd.exe mutesysvolume 2 jenom ztiší zvuk win nic víc https://youtu.be/eEkw_U5gdLo?t=92 Kartu to neumrtví protože se to chová úplně stejně jako když vypnu zvuk kliknutím na ikonu v ozn. oblasti.

Co lupance způsobuje nedokážu říct, ale lupne to v okamžiku zapnuti a vypnutí zdroje a taky cca 15s od zapnutí pc než naskočí plocha.

Ta ledka pod dvířky… Koukal jsem do manuálu skříně a píše se že to je „card reader power led“ Je na desce čtečky společně s usb, 1394…

„Máš ověřené, že ten časový posun napájení zesíku lupanec odstraní, aby se to nedělalo zbytečně? Jj zkoušel jsem to víckrát, ten posun je pokaždé víc než 1s.

„Upřímně, kvůli takové věci by se mi nechtělo vysolit velké tisíce za RME nebo Lynx, Juli je docela slušná zvukovka.“ Pro mě to není zas taková maličkost a nejsem vůbec nadšený, že to musím řešit. Lynx, RME bych samozřejmě nekoupil nové. Taková L22 se dá sehnat za 4000 a viděl jsem jí i za 3000. To je podle mě slušná cena za kartu která se řadí do kategorie referenční. Julia asi je slušná karta, v testu kde jí srovnávali s Lynx jí hodnotili dobře, sehnat se dá do litru, ale jak vidno, je nedořešená.

Když tak nad tím přemýšlím říkám si, jestli má cenu řešit nějakou julinu, arduino, skripty… a jestli není lepší rovnou koupit Lynxe nebo RME a (snad) mít klid. Asi založím nové téma s názvem „Lynx, RME lupance při startu / vypnutí?“ Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 08:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadlo mi, ci by to nahodou neslo vyriesit v BIOS-e vo "Wake up events" a pozriet sa, ci je tam moznost PCI. Tym padom by sa nevyplo napajanie pre zbernicu - ja som podobnu vec riesil na DacMagicu, kde mi po vypnuti PC ostali bzucat monitory, ktore sa automaticky vypinaju o nieco neskor. Vyriesil som to pripojenim USB na port, ktory ostava zapnuty aj po vypnuti PC.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 12:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jim Beam napísal:
„Pokud z toho přestal lézt šum, pak je tím příkazem zvukovka zřejmě opravdu hardwarově mutnutá…“ Omlouvám se, špatně jsem to napsal - nircmd.exe mutesysvolume 2 jenom ztiší zvuk win nic víc https://youtu.be/eEkw_U5gdLo?t=92 Kartu to neumrtví protože se to chová úplně stejně jako když vypnu zvuk kliknutím na ikonu v ozn. oblasti.


Jasně že ten nirmcmd udělá to samé, co ta ikonka, je to jen jiný postup ovládání. Nevím, jak se chová windowsí driver a chain, ale bylo by logické, že to pošle mute do zvukovky, nejen vynuluje stream. Co myslíš "umrtvením karty"?

Juli má výstupní muting tranzistory, spínají se přes GPIO15 Envy24 https://github.com/torvalds/linux/blob/master/sound/pci/ice1712/juli.c#L83 . Koukám, že v linuxovém kódu pro resume a suspend chybí volání hard mute, jenom se tam mutuje DAC, ale to teď není podstatné. V ovládacím prvku "Playback Switch" je to správně https://github.com/torvalds/linux/blob/master/sound/pci/ice1712/juli.c#L312 . Přesně to by měl dělat ten windowsí driver, pokud je napsaný správně.

Nicméně:

citácia:
Co lupance způsobuje nedokážu říct, ale lupne to v okamžiku zapnuti a vypnutí zdroje a taky cca 15s od zapnutí pc než naskočí plocha.


Jak máš připojený zesík, cinchy nebo symetricky? Tipnul bych si, že ten lupanec při startu zdroje není "neumrtvenou" kartou, ale nějaká zemní smyčka. Při najetí zdroje se protékajícími rázem zem karty posune trochu nahoru a ten protékající proud do zesíku udělá lupanec. To druhé lupnutí může být unmutnutí Juli při naběhnutí driveru.

Při symetrickém propojení by to pravděpodobně bylo OK. Pokud máš zesík se symetrickým vstupem, bylo by dobré to vyzkoušet.

citácia:
Ta ledka pod dvířky… Koukal jsem do manuálu skříně a píše se že to je „card reader power led“ Je na desce čtečky společně s usb, 1394…


Zřejmě tedy USB power, ale to stejně nepomůže.

citácia:
„Máš ověřené, že ten časový posun napájení zesíku lupanec odstraní, aby se to nedělalo zbytečně? Jj zkoušel jsem to víckrát, ten posun je pokaždé víc než 1s.


Funkční záložní řešení by bylo, super.


citácia:
Když tak nad tím přemýšlím říkám si, jestli má cenu řešit nějakou julinu, arduino, skripty… a jestli není lepší rovnou koupit Lynxe nebo RME a (snad) mít klid. Asi založím nové téma s názvem „Lynx, RME lupance při startu / vypnutí?“ Smile


Nedivil bych se, kdyby to dělalo i s jinou PCI-e kartou. Mimochodem, zkusil jsi interní zvukovku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 12:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, ked to čítam na fóre kde sú audiofili. Pokiaľ viem tak PC pre kvalitné počúvanie hudby je jednou z podmienok mať vypnuté akékoľvek šetriče a uspávanie hardweru. To je len jedna z mnohých podmienok, ktoré je potrebné aplikovať. Zbožňujem ľudí čo na PC pre max kvalitu prehravania hudby majú systém - windows s plno nepotebnými aplikáciami ..... a pritom sú to veľmi nároční audiofilové.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 12:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

?? - jak to souvisí s diskutovaným problémem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 12:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrátane vypnutia "rýchleho spustenia".
Integrovaná zvukovka "lupne" aj mne pri klasickom zapnutí-vypnutí, USB DAC nikdy.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št január 07, 2021 13:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Propojené to mám symetricky. Nesymetricky se to chová skoro stejně jen s tím rozdílem, že při startu to nelupne v 15té sekundě.
Zapomněl jsem napsat že mám PCI verzi ale to je asi jedno?
Interní zvukovku jsem teď zkoušel – start, spánek, probuzení, vypnutí, vše absolutně bez lupanců a jiných zvuků.


„Zřejmě tedy USB power, ale to stejně nepomůže.“ USB na tom panelu po dává 5V i když je pc vypnutý. Ta ledka svítí jen když pc běží a zhasne vždycky před vypnutím pc. https://www.manualslib.com/manual/884209/Origen-Ae-S10v.html?page=12#manual
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2021 22:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé, že s nesymetrikou to lupe míň, než se symetrikou. Člověk by očekával opak.

Zřejmě při najetí napájení zvukovky projde přes vazební kondíky vyrovnávací proud na nějaký DC offset.

Zvukovka při zapnutí napájení není mutnutá, protože GPIO15 low = mute off. Hloupé, měli to udělat obráceně a driver by musel zvukovku unmutnout. Ale je otázka, zda by to tvému lupnutí pomohlo.

Kromě explicitního zpožděného napájení zesíku (nebo nějakého jiného mutnutí zesíku) nebo jiné zvukovky mě už nic nepadá. Ale určitě bych ji koupil přes net, aby ji bylo možné vrátit, pokud to bude lupat úplně stejně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2021 22:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo si dorobit vypinace k reprokablom...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2021 22:55:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pozor - některé levné digitální zesíky nemají rády provoz bez zátěže Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So január 09, 2021 22:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin: Použiji arduino navěšené na ledku čtečky a bude to fungovat. Časem možná lepší zvukovka. Každopádně díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist