Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla HC-43

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
juwe
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut november 20, 2012 23:13:30    Predmet: Tesla HC-43 Odpovedať s citátom

Ahojte,

dostal sa mi do rúk starý (cca 25 rokov) gramofon Tesla hc-43. Prenosku samozrejme nema, chyba mu aj headshell, motoricky by mal byt ok, je to chassi, takze je osadene v nejakej zbastlenej krabici. Povod je z rodiny, takze zvysok gramca by mal byt ok. Chcel by som to napojit na moderny zosilovac (nema phono..), takze ak som spravne pochopil potrebne investicie:
1. predzosilovac
2. nova prenoska
3. prekablovanie
4. uprava na cinche.
5. nejake to drevene chassi, povrchova uprava, repas krytu a pod.

Moja otazka - je tento gramofon hodny prestavby, tzn. ide o dobry typ gramofonu, ktory sa oplati repasovat, alebo sa poobzerat po niecom inom (vyssej rade)? Chyba mi nieco v horeuvedenych krokoch, ktore treba previest? Ake mozu byt investicne naklady, predpokladam stčrednu triedu, ni esom ziadny hifi maniak, ale ani student.

dakujem za nazory a rady.


Moja otazka je
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: St november 21, 2012 17:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš hifi komponent, tak to nemá cenu se tím zabývat.
Pokud nemáš co dělat a baví Te to, pak je to hezká práce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št november 22, 2012 07:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tenhle typ patří k výrobkům Tesla, které fungovaly - (na rozdíl od předchůdce HC42). Nebude to High end - nemá cenu ani nějaké velké úpravy - oživit , užívat vyměnit za lepší.
Příjemné je konc. vypínání.
Při překáblování raménka by bylo vhodné vpravit do trubky nějaké tlumení- molitan atp.
Repasi zdar Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So november 24, 2012 13:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro běžný poslech HC-43 plně vyhoví, je lepší než HC-42 (NC-420) který nemá koncové vypínání. Přenosku dej Nagaoka JT411 - přímá náhrada za nedostupné Tesla VM....nebo Shure M75, Ortofon OM B5, všechny bez úprav pasují. Headshell musí být originál. Vyměň řemínek. Předzesilovač co nejjednodušší s ohledem na třídu gramofonu, stačí tenhle v příloze, pro stereo samozřejmě dva stejné. Výhodou je napájení z baterie, odběr minimální cca 2 mA. Zapojí se na zesíku do vstupu CD nebo tuner, to je jedno. Mnoho zdaru.


RIAA-simpl.gif
 Description:
 Filesize:  3.23 KB
 Viewed:  10490 Time(s)

RIAA-simpl.gif



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juwe
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 22:24:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Gramofon lezal bokom cca 25 rokov, nabehanych ma +- 100 hodin. Akurat som ho docistil (pouzivam na to domacu slivovicu, ktora precisti aj telo, aj mysel). Mam rozcitanu jednu knizocku (J. Pešák: gramofon, jeho provoz a technické využití) a to je doslova "gramohoror". Zazrak ze to hraje, tych imperfekcii je v rade vyrobca platne-gramofon-zosilovac-posluchac pomerne dost.

Mal by som otazku - keby ze sa osadia rovnake prenosky a urobia rovnake upravy na gramofonoch "vyssej" teslackej rady NC 4XX-NC 5XX, pouzije sa rovnaky predzosilovac, atd... - aky rozdiel bude vo vyslednom zvuku? Bude rovnaky, alebo je este nieco ine, co vyrazne ovplyvnuje kvalitu vysledneho vystupu z gramofonu (gramce maju samozrejme inu geometriu ramienka, ine ulozenie motorcekov, atd...), ale vie to niekto porovnat?

Oplati sa repas starsich gramofonov tesla NC 4XX az NC 5XX? Da sa to povazovat za hi-fi (kedysi sa dalo), alebo sa na ne vykaslat a nasetrit euriky na novy gramofon? Alebo sa spytam inac, ak si predstavim tento moj gramofon s prenoskou Ortofon 5E, prekablikovany, cinche a iny (aj kvalitnejsi) gramofon s rovnakou prenoskou Ortofon O5, bude zvuk na oboch gramcoch rozny, usami pocutelny, alebo dostanem +- to iste?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 333

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 20:44:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
Pro běžný poslech HC-43 plně vyhoví, je lepší než HC-42 (NC-420) který nemá koncové vypínání. Přenosku dej Nagaoka JT411 - přímá náhrada za nedostupné Tesla VM....nebo Shure M75, Ortofon OM B5, všechny bez úprav pasují. Headshell musí být originál. Vyměň řemínek. Předzesilovač co nejjednodušší s ohledem na třídu gramofonu, stačí tenhle v příloze, pro stereo samozřejmě dva stejné. Výhodou je napájení z baterie, odběr minimální cca 2 mA. Zapojí se na zesíku do vstupu CD nebo tuner, to je jedno. Mnoho zdaru.


Velmi nesuhlasim s tym ze "Předzesilovač co nejjednodušší s ohledem na třídu gramofonu..."
mam nejeden gramec Tesla 4../5.. a po trochu tuningu a s kvalitnejsou prenoskou dokazu sa vyrovnat gramcom aj z "vyssej" triedy. Samozrejme zase suhlasim, ze ziadne zazraky sa nekonaju, za dane "prachy" dana "kvalita".

juwe: moj nazor je, ako uz som pisal vyssie, ze pri rovnakej koncepcii sa vela rozdielov cakat neda... ja si myslim ze Tesla mala zopar vydarenych modelov, ktore stoja za to, a dovolim si im priradit oznacenie hifi... ci uz, podla mna najkvalitnejsi z celej koncepcie, NC500, ktory sam mam a povazujem svojou jednoduchostou a dalsimi vyhodami za top (mimochodom predloha slavnych Project-ov), tak napr. NC450, kde uz sa jedna o zlozitejsie zariadenie, ale po upravach (bohuzial dost pocetnych) je to takisto top gramec vo "svojej" triede. Trochu preslapom bol napr. NC420, kde sa podpisuje na negativoch zla geometria ramienka, NC580, ktory sice je "lepsi" ale zase negativum je odsrate ulozenie sasi, plastovy humus (subjektivny nazor) NC470. NC430 je predchodca (a myslim si ze lepsi, takisto ho mam) spominanej NC580. Najvacsim kamenom urazu vacsiny koncepcii Tesla gramcov, bolo ulozenie motorceka (prenos vibracii do sasi, indukcia rusenia prenoska/ramienko), spominana obcas naprd celkova geometria, a mozno fakt, ze motorceky boli koncipovane na sietocyh 220V~, co prinasa mnoho otazok ohladom spravnych otacok (poriesit sa to da napr. Project Speed Box), atd...
Ak sa Ti, priamo povedane, s tym nechce srat a hladat nejake nadpozemske sfery, radsej si ukladaj peniazky na kopku a kup si nieco nove a "kvalitnejsie". Taky Project Debut, alebo mozno ak tych peniazkov bude viac aj RPM, nemoze byt zlou volbou Smile
Ak by sa niekomu nepozdaval moj vylev ohladom Tesly gramcov, vsetky spominane modely som vlastnil/vlastnim a uzival/uzivam, a vela z nich komplet repasoval, opravoval atd., aj ked priznavam ze len v mnozstve jedneho kusu a opieram sa o vlastne zazitky a skusenosti.

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juwe
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 00:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

celkovo nie je ziadny gramec super, vyrobca sa znazi len eliminovat mozne nedostatky o ktorych sucasna technika nieco vie. Cim drahsi gramec, tym viac nedostatkov by mal mat prec. Ja som sa do tej HC-43 uz pustil, nieco z toho bude a ked ma to chyti, celkove investicie odhadujem na +-200 EUR (predzosilovac, prenoska, cinche, kable...), svoj cas do toho neratam - to by predrazilo asi najviac. Uz som ho cistil vyse 4 hodiny s vatovou tycinkou, plexisklo planujem jemne zbrusit s pastou, chassi bude nove z masivneho dreva...

Casom mozno poriesim nieco kvalitnejsieho, na zaciatok to hadam staci. Pre niekoho tych 200 EUR je cena tak za prenosku (niekto da tolko prachov len za platnu), ale snazim sa v ramci moznosti aj ovladat. Nie ze by na to clovek nemal, ale vsetko ma svoje hranice. Dam ho dokopy a uvidim. Casom vas potravujem s dalsimi otazkami ohladom "repasu".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josek
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2012
Príspevky: 16
Bydlisko: PN

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 10:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenoeddie:
a mozno fakt, ze motorceky boli koncipovane na sietocyh 220V~, co prinasa mnoho otazok ohladom spravnych otacok (poriesit sa to da napr. Project Speed Box), atd...


s týmto sa nedá súhlasiť, lebo použitý motorček je synchrónny a preto má rovnaké otáčky pri 220 ako aj 230 V. Pri dnešnej stabilite sieťovej frekvencie je investícia do speedboxu pre NC430 a podobné gramce úplne zbytočná.

Inak súhlasím s tým, ako píše zdenoeddie. Je lepšie zainvestovať do lepšieho predzosilňovača, ktorý sa nakoniec dá použiť aj pre iný gramec vyššej triedy. Predzosilňovač podľa Lechosa naozaj nemá s korekciou RIAA nič spoločné
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 333

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 10:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano uznavam, to som si neuvedomil v danej chvili Embarassed Nejak som otacky doteraz neriesil, budem ich riesit az tentokrat pri NC450. Takze svoje tvrdenie beriem spat a ospravedlnujem sa za pripadne zmatenie.
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josek
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2012
Príspevky: 16
Bydlisko: PN

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 12:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To je OK každý sa občas mýli.
Len by ma zaujímalo, aké máš dôvody pre NC450 riešiť tú reguláciu, keď SEPS udržuje frekvenciu siete lepšiu ako 0,1%?
Za RVHP bolo kolísanie citeľné, ale teraz neviem či sa tým oplatí zaoberať?

Prepáč, to len moja otázka, možno máš na to dôvody. Ja nie som fanatický hi-end-ista, pozlátené sieťové vidlice za desiatky € nie sú moja oblasť Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 333

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 12:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozlatene vidlice nie su ani moaj domena. NC450 ma elektronicke prepinanie otacok 33/45. Tak preto Smile
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist