Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro MM přenosku - open project
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2015 23:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby to mělo být opravdu košer, doplnil bych to o magnetické stínění. Aspoň železný plech, i když to zdaleka není ideální, nejlepší je samozřejmě ve vodíku žíhaný permalloy Razz
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 07:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Používali jsme (ve zkratovně) škatule, které měly víko a dno z tlustého Fe plechu a střední díl (bočnice) vyfrézované z jedinéhu kusu Fe, o tloušťce stěn cca 10 mm. Všechny díly byly galvanicky poměděné. V místě styku středního dílu a víka a dna to bylo sfrézované na kvalitní kontakt a drážku (překryv). Kromě toho to bylo opatřené hřebínky pro zlepšení vodivého spojení všech 3 dílů. Toto řešení vyšlo, s ohledem na rušení, nejlíp. Plechová (cca 2mm) poměděná železná krabice se moc neosvědčila, už se to sytilo. Jo, to jsou samozřejmě extrémní podmínky.

10mm Al cca odpovídá hloubce vniku při 50 Hz, resp. ta je 11,6mm. Zase se to nesytí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 17:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Běžným rozptylem se magnetické stínění určitě nepřesytí. Kdysi jsem četl doporučení - tlusté vodivé (Cu, Al) a víc vrstev tenkého magnetického. Vzpomínám na stará trafa z flaškových mixpultů - milimetr tlustá měděná kastle a v ní dvakrát pět vrstev navinutých z 0,1 mm permaloye. Ale asi to nebude takové drama, pracoval jsem s klasickými vejci, to byl permaloy cca 1 mm, vyžíhaný výlisek, a stínilo to naprosto perfektně. Pravdou je, že uvnitř bylo trafo vinuté na dvou sloupcích, takže vlastně astatické. To u plošňáků dost dobře aplikovat nejde, je ale možné citlivé dráhy navrhnout tak, aby netvořily signálové smyčky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 17:09:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Běžně se to určitě nepřesytí, ale >50kA/50Hz ve vzdálenosti 0,5 - 1m dělalo svoje Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
To u plošňáků dost dobře aplikovat nejde, je ale možné citlivé dráhy navrhnout tak, aby netvořily signálové smyčky.

Co je malý, to je dobrý Smile A stínění především homogenizuje pole, takže se dá podle tvaru stínění předpokládat i tvar rušivého pole uvnitř.
Pro magnetické stínění je důležité počáteční permeabilita, aby byl materiál dostatěčně magneticky měkký.
50kA volným vodičem v 0,5m vzdálenosti vzduchem, to by snad mohl spočítat i středoškolák, aby byl v obraze Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Samé dobré zprávy, železo na stínění povoleno ! Thumb up
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Používali jsme (ve zkratovně) škatule, které měly víko a dno z tlustého Fe plechu a střední díl (bočnice) vyfrézované z jedinéhu kusu Fe, o tloušťce stěn cca 10 mm....

Jestli to skutečně bylo frézované z jednoho kusu materiálu, tak mohlo zůstat i dno vcelku a stačilo by jen jedno víko. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:48:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo máš pravdu, prvních pár kusů se tak udělalo, a pak se snížily náklady změnou výroby středního dílu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
velky bobo napísal:
To u plošňáků dost dobře aplikovat nejde, je ale možné citlivé dráhy navrhnout tak, aby netvořily signálové smyčky.

Co je malý, to je dobrý Smile A stínění především homogenizuje pole, takže se dá podle tvaru stínění předpokládat i tvar rušivého pole uvnitř.
Pro magnetické stínění je důležité počáteční permeabilita, aby byl materiál dostatěčně magneticky měkký.
50kA volným vodičem v 0,5m vzdálenosti vzduchem, to by snad mohl spočítat i středoškolák, aby byl v obraze Smile


Jo to by určitě spočítal, akorát při vypínání a průrazech asi ne ani s pc, a to bylo potřeba měřit. Potom šlo di/dt řádově jinam.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 20:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, není nad poslech gramofonu ve zkratovně, akorát že krapet ruší burácení blesků...příznivce silných polí jistě také potěší poslech v koróně magnetaru....ježíšikriste.... Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 20:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale Pavlíku, je to kecárna, jak sám říkáš.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 22:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale Pavlíku, je to kecárna, jak sám říkáš.

Přesně tak, stačí prezentované informace a zkušenosti přijímat s jistou dávkou selského rozumu a vlastního uvažování.
Na druhou stranu, odmítnutí dogmatických nebo extrémních požadavků (např. na odolnost stínění proti nasycení, potřebnou rychlost přeběhu, ultranízké zkreslení, vf odolnost a tak podobně) by nemělo být označováno za omezenost, nevzdělanost a ubohý amatérismus.
Pak bude na obou stranách všechno v pořádku a debata může být pro všechny přínosem.
V opačném případě vznikají zbytečné rozpory a rozbroje.
Tak nějak to vidím...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 07:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
odmítnutí dogmatických nebo extrémních požadavků


Jo jistě, pokud to máš podepřené např. vlastním srovnávacím měřením různých konstrukčních řešení. Mám změřené např. 3 známé typy phono předzesilovačů (všechny za stejných podmínek) ve stadiu "deska bez krabice" a liší se nachytanou složkou 50Hz o 30dB. Je to málo, je to hodně? Odpověz si sám. Bude mít stejná stínicí krabice vždy stejný účinek na potlačení 50Hz složky, naměřené na výstupu předzesilovačů? Preampy se liší nejen nachytanou padesátkou, ale i lesem jejích násobků.

Takže si asi musíš stanovit, co chceš docílit a co je extrémní požadavek.

Openamp vychází ve srovnání s ADXY daleko lépe, co se týče nachytaných složek 50Hz a padesátky samotné. Proto jsem tazateli řekl, že může použít dřevěnou krabičku v kombinaci s podloženým plechem. U konstrukce, která nachytává o 30dB větší složku 50Hz bych mu to neřekl. Přesto, dřevo optimum nebude. Diskuse výš byla o optimu, i když s nadsázkou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 09:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče nachytávání rušení nestíněnou deskou preampu, tak velmi dobře vychází "phonofet". Přiložená měření ukazují "nachytané rušení" při zkratovaném vstupu (re 1Vrms), limit metody (dráty do karty vzájemně zkratované na výstupu preampu) a uspořádání měření - hnizdo na stole.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 10:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Phonofet v krabici Modu 1U.

Phonofet je podobný koncept, jaký teď zvažuje navrhnout a stavět Velký Bobo. Na vstupu je čtveřice NJFET-PJFET, následuje vnořená kaskoda. Na desce je přídavná stabilizace, zdroje proudu + shunt regulátory. Phonofet má nižší šum než openamp (díky řešení vstupu) a má i lepší potlačení síťových složek, přestože je to zcela diskrétní zapojení a OZ je jen v servu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 11:49:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... Přesto, dřevo optimum nebude. Diskuse výš byla o optimu, i když s nadsázkou.

Všechna měření i zkušenosti jsou bezva a díky za ně.
Jde přesně jen o to, správně rozlišit, co je nadsázka (superoptimum) a co je oprávněný požadavek, který by měl být splněn vždycky.
Proto předzesilovač nebudu dávat na dřevo, ale do stíněné krabičky. Ovšem spokojím se s milimetrovým plechem a nebudu frézovat z plného bloku centimetrové stěny. A třeba spíš budu dávat pozor, aby to bylo dál od všech transformátorů.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 12:07:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, ty tvoje komentáře jsou sice super, ale bral bych je víc vážně, kdyby za nimi něco bylo. Třeba jen ten kompletní phono předzesilovač z Tvé dílny. Abychom ty úvahy mohli ověřit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hanysek
Hifi obsluha


Založený: 18 august 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Havířov

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 14:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, takže lepší varianta bude uvnitř ještě kovová krabička. A neptejte se mě proč to tak komplikuju Smile

A díky za odpovědi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 16:08:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím s úsměvem: Já mám občas(nebo téměř vždycky), pokud čtu komentáře opa, pocit, že bych chtěl být James Bond - tedy agent Jejího Veličenstva s právem zabíjet.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 17:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic proti pocitům, ale kdybys je doplnil nějakým věcným argumentem, v čem nemám pravdu, dalo by se něco dělat. Takhle musím jenom doufat, že se umíš ovládat a své úsměvné pocity nehodláš převést do praxe.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 23:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle vlákno založil PMA a nechci mu lézt do moderátorského zelí, ale přesto bych si dovolil zvolat - PÁNOVÉ, EMOCE STRANOU ! Vím. že to není jednoduché, ale podržel bych se techniky. Objevilo se tu pár technicky přínosných příspěvků, ale když se k nim jeden musí prohrabávat snůškou skrytých i zjevných invektiv, přestane to brzy bavit.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 08:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

VB: Thumbs up
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hanysek
Hifi obsluha


Založený: 18 august 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Havířov

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2015 10:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar kuci, řeším momentálně krabici pro openamp, nakonec jsem objednal z modushopu. Teď řeším vypínač, Můžete mi poradit, mám doma něco takového, můžu to použít? Je to přímo na 230V, neebude se to přehřívat to podsvícení, když to bude delší dobu zapnuté, nemáte s tím zkušenosti?

Nebo vyřešit nějaký spínací obvod?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dotaz ohledně zapojení: Pokud se (podle rozpisky) neosadí R1/R11 (odpory 47k ze vstupu OZ na zem) a nezapojí se gramofon/přenoska, jak je definován ss potenciál na vstupech OZ ? pak očekávám že výstup prvního OZ ujede někam mimo a servo se bude snažit to dotlačit na druhou stranu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 13:45:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Probůh s neosazovaním R1 = 47k se vůbec nepočítá, co je to za nápad?? Dalo by se maximálně uvažovat o změně hodnoty, ale proč?

Je to JFETový OZ, vysoká vst. impedance, pomalu by to ujelo někam kam to zadefinuje svod (závěrný proud) D1 a D2. Kdysi jsem dělal pro EGÚ nábojový zesilovač s OZ JFET.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 13:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle v rozpisce vůbec není, zde se vedla diskuze o jeho šumu resp příspěvku na celkový šum, proto ten možná až "debilní" dotaz odemě. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 14:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Pavle v rozpisce vůbec není, zde se vedla diskuze o jeho šumu resp příspěvku na celkový šum, proto ten možná až "debilní" dotaz odemě. Very Happy


V rozpisce není? Tomu nerozumím Laughing
Tady je screenshot z rozpisky.
To neosazení (= nekonečný odpor) by šumu asi moc neprospělo.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 14:23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ehm Very Happy Problém mezi židlí a klávesnicí, když jsem to včera v noci prohlížel tak jsem si jist že jsem ho tam neviděl, ale už je mi to jasné, zmátlo mě že strana 2 začíná až R2 Surprised Takže se omlouvám a můžu to po sobě odstranit Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 14:34:33    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Schema už bylo před časem publikováno, on to ještě není open project ?


Probůh je to open project 3 roky. Místo tohoto nezávazného plácání co koho napadne je lépe si prohlédnout mou stránku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist