Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro MM přenosku - open project
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2012 20:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je FCH
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2012 21:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud na tom dělá Vláďa, tak budou 2 možnosti nových phono preampů, což nemusí být na škodu. Dalo by se to dát i vedle sebe na stůl a projet stejnou metodikou, což taky není od věci....

Určitě by to bylo zajímavé. Musím ale popravdě říct, že jsme na samotném začátku. Řešil jsem více věcí, které nesouvisí s HiFi a do toho přišla řada služebních cest.
Už činím opatření, aby tento čas bylo možné částečně využít ve prospěch projektu... Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 09:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Stránka k otevřenému projektu:

http://web.telecom.cz/macura/predzesil.htm

Zatím tam najdete schéma a popis, následovat bude konstrukční část, to už poprosím o trochu trpělivosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 10:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Připojení třetí časový konstanty přímo na vstup předzesu způsobí to, že předzes nebude mít konstantní vstupní impedanci. Jak moc je to potřeba a jak moc se to projeví na ucho nevím, ale nebylo by lepší udělat tuto korekci až na vstupu bufferu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 10:26:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda, ale ještě víc působí běžně přidávaná dodatečná zatěžovací kapacita (C1) i kapacita kabelu. Podle mě to lze, při uvažování náhradního schématu konkrétní přenosky, optimalizovat. Je to i účinný RFI filtr na vstupu. Dala by se brát v úvahu i konkrétní amplitudová charakteristika dané přenosky.

Ale abychom to moc nedrobili. Podle mě je to v pořádku na vstupu. Před buffer to dát v žádném případě nejde, jelikož by to bylo ve zpětné vazbě uvnitř a obvod bude kmitat. Šlo by to dát za buffer, za výstupní odpor R9. Buffer to zvládne. Přesto to nejraději vidím vpředu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 11:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa So december 13, 2014 17:05:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 11:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajiste nemuzes v tomto miste davat kapacitu vetsi, nez je doporucena zatezovaci kapacita prenosky a taky se tam tak chova Smile
Jde o hodnotu toho vlozeneho odporu, 470R, ktery by uz u bipolarniho vstupu zhorsoval odstup diky proudovemu sumu.
U fetu to nevadi, ovsem tam ani nevadi stejny v delici ZV.
Tam ovsem klades duraz, na to, aby to bylo na nizke impedanci kvuli sumu a kvuli tomu tam mas vystupni buffer.

Z tohoto duvodu oznacuji tento navrh za ponekud nesourody Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 11:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o "míru". Spodní odpor ZV by byl bez bufferu kolem 1k. Těch cca 470R v sérii se vstupem je podle mě už na hraně - teď mluvíme o čistém odporovém šumu, fet nefet. Hodnoty R2,C2 zatím nejsou dogma, bude to ještě upřesněno v konstrukční části, chci si s nimi ještě pohrát.

Buffer má ještě výhodu v omezení vlivu kabelu za preampem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 11:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Následující obrázek ukazuje srovnání šumu při použití "vysokoimpedanční" ZV sítě (odpory 10x větší, kondenzátory 10x menší), se sítí podle projektu (dolní odpor ZV 100R). V simulaci je zahrnutá výstupní impedance konkrétní MM přenosky.

Edit: chybička s opomenutím zvětšení odporu za servem, takže obrázek později.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 12:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Připojení třetí časový konstanty přímo na vstup předzesu způsobí to, že předzes nebude mít konstantní vstupní impedanci. Jak moc je to potřeba a jak moc se to projeví na ucho nevím, ale nebylo by lepší udělat tuto korekci až na vstupu bufferu ?


Ona to není třetí časová konstanta, spíš by se dalo mluvit o eliminaci čtvrté časové konstanty (nebo možná páté, jak je libo). Vzhledem k tomu, že to je pro MM, tak to nevadí - ono to čarování se zatěžovacími kapacitami je stejně tak trochu podfuk, nazývá se to tlumení, leč reálné mechanické tlumení to stejně není, je to jen potlačení vlivu rezonance chvějky vytvořením LP filtru s využitím elektrické impedance přenosky. Je jen trochu nepříjemné, že R2 zhoršuje s použitým operákem šum o cca 1.5 dB, ale když je použití Actidampu považováno za bezpředmětné, tak tenhle fakt je asi také považován za bezvýznamný Cool, on vnitřní odpor samotné přenosky bývá stejně kolem 1 kOhm. Možná by stálo za to udělat simulaci s nějakým odhadnutým náhradním schématem přenosky, potíž je jen v tom, že ty rezonance jsou fakticky dvě.

Jinak vidím, že sis, Pavle, tu LT1010 opravdu zamiloval Wink . O použití OPA827 jsi neuvažoval? Je to, pravda, SOIC, ale parametry má srovnatelné nebo lepší než 627 a je levnější. A pokud jde o šum, z FETových OZ je nejlepší AD745 - velký rozdíly v cenáě proti 627 tam není, akorát to pouzdro...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 12:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Je jen trochu nepříjemné, že R2 zhoršuje s použitým operákem šum o cca 1.5 dB, ale když je použití Actidampu považováno za bezpředmětné, tak tenhle fakt je asi také považován za bezvýznamný Cool, on vnitřní odpor samotné přenosky bývá stejně kolem 1 kOhm. Možná by stálo za to udělat simulaci s nějakým odhadnutým náhradním schématem přenosky, potíž je jen v tom, že ty rezonance jsou fakticky dvě.


Simulace existuje pro cca 3 přenosky (co se týče náhradních schémat), i realizace. Ona ta věc je už cca 4 roky stará. R2 se dá zmenšit, používal jsem hodnoty 150 - 220R, ale pak roste potřebný C2.

Obrázků ze simulace už moc dávat nebudu, ono by mě to vázalo tady ke tlachání, a je potřeba navrhnout a odzkoušet nový PCB. To fórum pak sežere víc času, než vlastní práce, a přínos diskusí už moc není.

OPA827 jsem samozřejmě uvažoval, jako jednu z možností. Ale 627 mám pořád nejradši, mj. i pro větší činitel ZV (na vyšších kmitočtech) a vyšší SR.

AD745 má jen 12,5 V/us

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 12:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?p=30020&sid=55843f923a2330f4dd35c7215c77c7c0#p30020
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 13:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Maximální rychlost přeběhu na výstupu přenosky je asi tak 1.5 mV/us (limitováno zrychlením řezacího hrotu), což při daném zesílení a RIAA dělá asi tak 0,016 V/us na výstupu předzesu na 20 kHz ... ale radši to někdo po mně přepočítejte - maximální zrychlení řezacího hrotu je kolem 1800 g (údaj z Loděnic) někde okolo 10 kHz ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 13:18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mistracking, zahlcení, návrat, ustálení. Děje se to každou chvíli. Užitečný signál je "nezajímavý".

Howgh.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 13:21:45    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom případě bych doporučoval THS4601 - SR 100 V/us, BW 180 MHz, šum na zhruba stejné úrovni ... Twisted Evil ... ten zcela určitě zaručí dokonale věrnou reprodukci toho, co přenoska udělá i z těch nejhorších škrábanců.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 18:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Při uvažování náhradního obvodu přenosky, tj. R + L, ten obvod R2C2 opravdu ztrácí smysl, vše "zařídí" už přidaná L. Takže tam R2C2 nechat jen jako VF filtraci, s jinými hodnotami.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po december 03, 2012 18:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár měření přímo z MM přenosky, bez preampu. Jak vidíte, tak i sem leze všudepřítomné RF rušení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tomi
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2012 00:23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, ja by som mal taktiež záujem, narýchlo som si prebehol 1. zverejnenú časť a k tým kombináciám rezistorov určite pomôže toto: http://www.qsl.net/in3otd/parallr.html

Zadáte hodnotu požadovaného rezistoru napr. ten 7,87k a zvolíte si radu E24, výsledky rôznych kombinácii vám to zoradí podľa dosiahnutej presnosti/odchýlky od požadovanej hodnoty, jednoduché ale pomôže...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2012 08:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Na stránce

http://web.telecom.cz/macura/predzesil.htm

v pdf souboru je doplněný vliv vnitřní impedance reálné MM přenosky (R + jwL) na kmitočtové charakteristiky a též změna role R2,C2.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2012 14:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jelikož v SZ přicházejí zajímavé úvahy ohledně šumu, dovolil bych si přiložit simulaci šumového napětí na vstupu (horní křivka) a na výstupu (dolní křivka). Simulace je provedena pro přenosku Shure V15 (tj. ani zkrat ani odpor 1k na vstupu). Pokud někdo z Vás z Prahy vlastní nějakou verzi Actidampu, a nevadila by mu návštěva u mě, uvítám to s tím, že bychom udělali srovnávací měření na reálných kusech, abychom nezůstávali v akademické rovině. Mohli bychom též provést měření s připojenou přenoskou a měření chování při přebuzení (= mistracking).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 08:35:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvýšení šumu při použití OPA134 - simulace:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 17:48:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdíl v integrálním šumu bez actidampu a s actidampem pro bezšumový operák je přibližně 3,1 dB, s OPA627 asi tak 2,4 dB (simulace - postup mohu sdělit při osobním setkání třebas u Číňanů). S A-filtrem by to vypadalo jinak, možná dost že o trochu líp ve prospěch Actidampu. Ale to už se mi nechce řešit. Tak si vyberte ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 19:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím, že Ti to nedalo Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 19:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Integrální šum s OPA134: -90dB/2Vrms

Integrální šum s OPA627: -94,74dB/2Vrms.

Výsledky jsou z měření, rozdíl je 4,74dB. Tak si taky vyberte Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St december 05, 2012 23:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem (jak jinak, že ..), něco jsem našel:

http://www.linearaudio.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=75&Itemid=99

http://www.linearaudio.net/images/stories/oops%20mvdg%20v4.pdf

i toto od něj je docela zajímavé:

http://home.tiscali.nl/data.odyssey/files/NewLoopGevel.pdf

Gevel --> Cordell:

http://www.cordellaudio.com/preamplifiers/vinyltrak.shtml

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 08:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Na závěr úvah o šumu, simulací šumu a měření šumu si Vám dovolím předložit měření, jaké, podle mého názoru, nezveřejňuje nikdo. Z poměrně pochopitelných důvodů. Zatímco předchozí měření šumu bylo provedené tak, že na vstupu preampu byl odpor 50 ohm (tedy v podstatě zkrat), v nyní předkládaném měření je do vstupu předzesilovače připojená přenoska + gramofon. Je to tedy reálná poslechová konfigurace. Na vstup je připojený gramofon Technics SL-1200Mk2 osazený přenoskou Shure M35X. Nejde tedy o žádnou simulaci, ani o žádné "laboratorní" podmínky. Na vstupu je všechno, včetně nachytaných ruchů z okolí.

Výsledný integrální odstup šumu přes pásmo 20Hz - 20kHz je -89,93dB vztaženo k 2Vrms. Troufnu si skromně říci, že to není vůbec špatné. Předzesilovač je osazený OPA627 a odpovídá schématu u mě na webu (to druhé schéma v článku). Indukčnost přenosky M35 je 425mH.

P.S.: ještě "perlička". Výsledek preampu s OPA627 měřený s gramofonem a přenoskou je co se týče šumu stejný, jako výsledek preampu s OPA134 který měl na vstupu místo přenosky odpor 50 ohm.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 11:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

S pripojenou prenoskou (s jeji impedanci) se daji merit i frekvencni charakteristiky a da se dobre odladit zatezovaci odpor a kapacita, vetsinou je to vice, nez doporucovanych 47k a mensi kapacita nez doporucena.
Je zapotrebi zatlumit volny hrot paskou.

PMA vyzkousej na te pozici OPA1641, dle tveho nazoru "vyssi sum" Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 12:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

On bohužel neexistuje žádný FET operák, který by byl po všech stránkách nejlepší. Nejnižší šum má AD745, nejniižší zkreslení OPA827. OPA627 je na tom velmi dobře. OPA1641 je v obou ohledech někde mezi 627 a 134. Podobně na tom bude ADA4627, ale ten jsem zatím neměřil. Nejlepší řešení je dát dva OPA827 paralelně - pamatuj na to při návrhu desky, Pavle ! Ale to už by pak chtělo Actidamp - nemá cenu honit se za šumem operáků, když to pak zabije jeden odpor. Laughing
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 15:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu Bohouši jako vždy, ale tady jde spíš o nabídnutí poměrně jednoduchého řešení se slušnými (podle mě) parametry.

Deska je hotová (přesněji řečeno přepracování původní desky), rozměr je 134 x 100 mm a zítra půjde do výroby. Do Vánoc by měl být jeden kus na nové desce ověřený.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 16:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednu věc bychom neměli našim čtenářům zatajit, ono až klesne hrot přenosky do drážky, tak šum půjde, proti měření s přenoskou "ve vzduchu" zveřejněném výše, tak o 10 až 20 dB nahoru. Takže nakonec i ten OPA134 by byl ospravedlnitelný. Podle Vogela je nejlepší dodažitelná hodnota S/N na vinylové desce cca 70dBA. Pokud bys chtěl, Bohouši, ten údaj korigovat, tak bez problémů a plnými doušky, budeš to vědět přesněji.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 3 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist