Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Je mozne nahrat na CD hudbu z archivu radia Devin...?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 14:59:45    Predmet: Je mozne nahrat na CD hudbu z archivu radia Devin...? Odpovedať s citátom

Priznam sa hned na zaciatku, ze nie som velky odbornik na PC - iba klasicky konzument... Rolling Eyes Pouzivam ho na beznu pracu, ale rad pocuvam klasiku a jazz na radiu Devin a na ich webe http://www.slovakradio.sk/radio-devin/programova-struktura je vela hudobnych relacii v archive s moznostou prehratia...viem si ich samozrejme stiahnut do PC a prehrat a rad by som si niektore aj napalil na CD, ale neda sa mi...ako to zvladnut? Dakujem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 16:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkonvertovat soubory do formátu WAV (umí to třeba i foobar2000) a pak je vypálit jako AudioCD v libovolném vypalovacím programu. Některé vypalovací programy umějí vypalovat i přímo z jiných běžných formátů a provádějí konverzi samy.

Co se týče kvality, tak asi maximum, kterého lze u "pálenic" dosáhnout, je pálení na CD (ne DVD) vypalovačkách Plextor (samozřejmě starší modely - originál Plextory - ne novější OEM prodávané pod značkou Plextor) a pomocí jejich firemního programu PlexTools.

Kvalitní média od kvalitních výrobců (myslím skutečných výrobců - ne obchodních značek natištěných na médiích - např. Taiyo Yuden a spol.) a pálení rychlostí 4x až 8x jsou snad samozřejmostí.

Pokud není po ruce pálidlo Plextor, tak alespoň TEAC (opět CD a ne DVD) a nějaký software, který do pálení moc "nekecá" a nechává to na firmwaru vypalovačky - staré verze Roxio WinOnCD 6 a spol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 17:25:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za tip...idem to stiahnut a pozriet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 19:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevím člověče - 64kbit/s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 20:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta slaba kvalita mi az tak nevadi - ide mi iba o zoznamenie sa s mne neznamou hudbou...zatial som vzdy pri napaleni stiahnutej hudby na CD pouzival SonicStage 3.0 - ktory sluzi na stahovanie hudby z PC do NetMD rekorder walkmana a ma moznosti aj napalit Audio CD alebo mp3 CD alebo Atrac CD...a stiahnutu hudbu z netu v mp3 MPEG 1 Audio mi v pohode na CD napali...ale tie subory z archivu radia Devin su v mp3 MPEG 2 Audio - a tie mi napalit na CD nedokaze.

alebo problem je prave v tych 64 kbit/s...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 21:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to vyzkoušej v nějakém vypalovacím programu. V tom SonicStage můžou být funkce pro vypalování jen doplňkové. Většina vypalovacích programů umí pálit AudioCD přímo z MP3 a tedy provádět konverzi. Vyzkoušené mám Nero a z free programů CDBurnerXP, InfraRecorder a ImgBurn.

Tipy na další free programy jsou tady:
http://technet.idnes.cz/vypalovaci-programy-zdarma-dp1-/software.aspx?c=A120725_143537_software_dvr
(i když u některých může být to info o free špatně a může jít o demo nebo trial). V diskuzi je ještě chválen Ashampoo Burning Studio Free.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 22:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten SonicStage tiez dokaze bez problemov vypalit audio CD z MP3...ale zatial vsetky boli MPEG 1 a tieto MP3 z Devina su MPEG 2...ale pozriem aj iny vypalovaci program. Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 23:08:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotrebuješ žiadne treťostranové programy. Z MP3 ti urobí Audio CD aj Windows Media Player (teda ak si aspoň na Win XP a samozrejme novšej platforme). Priamo v hlavnom menu je položka BURN.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 12:12:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Problem je asi aj v tom, ze som si stiahol na vypocutie opery, ktore maju min. 2 hodiny a napr. Windows Media Player vie vypalit iba audio CD do 80 min. alebo Data CD...skusil som to este vypalit cez Nero a vyzeralo to velmi nadejne - ale posledny krok verification nebol uspesny a tak to pripadne CD by som nikde nedokazal prehrat. Sad

Chcel by som to napalit ako MP3 CD - aby som si to mohol prehrat v aute alebo doma v DVDcku, ktore mi MP3 prehraju...nema niekto chut a cas to skusit stiahnut z toho archivu radia Devin a prakticky vyskusat napalit napr. na CD-RW ? Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 12:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No, aby sme boli korektní, za to, že na Audio CD nedostaneš viac ako 80 min. nemôže napaľovací program, ale Red Book CDDA štandard. MP3 CD je v podstate klasické dátové CD, ktoré pojme tých cca. 650MB dát a je mu jedno, čo tam máš, takže ak to budú mp3 v tej spomínanej úbohej kvalite, môžeš sa tešiť na dlhé hodiny hrania z jedného CD... Napálenie bude určite bezproblémové...
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 13:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta uboha kvalita mi az tak pri tychto stiahnutych veciach nevadi - ide mi skutocne iba o zoznamenie sa s danou hudbou...ale napalil som si to ako Data CD cez Windows Media Player a nic mi to nechce prehrat...tak teraz neviem, kde je zase chyba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 14:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tou kvalitou som len chcel poukázať na rozdiel medzi Audio CD a dátovým CD, ktoré obsahuje komprimované audio formáty. Kým to prvé je vždy obmedzené na spomínaných max. cca. 80min., dátové napríklad vo formáte mp3 s kvalitou 128kbit/s pojme cca. 13 hodín hudby.

Čo sa týka dátového CD, ktoré si vytvoril, je možné prehliadať jeho obsah priamo vo Windows? Obsahuje súbory, ktoré si tam chcel pôvodne mať a dajú sa prehrať vo Win? Akú verziu Win používaš?

Tu je popis a návod pre použitie Windows Media Player-a pre účely napaľovania (tento konkrétne je pre verziu Win7 a Vista). Pre Win XP som nepreveroval, či je to rovnaké, každopádne Windows Media Player som ti predtým doporučil len z dôvodu, lebo si sa pýtal na napaľovanie Audio CD. Pre pálenie data CD, ti všetky Windowsy vrátane XP napália čo len budeš potrebovať priamo z Windows explorera. Samozrejme toto nie sú komfortné riešenia ako poskytujú napaľovacie programy, ale zato stačia na presne tento účel ako potrebuješ...

http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Burn-a-CD-or-DVD-in-Windows-Media-Player

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St december 12, 2012 01:54:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kua uz som to vyriesil...aj sa to tu hanbim napisat - ale cely cas som sa to pokusal napalit na CD-RW - ktore som nemal spravne sformatovane a jasne, ze mi ho potom nic nechcelo prehrat... Rolling Eyes Hammer

Zaujimave, ze Windows Media Player mi to CD-RW ukazoval ako ciste, ale Nero mi to odhalil, cez neho som si ho spravne vymazal a sformatoval a potom tie subory aj v pohode napalil... Razz

Ale aj tak dakujem vsetkym za rady a trpezlivost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist