Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifiman HE-500

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 20:35:33    Predmet: Hifiman HE-500 Odpovedať s citátom

Myslím, že si tato sluchátka zaslouží svoje vlákno. Celkem souhlasím s recenzí na HifiVoice.
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/sluchatka-a-prislusenstvi/796-hifiman-he-500.html

Měl jsem je možnost srovnat s levnějším modelem HE-400, Seny HD650 a AKG701 na Dispre II (jfet i vIV) a na výstupu z Discmana Sony. Vzhledem k tomu, že jsem vnímal nepatrnou rezonanci ve zvuku způsobenou vnější krycí mřížkou, došlo na její výměnu za mnohe řidší viz obrázek.



Zvukově odpovídají hodnocení HifiVoice:
vynikající zvuková koherence
tonálně vyvážené s výborným basem a velmi dobrou separací nástrojů

Pro mě jsou negativa kromě hmotnosti také výrazněji menší detailnost než u HD650 a AKG701, která by se měla zlepšit (dle ostatních uživatelů) připojením k silnějšímu zesilovači.

_________________
PC jen na audio - Asus Xonar ST (mod.),Dispre JFet, NAD 214, Dynaudio Aries, AKG K701, Denon DCD 2560 mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St február 06, 2013 08:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

"výrazně menší detailnost než u HD650" Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: St február 06, 2013 18:42:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná to slovo výrazně mělo být spíše v uvozovkách. Záleží jak to kdo vnímá. Sám jsem byl detailností 650 překvapen. Měl jsem je půjčené kdysi před lety, ale to jsem neměl sluchátkový zesilovač. Přišly mi vůči k701 dost tmavé, bez mikrodynamiky a s menším rozlišením. S dispre je to jiná liga.

Hudba na HE-500 se mi poslouchá lépe.

_________________
PC jen na audio - Asus Xonar ST (mod.),Dispre JFet, NAD 214, Dynaudio Aries, AKG K701, Denon DCD 2560 mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 17:20:09    Predmet: HIFIMAN Odpovedať s citátom

HIFIMAN HE-400 má ten istý problém výrazne nižšia detailnosť ,približovaním dlaní ku sluchátkam sa diametrálne menil zvuk a ešte jeden problém prechod z nízkych frekvencií k stredom bol akosi useknutý .Možno to bolo spôsobné nekvalitným sluchátkovým zosilovačom mal som len MUSICAL FIDELITY .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 19:20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistou dávku úniku detajlů oproti K701 taky pozoruju, ale takovou atmosféru jazzoveho klubu jakou podají HE500 sem dosud nezažíval.
Pokud jde o detajl K701 - HD800 - SRH1840, zamyšlím se nad tím , jestli mám jako posluchač zachytit zvuky, třeba zdvihátek u klavíru, pohyb ruky po klávesách, sešlapování pedálů, vrtění muzikanta na židli a dalo by se pokračovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 20:25:30    Predmet: HIFIMAN Odpovedať s citátom

Záleží kde si ,ak si v hľadisku moc nie ale ak sa opieraš lakťami o klavír a zasnene počúvaš tak určite áno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 20:52:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No právě, nejsem muzikant, pokud mohu slyšet bezprostřední živou produkci, tak nejčastěji klarinet, klasika kytara, občasně piáno. Ale takovou ůroveň detajlů na živo nezachytím, což je zarážející, naopak na sluchátkách příjemný analyzujicí pocit i velmi uspokojující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 22:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Prej v té recenzi etablovaná/neznámá značka, no jo když to nesledujou a čeká se až to někdo začne distribovat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Po február 11, 2013 13:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Březina napísal:
Pokud vás neodradí dosud ne zcela etablovaná značka HiFiMAN, pak byste HE-500 měli dát šanci při výběru domácích sluchátek high endové třídy. Jsou totiž vynikající a spojují (subjektivně řečeno) to nejpříjemnější z charakteristik dynamických a elektrostatických světů.


To je skutečnosti, Hifiman je mladinká firmička, ne zcela zavedená, nicméně z mého pohledu je její start v přeplněném oboru přímo raketový a velice ůspěšný. Svou klientelu stále rozšiřuje a roste. Americký sen z garáže, jak vystřižený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2013 10:02:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mne má pravdu Knopi. Hifiman má 7 let a recenze na HE-500 jsou ve světě od léta 2011. V ČR se v oblasti sluchátek něco děje jen díky pár nadšencům a headphones.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2013 15:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte recht chlapi, když se oběví něco zajimavého, je ticho po pěšině. U Sennheiseru se špatně vyspí a je kolem toho hnedka mela.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 16:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je mám na testování doma, těšte se na pár "objektivních" řádek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 08:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže, domácí pohodičku, lahodnou muzičku a nikým nerušený poslech přeju.
Měj navědomí, že tvé dobrozdání bude pro mnoho lidí rozhodující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 09:47:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Tak je mám na testování doma, těšte se na pár "objektivních" řádek.

Skôr by som povedal subjektívnych. Ale v dobrom slovazmysle. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 13:50:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hifiman HE-500
Americká otevřená orthodynamická sluchátka Hifiman HE-500 jsou vyrobena pečlivě z kvalitních materiálů a s důrazem na ergonomii. Hlavový most je příjemný, lze plynule regulovat jeho velikost, přítlak je dle mne optimální. Mušle jsou kovové, ovšem patrně s použitým principem měničů poměrně těžké. Náušníky jsou koženkové, příjemné, v koženém kufříkovém balení jsou též velurové, ještě příjemnější. Kabel je 3m dlouhý, pletený ze čtyř tenkých stříbrných žil, připojený přes speciální šroubovací konektory. Na straně zesilovače je 6,3mm jack. Provedení všech částí sluchátek je výborné.

Zvuk HE-500 je velmi neutrální. Spektrum frekvencí je ukázkově vyvážené. Basy jsou hluboké, pevné, rozlišené. Středy jsou barevné, přesné, detailní a znělé. Zpěv mužů i žen je separovaný od nástrojů i elektronických zvuků, je velmi přirozený, reálný. Radost poslouchat Stinga, Dire Straits, Hugh Laurie, …) Výšky jsou zastoupeny v optimálním množství, detailní, dobře navazující na středové pásmo. Opět působí velmi přirozeně, rozlišeně, nezkresleně. Oproti HD800 jich je malinko méně. Prostor nahrávek je velký a stabilní, jsou velmi dobře slyšet dozvuky, symfoňák je symfoňák. Dynamika přednesu je výborná, zvuk je rychlý, neunavující, hutný a lehký zároveň.

V porovnání s AKG K1000 je zvuk více basový, ale podobně rozlišující, prostorově o něco menší. 702jky jsou světlejší, ostřejší, jinak je vše podobné. S elektrostatickými sluchátky od Amaroka mají podobně vyvážené spektrum, na basech jsou ale neutrálnější, vyrovnanější. Oproti Stax SR404 nemají tak agilní střední pásmo a čistší podání výšek, projev není tak monumentální. HD650tky jsou pomalejší díky více zastoupeným basům, dynamicky lehce zaostávají.

HE-500 jsou highendová sluchátka v pravém slova smyslu. Mají přirozený, detailní a neunavující zvukový projev, který mne příjemně překvapil. Nejsou zvlášť náročná na zesilovač díky průměrné citlivosti a impedanci 45ohmů. Jsou ale těžká na hlavě. V žebříčku jim dávám 88%. Poměr výkon cena je skvělý, 700$ je dobrá cena. Děkuji headphones.cz za zapůjčení. Zdrojem pro testování byl CD přehrávač Pioneer PD-95 a zesilovač SPL Phonitor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 14:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako vždy výborně napsaná recenze stručně , jasně, výstižně. Pro mě tip na nákup, díky Kubo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 15:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezký. Diky Kubo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 16:04:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Kubo za brilantní a stručný popis jejich charakteru. Já jsem si na hmostnost HE-500 již zvykl a na jejich skvělé podání středního pásma vytvořil dokonce závislost. Ženské hlasy jsou ukázkové. Z koncertů mám v paměti Z. Navarovou a na hifimanech je to skoro jak z reálu.
_________________
PC jen na audio - Asus Xonar ST (mod.),Dispre JFet, NAD 214, Dynaudio Aries, AKG K701, Denon DCD 2560 mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 17:36:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, zvyknout na tu váhu se dá. Tady jde o její horší rozložení, nejtěžší jsou ty mušle, takže i mírným otočením hlavy mají tendenci se setrvačností posunovat hlavně s velurovými náušníky. Podobně těžké Stax mají zase těžší kabel, takže se sluchátky problém není, jen ten kabel je stahuje. Nejlépe to mají rozložené sluchátka od Amaroka (taky mají půl kila), kde je to tak rovnoměrně rozloženo, že prostě sluchátka sedí parádně na hlavě. Důvody jsou jasné, kovové mušle v prvním případě, další dvoje sluchátka mají mušle z plastu nebo dřeva. Staxy patrně kvůli bezpečnosti mají logicky 5 žilový, poměrně hrubý kabel.

4 Vajnor...

Už sis všiml, že v roku 2006 byl Hifiman založen v New Yorku, že? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 18:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Je nějaký rozdíl ve zvuku velur vs kožený náušníky?

Díky za poznatky Kubo.
Ty HE6 plus kvalitní koncák to by mohlo být taky hodně zajímavý na headfi tam je pár fandů kteří na to nedaj dopustit (FirstWatt, SimAudio atd. atd.) jinak jsou na to rozporuplný názory hlavně z meetingů kde to puštěj z klasických silných sluchátkáčů, ale na meetingu toho člověk většinou moc nepozná..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 18:55:51    Predmet: HIFIMAN Odpovedať s citátom

To neviem kde bola firma založená nikde som to nenašiel ale výroba a domavská základňa je v Číne. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 19:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to je otázka nakolik je to americká firma, založil jí číňan Fang Bian, kompletní výroba je od začátku v Číně, Research je taky v Číně, v USA je teda asi jen místo založení a kancelář managementu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Št marec 28, 2013 21:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice slyším, že jsou fajne, ale když to tak pěkně vystihne znalec, jenom potěší a utvrdí.
Děkuji Kubo.
Good job
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi marec 29, 2013 11:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám práve doma jeden predvádzací kus HE500 na vyskúšanie. Hrajú skutočne famózne! Very Happy
Moje Q701-ky pôsobia zvukovo vedľa nich skôr len ako pekná svetlá detská hračka... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 09:40:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4: hádám, že jsi je testoval s koženkovými náušníky - zkoušel jsi rozdíl s jinými náušníky (hlavně co to udělá s nejnižšími frekvencemi)?
Psal jsi taky, že HE500 jsou oproti těm mým na basech vyrovnanější. Co si pod tím mám představit? Více basu, méně basu, něco jiného, nebo snad absence "lampového nafouknutí"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 31, 2013 10:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

rozdíl s různými náušníky je minimální, pokud nějaký je, velurové jsou mi pohodlnější

objem basů je stejný, což mi vyhovuje, HE-500 je mají sušší, méně doznívající, přesnější

prostě jsou na bicích více napnuté membrány Wink

a není to tím, že mají málo nejnižších basů, jak píšou na hifivoice, v porovnání s Audeze možná jo, jenže ty LCD2 a více LCD3 jsou zvukově hodně nabasované
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 20:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Není tu někdo v Praze s těmito sluchátky na malý srázek? Časově, ale dost hoří středa, čtvrtek, (možná ještě pátek, sobota, neděle). Tak se když tak prosím ozvěte pokud by měl někdo zájem, na oplátku samozřejmě možnost si to poslechnout na mém a možnost poslechnout Audeze..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 15:04:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem konečně možnost si poslechnout HE500 u sebe na Casea Orion Lite s náušníky Jerg, jak hrají s Hifiman velurovými náušníky nevim rozdíl tam prý je co jsem slyšel.
A musim říct, že to jsou velmi dobrá sluchátka která nemají výraznější nedostatky. Podle mě nejlepší sluchátka poměr cena výkon co jsem slyšel, navíc jsou velmi univerzální a mají takový ten celkový přirozenější projev důvod proč mám tak rád planary přes dynamická sluchátka.
Výhrady nějaké mám čekal jsem méně basů i když jsou pěkně detailní tak jich je na můj vkus více to mě překvapilo a taky bych rád o něco jasnější projev, nicméně zvuk se dá do určité míry ještě vylepšit ať už kabelem nebo modifikacema které jsou popisovány (jako sundání mřížky atd.) a tak doladit blíže ke svému ideálu ozkoušeno nemám (údajně HE560 by měli být právě jasnější což by mě sedělo víc pak je to větší vzrůšo emoce). Takže na Orionu Lite z čtyřlístku sluchátek které jsem měl doma Audeze LCD2, Sennheiser HD800, Audio Technica AD2000 a HE500 musím sportovně říct, že HE500 má sestava sedla nejlíp. Ale taky my ukázala, že takové LCD-X podle všeho které už nemají mít takové nedostatky jako LCD2 (které jsem i tak rád poslouchal) tak by mohly být pro mě Xka tím pravým).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist