Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Onkyo HT-S9405THX (HT-R990)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Eros-KE
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2013
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice, SK

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2013 21:15:09    Predmet: Onkyo HT-S9405THX (HT-R990) Odpovedať s citátom

Zdravím, má niekto skusenosti s touto mašinkou Onkyo HT-S9405THX (HT-R990)?
Ževraj tu prevladaju problemi s HDMI aj po aktualizacii softveru ako mali
AV Receivery 414,515,616.

_________________
TV - Philips 40" 9705, BD - LG BD390, AV zostava - Onkyo 501
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 10:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
...problemi s HDMI aj po aktualizacii softveru ako mali
AV Receivery 414,515,616...


A ake problemy maju AVR aktualnej modelovej rady ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Eros-KE
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2013
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice, SK

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som sa to len dočítal, len z jedneho "xy" fóra...,ale ževraj tieto
AVR 4,5,6 to už majú vyriešené new firmware...

1.Chyba firmware, která se údajně dříve samovolně projevovala odepínáním hdmi, byla odstraněna v novým firmware.

2.No, když jsem ho loni v srpnu kupoval (515), měl jsem sto chutí ho vrátit, právě kvůli problémům s HDMI. Po delší době v pohotovostním stavu (stačilo přes noc) se po zapnutí pravidelně neobjevil na HDMI výstupu obraz. Musel jsem ho vypnout z elektriky a znova zapnout, pak už se rozběhl.
Naštěstí zrovna tou dobou vyšel nový fw, který to vyřešil. Jiné problémy jsem nepozoroval.


3.Tento problém mám právě já s HT R990, firmware nepomohl, reset taky ne no a vytáhnutí ze sítě to nezachránilo. Už nevím co s tím...

No a ja ešte niesom na 100% rozhodnutý, ktorú mašinku kúpim a poškulujem aj po tejto mašinke AVR HT-R990, ale ževraj to nieje odstranené ani po new
firmware, tak preto to riešim, hoci to nieje môj problém, našťastie. Very Happy
Len tak ma napadlo, to asi nebude model r.2012, ale 2011 a to by museli mať podobné problémy modely AVR napr. TX-NR609.

_________________
TV - Philips 40" 9705, BD - LG BD390, AV zostava - Onkyo 501
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Onkyo TX-NR609 má můj kamarád a je to hrůza - zejména digitální zpracování zvuku. Přes analogové vstupy v módu Direct to hraje na danou kategorii přijatelně, ale jakmile se použije jakýkoli digitální vstup nebo nějaké digitální zpracování zvuku, tak je konec. Další kamarád má nějaké Onkyo z řady 800 a je to taky bída. Já osobně vůbec nechápu, jak ještě může někdo o jakémkoli Onkyu byť jen uvažovat. Je mi samozřejmě jasné, že všechny modely od Onkya vadné nebudou, takže určitě existují i spokojení majitelé Onkyí. Jenže při nákupu nového modelu to bude vždycky "nová losovačka" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 20:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Eros-KE napísal:

Len tak ma napadlo, to asi nebude model r.2012, ale 2011 ...

Ano AVR HT-R990 je TX-NR609.

citácia:

Já osobně vůbec nechápu, jak ještě může někdo o jakémkoli Onkyu byť jen uvažovat.


to je cisto subjektivna poznamka, staci si precitat najake vlakno Owners thread, kde je casto porovnavana konkurencia (kedze tam pisu majitelia strojov, ktori presli bud z inych znaciek, alebo zo starsich modelov), a mozem ti najst X-prispevkov, ktore tvrdia opak. A nemyslim, ze tu musi zakonite platit - kazdy si chvali to, co ma doma - nevidim totiz dovod, aby niekto kydal na svoje starsie stroje, obzvlast ak ma moznost priameho porovnania. Skor si myslim, ze to bude aj v inych konkurencnych stajniach + - zvukovo rovnake pre kazdu cenovu kategoriu. A nejake onkyo 6xx rady bude na urovni entry level stereo zosilnovaca, ale dvojnasobne drahsia rada 8xx (alebo vyssie) musi zakonite hrat lepsie.

A nakoniec: nikde nie je rec o bedniach, ak tam budes mat nejake zadunene nemecke stlpy, pripadne este horsie JAMO z eshopu, aj ta sestkova rada bude aj moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2013 22:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně že je to subjektivní poznámka na základě mých osobních zkušeností. Ale porovnávali jsme na tom samém kusu TX-NR609 z toho samého přehrávače zvuk přes analogové vstupy na Direct versus zvuk při použití digitálního zpracování zvuku - a jak do toho sáhnul digitál, tak byl zvuk vždycky výrazně horší. Mořili jsme se s tím s majitelem toho Onkya asi půl dne. Aktualizovali jsme firmware, resetovali to, kalibrovali ručně i automatikou, a ten dost velký rozdíl tam byl vždycky. Taky jsem tím byl dost překvapený, protože u žádného jiného AV Receiveru jsem se s tak propastným rozdílem nesetkal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po február 25, 2013 13:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jasně že je to subjektivní poznámka na základě mých osobních zkušeností.

Tie su najlepsie.

Zial tazko zarucit, co vymyslia "inzinieri" pri dalsich verziach a akym sposobom sa budu snazit znizovat naklady. Moje skusenosti s 10 rocnym 7xx modelom (vtedy druhy najvyssi z beznej rady) boli opacne. Bolo to tesne v prospech digitalu v pripade, ze bol analog obycajny lacny CDP (konkretne SONY CDP XE 520). V pripade pripojenia spickoveho CD playera analogom bol zvuk o chlp lepsi, ale opat neslo o nic dramaticke - v tom case som si myslel, ze analog bol odflaknuty, lebo ten rozdiel bol relativne maly (a cakal by som vacsi, vzhladom k cene CDP). Limitom vsak mohli byt aj repro.

A dnes - kedy sa vyrobcovia snazia analog odstranit z A/V vstupov (v tohtorocnych AVR zmizol napriklad analogovy multikanalny vstup aj zo strednej a TOP triedy, nema ho ani vlajkova lod) cim viac, predpokladal by som, ze kvalitne spracovanie digitalu bude priorita.

Aka je vsak skutocnost (a do akej miery su rozdiely napriec portfoliom), mozme polemizovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Eros-KE
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2013
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice, SK

PríspevokZaslal: Št február 28, 2013 13:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedže sa nikto neozval, tak asi nikto s tým nemal problém, tak som sa ozval chlapcovi, čo s tým mal problém a ževraj je to vyriešené ?!
"Čus, stačilo vyměnit kabel mezi receiver/TV a PC/receiver a samo se to rozfungovalo a při zpátečním navrácení kabelů vše už fungovalo bez problémů, tak jsem to už neřešil."

_________________
TV - Philips 40" 9705, BD - LG BD390, AV zostava - Onkyo 501
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrobar
Hifi obsluha


Založený: 04 október 2013
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi október 04, 2013 20:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvedom te si ze hdmi kabelu je hromada rozdil je metr hdmi za 300 a za 2000 !!!! A u takove masiny only REAL CABLE francozkej leader v kabelazi.... Se pak nedivte ze vam to hraje na hovnoXD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So október 05, 2013 09:56:27    Predmet: Odpovedať s citátom

hrobar napísal:
metr hdmi za 300 a za 2000 !!!!

kecas, prave pri tom metri je to uplne jedno, ak kabel splna specifikaciu HDMI High Speed (max clock rate 340Mhz, t.j. 10.2 Gbit/s). Na tuto temu bolo plno testov, ktore len potvrdili, aki su vyrobcovia "high end" HDMI kablov o*ebavaci. Ale v hifi brandzi je moda platit za bizuteriu, tak preco to nevyuzit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist