Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

hudba z pc cez mediaplayer - alternativa squeezeboxu duet

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jatmz
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2010
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 14:12:40    Predmet: hudba z pc cez mediaplayer - alternativa squeezeboxu duet Odpovedať s citátom

ahojte, riesim otazku ako spristupnit vsetku hudbu co mam v pc (cca 100 GB) v inej miestnosti.
ako dokonala volba mi prisiel squeezebox duet ... mala krabicka v sieti a ovladac s displayom s ktorym si beham po celom byte a mozem sa hrabat v hudbe bez nutnosti zapinania tv. prave preto ma squeezebox touch vobec neoslovil kde je display priamo na konzole.
duet sa uz nepredava, resp. zachytil som ze logitech konci s vyrobou celej serie squeezebox (neoverene).
budem kupovat aj zosilovac, resp. receiver, ktory spojim cez digital s tv.
NAS server si zatial zriadovat nechcem, existuje teda ina varianta ako zdielat hudbu medzi miestnostami z pc do zosilovaca?
budem vdacny za kazdu radu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 14:49:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Squeezebox Duet se dá ještě koupit třeba v Německu (mrkni na amazon.de a podobně). Ke Squeezebox Touch se dá Controller dokoupit samostatně. Na ovládání můžeš použít i nějakou "dotykovou hračku" s Androidem a podobně. Ten konec výroby všech modelů z řady Squeezebox je bohužel asi pravda - dostupnost je čím dál horší a ceny posledních skladových zásob nehezky rostou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jatmz
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2010
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 18:17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

A ked by sme sa pozreli na nejaky pouzitelny sietovy media player ktorý by dobre fungoval s androidom a streamoval hudbu s pc? ... v podstate by to bola obdoba spomínaného squeezeboxu akurát by som na ovládanie použil mobil.
Pozeral som na nete sa dajú kúpiť od cca 50 EUR, len či sú vôbec reálne použiteľné.
Nejake návrhy, typy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já o ničem v kategorii 200 až 300 Euro, co by hrálo tak dobře jako Squeezebox Duet nebo Touch, nevím. Natož v kategorii 50 Euro.

Všechny Squeezeboxy lze ovládat i dotykovými hračkami s Androidem, Windows Mobile ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jatmz
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2010
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 22:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

prave nad tym som rozmyslal, nakolko sa doma najde ako aj mobil tak aj tablet ... potom mi staci kupit squeezebox receiver a usetrim cca 200 eur za ovladac.
ved prave, len ked som otvoril alza.sk tak multimedial krabiciek je na vyber kopec, len by som nerad nieco objednal a po tyzdni odlozil do skrine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 22:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

To je sice dobrá myšlenka, ale obávám se, že sehnat za dobrý peníz samotný Squeezebox Receiver bude ještě větší problém, než sehnat Duet nebo Touch.

Asijské multimediální krabičky jsou určené hlavně na přehrávání videa. Na audio se hodí maximálně pro "tetřevy hlušce", kteří se ohlušují z nějakého levného multikanálu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 18:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mate niekto vyskusane lacne multimedialne prehravace, typu
http://tech.ihned.cz/c1-52363020-prehravac-eaget-x5r-nejchytrejsi-krabicka-pod-televizor-na-ceskem-trhu
Alebo nieco podobne co prehra aj flac, z toho digitalom da Dacu, napr ca dac magic, bude kvalita pocutelne horsia ako napr cez original hudobny streamer, ca sonata np30, ktora ma taky isty dac? Nebavim sa o nuanciach v pozadi, ktore by niekto mohol zachytit pri hodinovom sustredenom posluchu.
Zostava je nas synology, nad356bee, dynaudio contour 1,8mk2
Dik moc za rady a skusenosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist