Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

rozohranie repro
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mf12
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2009
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 12:42:49    Predmet: rozohranie repro Odpovedať s citátom

mam neznackove lacne repro a po zapnuti to hra dost zle ale asi po 5-10 min sa rozohraju a hraju omnoho lepsie.cim to je, zavesmy?skusal som na ne silikonovy olej ale nejak to nepomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 13:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Usi si za ten cas zvyknu.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut marec 12, 2013 19:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano skus zahorovat usi : na 15 minut si pusti vysavac,mixer a vrtacku, potom pocuvaj tu "rajsku hudbu" Laughing

prepac, nemohol som, usi si zvyknu, po case aj na velmi kvalitne repro a potom clovek hlada zmenu, velakrat mi doslo ze co mam vlastne doma pri posluchu zleho aparatu.Niekedy si musim pripomenut ako to hraje "zle" aby som mohol vnimat to "dobre".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St marec 13, 2013 12:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:16:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: St marec 13, 2013 17:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Výživná téma na tlachanie. Rozohrávanie čoho má prebiehať? Možno niečo obdobné platí pre hudobné nástroje ale aj tu o tom pochybujem. Tam by sa to spájalo s termínom -rozlaďovanie. Už ste videli z čoho sa skladá reproduktorový menič? Jedna zo základných požiadavok je mechanická a materiálová stabilita konštrukčných prvkov meniča. Pokiaľ sa v časovej osi menia parametre,alebo mechanické vlastnosti meniča tak stojí za ..... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St marec 13, 2013 18:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds- dakujem, nemusim to pisat ja...
vidim ze ludia su stale rovnako osprostovatelni- zasluhu na tom ma hlavne marketing- kupite si produkt za ktory date svoje tazko nasetrene peniazky a aby vam to nebolo sproste ze to za toe peniaze nehra ako by ste cakali, tak moesto toho si zvykate. Zahorovanie=zmierovanoe sa s danym stavom vydajov a vysledku. Ked prebehne zahorovanie pride kabelmania- ved len ten drahy krasny a exoticky kabel moze dobre hrat... ach jaj.
Podobne sa deje v zdravotnictve "zdravej" vyzive a populistickej politike
Keby si ludia viac o tom precitali preco, ako verili bludom mozno by sa nepredavalo tolko predrazenych nezmyslov a aj spolocnost by vyspievala namiesto osprostievania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter.beny
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2011
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St marec 13, 2013 18:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

tak po vypiti flasky vinka sa bedne rozohraju a budu dat pocuvat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 08:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne mam skusenost zo zahorenim sluchadiel Koss GT 5 , ked som ich prvy krat zapojil, mali dost ujacane vysky a nebolo to ono,tak som ich nechal hrat asi hodinu.Hodinka im stacila a hned hrali jemnejsie.
Ked niekto rozprava o zahorovani kablov, idem sa pos...
Niektore "kvalitne" repro sa ale najlepsie zahoruje otvorenym ohnom,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 08:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77 napísal:
Výživná téma na tlachanie. Rozohrávanie čoho má prebiehať? Možno niečo obdobné platí pre hudobné nástroje ale aj tu o tom pochybujem. Tam by sa to spájalo s termínom -rozlaďovanie. Už ste videli z čoho sa skladá reproduktorový menič? Jedna zo základných požiadavok je mechanická a materiálová stabilita konštrukčných prvkov meniča. Pokiaľ sa v časovej osi menia parametre,alebo mechanické vlastnosti meniča tak stojí za ..... .



Samozrejme, ze sa menia.
Pokial nemate v izbe konstantnu teplotu, teplota stupa rapidnejsie pri lampacoch Smile ohybove vlastnosti materialov sa menia aj u toho najsamlepsieho menica a parametre sa kapanek zmenia.
Elektricke vlastnosti pristroja sa stopajucou teplotou tiez menia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 09:00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

furto -Stačilo mi napísať prvú vetu príspevku a vystihol by som podstatu . Možno to poznáš,keď vysvetľuješ niekomu niečo a on sa na teba tupo díva , nastane ticho a on začne tému úplne od veci Sad Sad . Kazzatel to včera opakovane dobre vystihol. Nechcem sa opakovať. Končím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 09:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77 napísal:
. Pokiaľ sa v časovej osi menia parametre,alebo mechanické vlastnosti meniča tak stojí za ..... .


lenze vy tvrdite, ze stoja za prd
Mate doma ine, lepsie?, tak ich predstavte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 10:08:50    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:17:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 10:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto:Toto je podla mna dost vseobecne povedane na to aby to nieco dokazovalo – zahorovanie v zmysle ako je popisane by znamenalo ze sa zmeni poddajnost zavesu a vystredovacich clenov menicov ale trvale a tm by sa mala zmenit aj elektricka nahradna schema sustavy a malo by to mat skor negativny vplyv ako pozitivny – ak teda autor sustavy urobil svoju pracu poctio. Co ale tiez nie je pravda kedze mozme zas povedat ze starnutim alebo ak chceme dalsim zahorovanim, moze dojst opat k spatnemu procesu – k znizovaniu poddajnosti zavesov a vystredovacich clenov menicov (vplyv UV, tepla...)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 10:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax a tie múdra máš podložené vlastnými meraniami, alebo len tak naslepo vypúšťaš bublinky? Pokiaľ si niekedy meral ts parametre meničov tak musíš vedieť, že to rozohranie zmení vlastnosti meniča minimálne. Viac sa to prejavuje na meničoch s impregnovanou papierovou vlnkou, ale tie sú v hifi zriedkavosťou. Po tzv. rozohraní (niekedy stačia dve hodiny bujnejšej prevádzky) sa ts parametre MIERNE zmenia, ale prakticky zostávajú tam kde boli. A počuteľnosť takejto zmeny je nulová. A tie plky o rozohrávaní výškového meniča - tie ma naozaj pobavili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 11:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:17:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 12:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Furto:Toto je podla mna dost vseobecne povedane na to aby to nieco dokazovalo – zahorovanie v zmysle ako je popisane by znamenalo ze sa zmeni poddajnost zavesu a vystredovacich clenov menicov ale trvale a tm by sa mala zmenit aj elektricka nahradna schema sustavy a malo by to mat skor negativny vplyv ako pozitivny – ak teda autor sustavy urobil svoju pracu poctio. Co ale tiez nie je pravda kedze mozme zas povedat ze starnutim alebo ak chceme dalsim zahorovanim, moze dojst opat k spatnemu procesu – k znizovaniu poddajnosti zavesov a vystredovacich clenov menicov (vplyv UV, tepla...)...



Ano, vsetko iba v rovine uvah. Mechanickym pohybom zavesu vznika v miestach ohybu nie celkom zanedbatelne teplo. Teplo, ktore vznika z inych zdrojov pristroje, clovek, dokonca i zvuk uz mozu ovplivnit poddajnost zavesu, mohla by sa zlepsit rychlost, kontrola membran, tymto sa nasledne znizi aj impedancia v basovom pasme. V stredovom a vyskovom si neviem momentalne predstavit. Smile Cize aj v nahradnej scheme sustavy je to pozitivum.
Pri domacej hlasitosti v magnetickom obvode vznika zanedbatelne teplo, pokial nemate 1W repraky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 13:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax nie je nič jednoduchšie ako potvrdť si čo hovoríte ,alebo sa znemožniť v slepom teste. Približne pred pol rokom u mňa doma prebiehali posluchové akcie ktorých sa zúčastňovali jednotlivci aj skupinky ,,hifistov´´. Jedno štvorčlenné zoskupenie sa opakovane vyskytlo u mňa po dvojtýždňovej prestávke,keď som bol odcestovaný za synom a dcérou vo Švajčiarsku. Sami si navodili stav, že bedne dva týždne boli ,,rozohrávané´´ Very Happy Very Happy . Ja som ich v tom nechal. Doprial by som Vám počuť opis rozdielov ,ktorý počuli. Nutnosť ,,zahorovacieho procesu´´. Nechcem aby to vyznelo ako škodoradosť, môžu si za to sami a osobne mi je to jedno. Trocha pokory a uvedomenia si ,že najslabším článkom v reťazci môže byť poslucháč by niekomu prospelo. V žiadnom prípade netvrdím ,že vy by ste slepým testom neprešiel alebo prívrženci s rovnakým názorom. Chce to len nabrať odvahu a ,,slepák´´ absolvovať s tým že by sa výsledky zverejnili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 13:20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Teplo, ktore vznika z inych zdrojov pristroje, clovek, dokonca i zvuk uz mozu ovplivnit poddajnost zavesu, mohla by sa zlepsit rychlost, kontrola membran, tymto sa nasledne znizi aj impedancia v basovom pasme. V stredovom a vyskovom si neviem momentalne predstavit.

Toto všetko sa dá jednoznačne "overiť" meraním ako zmena T-S parametrov, kmitočtovej a fázovej charakteristiky pred a po zahorovaní, meraním impulznej odozvy....Skúste si overiť, čo a ako sa zmení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 13:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:17:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št marec 14, 2013 13:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
tvrdenie od výrobcu Aurum Cantus . . .
Aj vyrobcovia kablov tvrdia, ze ich treba zahoriet. Aspon 100 hodin. Moja otazka znie - pamatas si, ako ti to hralo pred 100 hodinami (cisteho casu)? Ja nie.

Jedna cesta je sadnut si na zadok pred zostavu, kde budes mat moznost prepnut si jedny surove a jedny rozohrane bedne. A posudis si to tam. Ak si trufas, nechas niekoho, aby ti kable prehadzoval, aby si nevedel, ktore pocuvas.

Druha moznost je, ako napisal BV - zmerat pred a po.

Osobne sa nepriklanam ani na jednu stranu, pretoze ak tam rozdiely su, tak ide o nuancie, ktore pri beznom pocuvani neriesis, alebo su ovplyvnene inymi vecami, ktore ich "zakopu". Tak isto urcite zavisi od konkretnych pouzitych menicov. Cokolvek ine, ako osobna skusenost / pripadne meranie pred / po je len hadzanie hrachu na stenu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 18:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:18:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 18:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

psychoakudtika je svina, nedavno som bol na navsteve u pana - pomerne skuseneho hifistu (nie konstrukter a technik) a predvadzal mi rozdiel na jeho CD Player-y kde mal podla slov predajcu (nemenovany Hifi obchod v Nemecku) aj jeho bol dorobeny druhy vystup s vraj lepsim DA vystupom a aj podla majitela zvukom "o triedu lepsim" Ja som rozdiel nevidel ziadny medzi tymito vystupmi tak som ho ukecal aby sme CD otvorili (mal ho asi 5 rokov a nikdy ho ako netrchnika nenapadlo to otvorit) - na jeho velke prekvapenie bol druhy vystup paralelne napajkovany na seriovy a boli akurat pouzite velmi kvalitne cinch od WBT(asi aby to evokovalo pocit lepsej kvality:-).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mf12
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2009
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 19:11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

asi sa nepotesil ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 20:11:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je taková "(ne)úprava" lepší, než kdyby mu ten CD přehrávač s prominutím "dojebal" nějaký "lampizátor":

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Cambridge%20CD3/Cambridge%20Audio%20CD3%20CD%20player%20TDA1541A.html

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 23:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
.... Teplo, ktore vznika z inych zdrojov pristroje, clovek, dokonca i zvuk uz mozu ovplivnit poddajnost zavesu, mohla by sa zlepsit rychlost, kontrola membran, tymto sa nasledne znizi aj impedancia v basovom pasme. V stredovom a vyskovom si neviem momentalne predstavit. Smile Cize aj v nahradnej scheme sustavy je to pozitivum.....

Ani v mojej šmykni za prítomnosti štyroch hifistov nedôjde k takému zvýšeniu teploty aby sa významne zmenila poddajnosť závesov......

A tento poznáte?
furto napísal:
.... Mechanickym pohybom zavesu vznika v miestach ohybu nie celkom zanedbatelne teplo......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 15, 2013 23:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

U profi reproduktorů s textilním nebo papírovým závěsem se parametry mění znatelně, takový silně opotřebený kilowattový 18" má často tak povolené zavěšení, že může mít i dvě stabilní klidové polohy. U HiFi gumáků toho moc k zahoření není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So marec 16, 2013 07:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile ked magnetak dlho stoji, ma tak zadvrdle gumicky, ze badat kolisanie otacok. Dennim pouzivanim sa udrzuje v dobrej kondicii.

Ja si so zahorovanim velku starost nerobim, u mna je do 20 min vsetko vybavene a na taku hodinu az dve mi to staci, potom vetram a teplotu znizujem. Kedze nevlastnim klimatizaciu, cez leto takmer nepocuvam.
Bud mi to nerobi dobre na mozek, alebo su teploty v koncaku a v inych pristrojoch take, ze uz je teplo aj svitkom a dobre to nehra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: So marec 16, 2013 13:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
Kedze nevlastnim klimatizaciu, cez leto takmer nepocuvam.
Bud mi to nerobi dobre na mozek, alebo su teploty v koncaku a v inych pristrojoch take, ze uz je teplo aj svitkom a dobre to nehra.

Pravdu díš! Je vidět, že tu hlavu nemáš jen na klobúk. Very Happy

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 20:34:26    Predmet: Zahorovanie Odpovedať s citátom

Ked som vymenil v Tesla Ars 1034 kompletne stare repro za tak povediac nove ktore lezali v krabici asi 20 rokov. Tak tam bolo neskutocne pocut ako to nehraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 22:41:59    Predmet: Re: rozohranie repro Odpovedať s citátom

mf12 napísal:
mam neznackove lacne repro a po zapnuti to hra dost zle ale asi po 5-10 min sa rozohraju a hraju omnoho lepsie.cim to je, zavesmy?

A čo ak sa za ten čas napr. zahreje a stabilizuje zosilňovač? Čo ak to s reprosústavami vôbec nesúvisí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist