Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Samsung BD-E6100 a yamaha rx-v367

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
anton1223
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2013
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 13:58:30    Predmet: Samsung BD-E6100 a yamaha rx-v367 Odpovedať s citátom

Dobry deň. Kupil som si pred rokom receiver yamaha rx-v367 a teraz mam zaujem o prehravanie blu-ray diskov. Chcem sa opytat, ci mi bude na mojich 5.1 reproduktorov prehravat hd zvuk. Niekde som cital, ze receiver nedekoduje hd zvuk , ale prehra, ak ho dekoduje predtym blu- ray prehravac. Chcem sa opytat na kvalitu zvuku a ci by to tento prehravac dekodoval http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.sk/samsung-bd-e6100/recenze/. Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 14:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ten receiver nevie HD kódeky (DTS-HD, Dolby TrueHD) len štandardné ako sú na DVD (anglický manuál strana 63)

ak je na BluRay multikanál v PCM tak všetko pôjde.
ak je len v DTS-HD/Dolby TrueHD tak máš dve možnosti. Buď nastavíš na prehrávači v Digital Output Selection (strana anglického manuálu č. 21) na PCM - z prehrávača pôjde stereo v HD kvalite (predpokladám teda) s tým, že tam dá nejaké informácie do toho (Downmixing mode dáš na surround compatibile stereo) a vie to receiver asi v Dolby Prologic využiť a spraviť surround - dopočíta zvyšné kanály podľa nejakých info z prehrávača.
druhá možnosť je ten output nastaviť na Bitstream (Re-encoded DTS/Dolby D) čím dostaneš surround v DTS - nebude to v HD.

tabuľka na to je na strane 53 anglického manuálu prehrávača

čiže surround v HD len ak je surround na disku v PCM!!
iné prehrávače to môžu vedieť - pozri manuály pred kúpou a pozeraj či vedia dekódovať Dolby TrueHD/DTS-HD na PCM 7.1/5.1
len otázka je či to budeš počuť. pokiaľ nemáš naozaj kvalitné ozvučenie (repro, umiestnenie, akustiku miestnosti) tak ten rozdiel podľa mňa poznať nebudeš. aj ten receiver, no, podľa mňa v tejto cene si ten rozdiel ani nevšimneš

druhá vec, blueray často obsahuje audio aj v starom DTS/DD no v dva až trikrát vyššom dátovom toku ako na DVD a toto budeš skôr počuť takže prechodom na Bluray si polepšíš nielen v obraze

môj dva krát tak drahý panasonic vie tuším DTS-HD dekódovať na PCM surround ale Dolby TrueHD len na dvojkanál PCM, ale za to nedám ruku do ohňa Smile

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anton1223
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2013
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 16:23:30    Predmet: Dakujem Odpovedať s citátom

Ďakujem. Veľmi si mi pomohol. No tie blu-ray-ka su dosť drahé. Tak este zvažim. Čau.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anton1223
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2013
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 18:06:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevedeli by ste mi poradiť, nejaky lacnejší prehrávač, ktorý to tak dekoduje do požadovanej kvality? Cez počitač nejaký software alebo kodeky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist